Organizohu – Page 3 – Lajmi.net

Aktuale

Pesë hapa të thjeshtë për të mësuar një gjuhë të re

A keni filluar ndonjëherë të lexoni një libër në anglisht dhe e keni lënë në gjysmë sepse ka qenë shumë i vështirë?...

2 March, 2018Lexo më shumë

Keni thonjë të dobët dhe që thyhen? Ja çfarë duhet të bëni

Sa frustruese është të të thyhen thonjtë pikërisht kur këta të fundit kanë arritur atë gjatësi ideale për t’i lyer apo për t’i bërë tek estetistja?...

27 February, 2018Lexo më shumë

Vetëm përzieni këta tre përbërës dhe spërkatni xhamin: Xhamat e veturave më nuk do të kenë akull!

Për përgatitjen e këtij lëngu të fuqishëm duhet të ndani një sasi shumë të vogël parash....

27 February, 2018Lexo më shumë

Nëse e shihni këtë etiketë në fruta, mos e blini, kjo është arsyeja!

Shumica prej nesh nuk e dinë se etiketat që janë bashkëngjitur me frutat dhe perimet janë aty për një arsye më tepër sesa thjesht skanimi i çmimit....

27 February, 2018Lexo më shumë

Tre hapa për të mësuar një gjuhë të re

Është shumë e vështirë të mësoni një gjuhë të re kur nuk mbani kurse, apo kur ju duhet të mësoni nga shtëpia....

26 February, 2018Lexo më shumë

Largimi i njollave të zakonshme me produkte shtëpiake

Është e vështirë të mirëmbahet bardhësia e rrobave, dhe ende më i vështirë është procesi i heqjes së njollave apo i zverdhjes së rrobave që shfaqet pas disa larjeve....

26 February, 2018Lexo më shumë

Zgjidhja praktike për ta bërë shtëpinë tuaj të duket më e madhe

Vërtetë, ne nuk mund të lëvizim mure me një lëvizje të dorës. Por ne mund të krijojmë iluzione optike që do të ndihmojnë për të zgjeruar vizualisht edhe hapësirat më të vogla të jetesës....

26 February, 2018Lexo më shumë

Shmangni sarkazmën në intervistë pune, arsyet…

Intervistat e punës dhe shqyrtimet në punë mund të jenë poshtëruese, prandaj është paksa e zakonshme të thyhet akulli me një copëz humor. Por, nëse sensi juaj i humorit është shumë sarkastik, kjo mund të jetë shumë keq për ju....

25 February, 2018Lexo më shumë

5 gjëra që ju absolutisht nuk duhet të bëni kur gatuani pulë

Nëse je diçka si unë, atëherë ti je një tifoz i madh i ngrënies së pulës....

24 February, 2018Lexo më shumë

Ajo fillon përzierjen e vezëve dhe bananeve. Por kur e sheh rezultatin … është e mrekullueshme!

Ju duhen vetëm duhet dy përbërës të thjeshtë. Dhe më e mira nga të gjitha ... Është super e shijshme. ...

24 February, 2018Lexo më shumë

Rruga më e shkurtër drejt suksesit!

Të gjithë kanë nevojë për pozitivitet në jetë. ...

24 February, 2018Lexo më shumë

Si të bëhesh milioner pa bërë 30 vjeç

Si të bëhesh milioner është një temë tabu. Të thuash që mund të bëhesh i tillë pa arritur të 30-at duket fantazi. Nuk duhet të jetë tabu, përkundrazi mund të bëhet realitet. Në moshën 21-vjeçare, braktisa universitetin pa asnjë lek në xhep dhe me borxhe, dhe kur mbusha 30 vjeç, isha tashmë milioner.” – thotë Grand Cardone, një ekspert i shitjeve ndërkombëtare....

24 February, 2018Lexo më shumë

5 gjërat më të rëndësishme që duhet të dini para se të martoheni

Pra, jeni në dashuri dhe gjithçka që mund të mendoni është kur të martoheni dhe të kaloni gjithë jetën tuaj me dashurinë tuaj. ...

23 February, 2018Lexo më shumë

8 trike gjeniale për të humbur peshë dhe të ndiheni më të shëndetshëm se kurrë

Këta hapa të thjeshta, por të mençura do t'ju ndihmojnë të humbni peshë dhe të ndiheni më të shëndetshëm, pa dietë të rreptë ose ndëshkimin e regjimit të palestrës....

23 February, 2018Lexo më shumë

Mbajeni telefonin larg vetes kur flini, arsyet…

Ai është bërë pjesë e pandarë e njerëzve që nga momenti kur zgjohen nga gjumi e deri kur flenë....

23 February, 2018Lexo më shumë

Si të bëheni person më i mençur vetëm përmes internetit

Në vitet e fundit interneti ka evoluar me të madhe, e veçanërisht platforma YouTube....

23 February, 2018Lexo më shumë

Largoni erërat e këqija nga kuzhina

Për shkak të gatimit, mbetjeve të ushqimt, disa erëra jo të këndshme përhapen në të gjithë shtëpinë, duke krijuar një ambient jo fort të këndshëm, Por ka disa truke për të laruar erërat jo vetëm të ushqimit, por të furrës, tubave të lavamanëve dhe frigoriferit. ...

22 February, 2018Lexo më shumë

Pesë këshilla stili: Si të dukeni si një zonjë e vërtetë dhe elegante

Nuk ka ndonjë recetë të përgjithshme se si të dukeni e përsosur....

20 February, 2018Lexo më shumë

Kode sekrete për telefonin tuaj

Të gjithë kanë sot një smartphone, por jo të gjithë e dinë se çfarë mundësish mund t’ju ofroj kombinimi i duhur i numrave....

20 February, 2018Lexo më shumë

Shkencëtarët: Nuk është e nevojshme të flini tetë orë

Gjumi. Të gjithë e dimë sa na nevojitet. Por shumica prej nesh mendojmë që nuk bëjmë gjumë të mjaftueshëm....

20 February, 2018Lexo më shumë

Dieta detoks, tre ditë vetëm supë

Një dietë detoks mund të ketë motive të ndryshme por e përbashkëta janë përfitimet prej saj. ...

18 February, 2018Lexo më shumë

Si të pastroni hidrosanitaret dhe tualetin me 3 përbërës që i keni të gjithë në shtëpi

Kur bëhet fjalë për pastrimin e shtëpisë, të gjithë mundohemi të zgjedhim produktet më të mira larëse duke menduar se kjo është mënyra më e mirë për të siguruar higjienën e saj. ...

18 February, 2018Lexo më shumë

Disa truke natyrale si të aromatizoni dollapin

Të gjithë i kujtojmë sapunët e fshehur nën veshjet e palosura në dollap apo shamitë e parfumosura! ...

18 February, 2018Lexo më shumë

Si të largoni ngjyrën e verdhë nga thonjtë?

Ngjyra e verdhë e thonjve mund të reflektojë një sëmundje në rrugët e frymëmarrjes, probleme me sinuset ose bronkit kronik....

17 February, 2018Lexo më shumë

Si ta bartni këmishën në katër mënyra të reja (video)

Duke pasur parasysh që këtë sezon këmishët klasike janë bërë shumë të popullarizuara, blogerja Christine Andrew ka vendosur që të na zbulojë mënyrat e reja për stilizim....

17 February, 2018Lexo më shumë

Si t’i mbani lulet të freskëta

Përveç që e zbukurojnë çdo kënd dhe hapësirë të shtëpisë suaj, një buqetë me lule e rregulluar bukur, shpesh ju sjell edhe buzëqeshje në fytyrën tuaj....

17 February, 2018Lexo më shumë

Si të hiqni ndryshkun nga pajisjet mekanike

Nëse keni enë gatimi apo mjete të tjera të cilat janë prekur nga njolla ndryshku, ka një mënyrë se si mund ta zgjidhni lehtësisht këtë problem. ...

17 February, 2018Lexo më shumë

Uthull molle për të humbur peshë

Të gjithë i dimë tashmë përfitimet e uthullës së mollës, një produkt natyral që ka mjaft rëndësi dhe për rënien në peshë. ...

16 February, 2018Lexo më shumë

Si të përgatitni pije që shton energjitë

Qumështi i artë është ideal për pastrimin e trupit, normalizon sheqerin në gjak dhe redukton inflamacionin në trup. ...

16 February, 2018Lexo më shumë

Si t’i shmangni gabimet kur bleni rroba?

Detaje të shumta, aksesorë me rrudha, palë, valëzime, të gjitha këto shtojnë më tepër madhësinë për pamjen tuaj....

16 February, 2018Lexo më shumë

Doni të kurseni para? Këto mënyra janë shumë efektive

Paratë nuk mjaftojnë kurrë, megjithatë mund të fitoni duke marrë ndonjë shpërblim të vogël në punë ose duke gjetur diçka tjetër e cila është më e thjeshtë për t’u realizuar. ...

16 February, 2018Lexo më shumë

Si t’i zgjatni qerpikët?

Vetëm me një produkt në kushte shtëpie ju mund të keni qerpikët voluminozë që keni dëshiruar gjithmonë....

16 February, 2018Lexo më shumë

Si të jeni menaxher i sukesshëm

Të gjithë menaxherët e suksesshëm dhe efektivë duhet të kenë katër aftësi të përgjithshme: aftësitë konceptuale, komunikuese, teknike dhe politike....

16 February, 2018Lexo më shumë

Rregullat e suksesit

Jeta ka baticat dhe zbaticat e saja, secili njeri në botë përballet me problem....

16 February, 2018Lexo më shumë

Si të përgatisim maskë hidratuese për lëkurë

Kjo maskë është shumë e mirë për shëndetin tuaj dhe të lëkurës, pasi shtalbi i djathit është i pasur me kalcium, dhe përthithet menjëherë nga qelizat trupore....

16 February, 2018Lexo më shumë

Ju ka dalë fija nga xhemperi apo shalli? Ka mënyra që ta përmirësoni

Keni fije të dalura nga xhemperi apo shalli juaj i preferuar?...

16 February, 2018Lexo më shumë

Mos i bëni këto dhurata për Shën Valentin

“Dhurata” si shprehja e dashurisë me anë të një të një shkrimi në murin e banesës apo makinës do ta vinte ne siklet personin që i drejtohet....

13 February, 2018Lexo më shumë

Qëndisja kontribuon në mirëqenien dhe cilësinë e jetës

Sistemi ynë nervor është i aftë të përpunojë vetëm një sasi të caktuar informacioni njëherësh. Prandaj s’mund të dëgjoni dhe të kuptoni dy njerëz që ju flasin njëkohësisht....

13 February, 2018Lexo më shumë

28 rregullat e veshjes që të gjithë duhet t’i dimë

Janë disa rregulla të pashkruara të cilat të gjithë duhet t'i dimë, shkruan lajmi.net...

12 February, 2018Lexo më shumë

Si të dalloni mjaltin e vërtetë natyral

Mjalti, ai i miri dhe natyrali është një produkt i kërkuar dhe i çmuar për të gjithë shqiptarët....

11 February, 2018Lexo më shumë

Mos e përdor çajin e zi para se të flesh, stimulon pagjumësinë

Një pjesë e mirë e jona nuk janë të kujdesshëm për pijet e darkës, në mënyrë që të bëjnë një natë më të qetë....

11 February, 2018Lexo më shumë

Veprat më të mëdha të letërsisë ruse, që kurrësesi s’duhen humbur

Letërsia ruse ka qenë prej kohësh një nga degët më të pasura dhe më interesante të pemës letrare dhe ka furnizuar botën me romane të pabesueshme dhe fantastike për dy shekuj tni – dhe vazhdon ta bëjë. ...

10 February, 2018Lexo më shumë

Mos e ndalni teshtitjen sepse…

Mënyra e teshtitjes mund të jetë ndryshe në shtëpi nga një takim biznesi, kur mund thjesht ta lejoni veten të teshtini ashtu si ju vjen ose ta ndalni atë....

9 February, 2018Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play iStunt 2
  • Play Bike Rivals
  • Play Urban Basketball