Lifestyle – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

Aseksualiteti, mungesa e tërheqjes seksuale: i tillë lind apo bëhesh?

Një individ i cili nuk përjeton tërheqje seksuale quhet aseksual ose “akull” duke ju referuar orientimit të tij seksual. ...

19 May, 2018Lexo më shumë

Nëse dëshironi të fleni më mirë, atëherë shmangni këto zakone

Sipas Akademisë Amerikane të Mjekësisë së Gjumit, një nga tre të rriturit amerikanë luftojnë me pagjumësi....

19 May, 2018Lexo më shumë

Shenjat që tregojnë se po hani shumë sheqer

Pothuajse të gjithë u pëlqeni sheqerin, edhe pse e dimë se mund të shkaktojë probleme serioze shëndetësore....

19 May, 2018Lexo më shumë

Hani kastravecat dhe shërojeni veten – 14 përfitime të shkëlqyera shëndetësore të kastravecave

Kastravecat janë perime tepër të shëndetshme që janë një burim i pasur mineralesh, veçanërisht kaliumi, eliminojnë toksinat nga trupi dhe ofrojnë përfitime të panumërta shëndetësore. ...

19 May, 2018Lexo më shumë

8 arsye pse një grua shmang seksin: Ju nuk duhet t’i injoroni ato …

Situata është alarmante, shumë gra në këtë botë nuk kanë dëshirë për seks. Arsyet për këtë janë shumë serioze, thotë Dr Rachel Carlton Abrams, një specialist në seksualitetin ...

19 May, 2018Lexo më shumë

Metodat për t’i mbajtur sytë e shëndetshëm

Në ngutje dhe ngutje të jetës së sotme, trupi ynë nuk ka llojin e pushimit që i nevojitet. ...

19 May, 2018Lexo më shumë

Shenjat që ju nuk jeni duke pirë ujë aq sa duhet

Stinët e verës po bëhen çdo herë më të nxehta me temperatura të larta të rekordeve dhe mediat e lajmeve po fillojnë të tingëllojnë si një rekord i prishur - përsëri dhe përsëri, por ne jemi të kujdesshëm për të mbajtur veten të hidratuar mirë duke pirë shumë ujë. Por është një mesazh i rëndësishëm - jo vetëm gjatë valës së nxehtësisë, por edhe gjatë gjithë vitit, sepse uji shërben shumë për funksione kritike në trup. ...

19 May, 2018Lexo më shumë

Nëse bëheni me jargë natën, ju jeni shumë me fat

Ju do të thoni të vërtetën ose do të shtriheni nëse një mik ju pyet nëse bëheni me jargë në gjumë. Përgjigja më e zakonshme është jo, sepse për disa, është e turpshme ta imagjinoni atë në atë situatë. ...

19 May, 2018Lexo më shumë

Pas ndarjes pendohen më shumë meshkujt apo gratë?

Jeta dashurore është burimi më i madh i anksiozitetit dhe i ndjenjës së pikëllimit, ka zbuluar një hulumtim i ri, i cili, gjithashtu, tregon që rasti i tillë është diç më e shpeshtë te femrat, sesa te meshkujt....

18 May, 2018Lexo më shumë

Urinimi i fëmijëve në shtrat gjatë natës, shkaktarët dhe trajtimi

Lagia e shtratit apo urinimi i pavullnetshëm natën është zakonisht një problem i vogël, i cili kur trajtohet gabimisht, mund të shndërrohet në problem më të madh....

18 May, 2018Lexo më shumë

Përzierja e cila eliminon dhembjen dhe liron trupin nga helmet: Dhembja e kokës zhduket, të parët përmirësohet!

Ky ilaç i mrekullueshëm natyral zbut osteoporozën dhe pas tretmanit me këtë ilaç natyral nuk do të ndieni dhembje....

18 May, 2018Lexo më shumë

Përzierja shëruese e cila eliminon dhembjen dhe liron trupin nga helmet

Ky ilaç i mrekullueshëm natyral zbut osteoporozën dhe pas tretmanit me këtë ilaç natyral nuk do të ndieni dhembje....

18 May, 2018Lexo më shumë

Hudhra, portokalli dhe çokollata e zezë e ulin rrezikun e sulmit të zemrës

Sulmi në zemër është emergjencë mjekësore dhe duhet të trajtohet menjëherë....

18 May, 2018Lexo më shumë

Të mirat e mjaltës

Të gjithë e dëshirojnë për shkak të shijes dhe të mirave shëndetësore që ofron....

18 May, 2018Lexo më shumë

Përfitimet shëndetësore nga buka e misrit

Misri vazhdon të jetë numër një për të mbajtur konstant nivelin e kolesterolit në gjak, pasi ul ndjeshëm nivelin e yndyrës. ...

18 May, 2018Lexo më shumë

Barku i saj peshonte 124 kilogramë, ja çfarë gjetën mjekët pas operacionit (Video)

Disa sëmundje janë të padukshme dhe shumë të dëmshme të cilat nëse nuk trajtohen në kohën e duhur bëhen edhe më të vështira për tu kuruar....

18 May, 2018Lexo më shumë

Smoothie me karrota

Karrotat janë të pasura me beta karroten, vitamina A,B,C,K dhe E. Së bashku me kosin në një smoothie janë të pazëvendësueshme për t’u mbushur plot energji, pikërisht me konsumimin e tyre....

18 May, 2018Lexo më shumë

Çfarë preferohet të hani për iftar dhe syfyr?

Gjatë kohës së iftarit dhe syfyrit në muajin Ramazan, familjet myslimane mblidhen për ta shijuar një shujtë të jashtëzakonshme. Pas së gjithave, nuk ka mënyrë më të mirë sesa të fillohet agjërimi apo të mbarohet me ushqim të jashtëzakonshëm....

18 May, 2018Lexo më shumë

MysteryVibe po zhvillon vibrator për burrat për shkak të kërkesës së lartë /VIDEO

MysteryVibe po zhvillon vibrator edhe për burrat, e gjitha kji si rezultat i kërkesës së madhe nga ata....

18 May, 2018Lexo më shumë

Dieta me limon

Sigurisht që vera po vjen dhe dëshironi të humbni disa kilogramë të fituara gjatë stinës së ftohtë dhe kërkoni një zgjidhje. Dieta e limonit është një nga planet ushqyese më efikase që do ju sjellin dhe përfitime për shëndetin mbi të gjitha....

18 May, 2018Lexo më shumë

Pse duhet të vendosni qepë në këmbët tuaja para se të flini?

Ju mund të keni dëgjuar se njerëzit po presin qepë për t'u vënë në këmbë përpara shtratit dhe, për shkak të kuriozitetit, ju pyesni se çfarë do të ndodhte....

18 May, 2018Lexo më shumë

20 ushqime që do të pastrojnë arteriet tuaja natyrshëm dhe ju mbrojnë nga sulmet në zemër

Është e vërtetë se sëmundja kardiovaskulare është një vrasës shumë i madh....

18 May, 2018Lexo më shumë

Këto ushqime djegin kalori në mënyrë natyrale

Vitet e fundit në treg ka një sërë produktesh që ndihmojnë në djegien e yndyrave të trupit, duke rrëzuar kështu dhe kilogramët e tepërt. Por shumë prej tyre kanë dhe përbërje kimike, që mund të shkaktojnë efekte sekondare me kalimin e kohës....

18 May, 2018Lexo më shumë

Gabimet rreth aplikimit të deodorantit që ndoshta nuk i keni ditur

Një person i pjekur ju ndoshta mendoni se i keni perfeksionuar gjërat bazike në jetë. Të pastroni veten, të visheni, të ushqeheni, këto lloj gjërash me pak fjalë....

17 May, 2018Lexo më shumë

Shkencëtarët danezë: Kemi ilaçin për disfunksionin erektil

Shkencëtarët danezë besojnë që kanë zgjidhur problemin e disfunksionit erektil me zbulimin e tretmanit të ri të qelizave amë....

17 May, 2018Lexo më shumë

Kripa apo sheqeri? Ekspertët ja cili është më i dëmshëm për organizmin

Konsumi i tepruar i sheqerit dhe i kripës shoqërohet me jo pak probleme shëndetësore, por duhet të dini se ndryshe nga se mendohet SHEQERI është më i dëmshëm sesa kripa ! ...

17 May, 2018Lexo më shumë

Jeni duhanpirës? Atëherë kështu mund t’i pastroni shumë lehtë mushkëritë

Pirja e duhanit është një shprehi nga e cila është e vështirë të shpëtosh, por këto ditë mijëra njerëz po e braktisin këtë shprehi për shkak të efektit të tij në shëndetin tonë....

17 May, 2018Lexo më shumë

Keni gëlltitur ndonjëherë çamçakëzin? Ja çfarë ndodh nëse e bëni

Mund të merrni frymë lirshëm, legjenda urbane se gëlltitja aksidentale e çamçakëzit mund të çojë në qëndrimin e tij në zorrë për 7 vjet nuk është aspak e vërtetë.... ...

17 May, 2018Lexo më shumë

Iu fryhet barku pas ushqimit? Ja disa këshilla si ta evitoni

Fryrja është problem që shfaqet mjaft shpesh dhe është mjaft irrituese, e cila mund të shfaqet si pasojë e PMS (demtimit te stomakut), teprices se lëngjeve, tretjes jo të mirë te ushqimeve....

17 May, 2018Lexo më shumë

Seksi gjatë gjumit është gjë e vërtetë

Sipas ekspertëve ekziston një gjendje mjekësore ku njerëzit kënaqen në aktivitete seksuale gjatë gjumit....

17 May, 2018Lexo më shumë

Zhdukni lythat në çdo pjesë të trupit me këtë metodë të thjeshtë natyrale

Virusi papiloma përbëhet prej 60 llojeve të ndryshme dhe disa prej tyre shkaktojnë infeksione në shtresën e sipërme të lëkurës të njohura si lythat....

17 May, 2018Lexo më shumë

Kjo është gjella perfekte për iftar, ja si ta përgadisni

Gatuajeni këtë gjellë sipas kësaj recete dhe nuk do ta ndani nga tryeza. Perfekte për vaktin e iftarin. Shijojeni!...

17 May, 2018Lexo më shumë

Kura fantastike e ujit për t’u dobësuar

Sa përpjekje po bëni për të humbur kilet e tepërta? Ndoshta dhe po lodheni nga dieta që ndiqni. Nëse po kërkoni zgjidhje të tjera, qoftë dhe më të lehta, ajo e ujit ndoshta është për ju. Keni dëgjuar të flitet ndonjëherë për të?...

17 May, 2018Lexo më shumë

Pasi ta shihni çfarë i bën alkooli mëlçisë, asnjëherë më nuk do të konsumoni

Të gjithë e dimë se alkooli mund të ndikojë në shtimin e peshës, shëndetin e zemrës dhe në mëlçi, por nëse e shihni me sytë tuaj dëmin që alkooli ia bën mëlçisë, padyshim se do të mendoni dy herë para se të pini prapë birra....

17 May, 2018Lexo më shumë

Vitamina C: Ushqimet që duhet konsumuar për të shmangur mungesën e kësaj vitamine

Vitamina C, ndryshe njohur si acidi askorbik, jo vetëm se ndihmon në mbrojtjen e qelizave dhe i mban të shëndetshme, por ndihmon edhe në mirëmbajtjen e lëkurës, enëve të gjakut, eshtrave, etj....

17 May, 2018Lexo më shumë

Produkte natyrale për zbardhjen e dhëmbëve

Një buzëqeshje e bardhë mund të tregojë çdo person tërheqës, të shëndetshëm dhe të ri....

17 May, 2018Lexo më shumë

Agjërimi shëron këto 4 sëmundje

Ndonëse miliona njerëz anë e mbanë botës e kanë vëzhguar me sukses pastrimi shpirtëror të Ramazanit për mijëra vjet, tani shkencëtarët më eminentë të botës tregojnë vazhdimisht edhe për efektet shëruese që i sjell agjërimi në shëndetin tonë. ...

17 May, 2018Lexo më shumë

Infarkti: Tri shenjat paralajmëruese që DUHET t’i dini

Simptomat e sulmit në zemër mund të shfaqen papritmas dhe nëse nuk i dini ato mund të mendoni se bëhet fjalë për diçka tjetër....

16 May, 2018Lexo më shumë

Shpresa të reja për diabetikët: Është shpikur terapia që e shëron diabetin!

Hulumtimet më të reja kanë treguar që trajtimi i shërimit të debatit të tipit 2, i cili para pak kohësh po aplikohet në SHBA, ka treguar rezultate të mjaftueshme te të sëmurët nga diabeti të kësaj kategorie....

16 May, 2018Lexo më shumë

Nëse rrini gjatë ulur – ndiqni këto këshilla

Qëndrimi juaj në tavolinën e punës apo edhe në secilin aktivitet ka shumë rëndësi për trupin tuaj....

16 May, 2018Lexo më shumë

Largojeni zbokthin me këto metoda natyrale

“Armiku” më i madh i flokëve të shëndetshme është zbokthi. Ky është një problem që shqetëson si burrat ashtu edhe gratë....

16 May, 2018Lexo më shumë

Gati për verë: Ja si t’i zmadhoni të pasmet

Pasi që shumica e njerëzve hanë më shumë ushqim për t’i zmadhuar vithet, e hanë më pak për t’i ndërtuar muskujt e barkut, nuk është e lehtë të zmadhohen vithet dhe të ndërtohen muskujt e barkut njëkohësisht....

16 May, 2018Lexo më shumë

Misteri i vëllezërve që paralizohen sapo perëndon dielli

Gjatë ditës, Abdul Rasheed dhe Shoaib Ahmed, 9 dhe 13 vjeç, janë si të gjithë vëllezërit e tjerë që qeshin dhe luajnë së bashku....

16 May, 2018Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Supercar Showdown
  • Play iStunt 2
  • Play Zombie Big Trouble