Receta – Page 15 – Lajmi.net

Aktuale

Tortë me kokos

Një tortë mjaft e shijshme me kokos....

5 April, 2015Lexo më shumë

Ëmbëlsirë me biskota dhe banane

Me pak përbërës dhe në pak kohë, ju do të mund të përgatisni këtë ëmbëlsirë me biskota dhe banane....

29 March, 2015Lexo më shumë

Tiramisu me çokollatë

Për të ëmbëlsuar natën tuaj sonte ju sjellim një recetë të shijshme....

22 March, 2015Lexo më shumë

Tortë me lajthi

Një tortë mjaft e shijshme me lajthi. Provojeni sepse nuk do të zhgënjeheni!...

14 March, 2015Lexo më shumë

Tortë me lajthi të bluara dhe nutella

Një recetë e shijshme por me disa përbërës më shumë. Ju bëftë mirë!...

13 March, 2015Lexo më shumë

Tortë e zezë

Kjo recetë ju tregon se si përgatitet torta e zezë. Më poshtë e keni listën e gjërave që ju nevojiten për të përgatitur një tortë të zezë dhe udhëzimet se si ta bëni një gjë të tillë....

8 March, 2015Lexo më shumë

Si të përgatitni tullumba në shtëpi?

Kjo recetë ju tregon se si përgatiten tullumbat. Më poshtë e keni listën e gjërave që ju nevojiten për t’i përgatitur dhe udhëzimet se si të bëhet një gjë e tillë....

6 March, 2015Lexo më shumë

Tortë toffife

Një tortë shumë e dashur për të gjithë. Më së miri për fëmijët tanë sepse më shumë e duan për shkak të çokollatëzave toffifee....

3 March, 2015Lexo më shumë

Rolladë me banane

Një recetë tjetër shumë e mirë për ju....

2 March, 2015Lexo më shumë

Tortë me krem qumështi

Një tortë e shijshme me qumësht dhe çokollatë. Provojeni sepse nuk do të zhgënjeheni!...

1 March, 2015Lexo më shumë

Tortë me çokollatë dhe kokos

Një recetë e lehtë dhe e shijshme për ju!...

28 February, 2015Lexo më shumë

Ëmbëlsirë me arrë kokosi dhe çokollatë

Një recetë tepër e shijshme dhe e lehtë për t'u bërë. Përgatiteni atë sepse nuk do të zhgënjeheni!...

27 February, 2015Lexo më shumë

Tortë me arra dhe çokollatë

Një ëmbëlsirë e shijshme dhe e parezistueshme nga të gjithë, e lehtë dhe e vlerësuar nga ata që e kanë shijuar. Provojeni sepse nuk do të zhgënjeheni!...

26 February, 2015Lexo më shumë

Rolladë me kakao

Një ëmbëlsirë e shijshme dhe jo aq e vështirë për ta përgatitur. Ju bëftë mirë!...

25 February, 2015Lexo më shumë

Tortë me Nutella

Tortë e shijshme me Nutella....

23 February, 2015Lexo më shumë

Tortë me banane dhe karamel

Një tortë me të vërtetë e shijshme me banane dhe karamel....

17 February, 2015Lexo më shumë

Tortë shtresore

Mësoni si të përgatisni një tortë shtresore. Më poshtë e keni listën e gjërave që ju nevojiten për të përgatitur një tortë shtresore....

15 February, 2015Lexo më shumë

Roladë me çokollatë

Kjo recetë ju tregon se si të përgatitni një roladë të shijshme me çokollatë. Më poshtë e keni listën e gjërave që ju nevojiten për këtë ëmbëlsirë. Përbërësit: 8 vezë 8 lugë sheqer 6 lugë arra të bluara 5 lugë miell lëvore limoni 100gr çokollatë 4dcl ajkë qumështi Udhëzimet: Tunden vezët me sheqer. Shtohen arrat […]...

14 February, 2015Lexo më shumë

Patate me pana në furrë

Për një drekë apo darkë të bukur, përgatisni këto patate me pana në furrë si garniturë, një pjatë e rafinuar e cila shoqëron mjaft mirë mishin apo peshkun e skuqur apo të pjekur. Përbërësit: 4 patate të mëdha 500ml pana të lëngshme për kuzhinë 100gr djath parmixhano të grirë gjalpë kripë piper Udhëzimet: Qërojmë dhe […]...

13 February, 2015Lexo më shumë

Tortë me portokall dhe çokolatë

Një recetë tjetër e shijshme dhe e lehtë për t’u përgatitur. Përbërësit: 6 ve 100gr sheqer 200gr margarinë 3 lugë kakao 3 lugë miell 1 pluhur për pjekje Për kremin: 500ml ajkë të ëmbël 300gr çokollatë Lëvore portokalli Udhëzimet: Fillimisht rrahim margarinën me sheqer, pastaj i shtojmë të verdhat e vezëve dhe i përziejmë mirë. […]...

12 February, 2015Lexo më shumë

Tortë e zezë

Përgatitja e saj është e lehtë dhe e shpejtë....

11 February, 2015Lexo më shumë

Tortë e shijshme me arra

Mësojeni si ta përgatisni një tortë të shijshme me arra....

10 February, 2015Lexo më shumë

Si të përgatitni ekler?

Mësoni se si të përgatitni ekler....

9 February, 2015Lexo më shumë

Toptha me lajthi

Një recetë shumë e shijshme e topthave me lajthi....

7 February, 2015Lexo më shumë

Krem karamel i bërë në shtëpi

Mësoni si të bëni krem karamel në shtëpi, pa pasur nevojë që ta blini atë....

4 February, 2015Lexo më shumë

Pija e shëndetshme me spinaq

Mësoni si të përgatitni një pije të shëndetshme dhe freskuese me spinaq dhe banane....

3 February, 2015Lexo më shumë

Tortë e shpejtë me Nescafe

Një tortë e shijshme me Nescafe....

30 January, 2015Lexo më shumë

Ëmbëlsirë me kokos

Për sot ju sjellim një nga ëmbëlsirat më të shijshme me kokos....

29 January, 2015Lexo më shumë

Ëmbëlsirë dimri

Një ëmbëlsirë shumë e shijshme për tu përgatitur....

17 January, 2015Lexo më shumë

Role me arra dhe krem kafe

Receta e kësaj ëmbëlsire është relativisht e thjeshtë për t’u realizuar dhe rezultati do të jetë tepër i shijshëm....

11 January, 2015Lexo më shumë

Recetë natyrale për shërimin e hemoroideve

Kjo është receta natyrale për kurimin e hemoroideve....

8 January, 2015Lexo më shumë

Vezë më ndryshe

Përgatitni vezë të ziera por më ndryshe....

6 January, 2015Lexo më shumë

Pija e shijshme që lufton celulitin

Ju duhet ta provoni këtë smoothie të shijshme e cila funksionon shpejtë dhe redukton dukjen e celulitit....

4 January, 2015Lexo më shumë

Ja si të bëni kifle të vogla ‘7 days’

Mësoni si të përgatitni kifle të vogla me çokollatë të njëjta si ato nga ‘7 days’....

3 January, 2015Lexo më shumë

Pija e duhur për dhimbjen e veshkave

Veshkat e pastrojnë organizmin nga shumë materie helmuese, që i marrim me anë të ushqimeve. Shpesh ne kemi probleme me shëndetin e tyre dhe e vetmja mënyrë ishte që të shkonim tek mjeku, por ekzistojnë dhe kura të mira të bëra në shtëpi. Kjo pije e cila ju ndihmon që veshka tuaja të jenë mirë është e përbërë nga katër përbërës kryesor....

31 December, 2014Lexo më shumë

Tortë tunel

Mësoni si të përgatitni këtë tortë të shijshme!...

30 December, 2014Lexo më shumë

Tortë snickers

Një tortë e ngjashme me çokollatën Snickers....

28 December, 2014Lexo më shumë

Tortë katrore me kikirik

Tortë shumë e shijshme me kikirik....

27 December, 2014Lexo më shumë

Tortë shumë e shijshme me lajthi

Një recetë shumë e mirë dhe e lehtë se si të përgatitni një tortë me lajthi, e cila ka shije mbresëlënëse....

26 December, 2014Lexo më shumë

Krem i shijshëm francez për torta

Kremi i shijshëm francez i quajtur ‘Ganash’ përgatitet duke përzier panen e lëngshme për ëmbëlsira të nxehta dhe çokollatën e grirë imët....

24 December, 2014Lexo më shumë

Tortë me tre shije

Mësoni si të përgatitni një tortë me tre shije!...

22 December, 2014Lexo më shumë

Si të përgatitni Pop Kek në shtëpi?

Keni përgatitur ndonjëherë Pop Kek në shtëpi? Nëse keni qenë gjithmonë kureshtarë por nuk e keni pasur recetën, ju ftojmë që ta lexoni këtë recetë të lehtë dhe të shpejtë....

21 December, 2014Lexo më shumë

Pije freskuese dhe e shëndetshme

Mësoni si ta përgatisni një pije të shëndetshme dhe freskuese njëkohësisht....

20 December, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play World Soccer Champion
  • Play Urban Basketball
  • Play Urban Basketball