Shëndeti – Lajmi.net

Aktuale

Harroni dhe ndjeheni të hutuar? Mësoni si ta mbani trurin të ri

Harresa fillon t’i shfaqë sinjalet e para në mes të njëzetave tuaja, por ka shumë gjëra të mira që mund të bëjmë për të përmirësuar shëndetin e trurit....

10 November, 2014 Lexo më shumë

Ju rriten flokët ngadalë? Ja ushqimet që e zgjidhin këtë problem

A ankoheni se flokët tuaja nuk po rriten mjaftueshëm? Këtu janë disa ushqime që mund të përshpejtojnë këtë proces....

9 November, 2014 Lexo më shumë

Disa arsye pse depresioni mund të jetë i mirë për ju

Ka njerëz që kanë përfituar nga kjo sëmundje. Mësojeni se si depresioni mund të ndryshojë jetën e dikujt për të mirë....

8 November, 2014 Lexo më shumë

Lëkurën e djegur shpërlajeni me ujë të ngrohtë

Lëkurën e porsa-djegur nuk këshillohet ta mbani gjatë në ujë të ftohtë, pasi kështu do të pengoni shërimin e plagës....

7 November, 2014 Lexo më shumë

Simptoma e shëndetit të cilën kurrë nuk duhet ta injoroni

Mësojeni se cilën simptomë të shëndetit nuk duhet kurrë ta injoroni, për të pasur një shëndet më të sigurt....

6 November, 2014 Lexo më shumë

Fëstëku mbron nga kanceri i mushkërive

Konsumimi i fëstëkut mund të ndihmojë në uljen e rrezikut nga kanceri i mushkërive....

6 November, 2014 Lexo më shumë

As pirja e duhanit nuk është më e dëmshme se kjo

Nëse mendoni që është e mjaftueshme të ndalni pirjen e duhanit për të qëndruar të shëndetshëm, e keni gabim. Është një gjë që është më e dëmshme se pirja e duhanit. Mësojeni cila është ajo!...

5 November, 2014 Lexo më shumë

Luftojeni gripin në këtë mënyrë

Me arritjen e dimrit, virusi i gripeve shpërndahet shpejtë. Mësojeni si ta luftoni gripin në mënyrë natyrale pa ilaçe mjekësore....

5 November, 2014 Lexo më shumë

Të mirat shëndetësore të hurmave

Mësojeni sa e shëndetshme është konsumimi i hurmave....

3 November, 2014 Lexo më shumë

Ja pse mishi i përpunuar nuk është i shëndetshëm për zemër

Për të pasur një zemër të shëndetshme shpesh këshillohet të shmangen ushqimet si mishi i përpunuar, mishi i kuq e me dhjam dhe produktet e fërguara....

1 November, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO