Shëndeti – Lajmi.net

Aktuale

Iu shfaq kanceri në sy, shkaku i këtij veprimi që e bëjmë të gjithë çdo natë

Sa shpesh vuani nga sytë e lodhur dhe të fryrë, për shkak të qëndrimit deri vonë zgjuar? Normalisht, psikologjia e syve tanë është shumë e fortë dhe mund ta përballojë edhe stresin e presionin më të madh, por nëse i kaloni kufijtë, atëherë mund ta rrezikoni seriozisht shëndetin e tyre....

19 June, 2018 Lexo më shumë

Pini më shumë kafe për ta zvogëluar deri në 44% rrezikun e cerozës në mëlçi

Një studim i ri sugjeron se duke pirë më shumë kafe ju i zvogëloni dëmet në mëlçi që ndërlidhen me kequshqyerjen dhe konsumimin e alkoolit....

19 June, 2018 Lexo më shumë

Gjumi i tepërt po aq i dëmshëm sa të flini pak

Kur një person gjatë ditëve të javës nuk flenë mjaftueshëm, është logjike që gjatë vikendit t’i kompensojë të gjitha orët e humbura të gjumit....

19 June, 2018 Lexo më shumë

Meshkujt që kanë probleme me ereksion janë dyfish më të rrezikuar nga sulmi në zemër dhe tru

Një studim i ri sapo ka zbuluar se meshkujt të cilët kanë probleme me ereksion ballafaqohen me një rrezik të dyfishuar të të pësuarit sulm në zemër apo sulm në tru....

19 June, 2018 Lexo më shumë

Harroni ilaçet dhe mjekun, ja pijet që shkatërrojnë thartirën në lukth

Këto mëlmesa me siguri i keni në shtëpinë tuaj, por nuk e dini që bëjnë mrekulli kundër thartirës në lukth. ...

18 June, 2018 Lexo më shumë

Nëse nuk e preferoni fitnesin atëherë bëni këto ushtrime

Me stinën e bukur të verës, jo gjithnjë ekziston dëshira për t’u mbyllur në palestër....

18 June, 2018 Lexo më shumë

Hiqni thinjat në flokë përgjithmonë, me patate

Flokët bëhen të thinjura kur qelizat ngjyrë-prodhuese ndalojnë prodhimin e pigmentit. Në mënyrë tipike, njerëzit fillojnë të kenë flokë të thinjura gjatë të tridhjetave....

18 June, 2018 Lexo më shumë

Kujdes, këto pije shkaktojnë kancer në gji

Nivele të larta të sheqerit të gjetura në pijet e gazuara dhe në ushqime si keçapi, mund të shkaktojnë kancerin në gji, thonë shkencëtarët....

18 June, 2018 Lexo më shumë

5-vjeçarit i shfaqen puçrra misterioze në trup, nëna hyri në Google dhe kuptoi gabimin e mjekut

Ndërsa temperaturat në Tokë po rriten çdo vit e më shumë, numri i insekteve dhe rriqrave rritet bashkë me to....

18 June, 2018 Lexo më shumë

Frutat e thata dhe përfitimet shëndetësore të tyre

Është e vështirë të krahasosh vlerat ushqyese të frutave të thata, sikurse bajamet arrat e të tjera me radhë, por fëstëkët cilësohen si më të mirat....

18 June, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO