Organizohu – Page 27 – Lajmi.net

Aktuale

Luftoni plakjen në 3 hapa

Ekzistojnë shumë këshilla që mund të ju ndihmojnë të qëndroni të bukura dhe të shëndetshme....

27 February, 2016Lexo më shumë

6 gabimet që dëmtojnë lëkurën

Qëllon që me një pjesë të tyre te jemi në kontakt të vazhdueshëm, ndërsa nuk e dimë që na dëmtojnë lëkurën....

25 February, 2016Lexo më shumë

Ja pse na dridhen sytë në mënyrë të pavullnetshme

Dridhja e pavullnetshme e qepallës së syrit është një nga gjërat më të çuditshme që ndodh në trupin e njeriut. ...

25 February, 2016Lexo më shumë

Pse ju zë ngërçi?

Ngërçet janë tkurrje të dhimbshme të muskujve dhe për disa njerëz shkaktojnë probleme të mëdha. Pse ndodh kjo?...

24 February, 2016Lexo më shumë

9 arsyet kryesore për kapsllëkun tek njerëzit

Kaspllëku është problem serioz i cili ndodh shumë shpesh tek njerëzit. Ja disa arsye pse mund të jetë duke ju ndodhur juve dhe si ta ndalni. ...

23 February, 2016Lexo më shumë

Çfarë mund të pësoni nga gjumi i tepërt?

Një studim i ri ka treguar se gjumi i tepërt, më shumë se tetë orë në natë rrit shanset për të pësuar ndonjë goditje në tru....

23 February, 2016Lexo më shumë

5 hapa për të përmirësuar gjumin

Ashtu siç e ndjekim një rutinë ditore që të mbajmë lëkurën dhe dhëmbët të shëndetshëm, është e rëndësishmë të adoptojmë sjellje që ndihmojnë gjumin. ...

20 February, 2016Lexo më shumë

10 mënyra për të pasur flokë të lëmuar dhe me shkëlqim

Ne të gjithë mendojmë se dijmë si t’i lajmë flokët, por mund të jeni duke bërë disa gabime të thjeshta....

20 February, 2016Lexo më shumë

5 gjërat që ju zgjojnë më mirë se kafja

Sa herë që njerëzit mendojnë për ndonjë mënyrë që të zgjohen nga gjumi, mendja i shkon tek një filxhan kafeje që t’ia fillojnë ditës. Gjithsesi, ka gjëra të tjera të shëndetshme që mund të na zgjojnë po aq shumë si kafja, në mos edhe më mirë....

19 February, 2016Lexo më shumë

Ja pse nuk duhet t’i lani kurrë xhinset

Pastrimi i rrobave është i pashmangshëm, por falë disa njerëzve sikurse drejtori dhe presidenti i Levis, Chip Bergh kjo gjë do të bëhet më e lehtë....

18 February, 2016Lexo më shumë

Pse është i shëndetshëm dushi me ujë të vakët

Sipas një studimi më të fundit të realizuar në Gjermani tregohen efektet më të fundit pozitive që përfitonte organizmi kur laheshit të paktën 2 minuta me ujë të ftohtë....

17 February, 2016Lexo më shumë

Ja çfarë duhet të dini rreth stresit

Ditët e sotme teksa gjithçka lëviz aq shpejtë dhe të gjithë janë aq të zënë, stresi po përhapet çdo ditë e më shumë....

17 February, 2016Lexo më shumë

7 mënyra për të jetuar më mirë

Gjithmonë e gjejmë veten duke u ankuar që s’kemi mjaft kohë, s’jemi mjaft të lumtur, s’kemi mjaft para. Ja si të organizoheni ashtu si duhet. ...

16 February, 2016Lexo më shumë

Testi i cili tregon nëse keni çrregullime të përqendrimit

Jeta e stresuar dhe karriera mund të shkaktojnë që përqendrimi të bien tek njeriu, dhe kjo është diçka që vazhdimisht dëgjojmë dhe lexojmë. ...

16 February, 2016Lexo më shumë

Horoskopi për sot 15 shkurt

Dashi Keni ende shumë gjëra për të bërë, sidomos në aspektin personal, prandaj gjëja më e mirë që duhet të bëni sot, është të largoheni jashtë qytetit, relaksohuni dhe mos mendoni për asgjë. Në ditët në vazhdim do jeni aq të zënë sa nuk do keni kohë as për veten tuaj. Prandja shfrytezojeni ditën e […]...

15 February, 2016Lexo më shumë

Si ta kuptoni që dikush po ju gënjen

Gënjeshtrat ndodhin mes miqsh, studentëve dhe mësuesëve, avokatëve dhe klientëve- dhe përsëri askush nuk do të zbulohet....

13 February, 2016Lexo më shumë

Gabimi që bëjmë në dush

Një ekspert i kujdesit ndaj lëkurës, ka zbuluar se larja e fytyrës në dush mund ta dëmtojë lëkurën tuaj, pasi ju nuk mund ta matni temperaturën e ujit. ...

12 February, 2016Lexo më shumë

Tri gjërat që duhet t’i bëni çdo mëngjes

Shumica e rutinave të mëngjesit janë një funksion i thjeshtë i maksimizimit të minutave që qëndrojmë në shtrat, duke shmangur të vërtetën që ju keni gjëra për të bërë gjatë ditës dhe duke minimizuar mundësinë që të nxitoni si “të çmendur” për tu larguar nga shtëpia duke harruar diçka që ju duhet....

11 February, 2016Lexo më shumë

Ngadalësoni plakjen me këtë maskë për fytyrë dhe flokë

Pastrojini flokët dhe lëkurën nga materiet e dëmshme të mbledhura me supermaska. Kohën nuk mund ta ndalim, por me kujdesin e duhur mund të ndikojmë në proceset e plakjes në cilëndo moshë të jetës. ...

10 February, 2016Lexo më shumë

Ilaç popullor kundër zbokthit, largojeni përgjithmonë

Keni probleme me flokët dhe zbokthi nuk ju lë rehat gjate gjithë kohës, ja ilaçi popullor për zhdukjen zbokthit....

10 February, 2016Lexo më shumë

Ju duhet të dini këtë para se të blini ujë në shishe të plastikës

Kur të blini ujë në shishe të plastikës, ju duhet të jeni të sigurt qe nuk po e helmoni vetveten. ...

9 February, 2016Lexo më shumë

Fjetja me gojë hapur ju bën dëm

Për të gjithë ata persona që flenë me gojën e hapur dhe janë në dijeni të këtij zakoni gjatë gjumit, ka ardhur koha që të mendoni për dhëmbët tuaj....

9 February, 2016Lexo më shumë

8 ushqimet që ndihmojnë kundër plakjes

Të dukemi të rinj është një nga sfidat më të mëdha me kalimin e kohës. ...

7 February, 2016Lexo më shumë

4 ushtrime për ata që kalojnë kohë të gjatë para kompjuterit (VIDEO)

Të gjithë e dimë se qëndrimi i gjatë para kompjuterit është shumë i dëmshëm....

6 February, 2016Lexo më shumë

Ja zgjidhja për buzët e plasaritura dhe të çara

Kujdesi i buzëve gjatë dimrit të ftohtë do një vëmendje të veçantë. ...

6 February, 2016Lexo më shumë

Sa kohë para gjumit duhet ta pish kafen e fundit?

Pjesa më e vështirë e ditësh është të nisësh punën në mëngjes pa pirë kafe....

5 February, 2016Lexo më shumë

Qysh me u pajisë me kartelën Mana?

1.Cka është kartela Mana? Kartela MANA është kartelë që ju shpërblen në formë të pikëve për çdo Euro që ju shpenzoni. Pikët e grumbulluara mund t’i shfrytëzoni si zbritje në blerjet e ardhshme te partnerët tanë. 2.Qysh mund të pajisem me kartelën Mana? Për t’u pajisur me kartelën MANA ju mund të regjistroheni në ndonjërën […]...

5 February, 2016Lexo më shumë

Pesë këshilla për të fituar elasticitetin e lëkurës së varur

Kur shtoni në peshë dhe bini në peshë në mënyrë drastike, lëkura varet dhe humbet elasticitetin e saj. ...

4 February, 2016Lexo më shumë

Të mirat e akullit në fytyrën tuaj

Kalimi i akullit nëpër fytyrën tuaj është trendi më i ri i bukurisë kohëve të fundit. ...

4 February, 2016Lexo më shumë

Ushqimet që mund të konsumohen edhe pas datës së skadencës

Nëse një ushqimi i kalon data e skadencës ne frikësohemi, për shkak se i druhemi një komplikimi të shëndetit tonë....

3 February, 2016Lexo më shumë

Si të shkrini mishin në mënyrë të shpejtë dhe të shëndetshme?

Doni të piqni mish për darkë, por nuk e keni nxjerrë disa orë më parë nga frigoriferi? Kujt nuk i ka ndodhur?...

3 February, 2016Lexo më shumë

Gjërat që ju bëjnë të lumtur

Janë disa fakte interesante psikologjike që njerëzit i bëjnë të lumtur. ...

3 February, 2016Lexo më shumë

Si të zbardhni dhëmbët me lëvoren e bananes

Zbardhimi i dhëmbëve mund të ju kushtojë qindra euro tek dentisti. Ose, nga ana tjetër mund të jetë krejtësisht falas nëse provoni këtë trik të vogël dhe interesant....

2 February, 2016Lexo më shumë

A duhet gjithsesi t’i lani duart pasi të dilni nga tualeti?

Një studim i vitit 2009 gjeti se njerëzit kanë më shumë gjasa t’i pastrojnë duart e tyre pasi të përdorin tualetin nëse shohin dikë afër tyre duke e bërë këtë....

30 January, 2016Lexo më shumë

Mbaji duart larg nga flokët! Specialistët shpjegojnë arsyet pse

Nëse e gjen shpesh veten duke prekur flokët sa herë që nuk je duke bërë diçka, atëherë duhet të kesh parasysh disa këshilla për t’i mbajtur duart larg. ...

28 January, 2016Lexo më shumë

8 orë gjumë ju përmirësojnë kujtesën

Një grup studiuesish në Shtetet e Bashkuara kanë zbuluar se njerëzit të cilët flenë 8 orë gjumë kanë kujtesë më të mirë....

27 January, 2016Lexo më shumë

Çfarë i bën dimri trupit tuaj?

Dimri ndikon shumë në mënyrën se si dukemi. ...

25 January, 2016Lexo më shumë

Pastroni fytyrën nga aknet dhe pikat e zeza

Nëse keni lëkurë problematike, njolla të lëna pas nga aknet, puçra dhe lëkurë plot rrudha, përdorimi i rregullt i kësaj maske do të bëjë mrekulli për ju....

25 January, 2016Lexo më shumë

Nëse keni lindur mes viteve 1950 dhe 1980, nuk duhet ta humbni në asnjë mënyrë!

1. Kur bridhnim në biçikletë nuk mbanim kokore. 2. Pinim ujë nga tubi i çezmës, dhe jo nga shihja me ujë mineral. 3. Kalonim orë të tëra duke ndërtuar karroca me kuzhineta dhe fatlumët që kishin pranë shtëpisë rrugë të rrëpirta, lëshoheshin, dhe në gjysmë të rrugës kujtoheshin që nuk kishin frena. Pas shumë përplasjesh, […]...

25 January, 2016Lexo më shumë

Seksi oral shkakton kancer

Seksi oral rrit dramatikisht rreziqet e kancerit të kokës dhe të qafës, zbulon një studim i ri....

23 January, 2016Lexo më shumë

Horoskopi për ditën e sotme, 22 janar 2016

DASHI 21. mars – 20. prill Sot duhet te mendoheni disa here ju te dashuruarit para se te vendosni te bëni diçka sepse partneri nuk do jete ne humor te mire dhe mund te lindin mosmarrëveshje. Beqaret duhet ta hapin sa te mundin zemrën e tyre sepse mundësitë për takime do jene ne njëpasnjëshme. Ne […]...

22 January, 2016Lexo më shumë

Si të jeni të suksesshëm gjatë gjithë vitit

Uebfaqja Psychcentral, ka nxjerr disa këshilla se si ta shndërroni vitin 2016 në një vit të mbarë....

22 January, 2016Lexo më shumë

Të mirat dhe përfitimet e lëngut të lakrës për shëndetin tonë

Sapo ta provoni ju do të shijoni gjithë energjinë e pashtershme të fshehur në të....

21 January, 2016Lexo më shumë
 

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Bow Master
  • Play Bike Rivals
  • Play iStunt 2