Lifestyle – Page 278 – Lajmi.net

Aktuale

Ja si të jeni më të lumtur në vitin 2015

Mësoni disa mënyra se si të bëheni më të lumtur gjatë vitit 2015....

23 December, 2014Lexo më shumë

Konsumimi i dy frutave në ditë ulë rrezikun nga depresioni

Të konsumosh të paktën dy copa fruta në ditë mund të ndikojë që mos të prekeni nga depresioni, thotë një studim....

23 December, 2014Lexo më shumë

Ushqimi i shpejtë i dëmshëm për trurin e fëmijëve

Fëmijët të cilët hanë shumicën e kohës ushqim të shpejtë është gjetur se kanë arritje më të dobëta në testet e matematikes, shkencës dhe në lexim....

23 December, 2014Lexo më shumë

Tortë me tre shije

Mësoni si të përgatitni një tortë me tre shije!...

22 December, 2014Lexo më shumë

iPad ndikon keq në gjumë thonë shkencëtarët

Të përdorësh një iPad ose një pajisje tjetër elektronike për disa orë para se të flini, mund të përçajë motivimin normal tuaj të gjumit dhe mund të ju bëjë që të qëndroni të përgjumur gjatë gjithë ditës së nesërme, thonë shkencëtarët....

22 December, 2014Lexo më shumë

Kujtimet e humbura mund të kthehen

Shkencëtarët mund të jenë në gjendje që t’i kthejnë kujtimet e humbura në fazën e hershme të Alzheimer, sugjeron një studim i ri që gjeti se kujtimet afatgjata mund të mos ruhen në sinapsa siç ishte menduar më parë....

22 December, 2014Lexo më shumë

Ja sa e shëndetshme është buka e zezë

Kjo lloj buke mbron organizmin nga një shumëllojshmëri sëmundjesh....

21 December, 2014Lexo më shumë

Si të përgatitni Pop Kek në shtëpi?

Keni përgatitur ndonjëherë Pop Kek në shtëpi? Nëse keni qenë gjithmonë kureshtarë por nuk e keni pasur recetën, ju ftojmë që ta lexoni këtë recetë të lehtë dhe të shpejtë....

21 December, 2014Lexo më shumë

Parandaloni sëmundjet e dimrit në pesë mënyra

Ja strategjitë me pesë rregulla të cilat premtojnë të limitojnë rrezikun për të marre virusin e gripit dhe sëmundje të tjera dimërore si ftohja, kolla, dhimbja e fytit dhe temperatura....

21 December, 2014Lexo më shumë

Pije freskuese dhe e shëndetshme

Mësoni si ta përgatisni një pije të shëndetshme dhe freskuese njëkohësisht....

20 December, 2014Lexo më shumë

6 fakte befasuese që iu mundësojnë një martesë më të qëndrueshme

Të gjesh dhe ta mbash një dashuri gjatë gjithë jetës mund të jetë një gjë shumë e mrekullueshme. Pa marrë parasysh se sa të dashuruar mund të jeni, ta ruani një martesë nuk është e lehtë....

20 December, 2014Lexo më shumë

Vajza, ja gabimet për shkak të cilave nuk po mund ta gjeni dashurinë

Bëni kujdes se cilin lloj të mashkullit e dëshironi, që të mos refuzoni pa dashje lumturinë, respektin dhe dashurinë....

19 December, 2014Lexo më shumë

Ëmbëlsirë me Coca Cola

Mësoni si të përgatisni një ëmbëlsirë me Coca-Cola....

19 December, 2014Lexo më shumë

3 zakone të dëmshme që janë po aq të këqija sa duhani

Këto gjëra që i bëni çdo ditë mund të jenë duke e dëmtuar mirëqenien tuaj më shumë se sa që mund ta kuptoni....

19 December, 2014Lexo më shumë

Koha për jakne të lëkurës!

Sot po i lë fotografitë të flasin! Inspirohuni nga posti i ri në www.ritasaraqi.com  Veshur:Jakne e Lëkures (Vintage)Tally Weijl MaicëZARA PantollonaNine West Çizme...

18 December, 2014Lexo më shumë

Pilula që mund të jetë çelësi për lënien e duhanit

Hulumtuesit nga Zelanda e Re kanë treguar që një pilulë për lënien e duhanit mund të jetë më efektive se sa terapitë e zëvendësimit të nikotinës....

18 December, 2014Lexo më shumë

Një përqafim në ditë për një shëndet më të mirë

Hulumtuesit thonë që përqafimet më të shpeshta mbrojnë njerëzit e stresuar nga rreziku për tu sëmurë....

18 December, 2014Lexo më shumë

Rolladë me banane

Një recetë shumë e mirë e Rolladës me banane....

18 December, 2014Lexo më shumë

Si të bëni një dekoratë multidimensionale prej letrës (Video)

Mësojeni se si ta krijoni një dekoratë multidimensionale prej letrës. E gjithë familja mund ta krijojë këtë së bashku!...

17 December, 2014Lexo më shumë

Meshkujt janë më dembel rreth punëve në shtëpi nëse kanë motra

Një hulumtim ka treguar që meshkujt të cilët kanë motra, janë më të prirur për tu bërë më dembel rreth punëve të përditshme të shtëpisë si rregullimi dhe pastrimi i dhomës, i rrobave etj, nëse kanë motra....

16 December, 2014Lexo më shumë

Karrota, shëruesja më e mirë e infarktit

Yndyra e kafshëve, karrotat dhe veza kurojnë më mirë se ilaçet personat që kanë pësuar një infarkt, pasi ndihmojnë në rigjenerimin e elementëve kardio-vaskularë....

16 December, 2014Lexo më shumë

Kafeja, mbrojtëse nga sëmundjet mendore

Sipas studiuesve, për të mos u prekur nga sëmundjet mendore mjafton që ne të shtojmë dozën e kafeinës. Tre deri në pesë filxhanë kafe në ditë do të ishin ideale....

16 December, 2014Lexo më shumë

Për një zemër të shëndetshme duhet të bëni gjumë të mirë

7 ose më shumë orë gjumë gjatë natës, me gjërat e tjera të jetës së shëndetshme, mbrojnë nga goditja në zemër ose në tru, tregon një studimi i madh i shkencëtarëve evropianë....

15 December, 2014Lexo më shumë

Ëmbëlsirë me gështenja

Mësoni si të përgatisni ëmbëlsirë me gështenja....

15 December, 2014Lexo më shumë

Përdorni limon për flokë të yndyrshme

Limoni përpos faktit që na bën mirë për shëndetin, është mjaft i përdorur edhe për flokun tonë, por vetëm në rastet kur flokët janë të yndyrshme. Mësoni si ta përdorni limonin për t'i trajtuar flokët e yndyrshme....

15 December, 2014Lexo më shumë

Si t’i ndaloni grindjet në marrëdhënie?

Grindjet janë të zakonshme në një marrëdhënie normale, megjithatë kur ato fillojnë të bëhen shumë të shpeshta, mund t’ju largojnë nga partneri juaj dhe të rezultojnë me përfundimin e marrëdhënies....

14 December, 2014Lexo më shumë

Si t’i trajtojmë infeksionet e veshit?

Fëmijët vërtetë vuajnë shpesh nga infeksionet e veshit. Në fakt, 2 në 3 herë, fëmija do të preket nga infeksioni i veshit kur vuan nga gripi apo ftohja. Mësojeni si ta trajtojmë infeksionin e veshit!...

14 December, 2014Lexo më shumë

Ngërçi i këmbës

A vuani nga ngërçi i shpeshtë i këmbës? Mësoni më shumë për arsyet dhe si të veproni kur keni ngërç....

13 December, 2014Lexo më shumë

Përdorimi i tepërt i internetit mund të shkaktojë depresionin?

Varësia ndaj internetit është e lidhur shumë me depresionin, dhe kjo është më e përhapur ndërmjet të rinjve, thonë kërkuesit....

13 December, 2014Lexo më shumë

Çaji nga lulet e mollës, parandalues i shumë sëmundjeve

Mësojeni se cilat janë përfitimet shëndetësore që njeriu i merr nëse përgatit një çaj të tillë nga lulet e pemës së mollës, lule këto të cilat dalin në pranverë....

12 December, 2014Lexo më shumë

Pema plastike e Vitit të Ri shkakton alergji?

Periudha e Vitit të Ri mund të jetë e rrezikshme. Gjithsesi, pa krijuar ndonjë alarm të madh, përveç dhuratave që ndoshta mund të gjeni poshtë pemës së festës, mund të gjeni edhe alergji të bezdisshme. Të paktën kështu thuhet nga rezultati i një studimi të kryer nga Universiteti “Upstate”....

12 December, 2014Lexo më shumë

Meshkujt më të rrezikuar nga kanceri i stomakut

Kanceri i stomakut, i njohur ndryshe si gastrik, prekë më tepër meshkujt, sidomos ata mbi 50 vjeç....

12 December, 2014Lexo më shumë

Përveç kënaqësisë, këto janë përfitimet që vijnë nga seksi

Seksi na ndihmon që të ndihemi mirë, por gjithashtu i bën mirë edhe shëndetit tonë. Një këshilltar seksi në New York thotë se dëshira seksuale përmirëson edhe vetëbesimin....

11 December, 2014Lexo më shumë

Çaji i gjelbër ndihmon dhëmbët dhe mishrat

Konsumimi i vazhdueshëm i çajit të gjelbër mund të ndihmojë në promovimin e shëndetshëm të dhëmbëve dhe mishrave të tyre, thuhet sipas një studimi....

11 December, 2014Lexo më shumë

Të luash shumë PlayStation e dëmshme për duart

Mbajtja tepër e shtrënguar e kontrolluesit të PlayStation dhe shtypja e butonave shumë nga zemërimi që mund t’ua shkaktojë loja, mund të shkaktojë një çrregullim të lëkurës të sapo identifikuar....

11 December, 2014Lexo më shumë

Çka premton Dhurata Ahmetaj?

Këngëtarja Dhurata Ahmetaj premton se në prag të festave të fudnvitit do të vijë me diçka krejt ndryshe. Nuk bëhet fjalë për ndonjë projekt të ri, por për një Dhuratë e cila do të na lë me gojë hapur....

10 December, 2014Lexo më shumë

Marina Vjollca edhe këngëtare

Marina Vjollca i është përveshur puëns që në publik të vij ndryshe. Ndonëse jemi mësuar ta shohim vetëm si prezantuese, tashmë ajo ka vendsour që para fansave të saj të paraqitet edhe si këngëtare....

10 December, 2014Lexo më shumë

Fitoni një formë të trupit me vetëm 7 minuta ushtrime

Fitoni një formë të trupit me këtë stërvitje energjike prej 7 minutave!...

7 December, 2014Lexo më shumë

Gjërat që duhet t’i dini para se të vendosni për të pasur fëmijë

Një nga zgjedhjet më të rëndësishme që e bëjmë në jetën tonë është se a të kemi fëmijë apo jo. Sigurisht ka shumë aspekte që duhet t’i mbani në mend dhe t’i diskutoni para shtatzënisë. ...

7 December, 2014Lexo më shumë

Pse djersitemi aq shumë dhe si mund ta ndalojmë atë?

Çdokush djersitet, disa djersiten më shumë, disa më pak. Por, nëse djersiteni shumë, ju mund të jeni duke vuajtur nga sëmundja e hiperhidrozës, apo thënë ndryshe, nga të djersiturit e tepërt. Mësoni si mund ta parandaloni atë!...

6 December, 2014Lexo më shumë

Veshja e radhes e rekomanduar nga Rita

Blogerja Rita Saraçi, tani e rregullt me shkrimet e saj në lajmi.net, sjellë rekomandimin e radhës, se çfarë mund të vishni gjatë daljes në mbrëmje. Rita ka punuar me dizajner të ndryshëm të veshjeve. Nëse keni vendosur që të dilni këtë fundjavë, atëherë disa këshilla të Ritës mund t'u hyjnë në punë. ...

5 December, 2014Lexo më shumë

Seksi përmirëson inteligjencën dhe kujtesën tuaj?

Përmes marrëdhënieve të rregulla seksuale, ju mund ta përmirësoni inteligjencën dhe kujtesën tuaj afatgjate. Ky është zbulimi më i fundit i shkencëtarëve amerikanë....

5 December, 2014Lexo më shumë

Ëmbëlsirë me çokollatë dhe dardhë

Një recetë e shpejtë e një ëmbëlsire të shijshme me dardhë dhe çokollatë...

4 December, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play iStunt 2
  • Play Rock Wheels
  • Play Supercar Showdown