Lifestyle – Page 202 – Lajmi.net

Aktuale

4-vjeçarja plotëson dëshirën e fundit të nënës që i vdiq nga kanceri, vishet si nuse (Foto)

Një vajzë katërvjeçare ka plotësuar dëshirën e fundit të nënës së saj, duke u veshur me fustan të bardhë, e duke realizuar albumin fotografi në vendin ku prindërit e saj janë martuar....

3 November, 2016Lexo më shumë

Kjo është pija përgjegjëse që çdo vit 700 mijë njerëz në botë diagostifikohen me kancer (Foto)

Alkooli është përgjegjës për më shumë se 700.000 raste të reja të kancerit të ezofagut, zorrës së trashë, fytit, mëlçisë dhe kancerit të gjirit kancerit dhe mbi 365.000 vdekjeve që shkaktohen nga kjo sëmundje çdo vit në botë, veçanërisht në vendet e zhvilluara, thotë një studimi të publikuar sot në Paris, nga Kongresin Botëror mbi luftimin kancer....

3 November, 2016Lexo më shumë

Djemtë që tymosin kanabis janë 10 centimetra më të shkurtër

Meshkujt që tymosin kanabis para se të hynë në fazën e pubertetit mund të jenë duke ia ndaluar vetes rritjen për më shumë se 10 centimetra....

3 November, 2016Lexo më shumë

Dieta me kos, humbni katër kilogramë në javë

Në këtë artikull do t’ju paraqesim një dietë që ka për bazë kosin dhe ju ndihmon të bini në peshë 4 kilogramë. ...

3 November, 2016Lexo më shumë

Vazhdimisht ju dalin puçrra në fytyrë? Urgjentisht pushoni t’i bëni këto gjëra!

Nuk mjafton vetëm të dëshironi të keni fytyrë të pastër, duhet patjetër të bëni diçka lidhur me këtë çështje. Ose të pushoni të punoni. ...

3 November, 2016Lexo më shumë

Vajza 2 vjeçare shtypet nga makina, derisa nëna e saj po luante në telefon

Një vajzë dy vjeçare në Kinë është shtypur nga vetura, derisa nëna e saj ishte duke luajtur në telefon....

3 November, 2016Lexo më shumë

Dy gjëra që femrat duhet të shmangin pas seksit

Pavarësisht se mund të ndjeheni më të relaksuar pas seksit, ka disa gjëra të cilat nuk duhet t’i bëni pas momenteve të zjarrta me pasion dhe kënaqësi....

3 November, 2016Lexo më shumë

Konsumoni nga një vezë çdo ditë të mbroheni nga sulmi në zemër

Pavarësisht se disa kërkime hodhën hipotëzën se veza është përgjegjëse për nivelin e lartë të kolesterolit dhe sëmundjeve kardiovuskulare, tanimë një studim i ri i publikuar në Gazetën e Kolegjit Amerikan të Ushqyerjes sugjeron se vezët ju ndihmojnë për të ulur rreziqet nga goditjet dhe ataku në zemër....

3 November, 2016Lexo më shumë

Receta natyrale për eliminimin e shenjave të errëta

Si rezultat i moshës ose problemeve shëndetësore, shenjat e errëta mund të paraqiten në lëkurën tonë....

3 November, 2016Lexo më shumë

Mos i neglizhoni simptomat që paralajmërojnë sëmundjen e veshkave

Një nga simptomat më të zakonshme të sëmundjes së veshkave është dhimbje në shpinë. ...

3 November, 2016Lexo më shumë

Pastroni flokët me lëng molle, ja çfarë ndodh

Çdo ditë e më shumë, shamponët me përbërës kimik po bëhen më pak e të përdorshëm dhe po preferohen mënyra natyrale për të trajtuar flokët....

3 November, 2016Lexo më shumë

Sigurisht e shtyni alarmin në mëngjes për ‘edhe një sy gjumë’, por…

Nëse e shtyni alarmin edhe për një sy gjumë atëherë mund të ndodh që kur të largoheni nga shtrati të ndiheni më të lodhur sesa sikur të ishit zgjuar menjëherë....

3 November, 2016Lexo më shumë

Horoskopi, 3 nëntor 2016

Horoskopi, 3 nëntor 2016...

3 November, 2016Lexo më shumë

Kur flokët zbërthejnë gjithë personalitetin tuaj

Floku simbolizon feminilitetin, identitetin, lirinë, bukurinë dhe pavarësinë, prandaj dhe modeli juaj i preferuar i flokëve flet kaq shumë për ju!...

3 November, 2016Lexo më shumë

Recetë natyrale për sëmundjen e reumatizmit

Numri i personave të prekur nga reumatizmi nuk është i paktë. ...

3 November, 2016Lexo më shumë

Përse njerëzit inteligjentë e kanë më të vështirë ta gjejnë dashurinë e jetës?

Njerëzit inteligjentë janë më analitikë kur është fjala për dashurinë. Kjo për shkak se njerëzit inteligjentë kanë tendenca të kenë parashikime më të mira sesa të tjerët....

3 November, 2016Lexo më shumë

Një lëng natyral që lehtëson dhimbjet

Ka shumë lloje të dhimbjeve që mund të ju shqetësojë për shkak të shëndetit të keq, ushqimit jo të mirë dhe rutinës jo të shëndetshme....

2 November, 2016Lexo më shumë

Shkencëtarët: Bëjeni këtë ushtrim dy herë në javë dhe truri do t’ju funksionojë më mirë

Angazhimi në ngritje të rregullta të peshës e përmirëson punën e trurit dhe parandalon çmendurinë, të paktën kështu thonë hulumtimet e reja të kryera nga shkencëtarët australianë....

2 November, 2016Lexo më shumë

Duar dhe këmbë të ftohta? Ja si ta zgjidhni këtë problem

Qarkullimi i dobët i gjakut njihet edhe si “vrasës i heshtur” dhe mund të shfaqet si pasojë e faktorëve të ndryshëm, përfshirë edhe aktivitetin e dobët fizik, hipertensionin, diabetin, pirjen e duhanit, abuzimin me drogat etj....

2 November, 2016Lexo më shumë

Katër gjërat që ndodhin kur takoni shpirtin tuaj binjak

Secili në jetë e takon një person me të cilin përshtatet shumë dhe kalon kohë të mirë me të, ja çfarë ndodh kur ta takoni....

2 November, 2016Lexo më shumë

Një lugë vaj ulliri në mëngjes dhe shikoni çfarë i ndodh trupit

Ju mund të përdorni vajin e ullirit për sallatë, ose mund të gatuani gjëra të ndryshme me të, por të merrni një lugë çaji çdo mëngjes është e gjitha që ju duhet për të parandaluar sëmundjet më të zakonshme kronike, kancerin dhe sëmundjen Alzheimer....

2 November, 2016Lexo më shumë

5 gjëra që duhet dini për tumorin më të shpeshtë të trurit

Diagnoza e tumorit të trurit mund të tingëllojë si situatë vdekjeprurëse. Por, megjithëse simptomat e shumicës prej tumorëve të trurit janë të njëjta, jo të gjithë tumorët janë malinjë. ...

2 November, 2016Lexo më shumë

Doktorët pohojnë se Sistemin e imunitetit mund ta forconi brenda 15 sekondave! Ja se si!

Ka shumë njerëz të cilët ballafaqohen me gripat e zakonshëm – arsye shumë e fortë për ta forcuar sistemin e imunitetit. Fatmirësisht, profesori rus Sergei Bubnovskiy ka shpikur një teknikë të re e cila bën t’i hiqni qafe të gjitha sëmundjet brenda një kohe shumë të shkurtër....

2 November, 2016Lexo më shumë

Si të veprohet kur fëmijët hanë akull dhe rërë?!

Çrregullim në ushqimin e fëmijëve – si të veprohet nëse hanë atë që nuk do të duhej të hanin....

2 November, 2016Lexo më shumë

Ilaçi që forcon imunitetin dhe pastron zorrët

Kefiri, bashkë me kungullin, është përbërës kryesor i kësaj pijeje....

2 November, 2016Lexo më shumë

Gjatë ditës mësuese, në mbrëmje një nga aktoret më të mira të pornografisë (Foto/Video,+18)

Një mësuese nga Rusia, ka dhënë dorëheqje pasi që fotografitë e saj komprometuese kanë arritur deri tek drejtori – dhe deri tek studentët e saj....

2 November, 2016Lexo më shumë

Britania formon ekipin për trajtimin e epidemive në tërë botën

Britania e Madhe ka formuar një ekip të përberë nga ekspertë mjekësorë, të cilët mund të zhvendosen kudo nëpër bote brenda 48 orëve, në qoftë se shpërthen ndonjë epidemi, transmeton Klan Kosova....

2 November, 2016Lexo më shumë

Helmi i gjarprit blu mund të përdoret si ilaç (Foto)

Gjarpri i cili ka gjëndrat më të mëdha në botë të cilat prodhojnë helm mund të mbaj përgjigjen për lehtësimin e dhimbjeve, kanë deklaruar disa shkencëtarë, transmeton Klan Kosova....

2 November, 2016Lexo më shumë

Dy gjërat që femrat nuk duhet t’i bëjnë pas seksit!

Përderisa mund të ndjeheni më të relaksuarit pas seksit, ka disa gjëra të cilat nuk duhet t’i bëni pas momenteve të zjarrta me pasion dhe kënaqësi....

2 November, 2016Lexo më shumë

Kanceri do t’i vret 5.5 milionë gra deri në vitin 2030

Kanceri do t’i vret 5.5 milionë gra deri në vitin 2030, paralajmëron një raport i ri. Kjo do të shënojë 60 për qind rritje të vdekjeve në më pak se dy dekada....

2 November, 2016Lexo më shumë

Gjërat që duhet t’i dini për tumorin më të shpeshtë të trurit

Diagnoza e tumorit të trurit mund të tingëllojë si situatë vdekjeprurëse. Por, megjithëse simptomat e shumicës prej tumorëve të trurit janë të njëjta, jo të gjithë tumorët janë malinjë....

2 November, 2016Lexo më shumë

Prekëse, babai ngrit fond online për kurim të vajzës me kancer (Foto)

Babai i katër fëmijëve, Andrew Brown, ka shpërndarë një foto prekëse të vajzës së tij të vogël, Hayley, që po lufton kancerin....

2 November, 2016Lexo më shumë

Gjashtë mënyra si të vendosni shallin (Foto)

Shalli është një nga aksesorët më të përdorur në stinët vjeshtë-dimër. ...

2 November, 2016Lexo më shumë

Përse njerëzit inteligjentë e kanë më të vështirë ta gjejnë dashurinë e jetës?

Njerëzit inteligjentë janë më analitikë kur është fjala për dashurinë. Kjo për shkak se njerëzit inteligjentë kanë tendenca të kenë parashikime më të mira sesa të tjerët....

2 November, 2016Lexo më shumë

Horoskopi, 2 nëntor 2016

Horoskopi, 2 nëntor 2016...

2 November, 2016Lexo më shumë

Tri arsye pse duhet të dashuroheni me një djalë më të shkurtër

Kur mendoni të dilni me një djalë më të shkurtër, mendoni sikletin e të qenit “më e madhja” prej të dyve....

2 November, 2016Lexo më shumë

Kush punon në kompjuter ka nevojë për këtë vitaminë

Duke u fokusuar në ekranin e kompjuterit, sytë gjithmonë reagojnë ndaj pikave të ndritshme dhe të errëta. Ndaj ata që punojnë në kompjuter kanë nevojë për vitaminë A....

2 November, 2016Lexo më shumë

Ja pse nuk duhet të flini përmbys

Shkrimet dhe këshillat e gjumit janë nga më të ndryshmet. Edhe për pozicionet po ashtu: si duhet t’i mbash flokët gjatë gjumit, cili është pozicioni më i mirë gjatë natës dhe çfarë thotë ai për ty etj., por nuk jemi fokusuar asnjëherë tek ky pozicion. ...

2 November, 2016Lexo më shumë

Test i ri për gjetjen e kancerit

Një lloj analize e re e gjakut mund të shërbejë si paralajmërim i hershëm për praninë e kancerit. Analiza zbulon mutacione në qelizat e kuqe të gjakut para se të shfaqen simptomat e kancerit. Ky test mund të jetë një mënyrë e thjeshtë për të zbuluar zbuluar kancerin te pacientët. ...

2 November, 2016Lexo më shumë

iBeat, pajisja që mund t’ju shpëtojë jetën

A mundet një orë e zgjuar të jetë çelësi për të shpëtuar jetën tuaj në rast të një ataku të papritur kardiak? Kur e mendon të duket absurde se si një orë inteligjente mund ta bëjë këtë gjë por tashmë është e mundur nëse keni monitoruesin iBeat....

1 November, 2016Lexo më shumë

Ekspertët tregojnë cili është çelësi për një orgazmë më të mirë

Orgazma mund të duket si një mister, por ekspertët së fundmi kanë zbuluar se ritmi gjatë marrëdhënieve seksuale mund të dërgojë në një gjendje të ndryshuar të trurit, pra - orgazmë....

1 November, 2016Lexo më shumë

Ja si të zgjateni 5 centimetra për 2 javë

A jeni më të gjatë sesa një mashkull mesatar gjerman? Nuk besojmë! Sipas studimit më të madh botëror të gjatësisë, shtetet e Evropës veriore si Danimarka, Holanda dhe Islanda i prodhojnë meshkujt më të gjatë në planetin Tokë....

1 November, 2016Lexo më shumë

Ja çfarë ndodhë nëse e përqafoni dikë më shumë se 20 sekonda

Përqafimi i thyen të gjitha barrierat, i bën njerëzit të qeshin dhe i shëron ata. Çfarë një doktor nuk mund të bëjë e bën një përfaqim. ...

1 November, 2016Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Urban Basketball
  • Play World Soccer Champion
  • Play Turbo Racing 3