Organizohu – Page 20 – Lajmi.net

Aktuale

Dietë me patate: Heq pesë kg për tre ditë!

Dieta është shumë e varfër dhe nuk është për gjithkënd, prandaj do të duhej të kërkoni këshillë te mjeku para se të vendosni ta aplikoni....

14 December, 2016Lexo më shumë

Iluzion optik: Pika uji të vizatuara apo reale? (Video)

Keni dashur por s'keni ditur si të bëni asnjëherë pika të ujit që duken shumë reale?...

13 December, 2016Lexo më shumë

Truqe të mahnitshme në trampolinë (Video)

A doni të mësoni truqe të ndryshme, të mahnitshme në trampolinë?...

13 December, 2016Lexo më shumë

Këto gjëra secili burrë mund t’i bëjë! (Video)

Nëse jeni burrë dhe nëse keni garazhë ose një vend tjetër për të bërë diçka me duart tuaja, jeni me fat, pikërisht sepse është shumë e thjeshtë për t'u realizuar....

13 December, 2016Lexo më shumë

Si të bëni shpejt dhe thjesht një yll prej letre? (Video)

Ka forma të ndryshme për të bërë një yll, mirëpo hapat që do t'i shihni në videon më poshtë, ju ndihmojë që të jeni të shpejt dhe njëkohësisht ta ndërtoni thjesht e pa u munduar....

13 December, 2016Lexo më shumë

Çadra, kreativitet në letër! (Video)

Njerëzit kanë kreativitet pa fund....

13 December, 2016Lexo më shumë

Si ta zbukuroni murin e dhomës suaj? (Video)

Video që do të shihni më poshtë ju tregon vetëm një mënyrë për të zbukuruar murin e dhomës në shtëpinë tuaj, shkruan lajmi.net...

13 December, 2016Lexo më shumë

Si të bëni kuti me një letër të vetme? (Video)

Festat po afrojnë dhe kutitë me ngjyra të ndryshme janë të mirëseardhura për të futur dhuratat e vogla në to....

13 December, 2016Lexo më shumë

Horoskopi, 12 dhjetor 2016

Horoskopi, 12 dhjetor 2016...

12 December, 2016Lexo më shumë

Ja si t’i zhdukni minjtë nga shtëpia

Nëse ndonjëherë keni pasur minj në shtëpi, me siguri se e dini se sa të bezdisshëm dhe gërditshëm mund të jenë. Pjesa më e keqe e kësaj është se është shumë vështirë për t’i hequr qafe....

11 December, 2016Lexo më shumë

Inspiruese: Studenti jep fjalimin në ceremoninë e diplomimit (Video)

Një student ka bërë një fjalim mahnitës dhe inspirues në ceremoninë e diplomimit të tij....

11 December, 2016Lexo më shumë

Horoskopi, 11 dhjetor 2016

Horoskopi, 11 dhjetor 2016...

11 December, 2016Lexo më shumë

Çiklizmi apo ecja? Cilën duhet ta preferoni më shumë?

Çfarë ndodh nëse e përdorni shumë rrallë një makinë? Me siguri se me kohën nuk do të funksionojë siç duhet, ose do të prishet e gjitha....

10 December, 2016Lexo më shumë

Përmes fotove duke kërkuar ndihmë! (Video)

Një grua, siç duket nga video, me nënshtetësi serbe, ka bërë publike foto nga jeta e saj përgjatë një viti....

10 December, 2016Lexo më shumë

Horoskopi, 9 dhjetor 2016

Horoskopi për ditën e sotme, e premte 9 dhjetor 2016 ...

9 December, 2016Lexo më shumë

Si të ricikloni bustinat e çajit, përdorimet dhe efektet

Nëse jeni përdorues të rregullt të çajit në shtëpi, atëherë, nga sot, do të përfitoni disaherë nga bustinat e vogla që i keni hedhur pas përdorimit në ujë të nxehtë. ...

8 December, 2016Lexo më shumë

Horoskopi, 8 dhjetor 2016

Horoskopi, 8 dhjetor 2016...

8 December, 2016Lexo më shumë

Ky është personi më frymëzues në botë, mposhti Obaman, Papa Françeskun dhe Dalai Laman (Foto)

Një grua daneze që e shpëtoi një djalosh dyvjeçar, i cili ishte përzënë nga komuniteti i vet nën akuzat se ishte fëmijë-shtrigë, është shpallur sot personi më frymëzues në botë....

7 December, 2016Lexo më shumë

Horoskopi, 7 dhjetor 2016

Horoskopi, 7 dhjetor 2016...

7 December, 2016Lexo më shumë

Ja çfarë ndodh nëse nuk vini grim për 2 javë

Grimi është një ndër asetet e rëndësishme për femrën. Femrat publike e kanë pjesë të jetës së përditshme, ndërsa disa femra të tjera nuk dalin dot nga shtëpia pa bërë grim....

6 December, 2016Lexo më shumë

Njëmbëdhjetë thëniet epike të Budës

Një udhërrëfyes i domosdoshëm për jetën tuaj......

6 December, 2016Lexo më shumë

Nëse ndjeheni tepër të lumtur, duhet të shkoni te psikologu

Të gjithë njerëzit përjetojnë periudha të stresit, mërzisë, humbjes dhe konflikteve të ndryshme por nëse jeni në njërën nga këto gjendje është shumë problem t’ju bie ndër mend se duhet të takoni një doktor/doktoreshë që të ju ndihmojë me gjendjen në të cilën jeni zhytur....

6 December, 2016Lexo më shumë

Pamje mbresëlënëse nga bota që do t’ju nxisin dëshirën t’i vizitoni (Foto)

Ka vende në botë të cilat janë aq të mahnitshme saqë krejt çfarë mund të bëni është të vëzhgoni me gojëhapur....

6 December, 2016Lexo më shumë

Ky është truku për fryrjen e tullumbaceve (Video)

Tullumbacet na shoqërojnë në momentet më të mira që i përjetojmë. Ato janë prezente në festat e datëlindjeve, gjatë ahengjeve tjera të ndryshme dhe, sigurisht, në festat e fundvitit....

5 December, 2016Lexo më shumë

Ky është reagimi i njerëzve kur janë quajtur “të bukur” (Video)

Një eksperiment social është bërë brenda një shkolle, ku kanë marrë pjesë nxënësit, iniciatore e së cilës ka qenë një vajzë fotografe....

5 December, 2016Lexo më shumë

Leotrimi 7 vjeçar ka nevojë për ndihmën tuaj (Foto)

Leotrimi 7 vjeçar me tumor në tru kërkon ndihmë Leotrimi 7 vjeçar me tumor në tru kërkon ndihmë...

5 December, 2016Lexo më shumë

I pastrehu që u bë investitor multi-milioner (Foto)

Kur Kris Gardner dhe i biri i tij flenin pranë dyshemeve të tualeteve publike, kurrë nuk e kishte imagjinuar se jeta e tij do të shndërrohej në një film hit në Hollivud....

5 December, 2016Lexo më shumë

I thonë se ka qenë në koma për 10 vjet, shikoni reagimin e tij! (Video)

Një burrë i cili kishte arritur në pikën kulmore të pirjes së drogës dhe ishte afër vdekjes, pas një gjumi të rëndë që e kishte kapluar për orë të tëra, familjarët e tij vendosën që dhomën ta shndërrojnë në spital....

5 December, 2016Lexo më shumë

Horoskopi, 5 dhjetor

Horoskopi, 5 dhjetor...

5 December, 2016Lexo më shumë

Revista gjermane liston disa nga gjërat që ballkanasit gjithnjë i bëjnë

Revista gjermane „Kosmo“, së fundi ka bërë një listë me disa nga gjërat që të gjithë ballkanasit i bashkojnë. Lista përmban pesëmbëdhjetë gjëra që sipas tyre secilit nga ballkanasit e gjenë vetën në njërën nga këto gjëra:...

4 December, 2016Lexo më shumë

15 gjërat prej të cilave duhet të hiqni dorë (Video)

Që të ecni përpara në jetë, duhet të dini se nga çfarë duhet hequr dorë....

4 December, 2016Lexo më shumë

100 romanet që duhen lexuar të paktën një herë në jetë

Novelat më të mira të të gjitha kohërave, nga ato të Marsel Proust deri tek “Mes Marsi” i George Eliot...

4 December, 2016Lexo më shumë

Horoskopi, 4 dhjetor 2016

Horoskopi, 4 dhjetor 2016...

4 December, 2016Lexo më shumë

Çfarë duhet dhe çfarë nuk duhet të veshni këtë dimër (Foto)

Askush nuk mund të jetë gjatë gjithë kohës me tendencat e fundit të modës, por megjithatë eleganca nuk duhet të mungojë. Më poshtë keni disa këshilla se çfarë duhet të keni këtë dimër në dollapin tuaj dhe si duhet t’i kombinoni ato, transmeton Klan Kosova....

3 December, 2016Lexo më shumë

Horoskopi, 2 dhjetor 2016

Horoskopi për ditën e sotme, e premte 2 Dhjetor 2016 ...

2 December, 2016Lexo më shumë

Horoskopi, 1 dhjetor

Horoskopi, 1 dhjetor...

1 December, 2016Lexo më shumë

Emocionuese: I ndërton shtëpi gruas së pastrehë! (Video)

A jemi ne njerëzit aq të zënë në jetë, sa të mos kemi kohë t'i ndihmojmë dikujt?...

30 November, 2016Lexo më shumë

Si t’i njihni njerëzit: Kuptoni gjuhën e trupit si një libër

T'i njohësh njerëzit është t'i njohësh shenjat dhe të kuptosh gjuhën e trupit. Gjuha e trupit nuk është një përrallë. Ajo është reale dhe shumë, shumë interesante....

30 November, 2016Lexo më shumë

Horoskopi, 30 nëntor 2016

Horoskopi, 30 nëntor 2016...

30 November, 2016Lexo më shumë

Mënyra si ta fshini veten nga interneti me vetëm një klikim

Në kohën tonë digjitale të fiksuar pas celularëve të mençur, në mënyrë efektive ne i jetojmë jetët në internet, gjë që na bën vazhdimisht më të rrezikuar nga kërcënimet e papritura....

29 November, 2016Lexo më shumë

Horoskopi, 29 nëntor 2016

Horoskopi, 29 nëntor 2016...

29 November, 2016Lexo më shumë

25 mënyra për të impresionuar miqtë tuaj (Video)

Doni të impresiononi miqtë tuaj me gjëra që vetëm ju dini t'i bëni?...

28 November, 2016Lexo më shumë

Horoskopi, 28 nëntor 2016

Horoskopi, 28 nëntor 2016...

28 November, 2016Lexo më shumë
 

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bow Master Japan
  • Play Bubble Trouble
  • Play 8 Ball Pool