Receta – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

Trileçe

Përbërësit:...

3 February, 2018Lexo më shumë

Drekë familjare për gjysmë ore: Receta më e shijshme për gjoks të pjekur pule!

Një recetë e shpejtë dhe e lehtë për t’u përgatitur, me shije mbresëlënëse....

3 February, 2018Lexo më shumë

Keni nevojë që të përqendroheni për provime? Hani këto ushqime!

Shumica studentëve humbasin përqendrimin ndërsa janë para provimit....

2 February, 2018Lexo më shumë

Sekreti i përsosur i verës së zier: Vetëm një erëz e bën dallimin!

Kënaqësi e veçantë është të shëtitës nëpër këtë të ftohtë dhe të pastaj të ndalesh dhe të pish një gotë vere te mrekullueshme të zier....

28 January, 2018Lexo më shumë

Njerëzimi nuk i ka mundur kurrë këto ushqime

Që nga fillimi i ekzistencës tonë, ne kemi qenë në luftë. Kjo është një luftë e vazhdueshme, e pafundme kundër kundërshtarëve tanë më të vegjël; ushtritë e patogjenëve dhe parazitëve....

28 January, 2018Lexo më shumë

Dobësohuni me kafen e mëngjesit

Nuk ka ndonjë dyshim se kafeja është ndër pijet më të shijshme në mëngjes. Ajo brenda pak momenteve i përmirëson nivelet e energjisë dhe iu bën gati për pjesën e mbetur të ditës. ...

28 January, 2018Lexo më shumë

Përdorimet e qepës në kuzhinë dhe shija e tyre e jashtëzakonshme nuk ka kufij.

Përdorimet e qepës në kuzhinë dhe shija e tyre e jashtëzakonshme nuk ka kufij....

27 January, 2018Lexo më shumë

Receta dhe këshilla për mëngjes të shëndetshëm

Për përballimin e aktiviteteve të ditës, vakti i mëngjesit na furnizon me energjinë e nevojshme....

26 January, 2018Lexo më shumë

Cilat janë ushqimet me zero kalori?

A keni menduar ndonjëherë të hani sa të mundeni dhe të mos shtoni në peshë? ...

26 January, 2018Lexo më shumë

Mos e hidhni më lëngun e turshive, ja arsyeja

Lëngu i turshive është një burim tepër i rëndësishëm i elektroliteve, antioksidantëve dhe ushqyesve. Ajo është e lehtë për ta bërë pjesë të dietës suaj....

23 January, 2018Lexo më shumë

Rolladë Rafaello

Recetë e këndshme pranverore që sigurisht se do ju kënaqë!...

23 January, 2018Lexo më shumë

Këto janë ushqimet e shëndetshme për sytë, zemrën dhe veshkat

Këto janë disa nga ushqimet më të pasura me vitaminë A....

20 January, 2018Lexo më shumë

Çfarë të hamë në mëngjes?

Njerëzit që hanë mëngjes janë më të shëndetshëm dhe gjasa që ata të pësojnë sëmundje të ndryshme janë shumë të pakta, në krahasim me ata që nuk e hanë këtë vakt. Ne ju sjellim disa ushqime më të mira dhe të preferuara që duhet t’i konsumoni para se të filloni ditën....

20 January, 2018Lexo më shumë

Strudel i shpejtë

Një recetë e shpejtë dhe e shëndetshme në 20 minuta në një strudel shumë i shëndetshëm me mollë....

19 January, 2018Lexo më shumë

Tortë me arra

Përbërësit:...

16 January, 2018Lexo më shumë

Frute të çuditshme për të cilat ende nuk keni dëgjuar

Para shekullit të 20-të, kufizimet e transportit nënkuptonin se shumica e frutave duhej të rriteshin dhe të shiteshin në nivel lokal....

14 January, 2018Lexo më shumë

Detoksi i kuq ‘smothie’

Një lëng i shëndetshëm, i shijshëm dhe shumë i thjeshtë në përgatitje....

9 January, 2018Lexo më shumë

Mushkëri pule me oriz

Mushkëritë me oriz, por dhe disa përbërës të tjerë shtesë e bëjnë këtë pjatë gjithmonë të pëlqyeshme e të dëshirueshme në tavolinë....

8 January, 2018Lexo më shumë

Gjellë me mish peshku: Këtë drekë e adhurojnë edhe ata të cilët nuk e dinë ç’është kreshma!

Kjo recetë e shëndetshme, me plot shije, kërkon vëmendje dhe njëkohësisht delikatesë në përgatitje. ...

7 January, 2018Lexo më shumë

Pogaçe të vogla me kaçkavall

Gatuhen në çast dhe janë të shkëlqyeshme për kafjall apo darkë....

7 January, 2018Lexo më shumë

Pija natyrale që i bën mirë veshkave tuaja

Veshkat kryejnë disa funksione vitale në trup, ndër më të rëndësishmet, filtrimin e gjakut nga toksinat dhe eliminimin e mbeturinave nëpërmjet urinës....

5 January, 2018Lexo më shumë

Qofte me lulelakër (Video)

Receta e sotme e përgatitjes së qofteve me lulelakër është shumë e thjeshtë, pak përbërës dhe shumë shije…...

5 January, 2018Lexo më shumë

Bukë me kore kërcëlluese dhe tul si pambuk!

Buka e butë me qumësht është kënaqësi e vërtetë kur me të kënaqesh derisa është ende e nxehtë, bashkë me gjalpë dhe xhem shtëpiak....

2 January, 2018Lexo më shumë

10 Ushqimet trendi të vitit 2017 (Foto)

Në konsultim me një panel të ekspertëve të industrisë, bbcgoodfood ka klasifikuar ushqimet më së shumti të ngrënshme gjatë këtij viti nëpër botë....

1 January, 2018Lexo më shumë

Ushqimet fatsjellëse që s’duhet të mungojnë në tryezën e Vitit të Ri

Pas tryezës së Krishtlindjes, një ndër shqetësimet kryesore të shumë zonjave në këtë periudhë është menuja e fundvitit, e cila është gjithmonë në përpunim e sipër....

31 December, 2017Lexo më shumë

Këto janë ushqimet që nuk duhet të hani sonte, sjellin ters për Vitin e Ri

Sigurohuni që fati të mos ju fluturojë këtë vit Ndërkohë që na ndajnë pak orë nga ndarja përfundimtare me 2017-ën, nuk mund ta mohoni që në familjen e çdo shqiptari, domethënë të atyre që kanë vendosur të mirëpresin Vitin e Ri në familje, vazhdon të gëlojë pyetja ‘’e shekullit”: çfarë do të hamë sonte? ...

31 December, 2017Lexo më shumë

Bishtat e sallatës së gjelbër, ‘ilaçi’ për qetësim

Ndërsa e prisni pjesën e bardhë tek sallata jeshile ju vëreni një lëng të çduitshëm si qumësht që rrjedh nga pjesa ku e shkëputët....

29 December, 2017Lexo më shumë

Truk për gatimin e simiteve të shijshme: Si t’ia arrini ta bymeni përherë brumin

Pogaçet, picat dhe buka të gatuara nga brumi i bymyer janë më të shijshme. Ndikojnë shumë faktorë në atë se a do t’i bëni të mira simitet....

29 December, 2017Lexo më shumë

Me çfarë ta mbushim gjelin e detit? Recetë perfekte që përgatitet për 10 minuta

Mungesa e gjelit të detit në tryezën festive të Vitit të Ri është një “mëkat” që askush nuk guxon ta bëjë....

26 December, 2017Lexo më shumë

Omëleta spanjolle, e përsosur për mëngjes

Omeleta spanjolle është vetëm se emërtim anglisht për pjatën tradicionale spanjolle të quajtur si tortillë spanjolle....

26 December, 2017Lexo më shumë

Mafinë çokollate me bademe dhe portokall

Shija e freskët e çokollatës, ideale për tryezë kreshmore festive…...

25 December, 2017Lexo më shumë

Receta tradicionale e byrekut të kripur me kungull

Argëtohuni e shijoni vjeshtën me dekorimet me kungull, shtëpia do të rrezatojë ngrohtësi në çdo cep të saj, por me kungull mund të realizojmë edhe receta të thjeshta, të shijshme dhe të ushqyeshme. Më poshtë do të gjeni 1 prej tyre....

24 December, 2017Lexo më shumë

10 arsye të vlefshme pse duhet të hani presh

Në një familje me hudhrat dhe qepët, preshi spikat jo vetëm prej aromës së tyre, por edhe prej vetive ushqyese që ka....

23 December, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Supercar Showdown
  • Play Urban Basketball