Organizohu – Page 2 – Lajmi.net

Aktuale

Dhjetë truqe të mahnitshme me vezë

I hedhni në mbeturina lëvozhgët e vezëve? Ndaloni që tani......

30 October, 2017Lexo më shumë

Si ta bëni më frymëzues këndin tuaj të leximit

Ditët e ngarkuara në punë dhe problemet e tjera të jetës shpeshherë na i largojnë vëmendjen nga libri. Por një kënd i këndshëm i arreduar bukur mund tua kthejë dëshirën për të lexuar duke i dhuruar vetes një pushim çlodhës....

30 October, 2017Lexo më shumë

Kjo është arsyeja përse shoqërueset e nuses duhet veshin të njëjtin fustan gjatë dasmës

Në fillimin e viteve ’90 ishte e pamundur të dëgjohej të flitej për shoqërueset e nuseve, në të vërtetë martesat e asokohe vazhdonin të ndiqnin rregullat e pashkruara të periudhës komuniste; dasma duhet të organizohej veçmas nga të dyja palët, nusja duhej të qante sa më shumë të ishte e mundur që ta merrte vesh e gjitha lagjj, pavarësisht statusit shoqëror nuset duhej të përgatisnin pajë etj. ...

30 October, 2017Lexo më shumë

Provoni të bëni testin që ju tregon se çfarë duhet të bëni në jetë?!

Çfarë dëshironi më shumë nga jeta? Çfarë prisni prej saj? ...

30 October, 2017Lexo më shumë

Ja sa shpesh duhet t’i ndërroni reçipetat dhe mbathjet

Rimeli duhet ndërruar një herë në tre muaj, fondatina nga momenti që hapet skadon pas një viti, parfumi e ruan esencën dhe aromën deri në tre vite, por a keni menduar ndonjëherë për “datën e skadencës” së reçipetave?...

29 October, 2017Lexo më shumë

Harmoni dhe elegancë, disa ide si të mobiloni shtëpinë me nuancat e ngjyrës blu

Hapini dyert ngjyrës blu, që sjell harmoni dhe elegance për ambiente të brëndshme chic dhe relaksuese. ...

29 October, 2017Lexo më shumë

Shkencëtarët zbulojnë çfarë thotë forma e buzëve për ju

Shkencëtarët dhe fizionomistët konsiderojnë se buzët janë veçoria më e rëndësishme të cilave duhet t’u kushtojmë vëmendje kur provojmë të përcaktojmë karakterin e dikujt. ...

29 October, 2017Lexo më shumë

Disa ide se si të veshim muret e shtëpisë pa i lyer

Veshja e mureve hyn në ato vendime që trajtiohen si më pak të rëndësishme gjatë arredimit të një shtëpie....

29 October, 2017Lexo më shumë

Si të vishni ngjyrën e verdhë në vjeshtë

Ngjyra më pozitive e të gjithë gamës së ngjyrave, e verdha, duket se në vjeshtë ka epokën e lulëzimit, pasi në këtë stinë mund të bëjmë kombinimet më të bukura me hijet e kësaj nuance....

29 October, 2017Lexo më shumë

Përse shfaqen vrima të vogla në fanella të reja të pambukta

A janë shfaqur në fanellat tuaja të reja vrima? Lexoni se si gardëroba bëhet me vrima… ...

29 October, 2017Lexo më shumë

Ushtrimet që eleminojnë një herë e përgjithmonë qafën e dytë apo të varur

Thuhet e besohet se duart dhe qafa janë të parat që tregojnë vitet e një femre, pasi lëkura në këto zona plaket më shpejtë . ...

27 October, 2017Lexo më shumë

3 erëzat që parandalojnë rënien e flokëve dhe nxisin rritjen e shpejtë të tyre

Bashkë me ardhjen e vjeshtës, nuk është aspak çudi që të jetë rishfaqur edhe një prej problemeve më shqetësuese si për gratë dhe burrat, rënia e flokëve....

27 October, 2017Lexo më shumë

Dasmë në dimër, ja disa këshilla për një pamje magjike

Stina më e ftohtë e vitit, por gjithashtu edhe më e mrekullueshmja për ata që duan një martesë të paharrueshme...

26 October, 2017Lexo më shumë

Si të ndryshoni pamjen tuaj me një shall të vetëm (Foto)

Ndodh që një aksesor i vetëm të plotësojë të gjithë outfitin, e pa atë veshja të ndryshojë kryekëput. ...

26 October, 2017Lexo më shumë

Sekretet e femrave me lëkurë perfekte dhe pa asnje defekt

Një lëkurë perfekte dhe pa më të voglin problem nuk është një rastësi as fat (përveç faktorik gjenetikë) por është rezultat i një rutine kujdesi të mirëpërcaktuar. ...

26 October, 2017Lexo më shumë

Kjo është arsyeja përse nuk duhet ta lani asnjëherë fytyrën në dush me ujë të nxehtë

Pastrimi i lëkurës, në dukje një proces tejet i lehtë është më i komplikuar nga sa shumë njerëz mendojnë....

25 October, 2017Lexo më shumë

Përse nuk duhet ta pastroni fytyrën kur bëni dush

Nëse vazhdimisht kujdeseni për lëkurën apo thjesht përpiqeni t’i ndiqni rregullat bazike të shëndetit të lëkurës, atëherë edhe ju mund të jeni duke bërë diçka gabim....

24 October, 2017Lexo më shumë

Ushqim dhe verë, 5 gabimet e zakonshme që nuk duhen bërë

Të kombinosh ushqimin me verën shpesh është e vështirë dhe gabime mund të bëjnë edhe ekspertët....

23 October, 2017Lexo më shumë

Mos e gatuani më në këtë mënyrë orizin, rrezikoni…

Mënyra e gabuar e të gatuarit po vë në rrezik shëndetin e atyre që e konsumojnë këtë produkt. ...

23 October, 2017Lexo më shumë

Si ta dalloni një njeri të keq në vetëm 5 minuta

Jo të gjithë njerëzit janë të mirë dhe ju duan të mirën. Ndaj bëni kujdes me kë shoqëroheni. Ja disa këshilla dhe karakteristikat se si t’i ‘zbuloni’....

23 October, 2017Lexo më shumë

Maska 100% natyrale që parandalon dhe eleminon njollat dhe rrudhat në fytyrë

Ashtu siç e kemi thënë edhe në artikujt e mëparshëm, nëse sytë janë pasqyra e shpirtit, fytyra është pasqyra e ekspozimit të pakujdesshëm dhe të gjatë në diell, veprimit të agjentëve atmosferikë e ndotësve toksikë, dhe stilit të jetesës....

22 October, 2017Lexo më shumë

Maska natyrale që ju largon krejtësisht yndyrën nga fytyra

Situata stresuese, mbingarkesë në punë, mungesë gjumi, probleme shëndetësore, të gjitha këto faktorë e dëmtojnë lëkurën në fytyrë duke shkaktuar shfaqje të parakohshme të rrudhave dhe njolla të ndryshme....

22 October, 2017Lexo më shumë

Flokët, sa herë duhet t’i lajmë?

A është e vërtetë që flokët duken më bukur nëse i lajmë çdo ditë? Të kesh një model mahnitës edhe pa e ekzagjeruar me larjen është e mundur: ja se si....

22 October, 2017Lexo më shumë

Këto gjëra nuk duhet t’i bëni kur udhëtoni

Autorët  e udhëtimeve gjithmonë flasin për atë që duhet të bëni kur udhëtoni....

22 October, 2017Lexo më shumë

Shtoni këto ushqime në dietën tuaj

Përgatitja dhe blerja e ushqimeve të shëndetshme, mund të jetë si një betejë mes engjëllit në një anë dhe djallit në anën tjetër....

22 October, 2017Lexo më shumë

Modeli flokëve që e kërkojnë të gjitha

Nëse jeni në një pushim të plotë por po kërkoni mënyra për të rifreskuar pamjen, atëherë përgjigja mund të jetë ky model flokësh, “curtain fringe”. ...

21 October, 2017Lexo më shumë

Përzierja me hudhër dhe limon që ndihmon rënien në peshë

Hudhra është e njohur për trajtimin e hipertensionit, diabetit dhe për sëmundje të ndryshme kardiovaskulare. ...

20 October, 2017Lexo më shumë

Ja ç’ndodh nëse vazhdoni të lani flokët përditë

Të lani flokët përditë nuk është shenjë kujdesi përkundrazi, folikulat e flokëve prodhojnë një lëndë natyrale të quajtur sebum i cili mbron flokët prej agjentëve të jashtëm. ...

20 October, 2017Lexo më shumë

Arsyet më të zakonshme përse lulet dhe bimët vyshken

Të kujdesesh për bimët e lulet në vazo duket mjaft e lehtë deri në momentin kur sheh që gjethet vyshken dhe pse asnjëherë nuk harron ta ujisësh e lulet nuk çelin dhe pse vazoja është në drejtim të diellit....

20 October, 2017Lexo më shumë

Pesë minuta kreativitet, ja çfarë mund të bëni

Ka gjëra të shumta të cilat mund t'i bëni vetëm për pesë minuta....

20 October, 2017Lexo më shumë

Rikthehet stili i flokëve i viteve ‘80 (Foto)

Këtë sezon është i veçantë rikthimi i këtij stili, i quajtur mullet. Bëhet fjalë për prerjen mashkullore, i shkurtër para dhe i gjatë pas, që rikthehet si tendencë. ...

19 October, 2017Lexo më shumë

Animalier, kombinimi i duhur

Të kombinosh animalier në mënyrën e duhur mund ta bëjë një stil mjaft të dashur dhe shik. Nuk e besoni?...

19 October, 2017Lexo më shumë

Njihuni me mega makinat moderne bujqësore

A keni parë ndonjëherë të tilla makineri?...

17 October, 2017Lexo më shumë

Mbështolli kokën me fletë alumini pas larjes së flokëve dhe la pa fjalë parukierët më të mirë të botës me këtë truk!

Shumica e vajzave dhe grave kanë shumë probleme me flokët, por me këtë truk të thjeshtë ju do të keni flokë të bukur, plot shkëlqim dhe të fortë. ...

17 October, 2017Lexo më shumë

Sa orë duhet të flini sipas moshës që e keni

Ndonjëherë nuk kemi kohë të mjaftueshme për të pushuar, për të gatuar ushqimin e duhur ose për të fjetur mjaftueshëm dhe të gjithë ne e dimë se gjumi është jashtëzakonisht i rëndësishëm për të gjithë ne....

17 October, 2017Lexo më shumë

Kurrë mos hiqni dorë nga ëndrrat tuaja

Përditshmëria është e mbushur me çaste të cilat na bëjnë të ndihemi më pak të fuqishëm....

17 October, 2017Lexo më shumë

Mos i injoroni këto ëndrra, mund t’ju ndodhë më e keqja

Ka shumë rëndësi që këtyre ëndrrave t’ua kushtoni vëmendjen e duhur, meqë e pavetëdijshmja juaj me anë të tyre dëshiron t’ju thotë disa gjëra shumë të rëndësishme ...

16 October, 2017Lexo më shumë

Fustani i nusërisë, modeli perfekt për fizikun tuaj

Zgjedhja e fustanit të nusërisë është një ndër momentet më emocionuese në përgatitjen e dasmës. ...

15 October, 2017Lexo më shumë

Sa minuta duhet të ushtroheni në një javë për të qenë mendërisht shëndoshë

Një studim ka gjetur se një orë ushtrime fizike në javë mund të parandalojnë depresioni....

15 October, 2017Lexo më shumë

Dieta e VIP-ave, ha 8 orë dhe agjëro 16 orët e tjera

Ajo është një prej dietave më të preferuara në “Hollywood” dhe emra të tillë si Nicole Kidman apo Hugh Jackman betohen se funksionon vërtetë....

15 October, 2017Lexo më shumë

Çfarë mund të bëni ditën e diel

A mund ta mendoni ditën e diel si ditë e parë të javës dhe jo të fundit?...

15 October, 2017Lexo më shumë

Dy truke të shpejta për të hequr njollat e mykut nga muret dhe tavani i shtëpisë

E keni vënë re që nëse e mbani shtëpinë mbyllur për disa kohë, befas shfaqen disa njolla të shëmtuara myku në mure, tavan, shpeshherë dhe në parket të cilat duken se shumëfishohen me shpejtësinë e rritjes së kërpudhave pas shiut....

14 October, 2017Lexo më shumë

Kjo është arsyeja përse ju dhembin flokët

Mbajtja e flokëve kapur bisht për një kohë të gjatë mund të shkaktojë jo vetëm rënie flokësh por edhe dhimbje të tyre. ...

14 October, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Bow Master Japan
  • Play Rock Wheels
  • Play iStunt 2