LoveSex – Page 43 – Lajmi.net

Aktuale

‘Aftersex’ trend në rrjetet sociale

Si duket ‘selfie’ ka kaluar çdo kufi të mundshëm, pasi tani personat kanë filluar të publikojnë fotografi pas seksit....

1 April, 2014Lexo më shumë

15 pyetje që duhet t’i bëni në takimin e parë

Nëse takimi i juaj i parë ju bën shumë nervoz, atëherë duhet ta dini shumë mirë se nuk jeni të vetmit që ndiheni kështu....

1 April, 2014Lexo më shumë

Martesa ul rrezikun në zemër

Njerëzit të cilët janë të martuar kanë mundësi më të vogël për të pasur sëmundje kardiovaskulare, në krahasim me ata që nuk janë të martuar ose të divorcuar....

31 March, 2014Lexo më shumë

Ankthi i penisit

‘Ankthi i Penisit’ është një sëmundje psikologjike – kështu thonë se paku studimet më të reja të bërë rreth kësaj çështjeje....

30 March, 2014Lexo më shumë

Gjërat seksi pas seksit

Pasi keni kryer një marrëdhënie seksuale ju mund të bëni disa gjëra tjera seksi pas saj, të cilat janë me të vërtetë të rëndësishme....

25 March, 2014Lexo më shumë

Ushqimet për një seks më të mirë

Nëse dëshironi që të keni risi në jetën tuaj seksuale, atëherë janë disa ushqime që mund të ju ndihmojnë rreth kësaj gjëje....

22 March, 2014Lexo më shumë

Shenjat që tregojnë se nuk duhet të martoheni me të

Nëse jeni duke e konsideruar martesën, atëherë duhet të lexoni këtë artikull dhe duhet të jeni të sigurtë që mashkulli juaj nuk e posedon ndonjërën nga ato që thuhen më poshtë. ...

21 March, 2014Lexo më shumë

5 mënyra për një masazh seksi

“Masazhet sensuale inkurajojnë të dashuruarit të jenë të hapur me pjesët e tyre të trupit, të cilat kanë turp t’i ekspozojnë lirshëm gjatë marrëdhënieve seksuale. Këtu keni 5 hapa sesi të bëni një masazh sensual dhe te paharruar”, ishin fjalët e Gordon Inkeles, autor i librit ‘The New Sensual Massage’. Krijoni hapësira Një shtrat i […]...

15 March, 2014Lexo më shumë

Si të veproni kur tradhtoheni?

Për momentin ju jeni të martuar. Vjen një moment kur bashkëshortja juaj ju tradhëton, atëherë çfarë duhet të bëni ju? Të bëni gjënë e njëjtë gjë bëri dhe ajo, apo duhet të veproni në ndonjë mënyrë tjetër? ...

15 March, 2014Lexo më shumë

5 arsye që të bëni pushim nga seksi

Arsyet pse duhet të pushoni nga seksi: 1- Sipas besimeve popullore, seksi me një të panjohur nuk ndikon në shërimin tuaj nga një traumë e mëparshme. Ju duhet t’i jepni kohë zemrës tuaj që të pushojë, para se të lejoni dikë tjetër të futet në krevatin tuaj. 2- Seksi pa dyshim që është i shijshëm, […]...

14 March, 2014Lexo më shumë

Disa shenja që tregojnë se jeni duke pasur një aferë emocionale

Nese ia keni thënë vetës këto gjëra, ju jeni pak emocional me bashkëpunëtorin tuaj. Ndoshta nuk mund ta identifikoni ende, por do ta kuptoni tash. Ka shumë miqësi të shëndetshme në mes gjinive të kundërta, kështu që si mund ta dini kur e keni kaluar vijën e kuqe të miqësisë? Këtu kemi disa shenja që […]...

12 March, 2014Lexo më shumë

Seksi oral i mirë për shëndetin e grave

Shkenctarë nga Universiteti i New York’ut, të cilët nëpërmjet një ankete dhe jo me anë të eksperimentit praktik, krahasuan jetën seksuale të 290 vajzave dhe shëndetin e tyre mendor. Siç vijon hulumtimi, tregon se lëngu i spermës përmban kimikate që rrisin humorin, dashurinë, shkaktojnë gjumë më të mirë dhe gjithashtu përmbajnë të paktën tre kimikate […]...

10 March, 2014Lexo më shumë

Tre gjëra që s’duhet t’i thuash pas seksit

Oksitocin – i njohur gjithashtu edhe si hormon, lirohet në tru gjatë dëshirës së madhe për të bërë seks me partnerin, thotë autori i studimit Amanda Denes. Megjithatë, testosteronet besohet se janë shkaktare të shfaqjes së efektit të oksitocinës, sipas studimit. Kështu që përderisa truri i saj është ende pa gjumë, sistemi juaj është duke […]...

7 March, 2014Lexo më shumë

Disa shenja që tregojnë se martesa juaj po shkon drejt fundit

Ne kemi mbledhur disa nga shenjat që paralajmrojnë se ju jeni në këtë fazë. 1. Ju nuk jeni duke biseduar shumë për gjëra “personale”. 2. Ju jeni duke u ankuar për të njejtat gjëra pa pushim. 3. Ju nuk mund të kuptoheni apo të bini dakord për shumë çështje të rëndësishme që ju rrethojnë. 4. […]...

7 March, 2014Lexo më shumë

Aplikacioni për seks më të mirë

Me sa duket, disa njerëz e bëjnë. Një aplikacion i quajtur Spreadsheets ju lejon që të ndiqni aktivitetin tuaj të vazhdueshëm në dhomën tuaj të gjumit, dhe rreth 12,000 njerëz e kanë shkarkuar atë në internet. Ashtu si shumica e aplikacioneve të tjera të vetë-monitorimit, Spreadsheets mban një rekord tuajin të përformancës. Së pari ju […]...

7 March, 2014Lexo më shumë

Si ta dini që jeni përfekt për njëri-tjetrin?

Njerëzit të cilët thonë fjalë më të fuqishme, më të bukura, më të ndjeshme – kanë më shumë mundësi që të jenë së bashku përgjithmonë. Hulumtimet në Universitetin e Teksas’it ranë në përfundim se fjalët janë ato që e bëjnë lidhjen më të qëndrueshme – fjalët e bukura jo ato banale. Kështu që ata kishin […]...

6 March, 2014Lexo më shumë

Sekreti për një martesë të lumtur dhe të gjatë

Rezulton se çelësi për një martesë të gjatë dhe të lumtur është seksi, sipas një studimi të kohëve të fundit në Journal of Gerontology. Hulumtuesit intervistuan 732 çifte të martuara ndërmet moshave 57 dhe 85 dhe gjetën se ata që thanë se kanë pak ose aspak seks në martesë, rezultuan se kanë nivele më të […]...

6 March, 2014Lexo më shumë

4 shenja që ju tregojnë se ai po bie në dashuri me ty

Ndjenjat, sidomos ato të dashurisë, janë si ndjenjat që i përjetojmë në ashensorë. Ndjejmë një lloj emocioni të veçantë në brendësi të kokës tonë, por shumicën e kohës ne nuk i’a vëmë veshin. Shumica e femrave i simpatizojnë meshkujt që i shprehin ndjenjat, por nuk ka shumë të këtillë që e bëjnë këtë. Por femra, […]...

5 March, 2014Lexo më shumë

Disa fakte interesante për seksin

1. Njeriu mesatar i shëndetshëm prodhon rreth 300 milionë spermatozoide në vetëm një sasi të vogël sperme apo thënë ndryshe në sasi të një luge çaji. Por, është vetëm një spermatozoid të cilin e pranon gruaja për ta fekonduar vezën. 2. Sipas një sondazhi të faqes elektronike Retrevo, 36% e njerëzve nën moshën 35 vjeçare […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

Mësoni pse puthja është e mirë për shëndetin tuaj

Duke u bazuar në autoren e librit “Puthja”, të Andrea Demirjian, puthja mund të bëjë shumë çudi në trupin tuaj. Këtu kemi 7 arsye pse puthja është e mirë për shëndetin: 1. E dobëson tensionin e lartë të gjakut 2. I largon dhimbjet psiqike 3. Liron kemikale të lumtura 4. Parandalon dëmtimin e dhëmbëve 5. […]...

4 March, 2014Lexo më shumë

Seks: Çfarë të prisni nga hera e parë?

Ndoshta hera e parë mund të jetë e frikshme, por ju nuk duhet të shqetësoheni sepse ne jemi këtu për t’ju udhëzuar! Ju keni mësuar tashmë për rreziqet dhe përfitimet që lidhen me marrëdhënien, por si ta dini se çfarë realisht po pret partneri nga ju? Ne kemi biseduar me disa ekspertë për t’ju ndihmuar […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Si të kemi një seks më të mirë

Në kundërshtim me atë që ju mund të mendoni, është romantike që ta planifikoni seksin. Caktoni një datë për seks! Në jetë nganjëherë jemi të zënë dhe më mirë është që seksin ta caktojmë më herët. Ndërtoni datat seksuale me burrin/gruan tuaj. Kjo ju ndihmon që të jeni në gjendje të parashikoni një seks më […]...

3 March, 2014Lexo më shumë

Prezervativi elektrik që përmirëson seksin në jetën tuaj

Marsin e kalur, Bill dhe Melinda Gates kishin sfiduar zbuluesit botëror duke shfaqur shpikjen e tyre “Gjenerata e re e prezervativëve”, i cili nuk do të zvogëlojë cilësinë e ndjenjave gjatë seksit. Ky prezervativ është bërë nga një kolagjent që rrjedh nga një pjesë lëkure viçi, duke e bërë atë lëkurë më të ngjashme me […]...

1 March, 2014Lexo më shumë

4 mënyra për ta gjetur dashurinë në jetën tuaj

Lidhja e juaj e fundit e dashurisë nuk përfundoi aq mirë? Apo miqtë tuaj janë të lodhur duke ju dëgjuar juve duke u ankuar apo duke i dëgjuar tregimet e tua të tentimeve për ta pasur ish-të dashurin/ën përsëri? Ju vetëm se jeni shumë optimist dhe ndiheni shumë i vetmuar dhe i padashur për momentin. […]...

27 February, 2014Lexo më shumë

Femrat i preferojnë filmat porno gjatë seksit

Mendoni se filmat porno janë më të përshtatshëm për një ‘solo aksion’? Jo tamam. 59 për qind e femrave që shikojnë filma porno, e kanë bërë të njëjtën gjë derisa ishin duke bërë seks me partnerin e tyre, sipas studimeve më të fundit nga IFOP, institut i sondazhit dhe Cam4, një uebfaqe e uebkamerave për […]...

18 February, 2014Lexo më shumë

Stinët më të mira për seks

Në cilën stinë të vitit çiftet kanë më shumë dëshirë për të bërë seks? Vera fiton me një dominim të përqindjes së preferencave, 60%. Ky është përfundimi i nxjerrë nga studimet e fundit të bëra në SHBA. Stina e nxehtë ndiqet nga dimri, ndërsa pas tyre renditen pranvera dhe vjeshta. Ndoshta, bëhet fjalë vetëm për […]...

16 February, 2014Lexo më shumë

Sa partnerë kishim para dashurisë së vërtetë?

Siç thoshte dikur i mençuri Pat Benatar: ‘dashuria është një fushëbetejë’. Tash, falë një studimi anglez, jemi në gjendje ta përcaktojmë se sa e madhe është kjo fushë e betejës dhe për sa kohë duhet të luftojmë para se ta gjejmë dashurinë e vërtetë. Në çka konsiston ky studim? Studiuesit i kanë analizuar përgjigjet e […]...

15 February, 2014Lexo më shumë

Shën Valentini i kafshëve

Dita e sotme është më e përshtatshmja për të dhuruar dhe për të marrë dashuri. Në fakt, të dashuruarit e festojnë 14 Shkurtin, Ditën e Shën Valentinit, që njihet si dita e të dashuruarve. Por, nuk janë vetëm njerëzit ata që dashurohen. Në fotografitë e mëposhtme do t’i shihni disa lloje kafshësh, të cilët ia […]...

14 February, 2014Lexo më shumë

Festa e Shën Valentinit

Shën Valentini ka një të kaluar prej 2000 vjetësh që nëpër shekuj është festuar në tradita të ndryshme. Një nga traditat e praktikuara shekuj më parë, ishte për të gjetur një të dashur në ditën e të dashuruarve, për çka organizoheshin shorte. Në atë periudhë, ishin njerëz të veçantë ata që merreshin me këtë lloj […]...

14 February, 2014Lexo më shumë

Kuizi i seksit të sigurt

Dita e Shën Valentinit po afron, ndërsa secili prej nesh e ka romancën në kokë. Megjithatë, është e rëndësishme ta vendosim sigurinë në rend të parë. Uebfaqja mtv.com e ka provuar një kuiz të seksit të sigurt me vajzat e spektaklit televiziv, ‘Teen Mom 2’, i cili mund t’ju shërbejë edhe juve si mësim. Seksi […]...

13 February, 2014Lexo më shumë

A na bën keq masturbimi?

Fatkeqësisht, masturbimi na bën keq. Ky të paktën është ilustrimi i specialistëve të problematikave seksuale tek meshkujt. Ai i bën keq psikologjisë së mashkullit, por jo edhe trupit. Praktika e vetëkënaqësisë konfirmon në një mënyrë të heshtur ndjenjën e mosefikasitetit për ta realizuar një raport me një partner të vërtetë. Për dallim prej periudhës kur […]...

11 February, 2014Lexo më shumë

Telefoni para seksit

Telefonat mund të përdoren për përdorimin e mesazheve seksi, por ka shumë njerëz që u kushtojnë më shumë rëndësi smartphone, sesa partnerëve të tyre. Një studim i bërë nxjerr në pah një rezultat shokues, pasi të rriturit amerikanë mendojnë se telefonat mobilë janë më të rëndësishëm sesa seksi. Qasja në internet, veturat, laptopat dhe televizioni, […]...

7 February, 2014Lexo më shumë

E shtuna, dita më e mirë për seks

Ndoshta jeni lodhur gjatë javës dhe keni nevojë për pushim dhe relaks në fundjavë. Stresi, lodhja dhe angazhimet ju kanë dërrmuar dhe ju nuk dëshironi të mendoni më për punë apo biznes. Kështu, që, në fundjavë keni nevojë t’i përkushtoheni më shumë partnerit. Në bazë të studimeve të bëra, dita më e mirë për të […]...

6 February, 2014Lexo më shumë

Gjërat që s’duhet t’i bëni pas seksit!

Burrat ndoshta nuk mendojnë, ose besojnë se gjëja më e rëndësishme është vetëm ‘performanca fizike’. Megjithatë, shumë shpesh, për një seks gjentil, ajo që qon peshë është para dhe pas. Për çka po flasim? Në vazhdim do t’i shihni gjërat që s’duhet t’i bëni absolutisht pasi të keni bërë dashuri. Të pini duhan Duhani: Është […]...

2 February, 2014Lexo më shumë

Cila është periudha më e mirë për seks?

Cila është ora më e mirë për të bërë seks? Është një ditë jave apo muaji? Një studim i uebfaqes ‘Lovehoney.com’ u është përgjigjur këtyre pyetjeve. Shumë prej nesh e nisim një marrëdhënie seksuale pas ledhatimeve, puthjeve dhe prekjeve. Kjo është mënyra më e mirë për ta hequr stresin dhe për t’i harruar përkohësisht angazhimet […]...

1 February, 2014Lexo më shumë

Mësoni më shumë për dashurinë

Ju mund të keni informata mbi dashurinë, por ndoshta jo të bollshme. Më poshtë ua prezantojmë 14 kuriozitete dhe statistika interesante rreth dashurisë, të cilat me siguri se nuk i keni ditur. 1. Burrat të cilët e puthin gruan e tyre në mëngjes, jetojnë 5 vjet më shumë se sa ata që nuk e bëjnë […]...

29 January, 2014Lexo më shumë

Takat e larta i eksitojnë meshkujt

Këpucët me taka nuk janë gjithaq të përshtatshme për femrat. Ato shkaktojnë pasoja në këmbët e femrave, duke i kuqur thembrat, duke i lënduar gishtat e ndonjëherë duke bërë që t’ju rrjedh edhe gjak në këmbë. Por, kjo nuk i ndalon ato të veshin këpucë të larta. Bankieret, shefet ekzekutive, mësueset, aktoret, por edhe politikanet. […]...

28 January, 2014Lexo më shumë

Humbni peshë duke bërë seks

Humbja e peshës është obsesion për të gjithë ne. Nëse dietat e ndryshme në qarkullim ju duken shumë të lodhshme dhe të mundimshme, apo thjeshtë nuk ju përshtaten stilit tuaj të jetës, është duke arritur nga Kanadaja një metodë që mund t’i bind edhe më skeptikët: ‘Secercise’. Bëhet fjalë për një gjysmë orë seks në […]...

28 January, 2014Lexo më shumë

Çka shikon mashkulli te një femër në takim të parë?

Doni ta fitoni vëmendjen e një mashkulli? Ju ndoshta mendoni se këtë mund ta bëni duke e shfaqur gjoksin apo të pasmet tua! Por, kjo nuk është e vërtetë. Në bazë të një studimi, 70 për qind e meshkujve thonë se ata i shikojnë sytë e femrave para çdo detaji tjetër. Ky përfundim është nxjerrë […]...

27 January, 2014Lexo më shumë

Beneficionet e puthjes

“Më puth, i dashur, për të më bërë të pavdekshme”, shkruante dikur Margaret Fuller. Dhe, në njëfarë mënyre, ajo kishte arsye, sepse takimi i dy trupave dhe dy shpirtërave, duke vënë kontakt përmes buzëve, mund të ketë efekte pozitive edhe në shëndetin tonë. Nuk bëhet fjalë për një akt të pastër mekanizmi, por për një […]...

22 January, 2014Lexo më shumë

Seksi përmirëson inteligjencën

Duke bërë seks, ju bëheni më inteligjentë. Të paktën ky është rezultati i nxjerrë nga kërkuesit e Universitetit të Maryland. Seksi e nxit rritjen e qelizave të trurit dhe e përmirëson kujtesën afatgjate. Studimi amerikan me minjtë e moshës mesatare ka nxjerrë përfundimin se marrëdhënia seksuale e prodhon një gjeneratë të re të qelizave të […]...

21 January, 2014Lexo më shumë

Periudha ideale për të bërë seks!

Ekziston një disiplinë e specifikuar e shkencës, ‘cronobiologia’, e cila studion sjelljen fiziologjike të organizmit tonë dhe variacionet e tij në harkun e 24 orëve. Shkenctarët janë marrë në detaje me të, duke studiuar se cili është orari më i mirë për të bërë seks. Mëngjesi, më i preferuari Sipas studimeve të fundit, orari më […]...

17 January, 2014Lexo më shumë

Ligjet e çuditshme seksuale në SHBA

Jemi mësuar të dëgjojmë për lloje të ndryshme të seksit, për këtë nuk ka dyshim, por duhet ta dini se çdokund ka zakone të ndryshme, varësisht prej vendit. Ne uebfaqe ne kemi gjetur norma të veçanta  ku qytetarët e disa vendeve në SHBA duhet t’u përmbahen. T’ia lëshojmë një sy këtyre rregullave në lidhje me […]...

11 January, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play World Soccer Champion
  • Play Supercar Showdown
  • Play Stealth Sniper