Lifestyle – Page 3 – Lajmi.net

Aktuale

Burrat që bëjnë këtë janë më të mirët në seks

Ne do t'ju japim një ndihmë: ajo nuk ka të bëjë me madhësinë e penisit. ...

10 December, 2017Lexo më shumë

Kafja ulë rrezikun e infarkteve në zemër

Çdokush mund të reduktojë rrezikun e sulmeve në zemër apo infarktit thjesht duke pirë dhe një filxhasn kafe më shumë në ditë, sipas një studimi të ri....

10 December, 2017Lexo më shumë

“Oreks i jashtëzakonshëm për këngë Krishtlindjeje”

Këngët e Krishtlindjes janë pjesë e pandashme e sezonit festiv, por kremtimet, gjithmonë e më të mëdha të fundvitit, kanë rritur edhe kërkesën e publikut për këngë të tjera, përveç atyre tradicionale. ...

10 December, 2017Lexo më shumë

Femrat tregojnë pse e urrejnë seksin oral, meshkujt mund të mos e pëlqejnë këtë

Duket se seksi oral nuk është për të gjithë, dhe disa femra e kanë shumë inat këtë pjesë të seksit gjatë marrëdhënies së tyre. ...

10 December, 2017Lexo më shumë

Ja përse është shumë më mirë të bëni seks në mëngjes sesa në mbrëmje

Tashmë edhe vetëm përmendja e seksit na krijon menjëherë dëshirë “të zjarrtë”....

10 December, 2017Lexo më shumë

Të mirat e fistikëve

Kanë një përdorim të gjerë si fruta të thata por edhe në ëmbëlsira dhe akullore. Flasim për fistikët, një ushqim i pasur me acide yndyrore mike të zemrës, proteina, kalium, vitaminë K dhe E, dhe me ngjyrën e vetë të jashtëzakonshme jeshile dhe lejla, është sintezë perfekte mes karotenoidëve, antioksidantëve të çmuar dhe flavonoidë, antinflamator aleat i mirëqenies. ...

10 December, 2017Lexo më shumë

Pagjumësia shkakton dëmtime në tru

Situata bëhet më e rrezikshme kur e kalojmë gjithë natën pa vënë gjumë në sy. Nga një studim i kryer prej “Beth Israel Deaconess Medical Center” në Boston, tregon se ata që flenë 6 orë gjate një ditë dhe më pas mundohen ta rikuperojnë mungesën me 10 orë gjumë ditën tjetër, kjo nuk vlen. ...

10 December, 2017Lexo më shumë

Dieta që ul rrezikun e prekjes nga kanceri i zorrës së trashë

Ta mbash zorrën e pastër nënkupton mbajtjen pastër të indeve dhe i lejon qelizat tuaja të rindërtohen. Një dietë për pastrimin e zorrëve gjithashtu ushqen trupin dhe çon në një shëndet më të mirë....

10 December, 2017Lexo më shumë

14 përfitime të shkëlqyera shëndetësore të kastravecave

Kastravecat janë perime tepër të shëndetshme që janë një burim i pasur mineralesh, veçanërisht kaliumi, eliminojnë toksinat nga trupi dhe ofrojnë përfitime të panumërta shëndetësore. ...

10 December, 2017Lexo më shumë

Egjipt, zbulohen dy varre të reja. Shpresë për ripërtëritjen e turizmit

Dy varret e reja të prezantuara botës nga qyteti antik i Luxorit, në Egjipt, datojnë rreth 3.500 vite më parë e i kanë rritur ndjeshëm shpresat e qeverisë vendase për ripërtëritjen e sektorit të çalë turistik të vendit. ...

10 December, 2017Lexo më shumë

Sa herë në javë duhet të bëni seks për të qenë të lumtur? E thotë studimi

Një studim i ri ka treguar se çiftet arrijnë kulmin e lumturisë kur kryejnë seks shumë rrallë. ...

10 December, 2017Lexo më shumë

Keni dëgjuar për depresionin e vaginës?

Është një term interesant që përdoret për të shpjeguar për një dhimbje të vazhdueshme që ndodh në vulvë....

10 December, 2017Lexo më shumë

Rolatë me mish: Nga jashtë kërcëlluese, brenda përsosmërisht e mbushur me erëza!

Rolata nga mishi i bluar, e mbushur me djathë dhe me mish të tymosur është drekë ideale apo kur ju vijnë mysafirë....

10 December, 2017Lexo më shumë

Ja si të kontrolloni shëndetin tuaj për vetëm 1 minut dhe atë me një lugë

Jini të sinqert, sa herë e vizitoni mjekun tuaj? Sa shpesh i anuloni rezervimet dhe më pas premtoni se do të shkoni këtë javë pë një vizitë te mjeku juaj? Për fat të mirë, ka disa gjëra që mund të bëni për të kryer kontrollin tuaj shëndetësor në shtëpi dhe sigurohuni që çdo gjë të jetë në formë të tipit të lartë. ...

9 December, 2017Lexo më shumë

Njerëzit me këtë profesion kanë më shumë gjasa të tradhëtojnë për festat e fundvitit

Duhet t'i mbani sytë nga partneri juaj kur festat e fundvitit janë afër. ...

9 December, 2017Lexo më shumë

Mjekët largojnë me sukses granatën nga fytyra e ushtarit

Keni dëgjuar ndonjëherë të ketë dikush granatë në fytyrë dhe të frikësoheni çdo çast se mund të shpërthejë? Epo, disa histori janë me të vërtetë unike......

9 December, 2017Lexo më shumë

Dieta e mbushur me patate që ndihmon në humbjen e peshës

Programet e humbjes së peshës shpeshherë janë fokusuar në zvogëlimin e sasive të karbohidrateve që i konsumoni, e kjo është paksa e vështirë për adhuruesit e karbohidrateve....

9 December, 2017Lexo më shumë

Ndryshimi te fëmija juaj, sinjal që duhet ta çoni te mjeku

Çdo situatë kur është fjala për shëndetin e fëmijëve, apo kur është akoma bebe e cila nuk mund të tregojë se çfarë i dhemb, për prindërit është më shumë se traumatike, posaçërisht për ata të cilët për herë të parë janë bërë prindër....

9 December, 2017Lexo më shumë

Sa herë në javë duhet të kryeni marrëdhënie për të qenë të lumtur? E thotë studimi

Një studim i ri ka treguar se çiftet  arrijnë kulmin e lumturisë kur kryejnë seks shumë rrallë....

8 December, 2017Lexo më shumë

Mos e humbisni! Bima që parandalon rënien e flokëve, rritet në Shqipëri

Shumë nga ne e kemi kuptuar, ndoshta edhe pse e kemi vuajtur vetë, që në vjeshtë nuk bien vetëm gjethet. ...

8 December, 2017Lexo më shumë

Përfitimet e ujit të limonit

Lemonët mund të përdoren në shumë mënyra. Shumica e popullsisë e do limon për shkak të shijes së freskët dhe të shijshme. Ju gjithashtu mund t'a përdorni për recetë me ujë dhe limoni. ...

8 December, 2017Lexo më shumë

Nuk keni për ta besuar, por sperma shëron këto sëmundje

Terapia e spermës konsiston në gëlltitjen e spermës së një mashkulli të shëndetshëm me shumë se dy herë në javë, duke përfituar për shëndetin e trupit dhe mendjes suaj....

8 December, 2017Lexo më shumë

Onkologët ju paralajmërojnë, ndaloni së ngrëni këto 8 ushqime sepse shkaktojnë kancer

Kanceri është një gjendje ku qelizat në një pjesë të trupit të veçantë fillojnë të riprodhohen në mënyrë të pakontrolluar duke pushtuar ose përhapur në pjesë të tjera të trupit....

8 December, 2017Lexo më shumë

Letra e nënës për të bijën që duhet lexuar nga çdo njeri pavarësisht moshës

Një letër që çdo prind mund t’i shkruajë fëmijës së vet, në të cilën përmblidhen ide dhe mendime që duhet të na bëjnë të meditojmë. Le ta lexojmë!...

8 December, 2017Lexo më shumë

8 ritualet ditore që janë të dëmshme për gratë në afat të gjatë

Gratë kanë një rutinë të përditshme të pastrimit dhe pastrimit, dhe shumica e tyre betohen me të....

8 December, 2017Lexo më shumë

14 ushqime vegjetariane që përmbajnë hekur më shumë se mishi

Shqetësimi më i madh që kanë vegjetarianët është shuma e hekurit që marrin përmes konsumimit të ushqimit të tyre. Sipas Instituteve Kombëtare të Shëndetësisë, shuma normale e pranimit të hekurit për të rriturit është 8 deri në 27 mg. ...

8 December, 2017Lexo më shumë

14 shenja që ju nuk jeni duke pirë ujë aq sa duhet

Stinët e verës po bëhen çdo herë më të nxehta me temperatura të larta të rekordeve dhe mediat e lajmeve po fillojnë të tingëllojnë si një rekord i prishur - përsëri dhe përsëri, por ne jemi të kujdesshëm për të mbajtur veten të hidratuar mirë duke pirë shumë ujë. Por është një mesazh i rëndësishëm - jo vetëm gjatë valës së nxehtësisë, por edhe gjatë gjithë vitit, sepse uji shërben shumë për funksione kritike në trup....

8 December, 2017Lexo më shumë

Rikthe shikimin tënd, largo yndyren nga mëlçia dhe pastro zorrët me përdorimin e vetëm një bime

Mbajtja e një lule të pamundur nuk është një punë e nxitshme, pasi ajo kërkon vitalitet dhe një masë të madhe të vetë-karakterit. ...

