Organizohu – Page 32 – Lajmi.net

Aktuale

Si ta kuptoni që dikush po ju gënjen

Gënjeshtrat ndodhin mes miqsh, studentëve dhe mësuesëve, avokatëve dhe klientëve- dhe përsëri askush nuk do të zbulohet....

13 February, 2016Lexo më shumë

Gabimi që bëjmë në dush

Një ekspert i kujdesit ndaj lëkurës, ka zbuluar se larja e fytyrës në dush mund ta dëmtojë lëkurën tuaj, pasi ju nuk mund ta matni temperaturën e ujit. ...

12 February, 2016Lexo më shumë

Tri gjërat që duhet t’i bëni çdo mëngjes

Shumica e rutinave të mëngjesit janë një funksion i thjeshtë i maksimizimit të minutave që qëndrojmë në shtrat, duke shmangur të vërtetën që ju keni gjëra për të bërë gjatë ditës dhe duke minimizuar mundësinë që të nxitoni si “të çmendur” për tu larguar nga shtëpia duke harruar diçka që ju duhet....

11 February, 2016Lexo më shumë

Ngadalësoni plakjen me këtë maskë për fytyrë dhe flokë

Pastrojini flokët dhe lëkurën nga materiet e dëmshme të mbledhura me supermaska. Kohën nuk mund ta ndalim, por me kujdesin e duhur mund të ndikojmë në proceset e plakjes në cilëndo moshë të jetës. ...

10 February, 2016Lexo më shumë

Ilaç popullor kundër zbokthit, largojeni përgjithmonë

Keni probleme me flokët dhe zbokthi nuk ju lë rehat gjate gjithë kohës, ja ilaçi popullor për zhdukjen zbokthit....

10 February, 2016Lexo më shumë

Ju duhet të dini këtë para se të blini ujë në shishe të plastikës

Kur të blini ujë në shishe të plastikës, ju duhet të jeni të sigurt qe nuk po e helmoni vetveten. ...

9 February, 2016Lexo më shumë

Fjetja me gojë hapur ju bën dëm

Për të gjithë ata persona që flenë me gojën e hapur dhe janë në dijeni të këtij zakoni gjatë gjumit, ka ardhur koha që të mendoni për dhëmbët tuaj....

9 February, 2016Lexo më shumë

8 ushqimet që ndihmojnë kundër plakjes

Të dukemi të rinj është një nga sfidat më të mëdha me kalimin e kohës. ...

7 February, 2016Lexo më shumë

4 ushtrime për ata që kalojnë kohë të gjatë para kompjuterit (VIDEO)

Të gjithë e dimë se qëndrimi i gjatë para kompjuterit është shumë i dëmshëm....

6 February, 2016Lexo më shumë

Ja zgjidhja për buzët e plasaritura dhe të çara

Kujdesi i buzëve gjatë dimrit të ftohtë do një vëmendje të veçantë. ...

6 February, 2016Lexo më shumë

Sa kohë para gjumit duhet ta pish kafen e fundit?

Pjesa më e vështirë e ditësh është të nisësh punën në mëngjes pa pirë kafe....

5 February, 2016Lexo më shumë

Qysh me u pajisë me kartelën Mana?

1.Cka është kartela Mana? Kartela MANA është kartelë që ju shpërblen në formë të pikëve për çdo Euro që ju shpenzoni. Pikët e grumbulluara mund t’i shfrytëzoni si zbritje në blerjet e ardhshme te partnerët tanë. 2.Qysh mund të pajisem me kartelën Mana? Për t’u pajisur me kartelën MANA ju mund të regjistroheni në ndonjërën […]...

5 February, 2016Lexo më shumë

Pesë këshilla për të fituar elasticitetin e lëkurës së varur

Kur shtoni në peshë dhe bini në peshë në mënyrë drastike, lëkura varet dhe humbet elasticitetin e saj. ...

4 February, 2016Lexo më shumë

Të mirat e akullit në fytyrën tuaj

Kalimi i akullit nëpër fytyrën tuaj është trendi më i ri i bukurisë kohëve të fundit. ...

4 February, 2016Lexo më shumë

Ushqimet që mund të konsumohen edhe pas datës së skadencës

Nëse një ushqimi i kalon data e skadencës ne frikësohemi, për shkak se i druhemi një komplikimi të shëndetit tonë....

3 February, 2016Lexo më shumë

Si të shkrini mishin në mënyrë të shpejtë dhe të shëndetshme?

Doni të piqni mish për darkë, por nuk e keni nxjerrë disa orë më parë nga frigoriferi? Kujt nuk i ka ndodhur?...

3 February, 2016Lexo më shumë

Gjërat që ju bëjnë të lumtur

Janë disa fakte interesante psikologjike që njerëzit i bëjnë të lumtur. ...

3 February, 2016Lexo më shumë

Si të zbardhni dhëmbët me lëvoren e bananes

Zbardhimi i dhëmbëve mund të ju kushtojë qindra euro tek dentisti. Ose, nga ana tjetër mund të jetë krejtësisht falas nëse provoni këtë trik të vogël dhe interesant....

2 February, 2016Lexo më shumë

A duhet gjithsesi t’i lani duart pasi të dilni nga tualeti?

Një studim i vitit 2009 gjeti se njerëzit kanë më shumë gjasa t’i pastrojnë duart e tyre pasi të përdorin tualetin nëse shohin dikë afër tyre duke e bërë këtë....

30 January, 2016Lexo më shumë

Mbaji duart larg nga flokët! Specialistët shpjegojnë arsyet pse

Nëse e gjen shpesh veten duke prekur flokët sa herë që nuk je duke bërë diçka, atëherë duhet të kesh parasysh disa këshilla për t’i mbajtur duart larg. ...

28 January, 2016Lexo më shumë

8 orë gjumë ju përmirësojnë kujtesën

Një grup studiuesish në Shtetet e Bashkuara kanë zbuluar se njerëzit të cilët flenë 8 orë gjumë kanë kujtesë më të mirë....

27 January, 2016Lexo më shumë

Çfarë i bën dimri trupit tuaj?

Dimri ndikon shumë në mënyrën se si dukemi. ...

25 January, 2016Lexo më shumë

Pastroni fytyrën nga aknet dhe pikat e zeza

Nëse keni lëkurë problematike, njolla të lëna pas nga aknet, puçra dhe lëkurë plot rrudha, përdorimi i rregullt i kësaj maske do të bëjë mrekulli për ju....

25 January, 2016Lexo më shumë

Nëse keni lindur mes viteve 1950 dhe 1980, nuk duhet ta humbni në asnjë mënyrë!

1. Kur bridhnim në biçikletë nuk mbanim kokore. 2. Pinim ujë nga tubi i çezmës, dhe jo nga shihja me ujë mineral. 3. Kalonim orë të tëra duke ndërtuar karroca me kuzhineta dhe fatlumët që kishin pranë shtëpisë rrugë të rrëpirta, lëshoheshin, dhe në gjysmë të rrugës kujtoheshin që nuk kishin frena. Pas shumë përplasjesh, […]...

25 January, 2016Lexo më shumë

Seksi oral shkakton kancer

Seksi oral rrit dramatikisht rreziqet e kancerit të kokës dhe të qafës, zbulon një studim i ri....

23 January, 2016Lexo më shumë

Horoskopi për ditën e sotme, 22 janar 2016

DASHI 21. mars – 20. prill Sot duhet te mendoheni disa here ju te dashuruarit para se te vendosni te bëni diçka sepse partneri nuk do jete ne humor te mire dhe mund te lindin mosmarrëveshje. Beqaret duhet ta hapin sa te mundin zemrën e tyre sepse mundësitë për takime do jene ne njëpasnjëshme. Ne […]...

22 January, 2016Lexo më shumë

Si të jeni të suksesshëm gjatë gjithë vitit

Uebfaqja Psychcentral, ka nxjerr disa këshilla se si ta shndërroni vitin 2016 në një vit të mbarë....

22 January, 2016Lexo më shumë

Të mirat dhe përfitimet e lëngut të lakrës për shëndetin tonë

Sapo ta provoni ju do të shijoni gjithë energjinë e pashtershme të fshehur në të....

21 January, 2016Lexo më shumë

Një qepë në dhomën tuaj dhe lamtumirë gripit

Të gjithë jemi të vetëdijshëm për përfitimet e mëdha shëndetësore që na ofron qepa, por pak shumë e përdorin atë për shkak të erës që shumica nuk mund t’ia durojnë. ...

21 January, 2016Lexo më shumë

8 ushqime që ndihmojnë në rritjen e flokut (FOTO)

Ushqimet kanë ndikim të rëndësishëm në rritjen dhe rigjenerimin e flokut. ...

21 January, 2016Lexo më shumë

Sekretet për të dekoruar shtëpinë si një pariziene (FOTO)

Një udhëzues për të dekoruar shtëpinë tuaj të re....

20 January, 2016Lexo më shumë

Të qëndruarit zgjuar vonë ka disa të mira, njihuni me to

Dikush ka probleme me gjumin e dikujt thjesht i pëlqen të qëndrojë zgjuar deri në orët e para të mëngjesit. ...

20 January, 2016Lexo më shumë

Mënyra më e mirë për të përshpejtuar rritjen e flokëve

Ata që kanë aplikuar këtë metodë pohojnë se kanë pasur rezultat pas një muaji… ...

20 January, 2016Lexo më shumë

Çfarë i ndodh trupit nëse flini me kokë lagur?

Të flesh gjumë me kokë lagur, është një veprim që nuk këshillohet të bëhet, pasi ka një sërë problemesh për të cilat ju duhet të jeni në dijeni...

20 January, 2016Lexo më shumë

Horoskopi për ditën e sotme, 19 janar 2016

DASHI 21. mars – 20. prill Dite shume e vështirë do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Nuk do merreni vesh për asgjë me atë qe keni ne krah dhe ne disa momente do mendoni t’i jepni fund gjithçkaje. Beqaret duhet te tregohen te arsyeshëm sepse nëse veprojnë kuturu dhe […]...

19 January, 2016Lexo më shumë

Njerëzit që zgjohen herët në mëngjes janë më të lumturit

Sipas një studimi të fundit të kryer në Kanada, njerëzit që zgjohen herët në mëngjes janë më të lumtur se sa ata që zgjohen vonë....

19 January, 2016Lexo më shumë

A duhet të flini me beben tuaj?

Lidhur me vështirësinë për të mësuar fëmijën që pas një periudhe të caktuar të largohet nga shtrati i prindërve është kryer një studim në vitin 2011 nga disa mjekë pediatër. ...

18 January, 2016Lexo më shumë

6 mënyra si t’i rrisni flokët në mënyrë të shpejtë

Flokët janë ato që japin pamjen femërore dhe joshëse. Me rregullimin e flokëve në njëfarë forme përcaktohet edhe stili . ...

17 January, 2016Lexo më shumë

Modele flokësh me të cilat çdo nuse do ndihej mirë (FOTO)

Si është të organizosh një dasmë në dimër? Është njësoj si në çdo stinë apo diçka ndryshon dhe e bën atë martesë më të veçantë? ...

16 January, 2016Lexo më shumë

Qentë i njohin emocionet tona, një studim shpjegon si ndodh

Jo më kot thuhet se qeni është miku më i mirë i njeriut, pasi ai i kupton emocionet e tij. ...

14 January, 2016Lexo më shumë

Shpellën milionë vjeçare e kthei në një shtëpi moderne (FOTO)

Presioni i lartë i jetës moderne në qytete të zhurmshme na ka bërë të ëndërrojmë të jetojmë ndonjëherë të shkëputur....

13 January, 2016Lexo më shumë

Si të marrësh atë që do

Nëse je si shumica e njerëzve, dëshiron të fitosh lotarinë por nuk blen aq sa duhet bileta. Ti nuk ke nevojë për një psikolog të t’a thotë arsyen pse e bën këtë: Ti nuk pret të fitosh....

9 January, 2016Lexo më shumë

Çfarë duhet të dini për njerëzit me sytë ngjyrë kafe

Njerëzit me sytë ngjyrë kafe, mendohet se janë persona me fuqinë që të fitojnë besimin e njerëzve të tjerë. ...

7 January, 2016Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play iStunt 2
  • Play Supercar Showdown
  • Play Pro Kicker Frenzy