Shëndeti – Lajmi.net

Aktuale

Videoja që tregon efektin e tmerrshëm të helmit të gjarprit në gjakun tuaj

David Frolich mundësoi një video e cila shfaq atë duke hedhur disa pika helmi të një gjarpri piton në gjak....

10 December, 2018 Lexo më shumë

Ushqimi që ua redukton rrezikun e presionit të lartë në gjak

Gjatë dekadave të fundit, mjekët kanë studiuar mënyra për të parandaluar presionin e lartë të gjakut. Shumë ekspertë mendojnë se rregullimi i dietës mund të ndihmojë në uljen e rrezikut të hipertensionit....

10 December, 2018 Lexo më shumë

Shkencëtarët në prag të gjetjes së kurës për HIV

Hulumtuesit nga Universiteti Illinois besojnë se janë një hap afër zhdukjes së plotë të virusit tek pacientët. ...

10 December, 2018 Lexo më shumë

Mjaft u dhatë pije të gazuara fëmijëve, nuk e keni idenë se çëfarë dëme po u shkaktoni

Të tejmbushura me sheqer dhe substanca kimike me zero vlera ushqyese, pijet e gazuara janë një ndër ushqimet që duhet të hiqni dorë me patjetër, sidomos fëmijët. ...

10 December, 2018 Lexo më shumë

Komandanti i ushtrisë amerikane tregon përse është mirë të zgjoheni në 4 të mëngjesit

A është mirë të flihet për 8 orë, apo më shumë? A ndiheni më mirë ditën tjetër kur flinipër më pak se 8 orë?...

9 December, 2018 Lexo më shumë

Rreziku i tmerrshëm që iu kanoset shtatzënave me ekspozim vetëm 1-javësh ndaj ajrit të ndotur

Ekspozimi ndaj ajrit të ndotur mund të rrisë ndjeshëm rrezikun që një grua shtatzënë të pësojë abort pas qëndrimit 1-javor në ajër të ndotur, zbulon një raport i ri....

9 December, 2018 Lexo më shumë

Shkencëtarët zbulojnë kurën për HIV-in

Shpresa është rritur për miliona pacientë që luftojnë kundër HIV-it, pasi hulumtuesit tani besojnë se një kurë mund të jetë në tubacion....

9 December, 2018 Lexo më shumë

Supa me hudhra që mund të shërojë gripat më shpejt se çdo gjë tjetër

Një supë e bazuar në më shumë se 50 karafila të hudhrës, qepës dhe limonit do të shkatërrojë pothuajse çdo virus që hyn në organizëm....

9 December, 2018 Lexo më shumë

Konsumoni këto ushqime dhe truri juaj do të bëhet më aktiv dhe i zgjuar

Shprehja thotë që “Ti je ajo çfarë ha” dhe nëse doni të jëni akoma më të bukur shtoni këto ushqime në dietën tuaj, truri juaj mund të shohë rezultate serioze....

9 December, 2018 Lexo më shumë

Thojini lamtumirë aromës së keqe të gojës me këto 7 mënyra

Askush nuk dëshironte të ishte duke folur me dikë dhe të ndihet në siklet sepse aroma e gojës është e padurueshme! ...

8 December, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO