Organizohu – Lajmi.net

Aktuale

Pranvera pastel: Të gjitha fotot e veshjeve që duhet të kesh edhe ti!

Nuk se është ndonjë ide kaq e re, por ngjyrat pastel, në pranverë, përfaqësojnë një ide absolutisht perfekte. ...

13 March, 2018Lexo më shumë

”Mos kërko falje për trupin tënd”- Ideja që mund të ndryshojë botën

Sonya Renee Taylor, një aktiviste dhe poete e cila identifikohet si e shëndoshë dhe e zezë, refuzon të kërkojë falje për trupin e saj....

13 March, 2018Lexo më shumë

Pesë investime të mira pas të cilëve banesa juaj do të duket si e re!

Ju pëlqen apo jo, në një moment banesës suaj i duhet një renovim. Gjërat e reja janë bërë të vjetra, ato që kanë qenë të vjetra tani janë shkatërruar, ashtuqë që të mos krijoni dëm edhe më të madh mos e prolongoni fillimin e punimeve....

12 March, 2018Lexo më shumë

Stina e pranverës: Kujdesi dhe këshillat ndaj alergjive

Periudha që favorizon më shumë shfaqjen dhe zhvillimin e sëmundjeve alergjike është periudha e fëmijërisë së hershme, periudhë shumë e rëndësishme për një pjesë të madhe të sëmundjeve kronike alergjike....

12 March, 2018Lexo më shumë

Trendi më i ri për çiftet e martuara

Dashuria kurorëzohet me unazë, por a keni menduar ndonjëherë se ajo edhe mund të zëvendësohet me diçka tjetër?...

11 March, 2018Lexo më shumë

Për të zhdukur rrudhat në fytyrë, hani këto ushqime

Shumë kremëra gjenden në treg që ndalojnë rrudhat në fytyrë, por kushtojnë shumë....

11 March, 2018Lexo më shumë

Si të ruani para

Keni dëshirë të ruani para por nuk dini se si?...

10 March, 2018Lexo më shumë

Gjashtë hilet për t’u dukur më e gjatë

Nëse do t’i kushtonit pak më shumë vëmendje kombinimit të veshjeve, jo vetëm që outfit juaj do të tërhiqte vëmendjen e të gjithëve, por ju mund t’i krijoni të tjerëve dhe iluzionin sikur jeni më e gjatë, më e hollë, apo me forma më të lakuara!...

10 March, 2018Lexo më shumë

Këshilla mode që duhet të dijë çdo grua në të 40-at e saj

Nëse në të 20-at dhe 30-at mund t’ju lejohet të bëni gabime, në dekadën e katërt të jetës, nuk ju kanë hije këto të fundit!...

10 March, 2018Lexo më shumë

Kjo teknikë e lashtë japoneze vret stresin në pesë minuta

Është konsideruar si sëmundja e shekullit, pasi ka marrë shumë jetë njerëzish! Stresi shfaqet në forma të ndryshme dhe kërkon trajtim të menjëhershëm....

9 March, 2018Lexo më shumë

Punët që paguhen më së shumti, për të cilat nuk të nevoitet diploma bachelor

Një diplomë e studimeve bachelor nuk është e vetmja mundësi që keni për të zhvilluar një karrierë në një drejtim të caktuar....

9 March, 2018Lexo më shumë

Hani këto ushqime që të mos keni rrudha në fytyrë

Shumë krema gjenden në treg që ndalojnë rrudhat në fytyrë, por kushtojnë shumë....

7 March, 2018Lexo më shumë

Vendet që duhet të vizitohen përpara se të zhduken përgjithmonë

Nëse keni një listë të gjatë të vendeve në mbarë botën që dëshironi të shihni, mund të keni nevojë të filloni me përparësi....

6 March, 2018Lexo më shumë

Pse nuk duhet të përdorësh sfungjer sa herë aplikon pudrën në fytyrë?

Një nga veprimet e përditshme të bukurisë që mund të mos i kesh kushtuar rëndësinë e duhur është aplikimi i pudrës me fungjer. Sa shpesh e bën këtë gjë? Çdo ditë, apo jo?...

6 March, 2018Lexo më shumë

Sekreti për të bërë fotografi ideale

Qëndrimi juaj ka shumë rëndësi që fotografia të jetë ashtu siç dëshironi, shkruan lajmi.net...

6 March, 2018Lexo më shumë

Mos i ndani lulet nga zyra e punës, ju mbajnë larg sëmundjeve

Sipas hulumtimeve, prania e luleve në zyrë sjell shumë përfitime për punëtorët, duke përfshirë parandalimin e ditëve të sëmura dhe reduktimin e stresit....

5 March, 2018Lexo më shumë

Hijezimet për çdo ngjyrë të syve

Shpesh është vështirë t’i gjejmë tonet e ngjyrave të cilat iu përshtaten ngjyrës së syve. Prandaj, për çdo ngjyrë të syve kemi zgjedhjen e hijeve, që në mënyrë të përkryer i përshtatet çdo syri....

5 March, 2018Lexo më shumë

Fundet me pala, trend për pranverë

Nuk ka munguar në garderobën e një femre që prej një kohe mjaft të gjatë aq sa nuk arrijmë ta kujtojmë....

5 March, 2018Lexo më shumë

5 gjëra që nuk duhet të sakrifikoheni për asnjë lidhje

Rënia në dashuri është absolutisht një gjë e bukur. Ajo ju fuqizon....

4 March, 2018Lexo më shumë

7 gjërat që meshkujt i bëjnë vetëm me femrat që i duan vërtetë

Mos e mendoni më nëse mashkulli juaj ju do apo jo. Lexoni këto shenja dhe e dini me siguri....

4 March, 2018Lexo më shumë

14 ndryshimet që duhet t’i bëj një femër pas moshes 30-vjeçare

Sam Walton themeloi Walmart në moshën 44 vjeçare; Julia Child publikoi librin e saj të parë në 60. Vitet e tua më të mira mund të jenë përpara jush....

4 March, 2018Lexo më shumë

Shkencëtarët zbulojnë 8 tipare të femrave, që për meshkujt janë shumë atrakive

Pothuajse të gjithë duan të dinë përgjigjen ndaj pyetjes, "Si të jeni atraktiv për seksin tjetër?"...

3 March, 2018Lexo më shumë

Mark Zuckenberg fton të gjithë ta lexojnë librin islam “Mukaddima” të Ibn Khaldun-it

''The Muqaddimah'' e cila përkthehet si ''The Introduction'' ose ''Hyrja'' - ''Mukaddima'' është shkruar në vitin 1377 nga historiani musliman Ibn Khaldun. ...

3 March, 2018Lexo më shumë

Vuani nga anemia? Hani këto ushqime për t’u përmirësuar

Anemia është një nga sëmundjet që sjell shumë simptoma klinike në organizmin e pacientëve që vuajnë prej saj. Rrallë mund të ndodhë që anemia të vijë si pasojë e keqpërthithjes së lindur të hekurit, acidit folik, apo vitaminës B12. ...

2 March, 2018Lexo më shumë

Si ta mbroni lëkurën nga moti i ftohtë

Nuk është ndonjë sekret se ndryshimet në mot ndikojnë edhe në shëndetin tonë – posaçërisht kur është fjala për shëndetin e lëkurës....

2 March, 2018Lexo më shumë

Pesë hapa të thjeshtë për të mësuar një gjuhë të re

A keni filluar ndonjëherë të lexoni një libër në anglisht dhe e keni lënë në gjysmë sepse ka qenë shumë i vështirë?...

2 March, 2018Lexo më shumë

Keni thonjë të dobët dhe që thyhen? Ja çfarë duhet të bëni

Sa frustruese është të të thyhen thonjtë pikërisht kur këta të fundit kanë arritur atë gjatësi ideale për t’i lyer apo për t’i bërë tek estetistja?...

27 February, 2018Lexo më shumë

Vetëm përzieni këta tre përbërës dhe spërkatni xhamin: Xhamat e veturave më nuk do të kenë akull!

Për përgatitjen e këtij lëngu të fuqishëm duhet të ndani një sasi shumë të vogël parash....

27 February, 2018Lexo më shumë

Nëse e shihni këtë etiketë në fruta, mos e blini, kjo është arsyeja!

Shumica prej nesh nuk e dinë se etiketat që janë bashkëngjitur me frutat dhe perimet janë aty për një arsye më tepër sesa thjesht skanimi i çmimit....

27 February, 2018Lexo më shumë

Tre hapa për të mësuar një gjuhë të re

Është shumë e vështirë të mësoni një gjuhë të re kur nuk mbani kurse, apo kur ju duhet të mësoni nga shtëpia....

26 February, 2018Lexo më shumë

Largimi i njollave të zakonshme me produkte shtëpiake

Është e vështirë të mirëmbahet bardhësia e rrobave, dhe ende më i vështirë është procesi i heqjes së njollave apo i zverdhjes së rrobave që shfaqet pas disa larjeve....

26 February, 2018Lexo më shumë

Zgjidhja praktike për ta bërë shtëpinë tuaj të duket më e madhe

Vërtetë, ne nuk mund të lëvizim mure me një lëvizje të dorës. Por ne mund të krijojmë iluzione optike që do të ndihmojnë për të zgjeruar vizualisht edhe hapësirat më të vogla të jetesës....

26 February, 2018Lexo më shumë

Shmangni sarkazmën në intervistë pune, arsyet…

Intervistat e punës dhe shqyrtimet në punë mund të jenë poshtëruese, prandaj është paksa e zakonshme të thyhet akulli me një copëz humor. Por, nëse sensi juaj i humorit është shumë sarkastik, kjo mund të jetë shumë keq për ju....

25 February, 2018Lexo më shumë

5 gjëra që ju absolutisht nuk duhet të bëni kur gatuani pulë

Nëse je diçka si unë, atëherë ti je një tifoz i madh i ngrënies së pulës....

24 February, 2018Lexo më shumë

Ajo fillon përzierjen e vezëve dhe bananeve. Por kur e sheh rezultatin … është e mrekullueshme!

Ju duhen vetëm duhet dy përbërës të thjeshtë. Dhe më e mira nga të gjitha ... Është super e shijshme. ...

24 February, 2018Lexo më shumë

Rruga më e shkurtër drejt suksesit!

Të gjithë kanë nevojë për pozitivitet në jetë. ...

24 February, 2018Lexo më shumë

Si të bëhesh milioner pa bërë 30 vjeç

Si të bëhesh milioner është një temë tabu. Të thuash që mund të bëhesh i tillë pa arritur të 30-at duket fantazi. Nuk duhet të jetë tabu, përkundrazi mund të bëhet realitet. Në moshën 21-vjeçare, braktisa universitetin pa asnjë lek në xhep dhe me borxhe, dhe kur mbusha 30 vjeç, isha tashmë milioner.” – thotë Grand Cardone, një ekspert i shitjeve ndërkombëtare....

24 February, 2018Lexo më shumë

5 gjërat më të rëndësishme që duhet të dini para se të martoheni

Pra, jeni në dashuri dhe gjithçka që mund të mendoni është kur të martoheni dhe të kaloni gjithë jetën tuaj me dashurinë tuaj. ...

23 February, 2018Lexo më shumë

8 trike gjeniale për të humbur peshë dhe të ndiheni më të shëndetshëm se kurrë

Këta hapa të thjeshta, por të mençura do t'ju ndihmojnë të humbni peshë dhe të ndiheni më të shëndetshëm, pa dietë të rreptë ose ndëshkimin e regjimit të palestrës....

23 February, 2018Lexo më shumë

Mbajeni telefonin larg vetes kur flini, arsyet…

Ai është bërë pjesë e pandarë e njerëzve që nga momenti kur zgjohen nga gjumi e deri kur flenë....

23 February, 2018Lexo më shumë

Si të bëheni person më i mençur vetëm përmes internetit

Në vitet e fundit interneti ka evoluar me të madhe, e veçanërisht platforma YouTube....

23 February, 2018Lexo më shumë

Largoni erërat e këqija nga kuzhina

Për shkak të gatimit, mbetjeve të ushqimt, disa erëra jo të këndshme përhapen në të gjithë shtëpinë, duke krijuar një ambient jo fort të këndshëm, Por ka disa truke për të laruar erërat jo vetëm të ushqimit, por të furrës, tubave të lavamanëve dhe frigoriferit. ...

22 February, 2018Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Bow Master
  • Play Rock Wheels
  • Play Bike Rivals