Receta – Lajmi.net

Aktuale

“Sekreti” për të gatuar supë të shijshme peshku

Shumëllojshmëri peshqish, erëzash dhe domate janë përbërësit e pazëvendësueshëm për këtë pjatë....

8 June, 2018 Lexo më shumë

Gabimi që bëni kur gatuani vezë te rrahura

Vezët e rrahura janë një nga gatimet e preferuara të të gjithëve, madje dhe fëmijët i pëlqejnë dhe për më tepër të gjithë përbërësit janë gjithmonë në frigorifer. ...

8 June, 2018 Lexo më shumë

Për disponim të mirë, hani pemë dhe perime

Një mollë në ditë mund të mbajë trupin tuaj të shëndetshëm. Sipas studiuesve, kjo pemë ndikon direkt në punën e trurit tuaj....

4 June, 2018 Lexo më shumë

Hani vezë të ziera në mëngjes

Mëngjesi është vetvetiu shumë i rëndësishëm për funksionim të duhur të trurit....

4 June, 2018 Lexo më shumë

Menu Ramazani (Foto)

Përzgjedhja e recetave është bërë nga dietologë dhe kuzhinier mjaft të aftë. Ato janë të bollshme dhe të mjaftueshme për personat të cilët përveç një regjimi shpirtëror do  mbajnë dhe regjim fizik përgjatë këtij Muaji të Shenjtë....

3 June, 2018 Lexo më shumë

3 vaktet e ndaluara për të ngrënë ëmbëlsira

Organizmi ka nevojë për sheqerin në mënyrë që të kryejë funksionet jetike, por ajo që duhet të dimë është se kur është momenti për një vakt të ëmbël dhe kur duhet t’i themi jo ëmbëlsirave! Ja momentet e ndaluara gjatë ditës...

28 May, 2018 Lexo më shumë

Kujdes! Mos konsumoni këto ushqime gjatë verës!

Gjatë sezonit veror është shumë e rëndësishme shmangia e disa ushqimeve që jo vetëm ndikojnë keq në stomak, por edhe mund të bëhen shkaktarë për infeksione....

27 May, 2018 Lexo më shumë

Lexojeni me kujdes: Këto janë ushqimet që duhet t’i hani gjatë Ramazanit

Iftari dhe syfyri janë shumë të rëndësishme për njerëzit që agjërojnë gjatë muajit të Ramazanit....

26 May, 2018 Lexo më shumë

Pesë produktet që ju japin më shumë energji se kafeja

Njerëzit e duan kafenë për shije të këndshme, por edhe për shkak të mënyrës se si e stimulon trupin, zgjon dhe jep energji....

26 May, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO