Organizohu – Page 34 – Lajmi.net

Aktuale

Qentë i njohin emocionet tona, një studim shpjegon si ndodh

Jo më kot thuhet se qeni është miku më i mirë i njeriut, pasi ai i kupton emocionet e tij. ...

14 January, 2016Lexo më shumë

Shpellën milionë vjeçare e kthei në një shtëpi moderne (FOTO)

Presioni i lartë i jetës moderne në qytete të zhurmshme na ka bërë të ëndërrojmë të jetojmë ndonjëherë të shkëputur....

13 January, 2016Lexo më shumë

Si të marrësh atë që do

Nëse je si shumica e njerëzve, dëshiron të fitosh lotarinë por nuk blen aq sa duhet bileta. Ti nuk ke nevojë për një psikolog të t’a thotë arsyen pse e bën këtë: Ti nuk pret të fitosh....

9 January, 2016Lexo më shumë

Çfarë duhet të dini për njerëzit me sytë ngjyrë kafe

Njerëzit me sytë ngjyrë kafe, mendohet se janë persona me fuqinë që të fitojnë besimin e njerëzve të tjerë. ...

7 January, 2016Lexo më shumë

Sot a ka prova që tregojnë ekzistencën e Perëndisë?

Besimi dhe dyshimi në ekzistencën e Perëndisë janë dy bashkudhëtarë antagonistë (të kundërt), deri në ditën e fundit të njerëzimit Të dyja këto energji mendore ekzistojnë brenda çdo njeriu të arsyeshëm dhe bëjnë një luftë për jetë a vdekje me njëri-tjetrin edhe kur duken sikur kanë vendosur paqe me njëri-tjetrin dhe këtë mund ta quajmë periudha e indiferencës për temën e besimit. ...

7 January, 2016Lexo më shumë

Ku “banojnë” thashethemet?

Janë kaq të dashura për ne. I bëjmë çdo ditë, në kafene, zyra, shoqëri e sidomos në ambiente pune. Po flasim për thashethemet, vesi që na tundon të gjithëve....

7 January, 2016Lexo më shumë

Si të dekorojmë shtëpinë?

Për të arreduar një shtëpi është e rëndësishme mënyra sesi e filloni këtë punë. Ekzistojnë mënyra të ndryshme për të mobiluar një shtëpi, disa nga këshillat janë këto....

6 January, 2016Lexo më shumë

Ky është Horoskopi javor, nga sot deri në datën 10 janar 2016

DASHI 21 mars-20 prill Ata qe janë ne një lidhje do ndihen me mire me partnerin dhe do e kuptojnë se e kane pasur gabim për ato qe kane menduar. Vetëm ata qe kane kohe qe kane debate do mendojnë për ndarje. Beqaret do ndihen me mire këtë jave. Do realizojnë takimet e ëndërruara dhe […]...

4 January, 2016Lexo më shumë

Nata e Vitit të Ri, këshilla për ata që do të pijnë

Për shumë nga ata që festojnë mbrëmjen e Viti të Ri duke kthyer disa gota alkool, dita e nesërme shpesh kalohet e gjitha në shtrat. Dhimbja e kohës, të përzjera, dhimbjet e trupi, etj, janë ndër shqetësimet më të zakonshme që përjetojnë të nesërmen e festës....

30 December, 2015Lexo më shumë

Horoskopi 2016, ja çfarë sjell viti i ardhshëm për secilën shenjë

DASHI Ju keni një karakter shpërthyes. Shumëllojshmëri eksperiencash të bukura ju presin gjatë gjithë vitit 2016 falë planetit të Jupiterit që është në një rrugë me Luanin duke krijuar situata pasioni, kreativiteti dhe vetëshprehje. Koha më e favorizueshme për ju është nga data 16 korrik deri në 11 gusht 2016. Do të keni 8 muaj […]...

28 December, 2015Lexo më shumë

Kjo është mënyra e re për të lënë duhanin

Kërkuesit e Universitetit të Ohajos zbuluan se imazhet me dëmet e shkaktuara nga pirja e duhanit janë më efektive se vetëm fjalët e shkruara në paketën e cigareve....

25 December, 2015Lexo më shumë

Fustane klasike për çdo event (FOTO)

Fustanet klasikë të zinj, siç njihen ndryshe me emrin “little black dresses”  janë zgjidhje për çdo rast....

22 December, 2015Lexo më shumë

Largojeni mykun nga muret e shtëpisë me këtë metodë natyrale

Myku është një shqetësim i madh për shumicën e familjeve. Ai fillon të bëhet një problem në kohën kur jashtë është ftohtë e brenda nxehtë. Dhe nëse nuk i hapim shpesh dritaret e shtëpisë gjatë kësaj kohe, myku do të fillojë të shfaqet....

11 December, 2015Lexo më shumë

11 gjëra që duhet të bëni për të lehtësuar dhimbjet e menstruacioneve

Të gjitha femrat keni kaluar në 'periudhën e errët' të muajit, kur dhimbjet dhe disponimi i keq ju shoqërojnë gjatë javës. Por, lajmi.net sjell disa nga mënyrat e thjeshta për të kaluar më lehtë gjatë kësaj periudhe....

3 December, 2015Lexo më shumë

Çfarë tregon kapja e flokëve për ju?

Vajza, vëmendje! Ndoshta ju nuk e merrni parasysh këtë fakt, por mënyra se si e kapni bishtin në mëngjes tregon shumë për ju ...

15 November, 2015Lexo më shumë

Keni qenë duke i larë flokët gabim gjatë gjithë kësaj kohe, mësojeni si duhet (Foto)

Sa kohë shpenzoni duke i larë flokët? Disa minuta? Një orë? Në mënyrë që të keni flokë që shkëlqejnë dhe të mira, ju duhet të dini edhe si t’i lani ato....

7 November, 2015Lexo më shumë

Këto 4 gjëra duhet t’i mësoni para përfundimit të këtij viti

Kanë mbetur vetëm dy muaj në vitin 2015. Ju sigurojmë se shumë gjëra mund të ndodhin gjatë këtyre dy muajve, kështu që është mirë t’i mësoni disa gjëra për veten tuaj para përfundimit të këtij viti....

1 November, 2015Lexo më shumë

Këto tri gjëra duhet t’i bëni gjatë muajve të ftohtë

Mund të jetë shumë e vështirë që të mos sëmureni asnjëherë gjatë muajve të dimrit, kjo pasi ditët janë më të shkurtra, moti është më i ftohtë dhe nganjëherë bora që bie ju mban brenda në shtëpi për disa ditë....

31 October, 2015Lexo më shumë

Me këto trika të thjeshta do t’u pëlqeni njerëzve më shumë

Si të tërhiqni vëmendje pa thënë asnjë fjalë? Sigurisht se ‘gjuha e trupit’ është shumë e rëndësishme në këtë aspekt....

29 October, 2015Lexo më shumë

Ja çfarë ndodh nëse i bëni masazh këmbës në këtë pikë (Video)

Sipas mjekësisë kineze, trupi është një sistem energjik, dhe rrjedhja e asaj energjie përcakton se sa mirë organet e trupit dhe muskujt do të funksionojnë....

23 October, 2015Lexo më shumë

Ja si t’i largoni pikat e zeza nga fytyra

Pikat e zeza në fytyrë mund të jenë një shqetësim për shumë persona prandaj është e rëndësishme që ju të përdorni mënyra të ndryshme natyrore që ju ndihmojnë për eleminimin e tyre....

23 October, 2015Lexo më shumë

Teknika e frymëmarrjes që ju mundëson të bini në gjumë brenda sekondave

Nuk ka më keq se të shkosh për të fjetur dhe të mos mund të flesh – sidomos kur jeni shumë të lodhur por trupi refuzon të bie në gjumë....

22 October, 2015Lexo më shumë

Truke pë t’u ndjerë rehat me take

Të ecësh mbi taka për një kohë të gjatë mund të jetë e dhimbshme, por nëse mësoni se si të ecni në mënyrën e duhur, mund të jetë më e lehtë se sa mendoni....

18 October, 2015Lexo më shumë

Dëshironi ta lini duhanin? Ja 5 hapat që garantojnë se do t’ia arrini!

Nëse po i kërkoni dikujt një cigare, pavarësisht faktit që keni premtuar se do ta lini atë, nuk jeni të vetmit....

8 October, 2015Lexo më shumë

10 shprehitë ditore që mund t’ju bëjnë më të mençur

Ju gabimisht mund të mendoni se inteligjenca është diçka statike, e përcaktuar që nga lindja jonë. Mirëpo realiteti qëndron ndryshe. Mënyra se si ne iu qasemi situatave dhe ajo se çfarë bëjmë të ushqejmë turnin tonë, mund të rrit dukshëm kapacitetin tonë mental, shkruan time.com, transmeton lajmi.net. ...

4 October, 2015Lexo më shumë

5 gjërat që duhet t’i bëni çdo ditë para orës 10 në mëngjes

Më poshtë mund të lexoni për 5 gjërat që duhet t’i bëni çdo ditë para orës 10 në mëngjes....

1 October, 2015Lexo më shumë

Gjatë gjithë kësaj kohe i keni zier shpagetat gabim, mësojeni si duhet (Video)

Çdoherë kur ne dëshirojmë të hamë shpageta apo makarona, ne e bëjmë të njëjtën procedurë të përgatitjes – së pari e hedhim ujin në një tenxhere dhe më pas i shtojmë pak vaj dhe kripë, duke e lënë të vlojë....

23 September, 2015Lexo më shumë

Ky është çelësi i lumturisë, sipas hulumtuesve

Çelësi i lumturisë është arritja e qëllimeve në karrierë deri në moshën 27 vjeçare, thotë një studim i ri....

19 September, 2015Lexo më shumë

21 shenjat që tregojnë se ju jeni moralisht më i fuqishëm se mesatarja

Në situata të caktuara jetësore, individi, por edhe grupet, përballën më të ashtuquajturën “rënie e moralit”, që rëndom ka të bëjë me harxhimin e kapaciteteve për të vazhduar tutje me jetën dhe angazhimet e caktuara. ...

14 September, 2015Lexo më shumë

Si ta dalloni bukën e thekrës nga ajo e ngjyrosur?

Një bukë e zezë duhet të përmbajmë minimumi 30 për qind miell thekre. Por shpesh herë prodhuesit e bukëve abuzojnë, duke përdorur përbërës të tjerë, përveç miellit, për t’i dhënë asaj ngjyrën e errët....

13 September, 2015Lexo më shumë

Ora e përshtatshme për të filluar mësimi

Sipas rezultateve të Akademisë Amerikane të Pediatrisë , për moshën 10 vjeçare ora ideale kur ata duhet të nisin mësimin është ora 8 e mëngjesit....

13 September, 2015Lexo më shumë

Gjërat nga të cilat duhet të hiqni dorë, nëse dëshironi të arrini sukses

Mënyra më e mirë për t’i ftuar gjërat e mira në jetën tuaj është duke bërë hapësirë për to....

11 September, 2015Lexo më shumë

Ke problem me gjumin? Provo këtë truk!

Nëse nuk bën një gjumë të qetë gjatë natës, kjo është vërtet shqetësuese. Çfarë mund të të ndihmojë?...

8 September, 2015Lexo më shumë

Maskë me rrush për lëkurë të bukur

Kjo maskë e cila mund të bëhet në shtëpi, trajton të gjitha problemet që ju keni me lëkurë....

8 September, 2015Lexo më shumë

Hapa të thjeshtë për ta rikthyer trupin në formë

Këta hapa të thjeshtë që do t’i paraqesim në vazhdim të këtij teksti do t’ju ndihmojnë që ta riktheni trupin në formë dhe ta ruani linjën e mirë. Këto rregulla i përdorin njerëzit ndaj të cilëve ndjeni xhelozi për shkak të pamjes së shkëlqyeshme. Zbulojeni sekretin e tyre dhe bashkohuni!...

4 September, 2015Lexo më shumë

Justifikimet që shefi ka më shumë gjasa t’i besojë, kur i thoni se nuk mund të shkoni në punë

Mos prisni që shefi t’ju japë ditë të lirë kur i thoni se jeni me grip dhe nuk mund të shkoni në punë sot....

2 September, 2015Lexo më shumë

3 gjërat që duhet t’i bëni për të lënë përshtypje të mirë tek njerëzit që i takoni për herë të parë

Përshtypja e parë mund të jetë e fuqishme dhe mund të zgjasë, kështu që duhet të keni kujdes se çfarë bëni kur takoni dikë për herë të parë....

1 September, 2015Lexo më shumë

Nga Irlanda në Kinë, si të thoni Gëzuar në 10 gjuhë dhe kultura të botës

Rregullat e gostisë nuk janë të njëjta në të gjitha vendet e botës. Se si një grup hungarezësh shijojnë birrën dallon shumë me atë se si njerëzit në Kinë bëjnë. ...

29 August, 2015Lexo më shumë

Si t’i mbani domatet të freskëta për më gjatë?

Ky trik – që ju merr vetëm 5 minuta kohë – mund të jetë zgjidhja për shmangien e prishjes së domateve....

28 August, 2015Lexo më shumë

Kur është koha më e mirë për të bërë dush, në mëngjes apo mbrëmje?

Të gjithë kemi zakone të ndryshme. Prej mënyrës se si zgjohemi në mëngjes e deri tek bërja e dushit sipas nevojave....

27 August, 2015Lexo më shumë

SHKENCA E KONFIRMON: Është OK, t’i shpenzoni të gjitha paratë në …

E kemi dëgjuar këtë për vite me radhë, dhe më në fund edhe shkenca e konfirmon. ...

26 August, 2015Lexo më shumë

Çfarë të bëni kur nuk mund të bini në gjumë?

Netët pa gjumë nuk janë diçka që i përkasin vetëm jetës moderne. Por, jeta moderne është duke e rritur problemin e gjumit gjatë natës....

25 August, 2015Lexo më shumë

10 mënyra për të fjetur pa ilaçe

Ilaçet nuk janë e vetmja zgjidhje për të fjetur. Zbuloni dhjetë mënyra që ju ndihmojnë t’ju zërë gjumi....

21 August, 2015Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Bow Master Japan
  • Play Stealth Sniper
  • Play World Soccer Champion