8 December, 2017Lexo më shumë

Farërat e avokados mund të luftojnë leukeminë

Nëse jeni një dashnor avokado, ndoshta ju hani vetëm mishin e frutave dhe largoni farat larg. Por, çfarë nëse ju themi se ka përbërje në fara të avokado që do të ndryshojë mendjen tuaj për hedhjen e tyre larg? ...

8 December, 2017Lexo më shumë

Si të përdorni limon për të hequr pikat nga fytyra juaj dhe të keni një lëkurë të pastër

Tani për tani, ne do t'ju tregojmë se si të përdorni limon në mënyrë që të merrni rezultatin më të mirë duke i dhënë lëkurës tuaj një pamje me shkëlqim. ...

8 December, 2017Lexo më shumë

Shikoni pornografi? Ja si mund të paguheni për shikimin e këtyre videove

450 milionë përdorues dhe 30 për qind e sasisë së internetit të konsumuar vetëm për të vizituar faqet për të rritur. ...

8 December, 2017Lexo më shumë

A mund të ngushtohet vagina juaj nëse keni më pak seks?

Në jetë ka disa të vërteta univerzale që i qëndrojnë testit të kohës: një shetitje me biçikletë është gjithnjë një ide e mirë, apo thatësia vaginale i ndodhë pothuajse secilës femër. Për këtë të fundit, që vagina mund të “ngushtohet” ekspertët në fakt thonë se nuk është kështu. Aspak…...

8 December, 2017Lexo më shumë

Gështenjat kanë veti shëruese

Gështenjat kanë veti terapeutike dhe për shkak të vlerës së tyre të lartë të energjisë, ato janë të rekomanduara veçanërisht për atletët dhe fëmijët....

8 December, 2017Lexo më shumë

Shikoni thonjtë dhe gjeni sëmundjen

Një vështrim në thonjtë e gishtave të duarve mjafton dhe menjëherë mjeku e di se nga çfarë sëmundjesh vuan pacienti. Pak larg së vërtetës …...

8 December, 2017Lexo më shumë

Tre mënyra për t’i dalluar vezët nëse janë nga pulat e sëmura

Veza e shëndetshme, normalisht, vjen nga pula e shëndetshme! Prandaj, ushqimi i drejtë i shpezëve shtëpiake ka rëndësi të jashtëzakonshme për vezë të shëndetshme. ...

8 December, 2017Lexo më shumë

Menemen, ushqim i lehtë dhe i shijshëm për mëngjes

Menemen është mëngjes klasik turk, i bërë me vezë, speca dhe domate. ...

8 December, 2017Lexo më shumë

Çiftet e lumtura tregojnë çelësin e lumturisë në martesë

Kur autori dhe blogeri, Mark Manson ishte gati të martohej ajo u përpoq që të jepte disa këshilla....

7 December, 2017Lexo më shumë

I ftohti dhe ndikimi në shëndet, a i dinit këto sekrete?

I ftohti dhe temperaturat e ulëta ndihmojnë trupin tonë dhe i bëjnë mirë shëndetit. Mund të thoni i ftohti më ngrin këmbët duart, hundën veshët etj, por ai di të jetë dhe aleti jonë dhe i bën mirë shëndetit për disa arsye:...

7 December, 2017Lexo më shumë

Ja pse njerëzit nevrikë sëmuren më shpesh

Fatkeqësisht, të kontrollosh temperamentin është një problem për shumë njerëz. Sipas studimeve të kryera, një në tre persona ka probleme me vetëpërmbajtjen dhe të të qetësuarit e nervave....

7 December, 2017Lexo më shumë

Si të dini që vezët janë nga pula e sëmurë: Tri gjëra e zbulojnë këtë gjë!

Veza e shëndetshme, normalisht, vjen nga pula e shëndetshme! Prandaj, ushqimi i drejtë i shpezëve shtëpiake ka rëndësi të jashtëzakonshme për vezë të shëndetshme....

7 December, 2017Lexo më shumë

Ju njohim me 4 fazat e eksitimit tek femrat

Mbas postit që fliste për orgazmën, pyetjet rreth eksitimit, aktrimit të orgazmës, asaj që është normale apo jo, dëshirës seksuale – ishin aq të shumta, saqë vendosa të shkruaj përsëri.  Këtë herë për të gjitha fazat që kalon trupi i një vajze apo gruaje para dhe mbas orgazmës. Mbani shënim!...

7 December, 2017Lexo më shumë

Stërvitjet e rregullta zvogëlojnë rrezikun e kancerit të gjirit

Ushtrimi ka një rol të rëndësishëm në trajtimin modern të kancerit të gjirit pasi ndihmon për të lehtësuar ndjenjën e dobësisë që ndodh shpesh në pacientë....

7 December, 2017Lexo më shumë

Këshilla për vajzat: A i njihni nevojat e vaginës suaj?

Vagina është një pjesë shumë e veçantë e trupit....

7 December, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Berry Rush
  • Play iStunt 2
  • Play Bike Rivals