Receta – Page 3 – Lajmi.net

Aktuale

Pihet vetëm para gjumit: Lëngu i cili shkrin gjithë atë që keni ngrënë gjatë ditës!

Ndihmësin më i mirë për humbje të peshës trupore që do ta gjeni ndonjëherë....

20 December, 2016Lexo më shumë

Pogaçë e prerë në thela

E butë dhe shijshme për mëngjes dhe darkë ja vlen të gatuhet....

19 December, 2016Lexo më shumë

Kruasan i shpejtë për mëngjes

Kruasanët janë një ushim i preferuar nga gjithë grupmoshat. Përgatitja e tyre në shtëpi kërkon kohë, ka shije shumë më të mirë se ato të blerë ...

19 December, 2016Lexo më shumë

Tortë “sherbet” kreshmore

Përbërësit: * 6 lugë sheqer + 350 g sheqer, * 100 g arra të grira, * 200 g arra të bluara, * 1 lugë pluhur për ëmbëlsira, * 1 filxhan vaj, * Miell sipas nevojës, * 200 g margarinë, * 7 katrorë çokollate Përgatitja: 1. Në zjarr të dobët karamelizoni 6 lugë sheqer, qiteni një […]...

18 December, 2016Lexo më shumë

Pija që duhanpirësit duhet ta provojnë

Pirja e duhanit është ndër shprehitë më të këqija dhe më të dëmshme që ekziston. Miliarda njerëz nga anë e mbanë bota vuajnë nga problemet shëndetësore si pasojë e pirjes së duhanit, e miliona tjerë vdesin në vit si pasojë e sëmundjeve që shkaktohen nga duhani....

15 December, 2016Lexo më shumë

Kështu e përmirësoni lëkurën më mirë se botoksi!

Nuk është nevoja të shpenzoni më para për t’u dukur e re dhe e bukur. Ekspertët e bukurisë nuk rekomandojnë kirurgji plastike, por sugjerojnë që të provoni metoda me përbërës natyral, e të cilat sigurojnë se do të arrini rezultatet e dëshiruara....

15 December, 2016Lexo më shumë

Ëmbëlsirat që mund t’i përgatitni në shtëpi për festat e fundvitit (Foto)

Më poshtë do të gjeni disa ëmbëlsira të shijshme dhe perfekte për festat e fund vitit që duhet patjetër të jenë pjesë e tryezën tuaj gjatë këtyre festave....

15 December, 2016Lexo më shumë

Gjel deti i pjekur në furrë, receta për fundvit

Pa atë, tavolina e Vitit të Ri është e varfër. Por, përpara se të shpejtoni të blini gjelin e detit, është mirë të njihni disa ‘rregulla’ të dobishme:...

14 December, 2016Lexo më shumë

Dietë me patate: Heq pesë kg për tre ditë!

Dieta është shumë e varfër dhe nuk është për gjithkënd, prandaj do të duhej të kërkoni këshillë te mjeku para se të vendosni ta aplikoni....

14 December, 2016Lexo më shumë

Kujdes, këto ushqime ju plakin para kohe

Në organizëm pasqyrohet kultura jonë e të ushqyerit dhe për këtë duhet të kemi kujdes se çfarë hamë apo pijmë, në të kundërtën do të gjejmë veten të plakur para kohe....

13 December, 2016Lexo më shumë

E konfirmon studimi: Djathi e bën verën të ketë shije më të mirë

Më në fund u dëshmua edhe shkencërisht se djathi e bën verën të ketë shije më të mirë....

12 December, 2016Lexo më shumë

Gjevrek me susam për mëngjes

I shijshëm dhe i lehtë, gjevreku që mund ta përgatisni në shtëpi....

12 December, 2016Lexo më shumë

Reçeli i fikut të egër nga Maqedoni në hartën botërore të ushqimit tradicional

Fruta intensive jeshile, në formë të dardhës, të cilat asnjëherë nuk arrijnë pjekje të plotë. Kjo është "lënda e parë" për përgatitjen e reçelit nga fiku i egër - edhe një recetë tradicionale për të cilën Maqedonia bëhet e njohur në panairet botërore të ushqimit, shkruan agjencia e lajmeve MIA....

11 December, 2016Lexo më shumë

Dieta me mjaltë!

Të gjithë e dimë se mjalti është i shëndoshë, e dimë se duhet ta konsumojmë rregullisht për shkak të numri të madh materieve ushqyese… mirëpo, a e dini sesa i mirë është treguar mjalti te dietat?...

9 December, 2016Lexo më shumë

Sekretet e bukurisë së grave indiane, për flokë të gjatë dhe me shkëlqim

Keni menduar ndonjëherë çfarë u bëjnë flokëve gratë indiane që i kanë kaq të gjatë dhe të shëndetshëm. Epo ja ku do t’jua shuajmë edhe këtë kureshtje....

7 December, 2016Lexo më shumë

Metabolizmin mund ta nxisni me këto ushqime

Për trupin dhe mendjen është gjithmonë me rëndësi që edhe metabolizmi të jetë në rregull. ...

2 December, 2016Lexo më shumë

Makarona me patate dhe proshutë

E vetmja gjë e sigurt për këtë pjatë është që nuk ju duhet asgjë tjetër si shoqëruese! I ka brenda të gjitha dhe, meqenëse është e ngopur në karbohidrate, nuk këshillohen porcionet e bollshme....

25 November, 2016Lexo më shumë

Bakllava që gatuhet për vetëm gjysmë ore

Bakllava ekspres: Shije e mirë e njohur, gatuhet për vetëm gjysmë ore! ...

25 November, 2016Lexo më shumë

Ja çka mund të bëni me kungullin e pjekur

Pjata mund të konsiderohet antipastë për të shoqëruar pjatat e mishit të kuq apo djathërat e fortë, me kripë. Por, ata që duan mund ta konsumojnë edhe vetëm me shijen që ka dhe ta konsiderojnë një pjatë të shëndetshme e të ëmbël, për darkë....

22 November, 2016Lexo më shumë

Gatuajeni sonte, hajeni në mëngjes: Djeg dhjamin, vret sëmundjet, ju bën të bukur!

Ky kafjall ka shumë cilësi shëruese, sepse liron toksina nga organizmi ynë, ndihmon në shërimin e problemeve me zorrët dhe me kapsllëkun, jep energji të nevojshme dhe ndihmon në humbje peshe....

21 November, 2016Lexo më shumë

Receta detoks për trup të shëndetshëm dhe lëkurë rinore

Detoksi është mënyra më e mirë për të pastruar plotësisht të gjithë sistemin tonë. Trupi ynë mbledh një sasi të madhe toksinash, falë ushqimeve të rënda apo johigjienike, ujit, yndyrave etj....

21 November, 2016Lexo më shumë

Palapeta nga dy përbërës! Dhe pa miell

Për tetë palapeta ju nevojiten:...

21 November, 2016Lexo më shumë

Qumështi i artë, mënyra më e re e dobësimit

I njohur gjatë kohës për përparësitë anti-inflamatore të tij, hulumtimi i kohëve të fundit ka zbuluar se shafrani i Indisë është një çudi e natyrshme, duke u dëshmuar i dobishëm në metabolizmin yndyror dhe rënien në peshë!...

19 November, 2016Lexo më shumë

Kombinimi i përsosur për përqendrim të lartë: Çokollatë e zezë me çaj të gjelbër

Keni nevojë të kthjelleni pasdite? Atëherë qëndroni larg kafesë!...

18 November, 2016Lexo më shumë

Ëmbëlsirë e cila nuk piqet: Recetë e shijshme me lajthi, kokos dhe çokollatë

Kjo është receta për këtë ëmbëlsirë të shijshme....

16 November, 2016Lexo më shumë

Kuzhina më e dashur nga italianët

Falë “italian’s kitchen store” kuzhinat arrijnë në Prishtinë. ...

10 November, 2016Lexo më shumë

Zieni lëkurat e bananeve, veç rënies në peshë, ja përfitimet e tjera në trup e shëndet

A e dinit faktin se rreth 50% të përfitimeve të bananës vijnë nga lëkura e saj? Pasi të shikoni përfitimet që sjell lëkura e bananes, me siguri që do t’i doni ato po aq sa frutin brenda lëvores....

8 November, 2016Lexo më shumë

Ja si të ndaloni rritjen e qimeve nën lëkurë në 5 minuta përmes mënyrave natyrale

Eleminimi i qimeve që rriten nën lëkurë është një problem që ju ndodh thuajse të gjithëve dhe mbi të gjitha është një problem që nuk mund të eleminohet lehtë....

8 November, 2016Lexo më shumë

Sa kohë duhet të zihen vezët për të qenë të ngrënshme?

Vezët janë racion shumë i shijshëm dhe i ushqyeshëm. Përmbajnë proteine dhe një numër të madh vitaminash dhe mineralesh, andaj mund të zëvendësojnë në tërësi mishin....

21 October, 2016Lexo më shumë

Kjo është mënyra më e mirë për përgatitjen e gështenjave (Video)

Në këtë video kuzhinieri John Mitzewich, tregon se si t’i piqni gështenjat në mënyrën e duhur. ...

11 October, 2016Lexo më shumë

Ja për çka ju ndihmon sapuni i fëmijëve! (Foto)

Për këtë mjet efikas ju nevojiten vetëm dy përbërës: një sapun i fëmijëve dhe një gotë qumësht delesh....

11 October, 2016Lexo më shumë

Pjata e shëndetshme e ditës: Sallatë me mollë dhe rrepa

Rrepat përmbajnë një sasi të madhe të vitaminës C dhe ndihmojnë aparatin tretës për shkak të përmbajtjes së lartë të fibrave. Sallata me mollë dhe rrepa është shumë e shëndetshme, shkruan shendeti.com.al dhe përgatitet kështu:...

25 September, 2016Lexo më shumë

Thoni lamtumirë syzeve dhe përmirësoni shikimin me këtë recetë të përkryer

Një kirurge e njohur ruse dhe një bashkëpunëtor i saj preferojnë që para secilës seancë mjekësore t’ju ofrojnë pacientëve këtë recetë që përmirëson shikimin. ...

16 September, 2016Lexo më shumë

Receta e cila bën mrekulli: Para gjumit vëni këtë nën gjuhë dhe nuk do të zgjoheni të lodhur

Fjala është për përzierjen e mjaltit dhe kripës ngjyrë të trëndafiltë të Himalajeve, të cilën para se të flini e vëni nën gjuhë....

2 September, 2016Lexo më shumë

Receta natyrale me majdanoz për largimin e gurëve në veshka

Veshkat janë një nga organet më të rëndësishme në trupin tonë pasi ndihmojnë filtrimin e mbetjeve nga gjaku, për ti larguar më pas nga trupi përmes procesit të urinimit....

1 September, 2016Lexo më shumë

Kështu mund ta mbani shalqirin të freskët për një vit (FOTO)

Është e vështirë të gjeni një person që nuk e pëlqen shalqirin, por megjithatë freskia e tij humb shpejtë....

17 August, 2016Lexo më shumë

Akullore me kornet shtëpie

Ju pëlqejnë akulloret? Bëjeni edhe ju në shtëpitë tuaja......

5 August, 2016Lexo më shumë

Recetë e shijshme: Ëmbëlsirë me çokollatë

Kjo ëmbëlsirë përveç që është e lehtë është edhe shumë e shijshme. ...

1 August, 2016Lexo më shumë

Ëmbëlsirë me çokollatë

Kjo ëmbëlsirë përveç që është e lehtë është edhe shumë e shijshme....

29 July, 2016Lexo më shumë
 

Fotolajm

Trudeau ndihmon një të ri me karrocë (Foto)
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bubble Trouble
  • Play World Soccer Champion
  • Play Stealth Sniper