Shëndeti – Lajmi.net

Aktuale

Ja çfarë përfitime shëndetësore keni nga gështenjat

Gështenjat janë një frut tipik i stinës së vjeshtës. Ato përgatiten në shumë mënyra dhe kanë shumë vitamina dhe acid folik. Ja një udhëzim mbi këtë frut të shijshëm....

22 November, 2014 Lexo më shumë

Studim: Tharëset moderne të duarve shpërndajnë baktere

Tharëset moderne të duarve janë më të këqija se sa peshqirët e letrës kur është fjala për përhapjen e baktereve, thotë një hulumtim i ri....

22 November, 2014 Lexo më shumë

Ja sëmundjet që shëron preshi

Nëse keni probleme me konsumimin e preshit, atëherë gaboheni, pasi që ky kuron një sërë sëmundjesh....

21 November, 2014 Lexo më shumë

Përdorimi i tepërt i celularit për të shkruar e dëmshme për shpinën

Të shkruarit e thjeshtë me celularë mund të krijojë një presion 23kg mbi shpinën tuaj varësisht nga këndi në të cilin jeni duke e përdorur celularin, thotë një hulumtim alarmant....

20 November, 2014 Lexo më shumë

Ja çfarë shkakton ajri i keq në palestra

Një studim i ri për kualitetin e ajrit në palestra ngre disa pyetje interesante rreth asaj nëse vendet në të cilat ushtrojmë janë të shëndetshme sa duhet të jenë....

19 November, 2014 Lexo më shumë

Përdorimi i pajisjeve teknologjike në shtrat është i dëmshëm

Të përdorësh pajisje elektronike të tilla si tabletë dhe celularë përpara se të shkoni në shtrat apo në shtrat, do të ndikojë që nivelet e gjumit tuaj të rrënohen, thotë një studim i ri....

19 November, 2014 Lexo më shumë

Përfitimet nga puthja

Shkencëtarët kanë dalë me një shpjegim për puthjen, i cili ndoshta nuk ka qenë i njohur më parë....

18 November, 2014 Lexo më shumë

Përdorimi i tepërt i celularit çon në kancer të trurit

Sa më gjatë që dikush bisedon në celularë – në terma të orëve dhe vjetëve – aq më shumë ka gjasa që ai/ajo të krijojë gliomë, një formë vdekjeprurëse e kancerit, thotë një studim i ri....

17 November, 2014 Lexo më shumë

Video lojërat e rrisin aftësinë e trurit?

Është pretenduar që një kohë të gjatë se video lojërat janë shkaktare të shumë problemeve, sa që i kanë fajësuar edhe për sjelljet e dhunshme tek fëmijët. Një studim i ri thotë se ato mund të kenë edhe një përfitim për trurin tonë....

14 November, 2014 Lexo më shumë

Sytë e të vdekurve mund të rikthejnë shikimin te të verbërit

Qelizat që merren nga sytë e donatorëve të vdekur mund të jenë në gjendje t’ua rikthejnë shikimin njerëzve të verbër, thonë kërkuesit....

13 November, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO