Organizohu – Lajmi.net

Aktuale

Shtëpi e pastër në tetë minuta

E kujt nuk i ka ndodhur që të marrin një telefonatë apo një mesazh të papritur ku i thonë se po vijnë miq të papritur në shtëpi. ...

21 June, 2017Lexo më shumë

Ide për dekorimin e shtëpisë suaj (Video)

Keni para dhe nuk keni ide se si të dekoroni shtëpinë tuaj?...

20 June, 2017Lexo më shumë

Cepat më të papastër në shtëpinë tuaj

Sipas “Society for erenal microbiology”, disa bakterie mund te shumohen çdo 20 minuta nëse gjejnë kushtet e përshtatshme, dhe sipas disa studimeve, vendet më të papastra në shtëpi janë ato ku bakteriet mund ta bëjnë këtë pa problem....

20 June, 2017Lexo më shumë

Truke të thjeshta pastrimi që duhet të njohë çdo zonjë shtëpie (Foto)

Ardhja e fundjavës është një mundësi shumë e mirë për t’u qetësuar nga stresi i ditëve të lodhshme në punë e në shkollë....

19 June, 2017Lexo më shumë

Si të lexosh një libër, katër nivelet e leximit

Me qëllim quhen nivele, e jo “lloje”, sepse llojet janë të ndara e të ndryshme prej njëra tjetrës ndërsa nivelet janë përparuese (gradualisht kalohet prej një niveli të ulët tek tjetri më i lartë)...

19 June, 2017Lexo më shumë

20 filmat që çdo grua duhet t’i shohë (Video)

Disa prej këtyre filmave ju bëjnë t'i kujtoni gjatë, ndërsa disa të tjerë t'i shikoni vetëm njëherë dhe t'i harroni. ...

19 June, 2017Lexo më shumë

Doni të mësoni fëmijën tuaj për planetet? Kjo është mënyra më e mirë! (Video)

Keni dëshirë të mësoni fëmijët tuaj për planetet që ndodhen në univers? ...

19 June, 2017Lexo më shumë

Katër arsye se përse ecja është një nga ushtrimet më të mira

Ecja ju mundëson të gëzoni një shëndet më të mirë dhe njëkohësisht nuk shkakton edhe shumë lodhje....

19 June, 2017Lexo më shumë

9 cepat më të papastër në shtëpinë tuaj

Sipas “Society for erenal microbiology”, disa bakterie mund te shumohen çdo 20 minuta nëse gjejnë kushtet e përshtatshme, dhe sipas disa studimeve, vendet më të papastra në shtëpi janë ato ku bakteriet mund ta bëjnë këtë pa problem....

19 June, 2017Lexo më shumë

Si të shpëtoni nga era e keqe e gojës

Madje edhe sikur të shmangni hudhrën apo pijet alkoolike, ju sërish mund të keni aromë të keqe të gojës. Dhe të gjithë jemi ballafaquar në ndonjë rast të rëndësishëm apo takim emergjent dhe gjëja e parë që na vije ndërmend është një çamçakëz i besueshëm. ...

18 June, 2017Lexo më shumë

Doni të keni kujtesë perfekte? Ja çfarë duhet të bëni (Video)

Nëse jeni të stresuar për shkak të memories së dobët, këto zakone ju bëjnë që të zhvilloni atë....

18 June, 2017Lexo më shumë

Dhjetë mënyrat se si burrat veshen gabim (Video)

Burrat shpesh veshen gabim, duke filluar nga këmisha, deri tek këpucët apo ora që e vendosin në dorë, transmeton lajmi.net...

17 June, 2017Lexo më shumë

Këto janë modelet që i zëvendësojnë xhinset e ngushta (Foto)

Për shumë vite me radhë xhinset e ngushta kanë qënën kryefjala e modës së xhinseve, por tashmë do të duhet të ngelen në fund të garderobës, dhe ku i dihet mund të dalin prej aty kur të rikthehen prapë në modë....

16 June, 2017Lexo më shumë

Truket e metodat natyrale si të pastroni pajisjet hidrosanitare

Sikur pajisjet hidrosanitare të shkelqenin si në katologët që shohim nëpër showroom-e do të ishim shumë të kënaqura, por ja që një dush, a një larje fytyre apo duarsh vesh me një shtresë uji hidrasanitaret duke i marrë shkëlqimin....

16 June, 2017Lexo më shumë

Pantallonat, modelet që duhen për verën (Foto)

Në zyrë, në det, në mal e në qytet, pantallonat mund të jenë aleati perfekt i pamjes verore. ...

16 June, 2017Lexo më shumë

Horoskopi për ditën e sotme

Dashi Zemërgjerësia do të shënjojë jetën tuaj në çift. Edhe pse në disa momente mund të keni ndonjë dyshim, kjo nuk do përbëjë problem. Do jetë një ditë përgjithësisht e lumtur. Ju beqarë nuk duhet të abuzoni me joshjen sepse nuk do arrini asgjëkundi. Me financat do keni disa probleme. Demi Marrëdhenia juaj me partnerin/en […]...

16 June, 2017Lexo më shumë

Maska bukurie me sodë buke që duhet t’i provoni para se të shkoni në plazh

Kujdesi për fytyrën është pjesë shumë e rëndësishme e ritualit të mirëmbajtjes për çdo femër, por jo më pak të përjashtuar duhet të ndihen meshkujt....

16 June, 2017Lexo më shumë

Maska me dy përbërës që u rikthen flokëve gri ngjyrën natyrale

Makthi më i keq i çdo gruaje është që vitet të reflektohen në pamjen e tyre e ato të mos kenë asgjë për të bërë....

16 June, 2017Lexo më shumë

Të gjithë përbërësit për kuzhinën e ëndrrave (Foto)

Nëse po mendoni të rimodeloni kuzhinën tuaj, apo keni një shtëpi të re për të mobiluar por nuk dini nga t’ia filloni, ju vijnë në ndihmë ekspertët me trendet më të fundit të 2017, nga të cilat mund të krijoni ide....

16 June, 2017Lexo më shumë

Gjërat që mund t’i bëni me mikrovalën që nuk kanë lidhje me ushqimin

Ndonëse mikrovala ka rreze elektromagnetike, ajo është një pajisje që gjendet thuajse në çdo shtëpi....

16 June, 2017Lexo më shumë

Përdorimet e jashtëzakonshme të ujit të oksigjenuar, nga pastrimi deri tek kopshtaria

Me shumë mundësi, kur dëgjoni togfjalëshin peroksid hidrogjeni, asgjë nuk ju vjen ndërmend, pasi të gjithë e njohin ne emrin ujë i oksigjenuar! ...

16 June, 2017Lexo më shumë

Shkuma e shampos dëmton flokët

Larja e flokëve më shumë se tre herë në javë mund t’i dëmtojë ato, por përdorimi i tepruar i shampos mund t’i dëmtojë edhe më shumë. ...

15 June, 2017Lexo më shumë

Mënyra e duhur si duhen hekurosur veshjet sipas materialit

Jo të gjitha materialet hekurosen njësoj, por këtë e mëson vetëm pasi ke prishur një, dy ,tre ose më shumë rroba (fatkeqësisht)....

15 June, 2017Lexo më shumë

Si të zgjidhni xhinset e duhura sipas formës së trupit (Foto)

Edhe pse stina e verës nuk mund të mendohet pa veshjet e lehta, fundet dhe fustanët e hollë, sërish nuk është akoma kohë për të fshehur në dollap pantallonat e gjatë xhins....

15 June, 2017Lexo më shumë

Mos u gënjeni nga broshurat e pushimeve

Sezoni i verës ka filluar shumë prej jush kanë filluar të planifikojnë pushimet duke u interesuar për një vend sa më të përshtatshëm për ju e familjen tuaj....

15 June, 2017Lexo më shumë

Këto janë modelet e mbathjeve më të bukura deri tek ato më pak tërheqëse sipas meshkujve (Foto)

Burrat i identifikojnë si ëndrra erotike, ndërkohë që për femrat janë më së shumti rehati....

15 June, 2017Lexo më shumë

Dekore fantastike për shtëpi (Video)

Me gjërat prej më të thjeshtave që i mbani në shtëpi, mund të krijoni gjëra të mrekullueshme, shkruan lajmi.net...

14 June, 2017Lexo më shumë

Fustan nusërie me stil për ditën më të hareshme

Pa marrë parasysh se a e blini, qepni apo huazoni fustanin e nusërisë, me rëndësi është që modelin që do ta zgjidhni t’ju bëjë të ndiheni rehat, sepse e veshur me fustan do ta kaloni tërë ditën....

14 June, 2017Lexo më shumë

Depilimi me sheqer, receta tradicionale që nuk dështon kurrë (Video)

Stina e dimrit është stina më pak impenjative në krahasim me periudhat e tjera të vitit. ...

13 June, 2017Lexo më shumë

Keni frikë nga filmat horror? Ja çfarë duhet të bëni (Video)

Mund të ndodhë që pas shikimit të një filmi horror në mes të natës, të kemi frikë për të dalur edhe nga dhoma ku qëndrojmë....

13 June, 2017Lexo më shumë

Çantat e plazhit, modelet që duhet të keni (Foto)

Nga modelet klasike tek modelet lëkurë më shik: çantat për në plazh janë detaji që bën diferencën për të qënë me stil dhe në det....

13 June, 2017Lexo më shumë

Hani këtë çdo mëngjes dhe shikoni ndryshimin drastik që do të pësoni (Video)

Jeni zgjuar dhe nuk dini çfarë të hani? Mos u brengosni, nuk jeni i vetmi......

13 June, 2017Lexo më shumë

Dieta e supës së lakrës!

Dieta e supës së lakrës rikthehet, dhe ekspertët thonë se të ndihmon të humbasësh 6 kile në 7 ditë. ...

13 June, 2017Lexo më shumë

Mënyra më e mirë për ruajtjen e grimit (FOTO)

Është fundi i një ditë të gjatë dhe të lodhshme, por ju keni plane për në darkë dhe duhet të bëni një dush që të ndiheni më e freskët....

12 June, 2017Lexo më shumë

Njihuni me mënyrat si të mbijetoni në det (Video)

A dini si të notoni edhe në valë të mëdha?...

12 June, 2017Lexo më shumë

Si të flisni në atë mënyrë që të gjithë njerëzit do të duan t’ju dëgjojnë

Të filloni një bisedë interesante mund të jetë e vështirë, por ta mbani dëgjuesin të interesuar në atë bisedë është një gjë edhe më e vështirë. Ju mund të keni frikë se do të lini përshtypje të keqe tek personat me të cilët jeni duke biseduar, e kjo mund t’ju shkaktojë stres dhe shqetësim....

11 June, 2017Lexo më shumë

25 gjëra që mund t’i bëni të dielën (Video)

Nuk dini çfarë të bëni këtë ditë të dielë?...

11 June, 2017Lexo më shumë

Vajza, kjo është koha më e mirë për t’i hequr qimet e këmbëve

Heqja e qimeve në këmbë mund të jetë ndër gjërat më të mërzitshme, më frustuese dhe më bezdisëse nga të gjitha ‘detyrat e bukurisë’ që ekzistojnë. Megjithatë, para se ta kapni briskun e rrojës, është mirë të dini diçka…...

10 June, 2017Lexo më shumë

7 mënyra si të dukeni më e gjatë dhe më e hollë (Video)

Të jesh e vogël me trup, ka disa përparësi, ju bën të dukeni më e re gjithmonë. Sidoqoftë, ju duhet të përzgjedhni veshjet tuaja me kujdes, pikërisht për shkak të gjatësisë suaj, transmeton lajmi.net...

10 June, 2017Lexo më shumë

Si të visheni gjatë verës (Video)

Janë pesë ide, të cilat shpalosen para jush në formë shpjegimi bashkangjitur me fotografitë dhe përmbledhjet e videove të cilat ju tregojnë si duhet të visheni gjatë verës, shkruan lajmi.net...

10 June, 2017Lexo më shumë

Disa të fshehta për të ndalur urinë, kur e kemi tepruar me të ngrënën

Për t’u çliruar nga uria, fillimisht duhet të kuptojmë disa faktorë të tipit psikologjik. Bëhet fjalë për frenimin e urisë nervore, ose nxitjen e teprimit me të ngrënën, duke u zhytur kështu në një rreth vicioz, nga i cili duket e pamundur të dalësh. Dëshira për t’u dobësuar nuk përkon gjithmonë me atë që dëshiron instinkti ynë. ...

10 June, 2017Lexo më shumë

Sezoni veror nuk mundet pa to: Pantallonat e bardha, zgjedhje e qëlluar!

Njëra ndër pjesët e veshjeve të cilat pothuajse çdo vajzë i ka në dollapin e vet, janë pantallonat e bardha....

10 June, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Kim Jung, bëhet pjesë e batutave
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Bike Rivals
  • Play Bubble Trouble
  • Play Bow Master Japan