Shëndeti – Page 152 – Lajmi.net

Aktuale

Ja sa njerëz vret alkooli në vit

Alkooli është përgjegjës për më shumë se 5% të vdekjeve në të gjithë botën ose rreth 3 milionë vdekje në vit....

22 September, 2018 Lexo më shumë

Pse uji është kaq i rëndësishëm për njerëzit që duan të dobësohen?

Para së gjithash, ne duhet të kuptojmë se trupi ynë është jashtëzakonisht i varur nga uji, 70% e tij është i bërë nga ky lëng! ...

21 September, 2018 Lexo më shumë

Produktet me gluten, si makarona e buka, shkaktojnë depresion dhe lodhje

Ka një mundësi që gluteni mund t’i bëjë disa njerëz depresivë ose të lodhur dhe shpesh mund të jetë shkak i problemeve të stomakut, sipas një studimi nga shkencëtarët në Universitetin La Troub në Melburn, të paraqitur në konferencën vjetore të Shoqërisë Australiane të Gastroenterologjisë....

21 September, 2018 Lexo më shumë

Nëse nuk po humbisni dot peshë mund të vuani nga një prej këtyre 6 sëmundjeve

Sipas të dhënave nga Organizata Botërore e Shëndetit, rezulton se, në vitin 2016 më shumë se 39% e meshkujve dhe 40% e grave, ishin mbipeshë. ...

21 September, 2018 Lexo më shumë

Ju rriten thonjtë nën lëkurë? Ja si duhet të veproni

Çdokush që ka vuajtur nga irritimi i mishit të thonjve apo hyrja në mish, e dinë shumë mirë se kjo nuk është aspak e këndshme. ...

21 September, 2018 Lexo më shumë

Shega ndihmon në mposhtjen e plakjes!

Shega ka mjaft veti antioksiduese dhe anti-tumorale. Gjithashtu është një frut vjeshtor për shëndetin dhe mirëqenien....

21 September, 2018 Lexo më shumë

Shkenca rekomandon leximin e gazetave për të reduktuar stresin!

Se gazetat ju pasurojnë me njohuri të ndryshme të ngjarjeve në botë, nuk ka dyshime....

21 September, 2018 Lexo më shumë

Të qash i bën mirë mendjes

A e dinit që të qarit i bën mirë mendjes? Ky gjest, i parë negativisht nga shoqëria, ka shumë avantazhe për ne. Ndoënjherë, kemi tendencën të shfryhemi jashtë apo brenda shtëpisë. Pak njerëz ia lejojnë vetes të qajnë pasi e quajnë një veprim turpërues, por nuk është e vërtetë....

21 September, 2018 Lexo më shumë

Pesë shprehitë që duhet t’i formoni për t’i thënë lamtumirë stresit

Dëshironi të jeni më të lumtur? Jeta është një dhe ne duhet ta jetojmë sa më mirë që mundemi....

21 September, 2018 Lexo më shumë

Nëse humbisni peshë, mund t’i largoni dhimbjet tjera trupore

Edhe një kilogram më pak mund të ndikojë që të kujdeseni për të pasmet dhe gjunjtë....

20 September, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO