Shëndeti – Page 164 – Lajmi.net

Aktuale

20 ushqime që do të pastrojnë arteriet tuaja në mënyrë natyrale dhe ju mbrojnë nga sulmet në zemër

Është e vërtetë se sëmundja kardiovaskulare është një vrasës i madh....

16 October, 2018 Lexo më shumë

Boronica dhe vetitë e saj kuruese

Boronica është produkti i vendosur në top listë nga mjekët dhe nutricionistët për shkak të vlerave ushqyese që përmban. Në vendin tonë e gjeni të freskët, të thatë, të ngrirë por edhe te nënproduktet si reçel apo lëng boronice....

16 October, 2018 Lexo më shumë

Kjo është shenja e padukshme e kancerit në gji

Një nënë e dy fëmijëve që po lufton me kancerin, ka shpërndarë në internet një fotografi në të cilën shfaqet një ‘gropëz’ pothuajse e padukshme në gjirin e saj....

16 October, 2018 Lexo më shumë

Nëse e keni këtë sëmundje, ja si ta ndaloni kruarjen e lëkurës

Ekzema është sëmundje e lëkurës, simptomat e së cilës manifestohen me skuqje të lëkurës, plasaritje dhe tharje e lëkurës që shkaktohet nga inflamacioni....

16 October, 2018 Lexo më shumë

Me këtë përbërës të thjeshtë mund t’i hiqni përgjithmonë lythat

Para se të fillojmë, a e dini çfarë janë fibroidet?...

16 October, 2018 Lexo më shumë

Birra më efektive se paracetamoli, ndalon dhimbjen e kokës

Kur ke dhimbje koke, e vetmja zgjidhje duket të jetë barnat farmaceutike. Megjithatë, një revolucion mund të vijë....

16 October, 2018 Lexo më shumë

Hithra, mbretëresha e bimëve popullore kurative

Hithra është cilësuar si mbretëresha e bimëve popullore që pastron gjakun dhe ndihmon trupin në detoksifikimin nga kimikatet dhe metalet e rënda....

16 October, 2018 Lexo më shumë

Sa gjatë marrin kohë të treten ushqimet e ndryshme

Ndikimi i tretjes në humbje të peshës është mjaft i madh....

16 October, 2018 Lexo më shumë

Ujë dhe kripë për një fytyrë pa akne

Kripa në mënyrë natyrale e pastron lëkurën....

15 October, 2018 Lexo më shumë

Kujdes! Mos flini më shumë se 8 orë, është e dëmshme për shëndetin

Shumë prej persona ve janë aktiv dhe pasiviteti për ta është diçka që i privon nga rutina e përditshme. Një person aktiv, ngrihet herët në mëngjes, ushqehet shëndetshëm, bën aktivitet sportiv dhe i rikthehet ditës për të kryer objektivat e tij. ...

15 October, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO