Receta – Page 16 – Lajmi.net

Aktuale

Ëmbëlsirë me krem karamele

Sot do ju tregojmë për ëmbëlsirën me krem karamele, e cila është shumë e lehtë për tu përgatitur dhe është shumë e shijshme....

11 December, 2018 Lexo më shumë

Kek i shijshëm me fruta të thata

Tortet janë ndër ushqimet tona të preferuara, e sidomos ato që përgatiten shumë shpejtë. Dhe këtu kemi një kek shumë të shijshëm që përgatitet për 5 minuta....

9 December, 2018 Lexo më shumë

Kek me bajame dhe mandarina, një ëmbëlsirë shumë e shijshme

Të gjithë i duam ëmbëlsirat, e sidomos ato kur përgatiten sh[ejtë dhe janë shumë të shijshme....

7 December, 2018 Lexo më shumë

Receta më e thjeshtë e kekut me bajame

Kjo është një nga recetat më të thjeshta, por është një ëmbëlsirë shumë e shijshme....

5 December, 2018 Lexo më shumë

Torte me mollë dhe mjaltë, ëmbëlsirë e ditës së dielë

Tortja me mollë dhe me mjaltë është ëmbëlsira thuajse më e lehtë që mund të përgatitet në fundjavë, përkatësisht ditën e dielë....

2 December, 2018 Lexo më shumë

Pudingu që ndihmon në djegien e kalorive, mund ta bëni për 5 minuta

Avokadot përmbajnë sterole bimore, të tilla si beta-sitosterol, që kanë veti anti-estrogjenike. Ato janë në gjendje të bllokojnë receptorët e estrogjenit në qelizat tona dhe të zvogëlojnë normat e absorbimit të estrogjenit....

26 November, 2018 Lexo më shumë

Receta për byrek me spinaq dhe gjizë

Ky byrek ofron furnizim me proteina, të cilat ngadalësojnë përthithjen e sheqerit në gjak. Në këtë mënyrë parandaloni rritjen e glicemisë....

25 November, 2018 Lexo më shumë

Recetë e thjeshtë e tortes me kakao

Përgatitja e kekut me kakao, më lehtë se kurrë me ndjekjen e udhëzimeve të mëposhtme....

18 November, 2018 Lexo më shumë

Receta më e thjeshtë e kekut me kakao

Përbërësit për tavë me diametër 22/24 cm: ...

17 November, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO