Shëndeti – Lajmi.net

Aktuale

Ja çfarë i bën alkooli trupit tuaj

Doktori juaj ndoshta ua ka këshilluar alkoolin që ta pini për shkak që mund të jetë i mirë për pankreasin, por ai mund të jetë i dëmshëm për gjoksin tuaj....

18 January, 2015 Lexo më shumë

Përdorimi aktiv i rrjeteve sociale largon stresin?

Është bërë e zakonshme që të thuhet se përdorimi i tepërt i internetit na bënë të palumtur, posaçërisht kur është fjala për përdorimin e rrjeteve sociale....

16 January, 2015 Lexo më shumë

Qumështi i papërpunuar, i shëndetshëm apo jo?

Në varësi se si flitni për të, qumështi i papërpunuar është ose një super-ushqim i ngarkuar me substanca ushqyese dhe enzima që ndihmojnë në forcimin e sistemit imunitar, zbutjen e alergjive...ose është një super-mënyrë për të fituar diarre....

14 January, 2015 Lexo më shumë

Ja çfarë e përmirëson kujtesën e foshnjës

Gjumi gjatë ditës është pjesë thelbësore e rutinës së çdo foshnje....

14 January, 2015 Lexo më shumë

Bëhuni optimist nëse dëshironi një zemër më të shëndetshme

Sa më optimist që jeni, aq më mirë është për shëndetin tuaj. Personat që janë më optimist kanë një shëndet më të mirë kardiovaskular se sa pesimistët, ka gjetur një hulumtim i ri....

13 January, 2015 Lexo më shumë

Kafeja e lufton depresionin

Nëse jeni një person që pini 4 apo më shumë filxhanë kafe në ditë, ju jeni gati 10% më pak të rrezikuar nga depresioni se sa dikush që pothuajse kurrë nuk konsumon kafe, thuhet sipas një studimi të ri nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë....

11 January, 2015 Lexo më shumë

Konsumoni fruta çdo ditë, që të jeni të shëndetshëm

Udhëzimet e dhëna më parë që frutat dhe perimet duhet të konsumohen të paktën 5 herë në javë, kanë ndryshuar....

10 January, 2015 Lexo më shumë

Ëmbëlsirat dëmtojnë kujtesën

Pavarësisht moshës, të gjitha ëmbëlsirat që kanë përmbajtje yndyre, dëmtojnë kujtesën tonë, thuhet sipas një studimi të fundit....

10 January, 2015 Lexo më shumë

Metoda befasuese se si t’i zbardhni dhëmbët

Këtu janë disa metoda të lehta të cilat përmirësojnë buzëqeshjen tuaj!...

7 January, 2015 Lexo më shumë

Këshilla për mbrojtjen e zemrës

Zemra dhe truri janë organet më të rëndësishme dhe më të domosdoshme për jetë. Zakonisht thuhet se zemra është qendra e jetës, motor – lëvizës ose pompë që gjithë organizmin e furnizon me gjak të nevojshëm për jetë....

7 January, 2015 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO