Lifestyle – Page 278 – Lajmi.net

Aktuale

Provoni këtë pozitë në seks – merrni kënaqësi në pafundësi

Kjo pozë është për ata të cilët kërkojnë sfida. ...

16 January, 2016Lexo më shumë

Pastroni trupin nga sheqeri për tri ditë

Simptomat nga marrja e tepruar e sasisë së sheqerit përfshijnë hiperaktivitet dhe lodhje, infeksione fungale, dhimbje koke, depresion, probleme me sinusin, letargji....

14 January, 2016Lexo më shumë

Katër shenja për të kuptuar se do lindni fëmijë binjakë

Momenti që çiftet e reja kuptojnë se do të bëhen prindër është momenti më i bukur, por bëhet edhe më i madh kur kuptojnë se do të sjellin në jetë binjakë. Ja disa nga shenjat për të kuptuar se do të sillni në jetë dy binjakë:...

14 January, 2016Lexo më shumë

Si ta joshni një mashkull? Ja si e bëjnë yjet e filmave

Si mund ta joshësh një mashkull është një nga pyetjet që shumë femra bëjnë shpesh. Në të vërtetë është e vështirë për t'u kuptuar se çfarë pëlqen dhe çfarë e emocionon një mashkull....

14 January, 2016Lexo më shumë

Ja si e dëmton veshin pastrimi me shkopinj pambuku

Nëse mendoni se shkopinjtë e pambukut janë mënyra më e shpejtë dhe e dobishme për të pastruar veshët tuaj, e keni gabim. Sepse më shumë se sa zgjidhje po e përkeqësoni më keq gjëndjen e veshëve. ...

14 January, 2016Lexo më shumë

Nëse dëshironi fëmijë, bëjeni këtë disa herë në ditë

Meshkujt vullnetarisht do ta bëjnë këtë, ndërsa edhe ju do ta pëlqeni… Seksi i rregullt gjatë tërë muajit, jo vetëm gjatë ditëve pjellore, rrit shanset për fekondim, theksojnë hulumtimet e bëra....

14 January, 2016Lexo më shumë

Nëse doni të lini duhanin pini këtë çaj

Një mjek rus ka garantuar se ju do të lini duhanin brenda tre muajve dhe këtë do e arrini duke pirë një çaj të thjeshtë. ...

14 January, 2016Lexo më shumë

5 Gjërat që i ndodhin trupit kur nuk lahemi (VIDEO)

Nëse ju ka interesuar ndonëherë se si do ishte nëse nuk do laheshim rregullisht, këto janë disa nga gjërat që do ndodhnin. ...

14 January, 2016Lexo më shumë

Qentë i njohin emocionet tona, një studim shpjegon si ndodh

Jo më kot thuhet se qeni është miku më i mirë i njeriut, pasi ai i kupton emocionet e tij. ...

14 January, 2016Lexo më shumë

Si të parandaloni rënien e flokëve

Shumica e njerëzve e lidhin tullacërinë, plakjen dhe sëmundjet e rralla vetëm me burrat. ...

14 January, 2016Lexo më shumë

Çfarë duhet të dish nëse vesh sytjena

Sytjenat.. ato janë të rëndësishme dhe të nevojshme për shumë nga ne. Dhe me aq opsione që na ofrohen, është e vështirë të dish cila sytjenë është më e mira për ty. Disa ekspertë të të brendshmeve na tregojnë se cilat lloje të sytjenave na nevojiten dhe pse. ...

13 January, 2016Lexo më shumë

10 ushqimet që duhet t’i konsumoni për një zemër të shëndoshë

Për një zemër të shëndoshë rol të madh luan ushqimi që konsumoni. American Heart Association ka sugjeruar një dietë të pasur me fruta dhe perime, drithëra, produkte të qumshtit me pak yndyrë, pulë, peshk dhe arra. Pra, nëse dëshironi të keni një zemër të shëndoshtë mjafton të shikoni listën e ushqimeve të sugjeruara nga specialistët. ...

13 January, 2016Lexo më shumë

Pse është e vështirë për njerëzit inteligjentë të gjejnë njeriun e zemrës

Njerëzit inteligjentë e kanë pak më të vështirë se të tjerët të gjejnë personin e duhur për ta, për shkak të disa arsyeve. Zbuloni cilat janë ato. ...

13 January, 2016Lexo më shumë

Zbulohet çokollata që lufton rrudhat

Nuk ke më nevojë të justifikohesh nëse je duke ngrënë çokollatë, sepse lajmet e fundit, duhet të të bëjnë të lumtur. Disa shkencëtarë nga Universiteti i Cambridge-it kanë zbuluar një lloj çokollate, e cila lufton rrudhat. ...

13 January, 2016Lexo më shumë

Mënyra si të shuani xhelozinë e partnerit

Xhelozia është dashuri thotë një shprehje e urtë, por kur teprohet me xhelozinë atëherë situata bëhet serioze. Më poshtë gjeni çfarë të bëni nëse partnerin tuaj e kanë kapur krizat e xhelozisë....

13 January, 2016Lexo më shumë

5 gënjeshtrat më të zakonshme të meshkujve

Të gjithë gënjejnë. Femrat gënjejnë për peshën, meshkujt për gjatësinë, të gjithë gënjejmë për diçka. Këto gënjeshtra të vogla nuk e lëndojnë askënd, por cilat janë ato të mëdhatë? ...

13 January, 2016Lexo më shumë

Mikrovalat jo të shëndetshme, ato helmojnë ushqimin tuaj

Mikrovala, ishte elementi i parë që dëgjohej për përgatitjen e ushqimeve, megjithatë tashmë duhet të keni kujdes, ngase një paralajmërim i ri shëndetësor, mund të ndryshojë gjithçka....

13 January, 2016Lexo më shumë

Bark i rrafshët për dy javë (VIDEO)

Kjo video ju tregon se si t’i zhdukni kilogramët e tepërt në zonën e barkut për vetëm 14 ditë, në rehatinë e shtëpisë suaj dhe pa asnjë pajisje. ...

13 January, 2016Lexo më shumë

Një element ushqimor ndikon në përhapjen e kancerit

Bëhet fjalë për sheqernat që janë të përhapura në dietën tonë, produktet që i kemi blerë në dyqanet si të gatshme dhe që inkurajojnë shfaqjen dhe përhapjen e kancerit. ...

13 January, 2016Lexo më shumë

Tatuazhe që sugjerohen për femrat (FOTO)

Keni vështirësi të vendosni për tatuazh?...

13 January, 2016Lexo më shumë

Mësoni teknikat e grimit nga Arbresha Shala

Një Make Up artiste e vërtetë. Ka grimuar shumë yje të estradës sonë, e ka 'shndërruar' shumë femra. ...

13 January, 2016Lexo më shumë

Gëzohuni, ja çfarë do të thotë nëse jeni person i stresuar

Kur jeni para ndonjë ngjarjeje apo vendimi tejet të rëndësishëm për jetën tuaj ju mund të pësoni stresim goxha në një periudhë të shpejtë....

13 January, 2016Lexo më shumë

Arsyet e vërteta pse partneri ka vendosur të përfundojë lidhjen me ju

Është koha që më në fund të ndërpreni lidhjen tuaj dhe të lini gjithçka pas… Kur vjen deri tek situata kur partneri ju kumton se: ”Kështu më nuk shkon, dua që lidhja jonë të përfundojë”, në shikim të parë ju mund të mendoni: “Çfarë bëra gabim?”. ...

13 January, 2016Lexo më shumë

Ushtrime shtëpiake për vithe të forta dhe të ngritura (VIDEO)

Për të pasur vithe të forta dhe të fryera nuk duhet të harxhoni shumë para për në palestër ose trajner personal. Mjafton ti ndiqni udhëzimet nga kjo video....

13 January, 2016Lexo më shumë

A mund të mbetem shtatzënë nëse…

Kuptoni si ta dalloni një problem të vërtetë nga një mit....

13 January, 2016Lexo më shumë

Çfarë nuk duhet të hani para gjumit

Shpesh mund të na ndodhë që nuk na zë gjumi, dhe rrotullohemi sa në një krah në një tjetër pasi nuk ndihemi rehat për shkak të tik-takeve të orës së dhomës ju shkaktojnë nervozë....

13 January, 2016Lexo më shumë

Matematika tregon moshën perfekte për t’u martuar

Një studim i ri sugjeron se njerëzit duhet të martohen brenda moshës 28 deri 32 vjeçare nëse nuk duan të divorcohen, të paktën në 5 vitet e para....

13 January, 2016Lexo më shumë

Gabimet e përditshme që rrisin peshën dhe humorin e keq

Nuk arrini të dobësoheni? Vëzhgoni çdo ditë sjelljen tuaj ndaj ushqimit dhe gjeni gabimet. Ja se si mund t’ia dilni të gëzoni një mirëqenie fizike dhe psikologjike. ...

12 January, 2016Lexo më shumë

Kek me çokollatë

Recetë për kek me çokollatë....

12 January, 2016Lexo më shumë

Kanabisi nuk ua ulë inteligjencën apo notat e shkollës – duhani…

Një studim i ri tregon se konsumimi i kanabisit apo marijuanës nuk e zvogëlon inteligjencën apo nuk ndikon tek notat shkollore – por këtë e bën pirja e duhanit....

12 January, 2016Lexo më shumë

Ja sa është përqindja e njerëzve që bëjnë seks në palestër (FOTO)

25% e britanikëve e kanë pranuar se kanë bërë seks në palestër....

12 January, 2016Lexo më shumë

‘Helmi’ që ua shkatërron trupin tuaj, por që të gjithë e konsumojmë…

Statistikat tregojnë se amerikanët pinë më shumë Coca-Cola se kurrë më parë....

12 January, 2016Lexo më shumë

Lëngu i thanave i shëndetshëm për fëmijët, ja çfarë shëron

Hulumtimi kanadez i kryer në 40 fëmijë të cilët në vitin paraprak kanë pasur të paktën dy infeksione të sistemit urinar, ka treguar që lëngu i thanës i cili përmban përbërësit e caktuar antibakterial, mund të ndihmojë në parandalimin e infeksioneve të përsëritura të sistemit urinar te fëmijët. ...

12 January, 2016Lexo më shumë

Bima që pretendohet se shëron kancerin për 16 orë

Nëse bima përdoret e vetme, shkakton reduktim për 28 për qind të qelizave të kancerit të gjirit, por në kombinim me hekur, pelini i ëmbël ia ka dalë që ta ”fshijë” kancerin në tërësi për 16 orë. ...

12 January, 2016Lexo më shumë

Qofte pa mish

Ju sjellim më poshtë recetën e qofteve pa mish....

11 January, 2016Lexo më shumë

9 ushtrimet që mund t’i bëni në shtëpi për një trup seksi (FOTO)

Nëse keni qenë apo jeni duke menduar për të paguar shuma të mëdha që të shkoni në palestër e ta transformoni trupin tuaj, atëherë ne kemi lajme të mira për ju....

11 January, 2016Lexo më shumë

Ja çfarë i ndodhë trupit tuaj nëse i pini 10 kanaçe Coca-Cola në ditë (Foto/Video)

Një person i shëndetshëm dhe ‘fit’, kishte vendosur ta bëjë një eksperiment për të dëshmuar efektet negative që i ka Coca-Cola në trupin e njeriut, dhe rezultatet janë të pabesueshme....

11 January, 2016Lexo më shumë

Rrëfehet 24 vjeçari: Shkoj në shtëpi të shokut vetëm për të bërë seks me nënën e tij

Rubrika Deidre është në kuadër të The Sun, rubrikë në të cilën njerëzit i shpërndajnë përvojat e problemet e tyre dhe kërkojnë këshilla nga stafi i Deidres....

11 January, 2016Lexo më shumë

Pastroni organet e tretjes me mango afrikane

Mango afrikane është njëra ndër më efektivet për shëndetin e njeriut e sidomos në kategorinë e pilulave dietale ngase mund të rris potencialet për humbje peshe e për të rregulluar metabolizmin. ...

10 January, 2016Lexo më shumë

Çokollata, ilaçi më i ri për kollën

Të gjithë e kemi dëgjuar dhe e dimë që mjalti dhe limoni ndihmojë për të zbutur kollën....

10 January, 2016Lexo më shumë

Çaji që bën mrekulli për organizmin

Kjo do të jetë receta më e dashur për të gjithë ata që duan të mbeten të rinj e të bukur përgjithmonë. ...

10 January, 2016Lexo më shumë

Këto janë ngjyrat ‘IN’ të këtij viti

Secili njeri e shfaq karakterin e tij nëpërmjet veshjes dhe kjo i bën ata të dallohen mes vete. Duke pasur parasysh që stili bazohet në kombinimin e ngjyrave dhe formave te rrobave edhe këtë vit dizajnerët kanë dhënë propozimet e tyre. ...

10 January, 2016Lexo më shumë

Ja vajzat e cilit qytet shqiptar e duan seksin më shumë

Ky është studimi i fundit i cili tregon prejardhjen e femrave që bëjnë më shpesh seks....

10 January, 2016Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Berry Rush
  • Play Stealth Sniper
  • Play Pro Kicker Frenzy