Organizohu – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

Gabimet e mëdha që bëjmë me kremrat gjatë sezonit veror

Vera tashmë ka ardhur dhe secili prej nesh pret të shijojë avantazhet që ajo na sjell. Megjithatë, dielli dhe temperaturat e larta ndaj të cilave ekspozohemi mbartin efekte negative, sidomos në lëkurë…...

28 June, 2017Lexo më shumë

Me ndihmën e përbërjes nga lëvozhga e arrave nuk do të keni nevojë për depilim gjithë verës!

Të gjitha femrat dëshirojnë të jenë të bukura dhe të kuruara, ndërkaq shumica e tyre vërtet nuk dëshirojnë të jenë leshatake. Në vend që të shpenzoni para në depilim, do të mund të provoni këtë metodë natyrale....

28 June, 2017Lexo më shumë

Në punë nuk ju trajtojnë si vajzë serioze? Mbase ky është shkaktari!

Keni ndjenjën që kolegët ju trajtojnë si një vajzë së cilës edhe nuk mund t’i besohet detyrë me përgjegjësi dhe ju pyeteni përse po ju ndodh kështu?...

27 June, 2017Lexo më shumë

Si të mbroni flokët nga djegiet e diellit të verës

Përse flokët janë më të rrezikuar këtë periudhë të vitit sesa në çdo stinë tjetër?...

27 June, 2017Lexo më shumë

Disa ide si të kombinoni fundet dhe fustanet e gjatë (Foto)

Nëse në verë të gjitha vajzat duket se kërkojnë të ekspozojnë sa më shumë lëkurë, trend ii fustanve të gjatë hedh poshtë këtë hamendësim....

27 June, 2017Lexo më shumë

Të vishesh plot stil dhe hijeshi, kombinimet më të bukura për femrat (Foto)

Të qenit e kolme, ose siç njihet në fjalorin e modës ‘’curvy’’ nuk duhet t’ju pengojë aspak të ndiqni tendencat e fundit, e aq më pak të ndiheni keq për trupin tuaj....

27 June, 2017Lexo më shumë

Ju pickojnë mushkonjat më shumë se të tjerët? Ja çfarë duhet të hani

Gjenet në trupin e njeriut përcaktojnë mundësinë për t’u pickuar nga mushkonjat, thotë një studim....

26 June, 2017Lexo më shumë

Kujdes kur tentoni të hidhni dikë në ujë (Video)

Kur jeni në ambiente uji, sigurisht që dëshira për argëtim nuk mungon!...

26 June, 2017Lexo më shumë

Sekreti që make up të zgjasë gjithë ditën (Video)

Në fakt është një teknikë e çuditshme, por që përdoret nga mjaft emra të njohur, siç është Bella Hadid....

26 June, 2017Lexo më shumë

7 mënyra origjinale për të prerë frutet (Video)

Në çfarë mënyre i preni frutet dhe perimet?...

26 June, 2017Lexo më shumë

Veprimet e përditshme që ju ndihmojnë të keni duar të bukura dhe jo të plakura

Ekspozimi i gjatë në diell, në të ftohtë, kontakti i drejtpërdrejtë më detergjentët janë disa prej arsyejeve që bëjnë që duart tuaja të mos duken ashtu siç do të donit....

26 June, 2017Lexo më shumë

Si t’i dredhoni flokët për pesë minuta (Video)

Ka shumë mënyra se si t'i dredhoni flokët shpejt, dhe të keni rezultate të mahnitshme për dukjen tuaj, shkruan lajmi.net...

25 June, 2017Lexo më shumë

Zgjidhni modelin e flokëve sipas formës së fytyrës

Harrojini reklamat dhe flokët e modeleve që duken të përkryer nga jashtë: pamja juaj varet më së miri nga cilësia e flokut tuaj dhe forma e fytyrës. ...

25 June, 2017Lexo më shumë

Shtëpi e pastër në tetë minuta, ja çka duhet të bëni

E kujt nuk i ka ndodhur që të marrin një telefonatë apo një mesazh të papritur ku i thonë se po vijnë miq të papritur në shtëpi.Por si tia bësh nëse shtëpia duket si e sapo dalë nga lufta mes jush dhe papastërtisë? Mos u trembni, autorja Courtenay Hartfort në librin e saj “Manuali i pastrimit të ninxhës”, ka një zgjidhje se si të pastroni shtëpinë në vetëm tetë minuta....

25 June, 2017Lexo më shumë

Çfarë duhet të bëni Natën e Kadrit, nata që vlen sa 1000 muaj

Nata e Kadrit njihet si nata kur Kurani zbriti në tokë. Sipas fesë islame, sot është Nata e Kadrit dhe agjërimi i kësaj dite vlen sa 1000 muaj ose afërsisht 84 vite. E veçanta e kësaj nate qëndron në zbritjen e fjalës së Zotit përmes profetit Muhamed për mbarë njerëzimin....

24 June, 2017Lexo më shumë

Kapelet e plazhit, modelet që duhet t’i keni me patjetër gjatë pushimeve (Foto)

Kapelet janë një “must have” për verën, të cilat nuk mund t'i lini kurrsesi për në momentin e fundit....

24 June, 2017Lexo më shumë

Si të drejtoni flokët në kushte shtëpie duke mos përdorur piastrën dhe tharësen e flokëve

Me siguri shumë prej jush mund t'ju ketë ndodhur të gjendeni në një situatë të pakëndshme, si për shembull një mbledhje në punë ose festë me miqtë, ku flokët të duken si mos më keq....

23 June, 2017Lexo më shumë

Maska natyrale për çdo problem të flokëve

Maskat me përbërës natyralë janë gjithnjë një ide e mirë ! Janë ushqyese, hidratuese dhe duket se i rikthejnë shkëlqimin lëkurës apo flokëve. ...

23 June, 2017Lexo më shumë

Fustanet e verës për çdo moshë (Foto)

Vera është një shfajësim i mirë për të shtuar pak mendjelehtësi në garderobën tuaj....

23 June, 2017Lexo më shumë

Gabimet trashanike që bëjnë femrat me reçipetat e mbathjet

Të qëndruarit përballë garderobës për të zgjedhur veshjen e duhur është kënaqësi më vete, por mund të shndërrohet në një makth të vërtetë nëse ju nuk gjeni asgjë për të veshur ! ...

23 June, 2017Lexo më shumë

10 vendet më të mira për t’i vizituar në Evropë gjatë vitit 2017

Nga Franca deri në Mal të Zi, nga Suedia e Spanja dhe në Kroaci, ja dhjetë vendet e përzgjedhura që duhet t’i vizitoni gjatë këtij viti...

22 June, 2017Lexo më shumë

Ngjyra që nuk del kurrë nga moda (Foto)

Nuk është aspak e lehtë të përcaktosh të bardhën si ngjyrën ‘’In’’ të sezonit pasi ajo është gjithmonë aty, në garderobën tuaj....

22 June, 2017Lexo më shumë

Si të shpëtoni nga qimet nën lëkurë gjatë verës

Me ardhjen e verës, trupi, sidomos këmbët, ekspozohen gjithmonë e më shumë....

22 June, 2017Lexo më shumë

Si të bëheni të pasur (Video)

Dallimi i vërtetë mes të pasurit dhe të varfrit është mendja e tyre....

21 June, 2017Lexo më shumë

Si të ktheni dokumentin nga pdf në word (Video)

E keni një dokument të ruajtur vetëm në pdf dhe keni dëshirë ta ktheni në word?...

21 June, 2017Lexo më shumë

Princesha Diana ishte ikonë mode: Këto janë pesë leksionet e saj për dukje të mrekullueshme në çdo situatë!

Princesha Diana do të mbahet në mend si femra me zemër të madhe, por edhe si personi me shije të rafinuar mode....

21 June, 2017Lexo më shumë

Shtëpi e pastër në tetë minuta

E kujt nuk i ka ndodhur që të marrin një telefonatë apo një mesazh të papritur ku i thonë se po vijnë miq të papritur në shtëpi. ...

21 June, 2017Lexo më shumë

Ide për dekorimin e shtëpisë suaj (Video)

Keni para dhe nuk keni ide se si të dekoroni shtëpinë tuaj?...

20 June, 2017Lexo më shumë

Cepat më të papastër në shtëpinë tuaj

Sipas “Society for erenal microbiology”, disa bakterie mund te shumohen çdo 20 minuta nëse gjejnë kushtet e përshtatshme, dhe sipas disa studimeve, vendet më të papastra në shtëpi janë ato ku bakteriet mund ta bëjnë këtë pa problem....

20 June, 2017Lexo më shumë

Truke të thjeshta pastrimi që duhet të njohë çdo zonjë shtëpie (Foto)

Ardhja e fundjavës është një mundësi shumë e mirë për t’u qetësuar nga stresi i ditëve të lodhshme në punë e në shkollë....

19 June, 2017Lexo më shumë

Si të lexosh një libër, katër nivelet e leximit

Me qëllim quhen nivele, e jo “lloje”, sepse llojet janë të ndara e të ndryshme prej njëra tjetrës ndërsa nivelet janë përparuese (gradualisht kalohet prej një niveli të ulët tek tjetri më i lartë)...

19 June, 2017Lexo më shumë

20 filmat që çdo grua duhet t’i shohë (Video)

Disa prej këtyre filmave ju bëjnë t'i kujtoni gjatë, ndërsa disa të tjerë t'i shikoni vetëm njëherë dhe t'i harroni. ...

19 June, 2017Lexo më shumë

Doni të mësoni fëmijën tuaj për planetet? Kjo është mënyra më e mirë! (Video)

Keni dëshirë të mësoni fëmijët tuaj për planetet që ndodhen në univers? ...

19 June, 2017Lexo më shumë

Katër arsye se përse ecja është një nga ushtrimet më të mira

Ecja ju mundëson të gëzoni një shëndet më të mirë dhe njëkohësisht nuk shkakton edhe shumë lodhje....

19 June, 2017Lexo më shumë

9 cepat më të papastër në shtëpinë tuaj

Sipas “Society for erenal microbiology”, disa bakterie mund te shumohen çdo 20 minuta nëse gjejnë kushtet e përshtatshme, dhe sipas disa studimeve, vendet më të papastra në shtëpi janë ato ku bakteriet mund ta bëjnë këtë pa problem....

19 June, 2017Lexo më shumë

Si të shpëtoni nga era e keqe e gojës

Madje edhe sikur të shmangni hudhrën apo pijet alkoolike, ju sërish mund të keni aromë të keqe të gojës. Dhe të gjithë jemi ballafaquar në ndonjë rast të rëndësishëm apo takim emergjent dhe gjëja e parë që na vije ndërmend është një çamçakëz i besueshëm. ...

18 June, 2017Lexo më shumë

Doni të keni kujtesë perfekte? Ja çfarë duhet të bëni (Video)

Nëse jeni të stresuar për shkak të memories së dobët, këto zakone ju bëjnë që të zhvilloni atë....

18 June, 2017Lexo më shumë

Dhjetë mënyrat se si burrat veshen gabim (Video)

Burrat shpesh veshen gabim, duke filluar nga këmisha, deri tek këpucët apo ora që e vendosin në dorë, transmeton lajmi.net...

17 June, 2017Lexo më shumë

Këto janë modelet që i zëvendësojnë xhinset e ngushta (Foto)

Për shumë vite me radhë xhinset e ngushta kanë qënën kryefjala e modës së xhinseve, por tashmë do të duhet të ngelen në fund të garderobës, dhe ku i dihet mund të dalin prej aty kur të rikthehen prapë në modë....

16 June, 2017Lexo më shumë

Truket e metodat natyrale si të pastroni pajisjet hidrosanitare

Sikur pajisjet hidrosanitare të shkelqenin si në katologët që shohim nëpër showroom-e do të ishim shumë të kënaqura, por ja që një dush, a një larje fytyre apo duarsh vesh me një shtresë uji hidrasanitaret duke i marrë shkëlqimin....

16 June, 2017Lexo më shumë

Pantallonat, modelet që duhen për verën (Foto)

Në zyrë, në det, në mal e në qytet, pantallonat mund të jenë aleati perfekt i pamjes verore. ...

16 June, 2017Lexo më shumë

Horoskopi për ditën e sotme

Dashi Zemërgjerësia do të shënjojë jetën tuaj në çift. Edhe pse në disa momente mund të keni ndonjë dyshim, kjo nuk do përbëjë problem. Do jetë një ditë përgjithësisht e lumtur. Ju beqarë nuk duhet të abuzoni me joshjen sepse nuk do arrini asgjëkundi. Me financat do keni disa probleme. Demi Marrëdhenia juaj me partnerin/en […]...

16 June, 2017Lexo më shumë

Maska bukurie me sodë buke që duhet t’i provoni para se të shkoni në plazh

Kujdesi për fytyrën është pjesë shumë e rëndësishme e ritualit të mirëmbajtjes për çdo femër, por jo më pak të përjashtuar duhet të ndihen meshkujt....

16 June, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Rock Wheels
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bow Master