Organizohu – Page 18 – Lajmi.net

Aktuale

Qepa e kuqe, aleati magjik që parandalon këputjen e flokëve dhe i forcon brenda një muaji

Shpesh dëgjojmë të thuhet se flokët janë gjysma e bukurisë për një femër, por nëse bien shpesh dhe nuk ka fortësinë e shkëlqimin e duhur mund të bëhen burim stresi sidomos për femrat....

16 May, 2017Lexo më shumë

100 ide kreative për shtëpinë tuaj (Video)

Ju mund ta rregulloni shtëpinë tuaj ashtu siç gjithnjë keni ëndërruar, me gjëra prej më të thjeshtave. ...

16 May, 2017Lexo më shumë

Ja disa këshilla se si të visheni në pranverë

Nëse së fundmi çdo mëngjes shikon dollapin dhe thua “nuk kam çfarë të vesh”, mos u shokoni. ...

16 May, 2017Lexo më shumë

Të gjithë mund t’i bëni këto truqe ‘magjike’ (Video)

Truqet magjike kanë filluar shekuj më parë, dhe njerëzit që i praktikonin këto, lehtë mund të mashtronin popullin, i cili i emërtonte magjistarë, shkruan lajmi.net...

16 May, 2017Lexo më shumë

Zgjidhni stilin e flokëve sipas fytyrës suaj (Video)

A dini si të zgjidhni stilin e flokëve, në bazë të fytyrës që e keni?...

16 May, 2017Lexo më shumë

Hijet më të bukura për flokëkuqet, tendenca më e zjarrtë e vitit (Foto)

E kuqe dhe bjonde, e kuqe e zezë, e kuqe dhe portokalli, kombinimi nuk ka rëndësi, sepse rezultati përfundimtar do të jetë thjesht mbresëlënës. ...

16 May, 2017Lexo më shumë

5 produktet e kozmetikës për të cilat nuk duhet të shpenzoni shumë

Nuk ka nevojë për studime shkencore për të vërtetuar se femrat harxhojnë shuma marramendëse në produktet kozmetike, por statistikat e fundit nga industria e makeup-it na tregojnë se femrat qenkan të marrosura pas tualeteve....

15 May, 2017Lexo më shumë

Aksesorët për flokët

Nuk janë thjesht aksesorë për flokët, por mund të bëhen një elemnt stili për pamjen, duke u bërë unike dhe çdo ditë ndryshe me shumë lehtësi....

15 May, 2017Lexo më shumë

Tre mënyra natyrale për të errësuar ngjyrën e flokëve pa shkuar tek parukieria

Sa herë që bëni ndryshime në garderobë, nuk mund të mos mendoni edhe për ndonjë prekje të vogël në look si për shembull një prerje apo një ngjyrë e re flokësh. ...

15 May, 2017Lexo më shumë

Si të bëni raft për libra (Video)

Të kesh libra në shtëpi do të thotë që je i pasur, shkruan lajmi.net...

15 May, 2017Lexo më shumë

Ja si të kurseni para gjatë pushimeve

Të gjithë duan ta eksplorojnë botën. Eksperiencat nga udhëtimet mbesin të pashlyera përgjithmonë. Përvojat, zakonet, takimet, rrugët, ushqimet, njerëzit, ndejat dhe qejfet do t’i kujtoni përjetë....

15 May, 2017Lexo më shumë

Përse duhet ta hamë mëngjesin në këmbë?

Të gjithë e dimë që mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës, por ndoshta ne jemi duke e konsumuar atë tërësisht në mënyrë të gabuar, zbulojnë ekspertët....

15 May, 2017Lexo më shumë

Kështu bëhet kjo makiato (Foto)

Një barist korean krijon kryevepra në miniaturë brenda filxhanëve, duke u bërë një nga artistët e rinj më të njohur në fushën e makiatove....

14 May, 2017Lexo më shumë

Mbajeni dorën në këtë pozicion, nuk do të besoni çfarë do të ndodhë (Video)

Ne I përdorim duart për të bërë ushqimin tonë gati, apo për të vozitur. ...

13 May, 2017Lexo më shumë

E mrekullueshme, ja si të dekoroni kopshtin tuaj (Video)

Keni dë shirë të zbukuroni kopshti tuaj, mirë po ju mungojnë idetë?...

13 May, 2017Lexo më shumë

Si të bëni një arkë kursimi në kushte shtëpie? (Video)

Të gjithë pretendojmë të kemi para të kursyera në raste nevoje....

13 May, 2017Lexo më shumë

Ushqimet që duhet të hani, nëse jeni mbi 50 vjeç

Me kalimin e moshës nuk na ndryshon vetëm garderoa, apo shijet e muzikës. Pas të 30-ve, metabolizmi ynë fillon të ngadalësohet, që do të thotë se fillojmë të bëhemi më selektivë ndaj ushqimit. Ka më pak vend për kalori boshe nga pijet e embla, ëmbëlsirat dhe snacks dhe ka një kërkesë të madhe për ushqime me vlera të larta ushqyese....

13 May, 2017Lexo më shumë

7 ushqimet që parandalojnë rënien e flokëve

Rënia e flokëve është një problem që shqetëson jo pak femra, dhe që për fat të keq nuk gjen zgjidhje brenda natës, por kërkon një kohë të gjatë për t’u trajtuar. ...

12 May, 2017Lexo më shumë

Këto janë 5 objektet më të papastra në ambientin ku gatuhet

Ambienti i aneksit është ndër hapësirat më të papastra në një shtëpi ! ...

12 May, 2017Lexo më shumë

Mos vendosni parfum në verë

Shumë njerëz janë të fiksuar pas parfumeve, erërave të tyre. Por nëse do ju duhej një freskim i vogël, apo keni vendosur të mos bëni dush në këmbim të disa minutave më shumë gjumë, një shishe fragrance do të bënte ndryshim të madh....

12 May, 2017Lexo më shumë

99 gjërat që ju lehtësojnë jetën (Video)

Ne jemi të zhytur në përditshmërinë, shpesh herë të zymtë, monotone....

10 May, 2017Lexo më shumë

Për vetëm dy minuta: Ka ndarë tufë flokësh dhe ka bërë rregullim fantastik! (Video)

Ekzistojnë shumë këshilla se si t’i rregulloni shpejt flokët dhe të dukeni shumë bukur....

10 May, 2017Lexo më shumë

Mos e bëni më pyetjen “Si jeni?”, tingëllon…

Shumë prej nesh në të shumtën e kohës kur bisedojmë me miqtë, pyetja e parë që bëjmë është "si je?"...

9 May, 2017Lexo më shumë

A e dini që mund të bëni tatuazh eyeliner? (Video)

Është e rëndësishme për çdo grua që të ndihet bukur me atë që është, shkruan lajmi.net...

7 May, 2017Lexo më shumë

Shtatë gjëra që nuk duhet të bëni përpara një operacioni

Do t’i nënshtroheni së shpejti një operacioni kirurgjik? “Daily Mail” ka hartuar një listë sjelljesh dhe veprimesh, të cilat duhet t’i keni parasysh nëse do të bëni një ndërhyrje kirurgjikale....

6 May, 2017Lexo më shumë

Meshkuj, mësoni a duhet të lidheni me doktoresha

Nëse jeni duke kërkuar për një marrëdhënie me doktoreshë, jeni në avantazh. Pamja pozitive, veshja e bukur dhe personaliteti i tyre ju bën që të ndiheni shumë me fat....

3 May, 2017Lexo më shumë

Si ta nisni ditën tuaj mbarë (Video)

Fjalimet inspiruese janë gjithnjë të domosdoshme për të qenë të pranishme në ditët e zymta të jetës sonë, shkruan lajmi.net...

1 May, 2017Lexo më shumë

Si ta vëni foshnjen në gjumë për 10 sekonda (Video)

Keni probleme si ta vëni foshnjen tuaj në gjumë?...

30 April, 2017Lexo më shumë

Si ta vendosni foton e profilit në facebook pa e prerë (Video)

Është një metodë e thjeshtë për të vendosur foton tuaj të profilit ashtu siç është, mjafton të hapni fillimisht faqen e facebookut, shkruan lajmi.net...

30 April, 2017Lexo më shumë

Pesë aplikacionet për të mësuar një gjuhë të huaj

Gjithmonë një gjuhë e huaj është një aset si për CV tonë ashtu dhe në përditshmërinë dhe prezantimin me njerëz të rinj....

30 April, 2017Lexo më shumë

Këshilla si të keni sqetulla të pastra gjatë gjithë ditës

Veshjet e ngushta, temperaturat e nxehta ju bëjnë të djersisni disa herë gjatë ditës ndaj ju duhet të ndiqni këshillat e mëposhtme në mënyrë që të qëndroni të freskët gjatë gjithë ditës....

30 April, 2017Lexo më shumë

Llajneri i saktë që do i bëjë sytë tuaj të duken magjepsës

Sikurse që ulen temperaturat, edhe motivimi juaj për të veshur gjithçka pos “të trashave” bie, andaj mund të bëni diç më tepër duke bërë kombinime me sytë. Kjo sezonë është e toneve të çmueshme, sikurse e arta e ndezur dhe smeraldi, me sasinë e duhur për të prezentuar vjeshtën. Nëse zgjedhni ngjyrën e duhur, gjithçka pastaj varet nga shpirti juaj artistik....

29 April, 2017Lexo më shumë

Mjafton vetëm një ditë për t’u dobësuar

Për tu kthyer në formë mjafton vetëm një ditë. Vetëm një ditë kufizime dhe gjithë java e lirë. Pak a shumë. Kështu premton Marc Messegue me ditën e dobësimit, një zakon ushqyerje në gjendje të përmirësojë cilësinë e jetës dhe shëndetin, pa hequr dorë nga shumë gjëra ...

26 April, 2017Lexo më shumë

Eksperimente të mahnitshme që mund t’i bëni në shtëpi (Video)

A e dini se mund të bëni ngjyrë të padukshme?...

26 April, 2017Lexo më shumë

Sa shpesh duhet ta pastroni secilën rrobë që e keni në dollap

Pranojeni: Ka kohë që nuk i keni pastruar disa nga rrobat të cilat kërkojnë pastrim thuajse të përditshëm…...

26 April, 2017Lexo më shumë

Ushtrimet që duhet t’i bëni për të pasur stomak të rrafshët (Video)

Urreni stomakun tuaj? Atëherë, filloni të ushtroni....

26 April, 2017Lexo më shumë

20 gjërat që çdo ditë i bëni gabim (Video)

A e dini vërtetë si të përdorni një folie, ashtu që të mbijetojë për gjashtë muaj pa asnjë problem?...

26 April, 2017Lexo më shumë

Si t’i hiqni 8 kilogramë për 7 ditë (Video)

Janë afruar ditët e ngrohta dhe ju thjeshtë doni të hiqni kilogramët e tepërt në trupin tuaj?...

25 April, 2017Lexo më shumë

Si të fishkëlleni (Video)

A dini të fishkëlleni me një dorë, apo me të dy duart?...

24 April, 2017Lexo më shumë

Zgjidhni një prej fëmijëve dhe mësoni se çfarë personaliteti keni

Mund t’ju duket një test i thjeshtë, por që zbulon disa tipare të personalitetit tuaj. Në këtë fotografi shikoni 4 fëmijë, secili me një germë përfaqësuese. por pyetja është: “Cila prej tyre është vajzë?”...

24 April, 2017Lexo më shumë

Metoda Leonardo da Vinci, si të çlodheni me vetëm 4 orë gjumë

Krijuesi i madh i Rilindjes, Leonardo da Vinci e kishte kohën gjënë më të vlefshme. Atij i duheshin shumë orë për të punuar me idetë, ndaj mendoi të merrte edhe disa orë nga gjumi....

24 April, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bow Master Japan
  • Play Urban Basketball
  • Play Rock Wheels