Organizohu – Page 3 – Lajmi.net

Aktuale

Sekretet e një drekë të shëndetshme

Teksa mëngjesi konsiderohet si “vakti shumë, shumë i rëndësishëm i ditës”, disa të tjerë mendojnë se edhe dreka ka rol kryesor në shëndetin dhe energjit tuaja. ...

7 July, 2017Lexo më shumë

Disa këshilla praktike për gatimin

Një shefe kuzhine australian ju ndihmon të zgjidhni disa probleme të vogla në kuzhinë. Justin tregon se si ti shpëtoni për shembull prerjres së qepës pa të djegur sytë. ...

7 July, 2017Lexo më shumë

Sa shpesh duhet t’i lajmë flokët?

Flokët janë një pjesë shumë e rëndësishme e pamjes sonë dhe kujdesja e duhur për to mund të marrë shumë kohë dhe gabime....

5 July, 2017Lexo më shumë

Pesë mënyra kreative për ripërdorim të shisheve të plastikës (Video)

Sipas zbulimeve të fundit, ripërdorimi i shisheve është shumë i dëmshëm, nëse gjithnjë e përdorim për pije....

5 July, 2017Lexo më shumë

Si të arrini dhjetë herë më shpejt atë që dëshironi? (Video)

Ju do të kaloni qindra mijëra orë duke lexuar, dhe çfarëdo që jeni duke lexuar tani, mund ta bëni në mënyrën më të ngadaltë të mundshme, transmeton lajmi.net...

3 July, 2017Lexo më shumë

Përse grimi i kaltër u përshtatet pikërisht të gjithave?

Në “arsenalin” e vet të grimit secila femër bën mirë të ketë nuancën e vërtetë të kaltër, sepse ka pak ngjyra ashtu të këndshme për secilën lëkurë dhe secilin sy....

3 July, 2017Lexo më shumë

Si të bëni llampë nate me karton (Video)

Gjithçka që ju duhet në fillim janë letra e kartonit, thika për prerje, ngjitësi, markeri i zi dhe kreativiteti është në dorën tuaj, shkruan lajmi.net...

3 July, 2017Lexo më shumë

Dhjetë librat që çdo student duhet t’i lexojë (Video)

Në fillim, libra kishin vetëm shtresa e pasur, të cilët shkëmbenin mes vete për një kohë të caktuar dhe më pas i kthenin ato....

2 July, 2017Lexo më shumë

Këto 24 veprime në kuzhinë ju ruajnë kohën dhe paratë (Video)

Të gjithë i kemi mënyrat tona si të përgatisim diçka, apo si të pastrojmë në kuzhinë, mirëpo a është gjithnjë ajo që bëjmë mënyra e duhur?...

2 July, 2017Lexo më shumë

Kështu mund ta zgjedhni shalqirin më të mirë

Nuk keni nevojë ta hapni e ta shihni se si është shalqiri brenda....

1 July, 2017Lexo më shumë

Një metodë krejtësisht natyrale për të ngjyrosur flokët

Ju mund të përftoni një ngjyrë të bukur flokësh duke përdorur bimë natyrale. Mjafton që të merrni disa bustina me çaj dhe disa barishte të tjerë që t’u jepni ngjyrë flokëve tuaj. Merrni tre bustina me çaj, një tenxhere të vogël, pak sherbelë, dhe rozmarinë. Zieni një filxhan ujë në një tigan të madh....

1 July, 2017Lexo më shumë

5 përbërësit natyralë që eleminojnë dhe parandalojnë krijimin e pikave dhjamore rreth syve

Pikat dhjamore të bardha “pikat e qumështit” ose ndryshe të njohura në gjuhën mjekësore milia mund të shfaqen në çdo moshë madje prekin edhe të porsalindurit....

1 July, 2017Lexo më shumë

Si të përdorni vezën në trajtimet e bukurisë

Veza është një ndër produktet që nuk mungon kurrë në shportën e konsumit të çdo familjeje....

30 June, 2017Lexo më shumë

Veshjet e meshkujve që femrat ”urrejnë” (Foto)

Në artikujt tanë flasim vazhdimisht për femrat, por në artikullin e sotëm do të ndërrojmë stafetën....

30 June, 2017Lexo më shumë

Gabimet trashanike që bëjmë me flokët gjatë larjes

Të gjithë femrat do të donin të kishin flokët si vajzat e reklamave të shampos , e mendojë se me produktin që reklamohet do e arrijnë një gjë të tillë....

30 June, 2017Lexo më shumë

Make up në plazh

T’i japësh vlerë fytyrës duke fshehur me make up e duhur difektet e vogla të lëkurës edhe në plazh, apo në ditët me të nxehta ka qënë e vështirë deri pak kohë më parë....

29 June, 2017Lexo më shumë

Çfarë ndodh nëse shtoni 3 kokrra aspirina në shampo para se të lani flokët ?

Asprina është një ndër ilaçet më të përdorura në të gjithë botën, konsumi vjetor i të cilës arrin shifrën rekord prej 400.000 tonësh në vit....

29 June, 2017Lexo më shumë

Shkaqet dhe receta natyrale që mban nën kontroll prodhimin e yndyrës në fytyrë

Lëkura e yndyrosur është tipi më i vështirë i lëkurës, pasi jo vetëm që kërkon një kujdes specifik, por është edhe lloji më i prirur ndaj akneve, puçrrave dhe skuqjes. ...

28 June, 2017Lexo më shumë

Ngjyra e flokëve? Është koha e Sunset Blonde

Roza nuk perëndon, por i jep jetë të re flokëve bjond që shkojnë drejt portokallisë me maja të kuqe....

28 June, 2017Lexo më shumë

Gabimet e mëdha që bëjmë me kremrat gjatë sezonit veror

Vera tashmë ka ardhur dhe secili prej nesh pret të shijojë avantazhet që ajo na sjell. Megjithatë, dielli dhe temperaturat e larta ndaj të cilave ekspozohemi mbartin efekte negative, sidomos në lëkurë…...

28 June, 2017Lexo më shumë

Me ndihmën e përbërjes nga lëvozhga e arrave nuk do të keni nevojë për depilim gjithë verës!

Të gjitha femrat dëshirojnë të jenë të bukura dhe të kuruara, ndërkaq shumica e tyre vërtet nuk dëshirojnë të jenë leshatake. Në vend që të shpenzoni para në depilim, do të mund të provoni këtë metodë natyrale....

28 June, 2017Lexo më shumë

Në punë nuk ju trajtojnë si vajzë serioze? Mbase ky është shkaktari!

Keni ndjenjën që kolegët ju trajtojnë si një vajzë së cilës edhe nuk mund t’i besohet detyrë me përgjegjësi dhe ju pyeteni përse po ju ndodh kështu?...

27 June, 2017Lexo më shumë

Si të mbroni flokët nga djegiet e diellit të verës

Përse flokët janë më të rrezikuar këtë periudhë të vitit sesa në çdo stinë tjetër?...

27 June, 2017Lexo më shumë

Disa ide si të kombinoni fundet dhe fustanet e gjatë (Foto)

Nëse në verë të gjitha vajzat duket se kërkojnë të ekspozojnë sa më shumë lëkurë, trend ii fustanve të gjatë hedh poshtë këtë hamendësim....

27 June, 2017Lexo më shumë

Të vishesh plot stil dhe hijeshi, kombinimet më të bukura për femrat (Foto)

Të qenit e kolme, ose siç njihet në fjalorin e modës ‘’curvy’’ nuk duhet t’ju pengojë aspak të ndiqni tendencat e fundit, e aq më pak të ndiheni keq për trupin tuaj....

27 June, 2017Lexo më shumë

Ju pickojnë mushkonjat më shumë se të tjerët? Ja çfarë duhet të hani

Gjenet në trupin e njeriut përcaktojnë mundësinë për t’u pickuar nga mushkonjat, thotë një studim....

26 June, 2017Lexo më shumë

Kujdes kur tentoni të hidhni dikë në ujë (Video)

Kur jeni në ambiente uji, sigurisht që dëshira për argëtim nuk mungon!...

26 June, 2017Lexo më shumë

Sekreti që make up të zgjasë gjithë ditën (Video)

Në fakt është një teknikë e çuditshme, por që përdoret nga mjaft emra të njohur, siç është Bella Hadid....

26 June, 2017Lexo më shumë

7 mënyra origjinale për të prerë frutet (Video)

Në çfarë mënyre i preni frutet dhe perimet?...

26 June, 2017Lexo më shumë

Veprimet e përditshme që ju ndihmojnë të keni duar të bukura dhe jo të plakura

Ekspozimi i gjatë në diell, në të ftohtë, kontakti i drejtpërdrejtë më detergjentët janë disa prej arsyejeve që bëjnë që duart tuaja të mos duken ashtu siç do të donit....

26 June, 2017Lexo më shumë

Si t’i dredhoni flokët për pesë minuta (Video)

Ka shumë mënyra se si t'i dredhoni flokët shpejt, dhe të keni rezultate të mahnitshme për dukjen tuaj, shkruan lajmi.net...

25 June, 2017Lexo më shumë

Zgjidhni modelin e flokëve sipas formës së fytyrës

Harrojini reklamat dhe flokët e modeleve që duken të përkryer nga jashtë: pamja juaj varet më së miri nga cilësia e flokut tuaj dhe forma e fytyrës. ...

25 June, 2017Lexo më shumë

Shtëpi e pastër në tetë minuta, ja çka duhet të bëni

E kujt nuk i ka ndodhur që të marrin një telefonatë apo një mesazh të papritur ku i thonë se po vijnë miq të papritur në shtëpi.Por si tia bësh nëse shtëpia duket si e sapo dalë nga lufta mes jush dhe papastërtisë? Mos u trembni, autorja Courtenay Hartfort në librin e saj “Manuali i pastrimit të ninxhës”, ka një zgjidhje se si të pastroni shtëpinë në vetëm tetë minuta....

25 June, 2017Lexo më shumë

Çfarë duhet të bëni Natën e Kadrit, nata që vlen sa 1000 muaj

Nata e Kadrit njihet si nata kur Kurani zbriti në tokë. Sipas fesë islame, sot është Nata e Kadrit dhe agjërimi i kësaj dite vlen sa 1000 muaj ose afërsisht 84 vite. E veçanta e kësaj nate qëndron në zbritjen e fjalës së Zotit përmes profetit Muhamed për mbarë njerëzimin....

24 June, 2017Lexo më shumë

Kapelet e plazhit, modelet që duhet t’i keni me patjetër gjatë pushimeve (Foto)

Kapelet janë një “must have” për verën, të cilat nuk mund t'i lini kurrsesi për në momentin e fundit....

24 June, 2017Lexo më shumë

Si të drejtoni flokët në kushte shtëpie duke mos përdorur piastrën dhe tharësen e flokëve

Me siguri shumë prej jush mund t'ju ketë ndodhur të gjendeni në një situatë të pakëndshme, si për shembull një mbledhje në punë ose festë me miqtë, ku flokët të duken si mos më keq....

23 June, 2017Lexo më shumë

Maska natyrale për çdo problem të flokëve

Maskat me përbërës natyralë janë gjithnjë një ide e mirë ! Janë ushqyese, hidratuese dhe duket se i rikthejnë shkëlqimin lëkurës apo flokëve. ...

23 June, 2017Lexo më shumë

Fustanet e verës për çdo moshë (Foto)

Vera është një shfajësim i mirë për të shtuar pak mendjelehtësi në garderobën tuaj....

23 June, 2017Lexo më shumë

Gabimet trashanike që bëjnë femrat me reçipetat e mbathjet

Të qëndruarit përballë garderobës për të zgjedhur veshjen e duhur është kënaqësi më vete, por mund të shndërrohet në një makth të vërtetë nëse ju nuk gjeni asgjë për të veshur ! ...

23 June, 2017Lexo më shumë

10 vendet më të mira për t’i vizituar në Evropë gjatë vitit 2017

Nga Franca deri në Mal të Zi, nga Suedia e Spanja dhe në Kroaci, ja dhjetë vendet e përzgjedhura që duhet t’i vizitoni gjatë këtij viti...

22 June, 2017Lexo më shumë

Ngjyra që nuk del kurrë nga moda (Foto)

Nuk është aspak e lehtë të përcaktosh të bardhën si ngjyrën ‘’In’’ të sezonit pasi ajo është gjithmonë aty, në garderobën tuaj....

22 June, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play iStunt 2
  • Play Supercar Showdown
  • Play Berry Rush