Receta – Lajmi.net

Aktuale

Tiramisu në gotë

Tiramisu është një ndër ëmbëlsirat më bashkëkohore aktualisht. Ka prejardhje nga Italia dhe si recetë njihet në tërë botën. Dominon shija e kafesë në të dhe nuk është shumë e rëndë për tu konsumuar....

30 May, 2014 Lexo më shumë

Sallata shope, ushqimi më i popullarizuar në BE

Me votat e qytetarëve të Bashkimit Evropian, sallata shope është shpallur specialiteti më i popullarizuar brenda familjes 28 anëtarëshe evropiane. ...

27 May, 2014 Lexo më shumë

Tortë me djath dhe me dredhëza

Kjo ëmbëlsirë është shumë verore dhe e shijshme njëkohësisht, andaj ju sygjerojmë ta përgadisni, sepse përmban edhe produkte të cilat nuk janë shumë kalorike....

12 May, 2014 Lexo më shumë

Rrolladë me mish dhe me spinaq

Receta është shumë ushqyese dhe apkikohet shumë nëpër gjithë vendet e botës, e sidomos për njerëzit të cilët parapëlqejnë mishin dhe spinaqin. Këto shije kombinohen shumë mirë me njëra-tjetrën, andaj ju sygjerojmë ta përgadisni, sepse do ndaheni të kënaqur dhe tryezës suaj familjare do i shtohet edhe një recetë më shumë....

3 May, 2014 Lexo më shumë

Brusketa me domate

Është recete jashtëzakonisht e thjeshtë për t\'u përgaditur dhe përfundohet për një kohë shumë të shkurtër. Këtë recetë mund ta gatuani dhe ta konsumoni sidomos për paragjellat....

2 May, 2014 Lexo më shumë

Pasta me sos dhe proshutë

Një recetë e lehtë për t’u përgatitur me shumë proteina dhe vitamina. ...

27 April, 2014 Lexo më shumë

Omlet me spinaq

Ja si të përgatisni një omletë të shijshme me spinaq....

27 April, 2014 Lexo më shumë

Limonada, pija e verës

Konsiderohet si pije shumë freksuese e që fluksin më të madh të konsumimit e ka gjatë sitnës së verës. Është e lehtë për tu pregaditur dhe shumë e këndshme për tu pirë....

22 April, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO