Shëndeti – Page 119 – Lajmi.net

Aktuale

A e keni ditur se ka edhe “oriz të plastikës”? Ja si ta dalloni orizin e falsifikuar nga ai origjinal

Policia shpesh në të gjithë botën ka konfiskuar oriz të falsifikuar, shumica e të cilit vjen nga Laosi....

20 June, 2018 Lexo më shumë

Largoni shenjat e lëkurës, krimbat e zi dhe lythat në kushte shtëpie

Shenjat në lëkurë, krimbat e zi, nishanët dhe këto “të meta” të moshës janë disa çështje të zakonshme të lëkurës që shumë njerëz merren me to çdo ditë. Duke pasur lëkurë të pastër mund të rritni besimin në vete. Dhe të gjitha këto mund t’i largoni në mënyrë natyrale....

20 June, 2018 Lexo më shumë

Gjashtë krikëll në javë, mban doktorin larg!

Lajme të mira në këto ditë vere për të gjithë shijuesit e birrës. Konsumi i saj ju bën shumë mirë....

20 June, 2018 Lexo më shumë

Google mund të parashikojë rrezikun e vdekjes

Google po sheh të gjitha aspektet e jetës dixhitale të njerëzve, që nga emaili, kërkimet, hartat, kalendarët, çka do të thotë se di jo pak për 1.17 miliardë përdoruesit e tij. Por tashmë, gjiganti teknologjik do ta dijë se kur do të vdisni....

20 June, 2018 Lexo më shumë

Ushqimet që mund të hani edhe pas orës 8 të darkës!

Ndoshta në këtë listë mund të gjeni disa prej produkteve tuaja të preferuara. ...

19 June, 2018 Lexo më shumë

Një dozë aspirine zvogëlon komplikimet në shtatzëni

Një dozë ditore e aspirines zvogëlon rrezikun e pre-eklampsisë së gruas shtatzënë me gati 40 përqind, sugjeron një studim i ri....

19 June, 2018 Lexo më shumë

Mendimet e çuditshme rreth seksit që çdo grua i ka pas lindjes

Shtatzënia është periudhë e bukur dhe e mahnitshme. Por, çfarë ndodh pas periudhës së shtatzënisë?...

19 June, 2018 Lexo më shumë

Pas 3 vitesh në komë, u zgjua dhe i tha vetëm 2 fjalë gruas së tij (Foto/Video)

Vullneti i kapërcen të gjitha pengesat, kjo është një ligj i pashkruar i jetës....

19 June, 2018 Lexo më shumë

Avokado mund të ndihmoj në luftimin e disa llojeve të kancerit

Gjashtëdhjetë përqind të amerikanëve pretendojnë se kanë avokado në listën e ushqimeve të tyre të preferuara, kjo mund të jetë njëjtë edhe për juve. Por, nuk është gjithçka tek shija dhe preferenca, avokado gjithashtu mund të ndihmojë edhe në parandalimin e kancerit të gjirit. ...

19 June, 2018 Lexo më shumë

Iu shfaq kanceri në sy, shkaku i këtij veprimi që e bëjmë të gjithë çdo natë

Sa shpesh vuani nga sytë e lodhur dhe të fryrë, për shkak të qëndrimit deri vonë zgjuar? Normalisht, psikologjia e syve tanë është shumë e fortë dhe mund ta përballojë edhe stresin e presionin më të madh, por nëse i kaloni kufijtë, atëherë mund ta rrezikoni seriozisht shëndetin e tyre....

19 June, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO