Shëndeti – Lajmi.net

Aktuale

Arsyet pse duhet të pini ujë me limon

Nëse jeni lodhur duke pirë ujë të thjeshtë dhe dëshironi që të përmirësoni shëndetin fizik, mendor dhe shpirtëror, këtu janë disa arsye pse duhet të pini ujë me limon çdo ditë....

16 April, 2015 Lexo më shumë

Fakte interesante për spermën

Njerëzit nuk janë të mirë në formimin e spermës. Në fakt, rreth 90% e çdo derdhje të caktuar është e shformuar. ...

13 April, 2015 Lexo më shumë

Njihuni me njeriun e parë në botë pa zemër

Dr. Billy Cohn dhe Dr. Bud Fraizer, nga Instituti i Zemrës në Teksas, shpëtuan Craig Lewis i cili po vdiste nga amiloidoza – një gjendje e zemrës e cila i mbushë organet e brendshme me një proteinë të trashë që shkakton rrahje të shpejta të zemrës dhe dështim të mëlçisë dhe veshkave....

13 April, 2015 Lexo më shumë

Qentë mund ta nuhasin kancerin e prostatës

Qentë kanë një normë besueshmërie prej 98% për të nuhatur kancerin e prostatës, thuhet sipas hulumtimit të sapo-publikuar....

12 April, 2015 Lexo më shumë

Shkencëtarët zbulojnë se kanabisi ndalon rritjen e kancerit

Bëhet e ditur se kanabisi ka efekte pozitive në disa sëmundje të ndryshme....

10 April, 2015 Lexo më shumë

Gjumi i tepërt shkakton sulm

Gjumi është thelbësor për një shëndet të mirë, por ta teprosh duke fjetur mund të mos jetë mirë për të gjithë....

10 April, 2015 Lexo më shumë

Gjumi i pasdites i dëmshëm për fëmijën tuaj?

Gjumi i pasdites mund të ndikojë në cilësinë e përgjithshme të gjumit tek fëmija juaj, sugjeron një hulumtim i ri....

9 April, 2015 Lexo më shumë

Të shkurtrit më të rrezikuar nga sulmi në zemër

Njerëzit me trup të shkurtër përballen me një rrezik më të madh nga bllokimi i arterieve gjatë jetës së tyre, thuhet sipas një studimi që doli të mërkurën i cili konfirmon lidhjen tashmë të njohur në mes të lartësisë dhe sëmundjeve të zemrës....

9 April, 2015 Lexo më shumë

Pija e fuqishme që shëron shumë

Spirulina, një element i lashtë në ushqimet e aztekëve dhe amerikanëve, është tani në dispozicion si një shtesë ushqimi në dyqanet e ushqimit të shëndetshëm. Kjo madje është përdorur si pije edhe nga astronautët, për t'i forcuar ata gjatë misioneve në hapësirë....

8 April, 2015 Lexo më shumë

Shenjat e kancerit në mushkëri që nuk duhet kurrë t’i injoroni

A e dini se kanceri i mushkërive është një nga llojet më të zakonshme të kancerit në mesin e meshkujve dhe femrave në mbarë botën? 1 në 14 meshkuj dhe femra diagnostifikohen me kancer të mushkërive në jetën e tyre, dhe në SHBA, kanceri i mushkërive tejkalon kancerin e gjirit si shkaku më i zakonshëm i vdekjeve tek femrat....

8 April, 2015 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO