Lifestyle – Page 287 – Lajmi.net

Aktuale

Seksi i mëngjesit- ilaç për gjithçka

Mos e shtyni alarmin – seksi i mëngjesit të hershëm përmirëson imunitetin, ngrit disponimin, rrit pjellorinë, pastron tenin, forcon flokët dhe redukton rrezikun nga sëmundjet e zemrës....

24 July, 2015Lexo më shumë

Si ta mbroni veten nga rrezatimi i celularit?

Ju ndoshta tashmë i dini efektet anësore të përdorimit të celularit. Ju ndoshta jeni duke u ekspozuar shumë këtyre rrezeve, dhe me kalimin e kohës këto rreze do të mund të ju shkaktojnë probleme shëndetësore....

24 July, 2015Lexo më shumë

A pini duhan? Kjo recetë do t’ua largojë kollën e duhanit

Shumica e njerëzve që pinë duhan vuajnë nga kolla e cila mund të jetë e butë por edhe e rëndë....

24 July, 2015Lexo më shumë

Mos e lani pulën! Bakteret shpërndahen më shpejtë dhe rrezikojnë fëmijët

Ekspertët e mjekësisë këshillojnë që mos ta lani pulën e pagatuar, pasi që ajo dyfishon rrezikun e infeksionit bakterial dhe kontaminimit....

24 July, 2015Lexo më shumë

Albfriends.com: Vendtakimi i parë shqiptar online!

Startoi platforma Albfriends.com, e cila mundëson lidhje me një vajzë apo djalë shqiptar kudo në botë dhe, pse jo ta gjeni edhe personin e ëndrrave tuaja....

24 July, 2015Lexo më shumë

Tortë me arra

Perberesit: 230 gr arra te bluara 6 veze 120 gr sheqer 110 gr miell 2 luge rum(opsionale) Perberesit per kremin: 350 ml qummesht 2-3 luge leng limoni 1 luge levore limoni ne rende 150 gr arra te bluara 2 sheqer vanilje 2 luge rum(opsionale) 300 gr margarin 120 gr sheqer 60 gr miell ½ luge […]...

24 July, 2015Lexo më shumë

Masazhi mahnitës që mund t’ia bëni vetes për dhimbjen e qafës (Video)

Dhimbja e qafës është diçka që ndodh te të gjithë ne, pavarësisht moshës apo statusit shoqëror. Edhe të rinjtë që janë studentë apo nxënës kanë këtë dhimbje shqetësuese në qafë....

24 July, 2015Lexo më shumë

Ngrënia e detyruar e ushqimit nuk iu bën mirë fëmijëve

Prindërit të cilët i detyrojnë fëmijët e tyre të përfundojnë ushqimin në pjatat e tyre janë duke bërë më shumë dëm se sa dobi....

24 July, 2015Lexo më shumë

10 këshilla se si të mbijetoni në punë pas një nate pa gjumë

Ndodhi sërish apo jo? Shkuat në shtrat për të fjetur, por u lëkundët dhe u rrotulluat pa vënë gjumë në sy. Tash ndiheni keq dhe gjithçka që bëni ju shkon huq, e e tëra që dëshironi është të shtriheni dhe të filloni të vajtoni......

24 July, 2015Lexo më shumë

Shenjat që tregojnë se ai është i duhuri në krevat

Tetë pika të rëndësishme që tregojnë se jeni duke kryer marrëdhënie seksuale me personin e duhur....

23 July, 2015Lexo më shumë

6 mënyra si të keni një zemër të shëndetshme

A e dini se aktivitete të thjeshta, si shëtitja me qenin tuaj, apo qoftë dhe duke bërë punët e shtëpisë i bën mirë zemrës tuaj? Gjithçka që rrit rrahjet e zemrës dhe frymëmarrjen siguron një funksionim më të mirë kardiovaskular dhe djeg kalori....

23 July, 2015Lexo më shumë

8 gjërat që femrat nuk i dinë për menstruacionet (Foto)

Menstruacionet janë pjesa më e rëndësishme e femrave , ato “jetojnë” me femrat për dekada. Zakonisht femrat e reja 12-13 vjeçare i përjetojnë për herë të parë, edhe pse fazën e pubertetit e përjetojnë edhe më herët. ...

23 July, 2015Lexo më shumë

Bananet e pjekura shumë luftojnë kancerin

Bananet janë fruta të cilat janë të pasura me vlera të shumta ushqyese dhe plot kalium....

23 July, 2015Lexo më shumë

Vajza me stil unik të veshjes me mbulesë po mahnitë të gjithë në SHBA (Foto)

Falë internetit, të rinjtë po janë gjithnjë e më kreativ dhe po vishen më me stil qoftë për në shkollë apo për në vende të tjera ku ata shkojnë....

23 July, 2015Lexo më shumë

Fotografi të mahnitshme tregojnë çfarë bëjnë balerinat kur janë në shtëpi (Foto)

Zakonisht fotografohen me kostume dhe në skenë, por balerinat performancat e tyre që i bëjnë në skenë i bëjnë edhe gjatë kohës kur bëjnë gjëra të ndryshme në shtëpi....

23 July, 2015Lexo më shumë

Shkencëtarët thonë se duhet të hani ushqim ngadalë, për t’u ndjerë të ngopur më gjatë

Nëna juaj ka pasur të drejtë kur ju thoshte ‘mos u ngut, ha ngadalë’, sugjerojnë shkencëtarët....

23 July, 2015Lexo më shumë

Filloni ditën tuaj me vrapim

Nëse mendoni që ushtrimet disa orë pas punës janë më të mira se ato në mëngjes, mendoni edhe njëherë....

23 July, 2015Lexo më shumë

A i dini përfitimet e mëdha shëndetësore nga dardha?

A keni ngrënë ndonjë dardhë sot? Nëse jo, bëjeni!...

22 July, 2015Lexo më shumë

Mezi e prisni ardhjen e vikendit? Atëherë ju e urreni punën që e bëni

Për të nxjerrë këtë përfundim, hulumtuesit pyetën rreth 1.7 milionë njerëz për emocionet që ata i ndjenin përgjatë javës....

22 July, 2015Lexo më shumë

Çfarë po u bën varësia ndaj teknologjisë fëmijëve tuaj?

Bota ka ndryshuar shumë shpejtë gjatë shekujve të fundit dhe ne jemi të bindur se kjo do të vazhdojë kështu deri në një shkallë eksponenciale....

22 July, 2015Lexo më shumë

Mbeti pa këmbë dhe pa gishta të dorës, por ky vogëlush nuk e ndal buzëqeshjen |FOTO|

Ky vogëlush nuk e ka ndërmend ta ndalojë buzëqeshjen, edhe pse i ka humbur këmbët, gishtat e këmës dhe ata të dorës si pasojë e sëmundjes 'meningjiti' qysh në moshë shumë të hershme. Nëna e tij 22 vjeçare Terri Lewsly, gjithçka që kishte mundur të bënte ishte të shikonte, pasiqë mjekët i kishin dhënë Taylor'it vetëm edhe disa orë për të jetuar, asaj madje i kishi kërkuar që edhe t'ia thoshte lamtumirën e fundit....

22 July, 2015Lexo më shumë

Sa shumë ujë duhet të pimë, bazuar në peshën që kemi?

Është e mundur që të keni dëgjuar rreth të mirave të konsumimit të mjaftueshëm të ujit, por a e dini se sa ujë duhet të pini?...

22 July, 2015Lexo më shumë

Shkencëtarët britanik shpikin syrin që kthen shikimin (Foto)

Një implant revolucionar i syrit ka rikthyer shikimin e një plaku nga Britania....

22 July, 2015Lexo më shumë

Gjërat e çuditshme që ndodhin kur e përdorni celularin

Një mesazh në celular është e pamundur që të injorohet. Qoftë nëse ju shkruan ndonjë mik apo partneri ju dërgon ndonjë puthje me emoji, shanset janë që ju të përjetoni shumë gjëra me celular....

22 July, 2015Lexo më shumë

Zakonet seksuale të çifteve më të lumtura

Seksi është i domosdoshëm për një marrëdhënie të lumtur. Është diçka që e bën vetëm me partnerin dhe jo dikë tjetër, duke e forcuar kështu marrëdhënien dhe duke e bërë atë të veçantë....

21 July, 2015Lexo më shumë

Si ta ruani miqësinë me shoqen e ngushtë?

Miqtë e vërtetë nuk do të thotë se janë të përhershëm. Por, përveç faktit që femrat janë tepër komunikatave me shoqet e tyre, disa momente në miqësitë e tyre mund të na lënë pa fjalë....

21 July, 2015Lexo më shumë

Ndryshimet që ju bëjnë të dukeni më e re

Nuk mund t’a ndalësh kohën, por mund të bëni diçka që të bëni flokë më të hareshme, duar dhe lëkurë më rinore e të tjera....

21 July, 2015Lexo më shumë

Studim: Fëmija i parë është më inteligjent

Një studim i ri sugjeron se fëmija i parë lind me koeficient inteligjence (IQ) më të lartë se ata që lindin më pas....

21 July, 2015Lexo më shumë

4 ushqimet që balancojnë hormonet dhe përmirësojnë lëkurën

Kur hani ushqim, ju mbeteni në mesin e shumë zgjidhjeve duke pyetur: Cili ushqim është më i mirë? Cili ju bën të ndjeheni më të kënaqur dhe nuk ju shkakton probleme shëndetësore? A duhet ta ha këtë ushqim me yndyrë apo atë me proteina?...

21 July, 2015Lexo më shumë

Procedura më e re dhe më e sigurt e mbjelljes së flokëve (Foto)

James Draper, një 34-vjeçar nga Anglia, kaloi në një procedurë direkte të transplantimit të flokëve, për të rikthyer flokët në kokë në mënyrë të pabesueshme. ...

21 July, 2015Lexo më shumë

Lëvizjet e mëngjesit të cilat iu bëjnë të zgjoheni më lehtë

Qoftë nëse keni bërë ushtrime të hershme ose jo, ia vlen që të ngrihesh dhe të bësh disa lëvizje për t’u zgjuar më lehtë në mëngjes....

21 July, 2015Lexo më shumë

Lufto rrudhat duke bërë seks

Një marrëdhënie seksuale e rregullt ndihmon ndjeshëm në reduktimin e rrudhave. Ky është rezultati një studimi të kryer nga “National Health Services” në Britani, i cili i ka provuar hipotezat e hedhura vazhdimisht se seksi i rregullt ndihmon shumë në reduktimin e rrudhave....

21 July, 2015Lexo më shumë

Ushqimet që duhet t’i evitoni në ditët e nxehta

Stina e verës përbën kushtet ideale të zhvillimit të baktereve patogjene në ushqime. Ato mund të gjenden edhe në fruta, perime e jo vetëm në ushqimet shtazore....

20 July, 2015Lexo më shumë

Gjashtë arsyet përse burrat refuzojnë seksin

Nëse ai po ju refuzon në dhomën e gjumit, ka gjasa që nuk është faji juaj. Këtu janë gjashtë arsyet më të shpeshta që e shtyjnë një partner të japë përgjigje negative ndaj ofertës suaj....

19 July, 2015Lexo më shumë

Arra pastron gjakun, zbut reumatizmin

Përveç përdorimeve më të shpeshta që ne jemi mësuar të shohim në ëmbëlsira, sallata, makarona, dihet shumë pak informacion për vetitë shëruese të gjetheve të reja, lëvores së re dhe frutave të papjekura, të cilat ndihmojnë tek shumë sëmundje, ndërsa ato janë më efektive në qoftë se mblidhen në fillim të sezonit....

19 July, 2015Lexo më shumë

Si t’i kuroni njollat nga dielli?

Njollat kafe në lëkurë e në fytyrë janë pasoja më e keqe e ekspozimit në diell. Nëse shfaqen, janë shumë të vështira për t’u eliminuar plotësisht, por gjithsesi ju mund të bëni një zbehje të tyre nëpërmjet disa mënyrave natyrale të kurimit, ndërkohë duhet të keni parasysh edhe parandalimin....

19 July, 2015Lexo më shumë

Ja si funksionon një marrëdhënie e lumtur, sipas shkencës

Shkenca siç duket ka një sekret për një marrëdhënie të lumtur....

18 July, 2015Lexo më shumë

Mosha më e mirë për t’u martuar, që të shmangni divorcin

Sipas një studimi, sa më të vjetër që martoheni, aq më të vogla janë shanset për t’u divorcuar....

18 July, 2015Lexo më shumë

3 mënyra si t’i hiqni qimet e parritura në lëkurë (Foto)

Qimet e parritura në lëkurë shkaktojnë puçrra të mëdha, të kuqe dhe të dhimbshme – një gjë të cilën nuk do ta dëshironi sidomos gjatë kësaj stine....

18 July, 2015Lexo më shumë

Shenja interesante që tregojnë se do të jetoni një jetë të gjatë

Prej asaj se çfarë hani e deri tek ajo se si jetoni, të gjitha gjërat e vogla që i bëni në jetë kanë ndikim në jetëgjatësinë tuaj....

18 July, 2015Lexo më shumë

Brokoli një mbrojtës i mirë ndaj kancerit të gjirit

Perimet kanë një rëndësi të veçantë në organizmin tonë prandaj është e rëndësishme që ne të konsumojmë sa më shumë nga ato....

18 July, 2015Lexo më shumë

Përfitimet e mahnitshme shëndetësore nga spirulina

Spirulina është e mbushur me një shumëllojshmëri të ushqyesve, veçanërisht me proteina të cilat e përbëjnë 70% të saj....

17 July, 2015Lexo më shumë

Vetitë shëndetësore të hurmave

Hurmat arabe janë produkt që përmbajnë antioksidantë, të cilat zvogëlojnë një proces të quajtur aterosklerozë, ku arteriet bëhen të vështira për t'u bllokuar dhe depozitat yndyrore reduktohen me rreth një të tretën....

17 July, 2015Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play iStunt 2
  • Play Berry Rush
  • Play Supercar Showdown