Lifestyle – Page 316 – Lajmi.net

Aktuale

Studim: 1/3 e vdekjeve të parakohshme mund të parandalohen nëse heqim dorë nga ky ushqim

Të paktën 1/3 e vdekjeve të parakohshme mund të parandalohen nëse njerëzit në të gjithë botën e kufizojnë konsumimin e mishit, ka zbuluar një studim i ri. Një studim nga Universiteti i Harvardit ka zbuluar se afro 1 milionë amerikanë mund të shpëtohen çdo vit nëse njerëzit e kufizojnë mishin nga dieta. ...

15 July, 2018 Lexo më shumë

Recetat e dy pijeve që do të ndihmojnë organizmin të shkrijë yndyrën e barkut

Shpejtësia me të cilën dhjami akumulohet në zonën e barkut, shkon në përpjestim të zhdrejtë me shpejtësinë që do kjo masë të shkrijë (fatkeqësisht) ! Megjithatë regjimi i duhur ushqimor e aktiviteti fizik do të përshpejtojnë metabolizmin dhe procesin e aparatit tretës ! ...

15 July, 2018 Lexo më shumë

4 erëzat çudibërëse që djegin kilogramët e tepërt

Vakti perfekt për të rënë në peshë nuk është vetëm një racion me peshk ose mish pule të shoqëruar me sallatë dhe oriz të zi ....

15 July, 2018 Lexo më shumë

Sapo jeni ndarë? Kujdes mos bëni këto veprime!

Të marrësh vendim që t’i japësh fund një marrëdhënie pavarësisht sa kohë mund të kishte zgjatur, është shumë e vështirë dhe sigurisht që dhimbje do të ketë....

15 July, 2018 Lexo më shumë

Zhdukni menjëherë këto produkte kozmetike nga përdorimi

Shpeshherë kur përdorim produkte kozmetike interesohemi vetëm për pjesën a do dukemi bukur, pa menduar nëse ato kanë efekte negative në shëndet. ...

15 July, 2018 Lexo më shumë

Si ta kuptoni që menopauza po ju afrohet

Është shumë vështirë ta dimë këtë me saktësi. Cikli menstrual ndoshta veç sa ka filluar të çrregullohet dhe vetëm disa simptoma janë paraqitur. Edhe veç këto rregullime mund të jenë shenjë e fillimit të menopauzës....

15 July, 2018 Lexo më shumë

Nëse doni të zgjoheni të freskët, kjo është koha kur duhet të flini

Nëse keni fjetur me kohë dhe sërish jeni ndjerë të lodhur në mëngjes, mbase kjo metodë do t’ju ndihmojë....

15 July, 2018 Lexo më shumë

Hapja e gojës, një mekanizëm mbrojtës i trupit

Besohet se “hapja e gojës” në mënyrë të pavullnetshme është ngjitëse. Tek sheh një person që i hapet goja, duket se automatikisht dhe ty të ndodh e njëjta gjë! Mund të keni dëgjuar shumë arsye përse ndodh kjo gjë, por ne do të listojmë ato që lidhen me shëndetin! ...

14 July, 2018 Lexo më shumë

Çaji i ftohtë që zëvendëson palestrën dhe ka një përbërës magjik brenda

Kurkuma është një rrënjë që bën pjesë në famlijen e xhenxhefilit, famlije që përmban rreth 80 lloje erëzash....

14 July, 2018 Lexo më shumë

Dieta e ananasit është më e mira për verën; tonifikon, pastron dhe shijon

Bëhet fjalë për një dietë të thjeshtë dhe njëkohësisht të shijshme që ndikon në tonifikim. Merita e këtij fruti ekzotiki është aftësia e tij për të kundërshtuar mbajtjen e ujit në inde. ...

14 July, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO