Lifestyle – Page 238 – Lajmi.net

Aktuale

Panxhari dhe spinaqi parandalojnë verbërinë

Keni dëgjuar ndonjëherë për tensionin e syrit apo të ashtuquajturën Glaukoma?...

29 January, 2016Lexo më shumë

Ja pse duhet të vraponi çdo ditë

Vrapimi për çdo ditë për disa minuta është po aq i dobishëm sa vrapimi i gjatë, kur është fjala për zgjatjen e jetëgjatësisë, sipas një studimi të publikuar, i cili tregon se vrapuesit jetojnë më gjatë sesa njerëzit joaktivë....

29 January, 2016Lexo më shumë

Rreziqet e të pastruarit veshët me shkopinj pambuku (Foto)

Roberto A Ferdman rrëfen se si para disa viteve nëna e tij kishte filluar të ketë dhimbje të tmerrshme veshi....

29 January, 2016Lexo më shumë

Ja çfarë ndodh kur nuk i lajmë dhëmbët para gjumit

Lajme të këqija: është shumë e neveritshme. Tashmë dihet se rekomandohet që dhëmbët të lahen të paktën dy herë në ditë. ...

29 January, 2016Lexo më shumë

Ja çfarë ndodh nëse nuk hani mëngjes

Vakti kryesor dhe më i rëndësishmi është mëngjesi, jo vetëm për një ditë të mirë, por edhe për një shëndet të mirë gjatë gjithë jetës. ...

29 January, 2016Lexo më shumë

10 arsye më shumë pse duhet të hani banane

Bananja ndihmon në forcimin e sistemit nervor, në humbjen në peshë dhe kontribuon në prodhimin e rruazave të bardha të gjakut falë përmbajtjes së vitaminës B6. ...

29 January, 2016Lexo më shumë

Ja si ta dalloni kur ju tradhton

“Bëjini sytë katër”: kjo është këshilla e duhur për dikë që dyshon se partneri po e tradhton. Jepini fund dyshimeve tuaja....

29 January, 2016Lexo më shumë

Disa zona të ndjeshme që meshkujt i harrojnë shpesh

Çfarë e bën një burrë një super-dashnor në krevat? Një përzierje e mirë mes aftësive praktike dhe njohurive teorike....

29 January, 2016Lexo më shumë

Tradhëton James Rodriguez, ja për kë bëhet fjalë (FOTO)

James është afër ndarjes me gruan e tij, Daniela Ospina. Mediat kolumbiane raportojnë se gruaja e James është që disa javë në Kolumbi ku ka filluar një program të “The Voice”. Është bukuroshje mahnitëse ruse, Helga Lovekaty që mund të ketë hyrë në mes të çiftit të martuar. Helga thuhet se ka patur takime të […]...

29 January, 2016Lexo më shumë

Si ndikojnë mediat sociale në shëndetin tuaj

Ditët me libër në shtrat para gjumit, kanë arritur fundin sepse tani ajo kohë zëvendësohet duke hulumtuar në mediat sociale....

29 January, 2016Lexo më shumë

Si ta largoni yndyrën në gjak

Yndyra në gjak është sëmundja pothuajse më e shpeshtë tani për tani në vendin tonë. Ja dy metoda të lehta pa efekte anësore të shërimit të saj....

29 January, 2016Lexo më shumë

Sheqeri krijon varësi njësoj si kokaina

Sheqeri është kokaina e re. ...

28 January, 2016Lexo më shumë

Mbaji duart larg nga flokët! Specialistët shpjegojnë arsyet pse

Nëse e gjen shpesh veten duke prekur flokët sa herë që nuk je duke bërë diçka, atëherë duhet të kesh parasysh disa këshilla për t’i mbajtur duart larg. ...

28 January, 2016Lexo më shumë

Çfarë ndodh nëse ngelesh shtatzënë gjatë depresionit

Për ata që janë prekur nga depresioni, një studim i ri sjell lajme të këqija. Nëse nëna ose babai janë në depresion, ka më shumë gjasa se zakonisht për lindje të parakohshme....

28 January, 2016Lexo më shumë

4 arsyet kryesore pse ju mungon dëshira për seks

Depresioni dhe konsumi i barërave antidepresive mund të ndikojë në humbjen e epshit....

28 January, 2016Lexo më shumë

5 mënyra për t’i treguar një femre se e pëlqeni

Ndonjëherë është shumë e vështirë për një mashkull t’i shprehë ndjenjat ndaj një femre. ...

28 January, 2016Lexo më shumë

Të mirat e misrit

Vetitë e tij janë të shumta....

28 January, 2016Lexo më shumë

Murgu tregon sekretin e lumturisë: Ju duhen vetëm 15 minuta në ditë

Matthieu Ricard, 69 vjeçar është një murg francez dhe një shkrimtar, i cili njihet si ‘njeriu më i lumtur në botë’. ...

28 January, 2016Lexo më shumë

Kifle të shpejta me djathë

Të përkryera për mëngjes....

28 January, 2016Lexo më shumë

Lajme të mira për ata që konsumojnë kafe

Teksa ka shumë studime që janë skeptike për rolin e kafeinës në trupin e njeriut, lajme të mira vijnë këtë herë kur shkencëtarët thonë se konsumimi i kafesë i shërben sistemit tonë kardiovaskular....

28 January, 2016Lexo më shumë

Zbulohet rutina e përsosur për të humbur peshë dhe fituar muskuj (FOTO)

Shkencëtarët në Kanadë besojnë se e kanë formuluar mënyrën e përsosur për meshkuj që të fitojnë muskuj dhe të humbin peshë shpejtë....

28 January, 2016Lexo më shumë

Pagjumësi? Konsumoni këtë përzierje para se të flini

Të kesh një funksionim të mirë të trupit dhe mirëqenies së përgjithshme duhet të bëni gjumë të mirë....

28 January, 2016Lexo më shumë

Zbulohet në Australi ilaçi kundër leukemisë

"Me të, qelizat e kancerit thjesht shkrihen”, shkruan sot rusja “Russia Today” për ilaçin e ri që studiuesit australianë kanë gjetur pas shumë vitesh kërkime. Pacientët me kancer tashmë do të jenë më të qetë. Hulumtuesit australianë kanë testuar një medikament që çon në përmirësim të kancerit dhe në shumicën e rasteve dhe në shërim të përgjithshëm. ...

28 January, 2016Lexo më shumë

Zbulohen 5 gënjeshtrat që femrat ua thonë partnerit në shtrat (FOTO)

“Seksi është po aq eksitus sa ishte në fillim”, është një ndër gënjeshtrat e shumta që femrat e përdorin në shtrat, sipas ekspertes së seksit Tracey Cox....

28 January, 2016Lexo më shumë

Të rinjtë s’po bëjnë seks, po shikojnë filma pornografik, për një arsye të çuditshme (Foto 16+)

Adoleshentët janë duke shikuar filma pornografik në vend se të bëjnë seks, dhe një studim thotë se këtë janë duke e bërë për një arsye të çuditshme....

28 January, 2016Lexo më shumë

Pse duhet të përdorim kakao?

Përdorimi i kakaos ndihmon për të rivendosur gjallërinë intelektuale te njerëzit me aftësi të kufizuara njohëse, thuhet në një studim të ri të shkenctarëve italian....

28 January, 2016Lexo më shumë

Recetë e lehtë, e shpejtë dhe e shijshme

Përbërësit për 4 përsona: 250gr gjizë 150ml qumësht 100gr miell 2 vezë sheqer i kuq 50gr maja për ëmbëlsirë gjalpë 200gr fruta pylli Përgatitja: Lajmë frutat e pyllit dhe i vendosim në një tenxhere, shtojmë 2 lugë sheqer të kuq dhe 100ml ujë. Lëmë të zihen rreth 10 minuta në zjarrë të ngadaltë, derisa frutat të […]...

28 January, 2016Lexo më shumë

Një dietologe si kjo

Quhet Rossana Torrales dhe punon si dietologe në klubin e futbollit Boavista. Bukuroshja nga Paraguaji ka një trup dhe forma të mrekullueshme që nuk resht së ekspozuari....

28 January, 2016Lexo më shumë

Pse ndikon puthja pozitivisht në shëndetin tonë?

Shpesh na janë transmetuar vetëm gjëra të rrezikshme e disa edhe të zmadhuara e jo të vërteta për realitetin e puthjeve, por ato na sjellin edhe dobi të madhe neve dhe shëndetit tonë....

28 January, 2016Lexo më shumë

A duhet të përdorim aspirin?

Pilula e fuqishme mund të zvogëlojë rrezikun e sulmeve në zemër dhe në tru, por ju duhet të mendoni dy herë para se ta merrni një të tillë, nëse ju duhet të merrni aspirinë çdo ditë varet nga mosha juaj, lexoni më poshtë udhzimet....

28 January, 2016Lexo më shumë

Disa ushqime të cilat e luftojnë dhjamin

Një lajm shumë i mirë më në fund arriti! Ju mund të djegni yndyrën duke ngrënë ushqime të shijshme....

27 January, 2016Lexo më shumë

10 fakte interesante për sytë

Ka shumë fakte për sytë të cilat personat që nuk kanë pasur probleme kurrë me këtë organ nuk i dinë. Por, sytë janë ndër organet më të fuqishme në trupin e njeriut, aq të fuqishme sa që përdorin 65 për qind të kapacitetet të trurit për t’u vënë në funksion. ...

27 January, 2016Lexo më shumë

Mos e hidhni lëvozhgen e qepës, ajo është çudibërëse

Gjithmonë e kemi hedhur lëvozhgen e qepës duke e konsideruar si të padobishme, por këtë nuk duhet ta bëjmë më....

27 January, 2016Lexo më shumë

Si ta lehtësoni lidhjen kur partneri juaj është larg (FOTO)

Distanca nuk është e lehtë, por çdo moment ja vlen....

27 January, 2016Lexo më shumë

Trileçe me Nutella

Receta ka marrë emrin Trileçe për arsye se sherbeti i saj tejet i shijshëm është me qumësht....

27 January, 2016Lexo më shumë

Hiqeni qafe celulitin me këtë pije

Grejpfruti është frut magjik i cili ndihmon në luftën kundër celulitit sepse përmirëson qarkullimin, parandalon mbledhjen e ujit në trup, e përshpejton metabolizmin, largon toksinet nga organizmi dhe rregullon nivelin e sheqerit në gjak....

27 January, 2016Lexo më shumë

Nëse i keni këto simptoma, atëherë keni mungesë zinku

Zinku është mineral i cili merr pjesë në ndërtimin e pjesëve të ndryshme të trupit, përfshirë kockat, indet, trurin, sytë, flokun, lëkurën, prostatën, mëlçinë dhe veshkat....

27 January, 2016Lexo më shumë

8 orë gjumë ju përmirësojnë kujtesën

Një grup studiuesish në Shtetet e Bashkuara kanë zbuluar se njerëzit të cilët flenë 8 orë gjumë kanë kujtesë më të mirë....

27 January, 2016Lexo më shumë

Pse llambat kursyese janë shumë të dëmshme për shëndetin? (VIDEO)

Derisa çdo ditë na këshillojnë që t’i zëvendësojmë llambat klasike me ato kursyese, një numër i madh ekspertësh paralajmërojnë që llambat kursyese duhet të përdoren sa më rrallë që të jetë e mundur dhe sa më larg nesh!...

27 January, 2016Lexo më shumë

Rusi e shpikë paisjen që mund të na kursej nga sulmet në zemër (Video)

Një shpikës rus ka arritur që ta krijoj një koncept të ri e cila është një mundësi shumë e mirë për ta luftuar kolesterolin e keq i cili ngushton arteriet. ...

27 January, 2016Lexo më shumë

Rrëfehet 36 vjeçarja: Bëj seks me kolegun e punës por ai nuk e lë gruan

Deidre është rubrikë mjaftë e njohur e cila është në kuadër të The Sun, dhe në këtë rubrikë njerëzit i shpërndajnë përvojat dhe brengat e tyre si dhe kërkojnë këshilla nga stafi i Deidres....

27 January, 2016Lexo më shumë

6 gabimet më të zakonshme që i bëjmë me kondomë (FOTO)

Këto gabime që i bëjmë e që kanë të bëjnë me kondomë, mund të shkaktojnë shtatzëni të pa planifikuar apo edhe mund të na shkaktojnë ndonjë sëmundje seksualisht të transmetueshme....

26 January, 2016Lexo më shumë

Pozita e fjetjes mund të tregoj shumë për një femër (FOTO)

Mënyra se si flini është e rëndësishme për trupin tuaj, dhe është një mënyrë shumë efektive për të mësuar disa sekrete të personalitetit tuaj....

26 January, 2016Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bike Rivals
  • Play Urban Basketball