Receta – Lajmi.net

Aktuale

Tiramisu e shijshme

Provojeni një ëmbëlsirë të tillë dhe padyshim se do të ndaheni të kënaqur me shijen e saj!...

28 May, 2015 Lexo më shumë

Si të përgatisni reçel qershie?

Koha e qershiave erdhi, mësoni se si të përgatisni reçel me to....

25 May, 2015 Lexo më shumë

Ëmbëlsirë vikendi

Ëmbëlsirë e shijshme për vikend. Provojeni sepse nuk do të zhgënjeheni!...

24 May, 2015 Lexo më shumë

Tortë me banane dhe karamel

Përbërësit: 4 vezë 4 lugë sheqer 1dcl vaj 1 qese cimet 1 pluhur paste 1 filxhan i madh miell 300gr sheqer 2dcl ajkë e ëmbël 150gr margarinë 200gr pluhur për shllag 5 banane 5dcl qumësht Përgatitja:  Së pari tepsinë e lyejmë me vaj dhe ia qesim letrën për pjekje e mbi të rendisim bananen e […]...

21 May, 2015 Lexo më shumë

Tortë e errët

E shpejtë, e lehtë dhe shumë e shijshme. Provojeni!...

19 May, 2015 Lexo më shumë

Rollatë me banane

Përbërësit: 6 vezë 6 lugë sheqer 6 lugë miell Një maje thike pluhur për pjekje Kremi: 2 qese krem pana ose 250ml ajkë për ëmbëlsira 4 banane Përgatitja: 1. Ndajmë të bardhat nga të verdhat e vezës. 2. Të bardhat tunden në shkumë të fortë me 3 lugë sheqer. 3. Edhe të verdhat e vezëve […]...

18 May, 2015 Lexo më shumë

Ëmbëlsirë me mjaltë dhe manaferra

Ëmbëlsirë shumë e shijshme me mjaltë dhe manaferra....

17 May, 2015 Lexo më shumë

Role me kakao

Keni përgatitur ndonjëherë role me kakao? Provojeni këtë recetë dhe nuk do të zhgënjeheni nga shija e saj....

14 May, 2015 Lexo më shumë

Pija që shkëlqen fytyrën

Nëse uji i thjeshtë nuk ju pëlqen, pini nga kjo përbërje dy-tre gota në ditë, me stomakun bosh, si p.sh kur jeni kthyer nga stërvitja apo kur e keni kaluar pasditen jashtë, me qëllim që të përfitoni këta përbërës të mrekullueshëm....

13 May, 2015 Lexo më shumë

Si të përgatisni lëngun e gjelbër më të shëndetshëm në botë?

Një përzierje fenomenale e frutave, e perimeve, prodhimeve të qumështit, farave dhe arrave është mundësia më e mirë për ta nisur ditën. Mësoni se si t’i kombinoni ushqimet për ta bërë smoothien më të shëndetshëm në botë....

9 May, 2015 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO