Receta – Lajmi.net

Aktuale

Pija “magjike” për t’u dobësuar

Ky tonik tretës është një mundësi e mirë për të detoksifikuar organizmin në mënyrë natyrale, por dhe për të humbur peshë....

7 September, 2018 Lexo më shumë

Sekreti i përgatitjes së pomfritit perfekt

Adhuruesit e pomfritit e dinë që ai duhet patjetër të ketë saktësisht dozë të caktuar kërcëlluese nga jashtë, si edhe butësi nga brenda....

2 September, 2018 Lexo më shumë

Çka ka zakonisht në tryezë për Bajram

Urimet që merrni gjatë ditës së sotme, për festën e Kurban Bajramit shoqërohen me ushqime dhe ëmbëlsira që zakonisht janë në tryezat e juaja me rastin e Bajramit....

21 August, 2018 Lexo më shumë

Krostatë me kakao dhe krem arre kokosi

Një krostatë me krem të freskët që ka si bazë qumështin e kokosit është ajo që ju duhet nëse dikush do t’iu vijë këto ditë në shtëpi. Edhe po nuk erdhi njeri, mund ta hani të gjithin vetë!...

15 August, 2018 Lexo më shumë

Mos i përgatisni këto ilaçe në shtëpi, mund të jenë të rrezikshme

Ilaçet për sëmundje të ndryshme shpesh herë i përgadisim me produktet që i kemi në shtëpitë tona. Mirëpo, këto ilaçe popullore mund të mos jenë çdo herë të duhurat dhe mund të shkaktojnë edhe dëme anësore....

15 August, 2018 Lexo më shumë

5 ëmbëlsira të lehta, të shpejta dhe të shijshme

Nuk keni kohë për të përgatitur një tortë? Ju keni fëmijë dhe ju doni të përgatisni një vakt për zemër të lehtë të shëndetshëm dhe të shijshëm pa ju marrë gjithë pasditen. ...

15 August, 2018 Lexo më shumë

Që mishi kurrë më mos jetë i fortë dhe i thatë, veproni kështu

Nëse dëshironi që mishi më kurrë të mos bëhet i thatë dhe i fortë, para përpunimit termik patjetër lëreni të qëndrojë në marinadë!...

10 August, 2018 Lexo më shumë

Eksperiencat më të këqija të kuzhinierëve amatorë (Foto)

Iu ndodhë edhe kuzhinierëve me përvojë të gjatë, që të kenë ndonjë ditë të keqe në punë, por këta pretendues për kuzhinierë është më së miri të mos provojnë më kurrë të përgatisin....

8 August, 2018 Lexo më shumë

Pesë pajisjet shtëpiake të rrezikshme, nëse nuk pastrohen rregullisht

Këto objekte mund të mbledhin mikrobet dhe kërpudhat që përfaqësojnë një rrezik potencial të ngjitjes....

3 August, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO