Shëndeti – Lajmi.net

Aktuale

Këto dy vitamina parandalojnë rënien e flokëve

Nëse po iu bien flokët më shumë se zakonisht, atëherë ndoshta është koha që të shikoni se çfarë hani. Të keni nivele të ulëta të vitaminës D dhe hekurit mund të jenë arsyet pse flokët po iu bien....

19 October, 2015 Lexo më shumë

7 ushqime që duhet ti hani për seks më të mirë

Nëse dëshironi të keni një seks më të mirë me partnerin tuaj, atëherë ushqimi mund të ju ndihmoj....

19 October, 2015 Lexo më shumë

Veza dhe uthulla kthejnë shkëlqimin e lëkurës dhe të flokëve

Shumë nga ushqimet, që ndoshta tashmë i keni në shtëpi, mund të përdoren për qëllime kozmetike. ...

18 October, 2015 Lexo më shumë

Vetitë shëruese të bananes

Bananja është një ndër frutat tropikalë që ka një rëndësi të veçantë në shëndetin e organizmit të njeriut. Ajo është e poasur me lëndë të ndryshme si sukrozë, fruktozë, glukozë dhe fibra, duke pasur një ndikim të madh në përforcimin e energjisë....

17 October, 2015 Lexo më shumë

Nuk keni nevojë për 8 orë gjumë, thonë ekspertët

Nëse keni bërë vetëm 6 orë gjumë mbrëmë, nuk keni nevojë që të brengoseni dhe të kërkoni të flini sot gjatë ditës....

16 October, 2015 Lexo më shumë

Ja pse nuk duhet të pastroheni me sapun

Nëse mendonit se është zgjedhja e duhur na lejoni t’ju tregojmë se e keni gabim....

15 October, 2015 Lexo më shumë

Bark i fryrë? Ja 4 ushqimet që duhet t’i shmangni

Shpesh ndihemi të fryrë dhe është një problem i madh ky si për femrat, edhe për meshkujt, veçanërisht nëse janë përpara një eventi të rëndësishëm, një takimi pune apo një feste ku duhet të tregojnë linjat e tyre....

15 October, 2015 Lexo më shumë

Shkencëtarët gjejnë aksidentalisht ilaçin e kancerit

Siç duket shkencëtarët e kanë gjetur aksidentalisht ilaçin e kancerit – duke zbuluar kështu papritmas një proteinë të malarias e cila do të mund të jetë një armë efektive kundër sëmundjes....

14 October, 2015 Lexo më shumë

5 arsye pse po ju dhemb barku shpesh

Pothuajse të gjithëve nganjëherë na dhemb barku. Por, nëse dhimbja është e shpeshtë, fajin për këtë mund ta ketë ndonjë organ në abdomenin tuaj. Mësoni më shumë më poshtë se cili mund të jetë problemi juaj....

14 October, 2015 Lexo më shumë

Njerëzit që ngasin biçikletën jetojnë më gjatë

Universiteti Utrecht në Gjermani, ka zbuluar se ata që ngasin biçikletë, kanë jetë më të mirë se ata që nuk e bëjnë këtë....

14 October, 2015 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO