Lifestyle – Page 227 – Lajmi.net

Aktuale

Problemet që vetëm meshkujt me penis të madh i kuptojnë

Të kesh penisin me përmasa të madha e duan të gjithë si meshkujt të cilët do të krenohen me atë por edhe femrat të cilat mendojnë se mund të ndjejnë kënaqësi me të....

3 July, 2016Lexo më shumë

Lajm i keq për meshkujt që preferojnë femra të virgjëra

“The Sun” ka publikuar së fundmi një studim, në të cilin tregon se vajzat që kanë pasurmë pak partnerë para martesës mund të përfundojnë në divorc....

3 July, 2016Lexo më shumë

5 këshilla për seks të “zjarrtë”

Nëse jeta juaj seksuale nuk është në një fazë të mirë, atëherë duhet të bëni disa ndryshime....

3 July, 2016Lexo më shumë

Jeni lodhur nga qimet që ju dalin edhe pas deplimit? Ja zgjidhja

Kaq shumë metoda për depilim, kaq shumë këshilla, kaq shumë estetiste dhe sërish nuk mund të shmangim daljen e tyre. Qimet do dalin sërish....

3 July, 2016Lexo më shumë

Pas ndarjes, a mund të mbeteni miq?

Nuk përfundojnë të gjitha dashuritë, lidhjet dhe martesat me ndarje të dhembshme. Në disa raste, ish-partnerët nuk është e thënë të bëhen armiq. A mund të mbeten (të bëhen) miq? ...

3 July, 2016Lexo më shumë

Vendet më të mira ku mund të udhëtoni vetëm

Të jesh single ndonjëherë të ndihmon, sidomos kur ke dëshirë të bësh disa gjëra vetëm....

3 July, 2016Lexo më shumë

Horoskopi, 3 korrik 2016

Dashi – Nuk do i shprehni aq sa duhet ndjenjat tuaja sot dhe nuk do mund te ruani dot një klime te ngrohte ne jetën tuaj ne çift. As beqaret nuk do kenë fat ne dashuri, kështu qe do vazhdojnë te mbeten te vetmuar. Kalojeni kohen e lire me miqtë apo me familjaret. Ne planin […]...

3 July, 2016Lexo më shumë

Mbajtja e teshtitjes mund të jetë vdekjeprurëse

Nëse ndalim teshtitjen, ky presion kthehet në ndonjë pjesë tjetër të trupit që mund ta dëmtojë, tregojnë studimet e fundit....

2 July, 2016Lexo më shumë

Zbuloni çka na flet gjendja dhe ndryshimet e dhëmbëve e të gavrës së gojës

Gjuha, pështyma dhe mishi i dhëmbëve njësoj mund të tregojnë shumë çka për gjendjen e organizmit tuaj....

2 July, 2016Lexo më shumë

Ka një baktere që jeton në pështymën tuaj

Nuk është asgjë për tu frikësuar, por ka disa baktere që jetojnë në pështymën tonë....

2 July, 2016Lexo më shumë

Ja çka e shkakton migrenën

Një studim i ri ka zbuluar se migrena shkaktohet kryesisht nga probleme që lidhen me furnizimin e sistemit trupor me gjak. Të dhënat janë tepër të rëndësishme, pasi mund të ndihmojnë në krijimin e trajtimeve të reja për të ardhmen, për këtë sëmundje. ...

2 July, 2016Lexo më shumë

Ja disa arsye shëndetësore pse duhet të konsumoni jogurt

Studimet kanë treguar se konsumi i jogurtit dhe futja e tij në dietën tuaj ditore, ka një varg përfitimesh shëndetësore....

2 July, 2016Lexo më shumë

Shpikjet që ua lehtësojnë jetën prindërve të rinj

Dizajnuesit sjellin herë pas here ide të reja kur është fjala për komoditetin e fëmijëve. ...

2 July, 2016Lexo më shumë

Mjekët nuk janë të kujdesshëm për këtë sëmundje

Edhe pse në mjekët shpesh kanë aluduar se pacientët me arrest kardiak zgjohen zakonisht pas 48 orësh, nëse intervenimet janë në kohë të duhur dhe të duhurat. Një studim ka treguar se mjekët nuk janë duke u munduar sa duhet për pacientët me arrest kardiak....

2 July, 2016Lexo më shumë

Ky djalosh bën pompa në një mënyrë shumë interesante

Një bodybuilder amerikan ka bërë pompa në një mënyrë mjaft interesante dhe jo pak të rrezikshme....

2 July, 2016Lexo më shumë

​3 hapa mëngjesi për një fytyrë të shkëlqyer gjithë ditën

Janë vetëm tri hapa të thjeshtë që duhet t’i bësh rutinë për të pasur fytyrë të shëndetshme dhe të shkëlqyeshme çdo ditë të re. Vetëm disa minuta në mbrëmje, çdo mbrëmje dhe pas disa ditësh, do ta shohësh fytyrën të buzëqeshë....

1 July, 2016Lexo më shumë

Ja sekretet për një lëkurë të shëndetshme gjatë verës

Vera tashmë ka ardhur dhe secili prej nesh pret të shijojë avantazhet që ajo na sjell. Megjithatë, dielli dhe temperaturat e larta ndaj të cilave ekspozohemi mbartin efekte negative, sidomos në lëkurë. ...

1 July, 2016Lexo më shumë

Miliona njerëz në botë e kanë këtë problem me urinën

Një nga sëmundjet më të sikletshme, e cila prek një numër shumë të lartë njerëzish është mungesa e aftësisë për të mbajtur urinën. Shumë persona të prekur nga kjo sëmundje privojnë veten nga shumë aktivitete të përditshme, madje arrijnë deri aty sa izolohen, pasi ndihen në siklet që u duhet të shkojnë shumë shpesh në tualet....

1 July, 2016Lexo më shumë

Ndjeheni gjithmonë të lodhur? Ja cilat ushqime duhet t’i konsumoni

Të gjithë mendojmë se lodhja shfaqet si pasojë e stresit, aktiviteteve fizike etj., mirëpo ka shumë faktorë që e shkaktojnë lodhjen e pa arsyeshme....

1 July, 2016Lexo më shumë

Ja pse duhet të konsumoni çaj të gjelbërt

Ekspertët dentarë rekomandojnë çajin e gjelbërt për arsye se i mban dhëmbët të shëndetshëm, të fortë dhe të ndritshëm....

1 July, 2016Lexo më shumë

A mendoni se jeni qesharak? Sot keni rastin ta tregoni veten

Mënyra më e mirë për të kuptuar, nëse keni sens humori, është duke hyrë në thellësi të humorit të një vendi tjetër. E qeshura është universalisht e njohur si shprehje dëfrimi dhe tregimi i shakave është dhunti e njerëzve që kanë prirje humoristike....

1 July, 2016Lexo më shumë

​5 arsye pse duhet të hash gjithmonë para se të flesh

Të gjithë ata që mendojnë se eliminimi i darkës është një zgjidhje e mirë për të rënë nga pesha, gabohen. Sa herë që ke provuar të flesh me stomakun bosh, ke vënë re që nuk ke bërë gjumë të qetë....

30 June, 2016Lexo më shumë

Sekreti për t’u dobësuar

Kur ju nisni një dietë shpesh lini shumë ushqime mënjanë. Studime e reja kanë treguar se, nëse duam të dobësohemi nuk është e nevojshme të heqim dorë nga çokollata, djathi dhe vera. ...

30 June, 2016Lexo më shumë

Mësimi i një gjuhe të huaj mbron trurin

Deri disa vite më parë të shumtë ishin ata që ishin të bindur, që mësimi i dy gjuhëve mund të gjeneronte ngatërresë. Më mirë të mësosh mirë një dhe të saktë sesa lodhesh më kot, me rrezikun e efekteve anësore....

30 June, 2016Lexo më shumë

​Sheqeri, rrezik varësie si kokaina

Sheqeri është kokaina e re. Kështu është cilësuar nga ekspertët, sipas të cilëve, varësia që krijojnë njerëzit ndaj sheqerit, është e dëmshme aq sa kokaina....

30 June, 2016Lexo më shumë

Konsumi i peshkut të mbron nga depresioni

Sa më shumë peshk të hani, aq më mirë do ndiheni. Ky është rezultati i studimit të publikuar nga ‘’Time Magazine”. ...

30 June, 2016Lexo më shumë

Ja si ndikon gjëndra tiroide në trupin tuaj

Gjëndra tiroide e cila gjendet në fytin tuaj ndikon pothuajse në çdo proces të funksionimit të trupit tuaj....

30 June, 2016Lexo më shumë

Pas 10 vjetësh, seksi me robotë do të jetë krejtësisht normal (Foto)

Futurologjisti Dr Ian Pearson pretendon se të bësh seks me robotë, do të jetë po aq normale për femrat sa është sot të shikosh filma porno....

30 June, 2016Lexo më shumë

Ja çka ndodh kur nuk bëni seks

Ndarje, udhëtim, punë? Ka shumë arsye për të cilat jeta juaj seksuale mund të vuajë....

30 June, 2016Lexo më shumë

Ilaçin kundër tumorit në tru, e kemi të gjithë në shtëpi

“Arma” më e re kundër tumorit në tru mund të jetë një medikament i zakonshëm. Një nga format më të shpeshta të tumorit në tru, glioblastoma, mund të luftohet me aspirinë, në formë të lëngshme. ...

30 June, 2016Lexo më shumë

Vetullat e trasha, trendi për këtë verë

Prapavijat e sfilatave të modës të vitit 2016, kanë shfaqur modele të cilat kanë vetulla natyrale të trasha....

30 June, 2016Lexo më shumë

Si ta kuptoni se gruaja po ju tradhton?

Në një lidhje, partneri që tradhton më shumë është femra. Këtë të gjithë e dimë. Ato bazohen mbi disa “parime” kur tradhtojnë....

30 June, 2016Lexo më shumë

Gjërat që nuk duhet t’i bëni sapo të zgjoheni

Secili nga ne e kemi një rutinë që funksionon për zgjimin sa më të lehtë dhe një ditë më produktive....

30 June, 2016Lexo më shumë

Horoskopi, 30 qershor 2016

Horoskopi për ditën e sotme....

30 June, 2016Lexo më shumë

Ushtrime 2 minutëshe në mëngjes, për një ditë të përkryer

S’keni kohë për palestër? Nuk ka problem. Vetëm dedikojini 2 minuta nga koha juaj e mëngjesit kësaj stërvitjeje të shpejtë që do të rrisë energjinë tuaj. ...

30 June, 2016Lexo më shumë

Studim: Ja në çfarë kushte zhvillohet tumori në tru

Për dekada me rradhë shkencëtarët mendonin të dinin se në çfarë kushte rritet më shpejtë tumori në tru dhe për të gjetur hapa për parandalimin e tij....

30 June, 2016Lexo më shumë

Ky 10 vjeçar është fëmija më i shëndoshë në botë

Quhet Arya Permana dhe ky është djaloshi 10 vjeçar që konsiderohet të jetë fëmija më i trashë në botë....

30 June, 2016Lexo më shumë

Gjërat që nuk duhet t’i bëni kur të zgjoheni

Secili nga ne e kemi një rutinë që funksionon për zgjimin sa më të lehtë dhe një ditë më produktive....

30 June, 2016Lexo më shumë

Kujdes! Ekspertët pohojnë se mund të vdisni duke bërë seks

Sipas disa studimeve të kryera nga mjekët ekspert kanë dalur rezultate se rreth 0,6% e vdekjeve të papritura ndodhin gjatë aktit seksual....

30 June, 2016Lexo më shumë

Kjo është arsyeja pse këmbët dhe duart tuaja janë të ftohta

Është një problem i zakonshëm dhe shumë ia venë fajin mos qarkullimit siç duhet të gjakut, por në fakt, në rastet më të shumta nuk është kjo arsyeja. ...

29 June, 2016Lexo më shumë

Mënyra e duhur për të larë fëmijët

Nëse fëmija juaj ka ekzema, është mirë t’i bëni dush çdo ditë, duke aplikuar më pas shumë krem hidratues dhe zbutës për lëkurën e tyre....

29 June, 2016Lexo më shumë

Këto rreziqe iu kanosen gjatë sezonit të verës

Ju nuk jeni të vetmit që adhuroni verën, plazhin dhe të ngrohtin në ditët e gjata, pasi edhe bakteret kanë lulëzimin e tyre në ketë sezon....

29 June, 2016Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Urban Basketball
  • Play Bike Rivals
  • Play Bow Master