Shëndeti – Lajmi.net

Aktuale

Kafe, për zemër të shëndoshë

Një filxhan kafe është mënyra më e mirë që ndihmon që venat e gjakut të punojnë sa më mirë....

30 August, 2015 Lexo më shumë

Sëmundja e mishit të dhëmbëve mund të jetë shenjë e Alzheimerit

Dhëmbët e prishur dhe sëmundja e mishit të dhëmbëve mund të jenë të lidhura me Alzheimerin, thonë shkencëtarët....

29 August, 2015 Lexo më shumë

Të lodhur gjatë gjithë kohës? Ja çka ua shton energjinë

Nëse po ndjeheni të lodhur gjatë gjithë kohës, nuk jeni vetëm. Mungesa e gjumit tek njerëzit ka bërë që lodhja të jetë një epidemi publike....

29 August, 2015 Lexo më shumë

Si ndikon shtatzënia në shëndetin tuaj dekada më vonë?

Prej sëmundjeve në mëngjes e deri tek fryrja e këmbëve dhe presionit të lartë të gjakut, shtatzënia ndikon shumë në shëndetin e një gruaje....

29 August, 2015 Lexo më shumë

Ja si të ruheni nga djersitja e tepërt

Në verë djersitja është shumë e shpeshtë, për disa persona kthehet në një problem të rëndë. Shumë njerëz djersiten edhe për shkak të stresit....

29 August, 2015 Lexo më shumë

Këta fruta parandalojnë kancerin

Përbërësit antioksidant në disa fruta janë të pakrahasueshëm dhe parandalojnë kancerin....

28 August, 2015 Lexo më shumë

Rrush për një lëkurë më të butë

Rrushi është ndër frutat që ka një rëndësi të veçantë në shëndetin e organizmit tonë....

27 August, 2015 Lexo më shumë

Shkencëtarët thonë ky është ‘çelësi’ i humbjes së peshës

Duke pirë rreth një gotë ujë para çdo ushqimi, njerëzit me mbipeshë do të mund të humbin peshë, thotë një studim i ri....

27 August, 2015 Lexo më shumë

5 ushqimet që janë të dëmshme për lëkurën

Gjithmonë kushtoni kujdes ushqimit dhe pijeve që konsumoni – ato kanë ndikim në lëkurën tuaj....

27 August, 2015 Lexo më shumë

HULUMTIM: Cili është shkaktari ‘Numër 1’ i vdekjeve të hershme në botë !? |VIDEO|

Sot rreth 150.000 njerëz do të vdesin (kjo është shifra mesatare vdekjeve në botë, brenda një dite)...

27 August, 2015 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO