Shëndeti – Lajmi.net

Aktuale

Përfitimet e akullit që do t’iu çudisin

Kalimi i akullit nëpër fytyrë është trendi më i ri i bukurisë....

15 June, 2018 Lexo më shumë

Fëmijët po përballen me obezitet të dyfishtë

Fëmijët po përballen me një ‘epidemi të dyfishtë’ të obezitetit dhe ankthit të mediave sociale, ka paralajmëruar kreu spitalit publik të Anglisë....

15 June, 2018 Lexo më shumë

Mjaft i lyet puçrrat me pastë dhëmbësh, nuk e keni idenë ç’po i bëni fytyrës

Gjasat janë të larta që ju të keni vendosur pastë dhëmbësh në fytyrë me shpresën se do të eliminoni puçrrat. ...

15 June, 2018 Lexo më shumë

Personat e vetmuar janë dyfish më të prirë të vdesin nga sëmundjet e zemrës

Hulumtimet e reja kanë zbuluar se vetmia mund t’ua dyfishojë njerëzve rrezikun për të vdekur nga sëmundjet e zemrës....

14 June, 2018 Lexo më shumë

Përse flemë?

Ajo çka tashmë dihet me siguri, është fakti që gjumi luan një rol parësor dhe të domosdoshëm në jetën tonë dhe na shërben për të pasur marrëdhënie më të mira me botën e jashtme....

14 June, 2018 Lexo më shumë

Dashuria e nënës ndikon në madhësinë e trurit të fëmijës

Hetimi dhe krahasimi i imazheve të trurit të dy trevjeçarëve kanë zbuluar fakte tronditëse se si dashuria e nënës ka ndikim në zhvillimin e fëmijës....

14 June, 2018 Lexo më shumë

Çfarë dhe sa duhet të hani pas ushtrimeve?

Një mit dhe e pavërtetë e madhe që qarkullon midis njerëzve është që nuk duhet të hani menjëherë pas ushtrimeve....

14 June, 2018 Lexo më shumë

Erëzat, llojet dhe si t’i përdorim në kuzhinë

Njësi për njësi, bimët dhe erëzat kanë më shumë antioksidues se secili ushqim i grupeve të tjera....

14 June, 2018 Lexo më shumë

Arsyet pse është e rrezikshme ta mbani teshtimën

Njerëzit nganjëherë e provojnë që ta mbajnë apo shtyjnë teshtimën....

14 June, 2018 Lexo më shumë

Sa litra ujë duhet t’i pimë gjatë ditëve të nxehta të verës

Ekspertët thonë se gjatë verës është esenciale konsumimi i disa litrave ujë në mënyrë që të shmangni dehidratimin dhe problemet tjera shëndetësore....

14 June, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO