LoveSex – Page 42 – Lajmi.net

Aktuale

A mund të ndikojë seksi në zhvillimin e kancerit?

Seksi ka shumë përfitime shëndetësore, prej reduktimit të stresit dhe tensionit, e deri tek forcimi i sistemit imunitar. Seksi mundet gjithashtu të ndikojë në rrezikun e krijimit të kancerëve të ndryshëm....

24 September, 2014Lexo më shumë

Sekreti që dashuria e vërtetë zgjatë përgjithmonë

Dashuria e vërtetë nuk ndodhë vetëm në filma; këtu janë disa sugjerime të thjeshta nga psikologët se si ta mbani romancën tuaj të gjallë përgjithmonë....

23 September, 2014Lexo më shumë

Bill Gates investon në gjeneratën e re të prezervativëve

Shkencëtarët thonë se dëshirojnë që të arrijnë të krijojnë një membranë super të fortë për prezervativ, për të krijuar më pas atë që ata e quajnë "ndjenjën reale"....

22 September, 2014Lexo më shumë

Aftësitë seksuale të grave

Ka femra që janë të shkëlqyeshme në shtrat, por ka edhe mbretëresha të seksit. Zbuloni cilat janë aftësitë seksuale të grave....

21 September, 2014Lexo më shumë

Seksi si pjesë e një jete të lumtur

Seksi është një mënyrë e kënaqshme dhe intime që lidh çdo çift. Por, seksi në fakt është një pjesë e rëndësishme e të jetuarit të lumtur dhe të shëndetshëm gjithashtu....

17 September, 2014Lexo më shumë

Si të keni një marrëdhënie të lumtur?

Lumturia është diçka që ne të gjithë përpiqemi për ta arritur, por ku vjen puna për ta gjetur lumturinë në marrëdhënie, kjo është pak sa më e vështirë....

17 September, 2014Lexo më shumë

Seksi i përsosur

Marrëdhënia seksuale gjatë gjithë natës, për të cilën të gjithë ëndërrojnë, shpesh shndërrohet në dëshpërim dhe moskënaqësi. Cili është seksi i përsosur sipas studiuesve?...

17 September, 2014Lexo më shumë

Femrat mbi 30 vjet janë më të mira në seks

Sipas një studimi të kryer nga faqja e internetit “Dejting” në Amerikë, këmbëngulësia seksuale në gratë arrin një kulm në vitet e tridhjeta. ...

17 September, 2014Lexo më shumë

Mos i përzieni fantazitë seksuale me dashurinë e vërtetë

Të kesh fantazi seksuale me partnerin nuk është gjë e keqe, por njerëzit me nivele të larta të tipareve psikopatike shkojnë drejt fantazive jo-romantike seksuale me partnerë anonim dhe të panjohur, që mund të rrezikojnë më pas jetën e tyre të vërtetë seksuale....

17 September, 2014Lexo më shumë

Cilat janë zonat më të ndjeshme erogjene në trupin e femrës?

Nëse akoma nuk dini se cilat janë zonat erogjene të femrës, është koha e fundit të mësoni, ndërkaq nuk është keq të aplikoni metodën e drejtë të stimulimit....

15 September, 2014Lexo më shumë

Bashkëjetesa në çift

Për shumicën e njerëzve bashkëjetesa është testim i lidhjes....

13 September, 2014Lexo më shumë

Fazat e seksit në një lidhje

Seksi i mirë kurrë nuk mungon në lidhjen e sapofilluar, mirëpo eksitimi fillestar nuk zgjat tërë jetën. Çfarë duhet bërë më vonë? ...

13 September, 2014Lexo më shumë

Dashuria e fshehtë e mashkullit

Dashurinë e fshehtë e ka çdo i pesti person që është në lidhje, ndërsa ndaj saj ndjejnë epsh më të madh se ndaj partnerit, kështu të paktën ka treguar anketa britanike me 3000 persona....

10 September, 2014Lexo më shumë

Prisni derisa të martoheni për të pasur seks

Nëse dëshironi një jetë martesore më të lumtur, atëherë prisni derisa të martoheni për të pasur seks. Çiftet të cilat kishin pritur më gjatë për të pasur seks përderisa ishin në lidhje ishin më të prirur për të pasur një martesë më të lumtur pastaj, thotë një studim....

9 September, 2014Lexo më shumë

Disa arsye që ndoshta nuk i keni ditur pse duhet të bëni seks

Studiuesit nga Universiteti Shtetëror i Nju Jorkut dhe Universiteti i Liverpulit kanë gjetur se në përbërjen e spermës ndodhen kimikate të tilla që sjellin lumturinë e femrës dhe ulin depresionin. ...

7 September, 2014Lexo më shumë

Ky çift ka qenë i martuar për 80 vite! Lexoni këshillat e tyre për një martesë të lumtur

Ju prezantojmë me një çift i cili do t'ua ndryshojë besimin tuaj në dashuri përgjithmonë....

7 September, 2014Lexo më shumë

Këshilla për seks të mirë në martesë

Ju sjellim të fshehtat e seksit të mirë në martesë....

4 September, 2014Lexo më shumë

Çfarë do të thonë dhuratat për një femër?

Harroni dhuratat e shtrenjta dhe bizhuteritë e luksit. Ofrimi i pijeve dhe një darkë jashtë është mënyra më e mirë për të bërë për vete femrat....

1 September, 2014Lexo më shumë

Të biesh në dashuri

Të biesh në dashuri është njësoj si të humbasësh kontrollin e vetes. Tashmë këtë e konfirmon edhe një studim i realizuar nga një grup shkencëtarësh amerikanë....

1 September, 2014Lexo më shumë

Femrave ju pëlqejnë më shumë meshkujt me qime në mjekër

Meshkujt që mbajnë mjekra kërkohen më shumë nga femrat dhe janë më të mirë në seks- ka treguar një hulumtim i realizuar në Australi....

30 August, 2014Lexo më shumë

Seksi nuk mbaron kurrë

Për aq kohë sa truri është organi ynë seksual më i rëndësishëm, kjo nuk duhet të përjashtojë gjyshërit tanë nga aventurat seksuale....

30 August, 2014Lexo më shumë

Homoseksual lind apo bëhesh?

Të gjithë, kush më shumë e kush më pak, e pranojnë se homoseksualiteti ekziston. Ai është i pranishëm në çdo shoqëri, kudo në botë. Homoseksualizmi ka ekzistuar edhe në shumë shoqëri antike, gjatë gjithë historisë së njerëzimit. Por, homoseksual lind apo bëhesh?...

28 August, 2014Lexo më shumë

Si ta bëni partnerin që të përkujdeset më shumë për ju?

Gripet në këtë periudhë të stinës janë të pranishme dhe prekin mijëra njerëz. Kjo mund të jetë një frikë për çdo grua pasi fillon edhe shqetësohet se si do të shkojë menaxhimi i shtëpisë nëse ajo do të sëmuret. E nëse një pjesë kanë fatin të marrin përkujdesje nga partnerët e tyre, disa të tjera ju nevojitet pak ndihmë. Po japim tre mënyra për të ndihmuar të dashurin ose partnerin tuaj të tregojë përkujdesje ndaj jush....

27 August, 2014Lexo më shumë

Si karakterizohet joshja?

Femra e parë, e cila e provoi joshjen ishte Eva. I mjaftoi vetëm një kokërr mollë për të joshur Adamin, por në atë kohë nuk kishte aspak konkurrencë. Ndërsa në jetën e përditshme duhet edhe më shumë strategji të sakta, fantazi, krijimtari dhe pak ekzotizëm....

26 August, 2014Lexo më shumë

Si të filloni një marrëdhënie të re pasi që ju është thyer zemra?

Rachel MacLynn, një psikolog dhe ekspert i marrdhënieve, ka shpërndarë disa këshilla që ndihmojnë në rikthimin e besimit në dashuri....

25 August, 2014Lexo më shumë

Si të bisedoni me fëmijët tuaj adoleshent për seksin?

Është shumë me rëndësi që fëmijës t’i bëni me dije se ju jeni personi i parë të cilit mundet dhe duhet t’i drejtohet, nëse ka pyetje që kanë të bëjnë me seksin....

24 August, 2014Lexo më shumë

Pozita në seks që ka më shumë gjasa të ju lë shtatzënë

Është e vërtetë që, së paku nga ana teorike, mund të mbeteni shtatzënë në cilëndo qoftë pozitë seksuale dhe pozita kurrë nuk bën të jetë e vetmja “mbrojtje” të cilën e përdorni që të pengoni shtatzëninë e padëshiruar. Por cila pozitë është me më shumë gjasa që të mbeteni shtatzënë?...

23 August, 2014Lexo më shumë

Problemi i takimit të parë: Kush duhet të paguajë?

Kur dashuria dhe paraja takohen, do të bëhet me të vërtetë e komplikuar. Kjo është më së e vërtetë dhe shihet si një problem global, se cili duhet të paguajë në takimin e parë, femra apo mashkulli?...

22 August, 2014Lexo më shumë

Fiksimi ju dërgon në martesë

Mendoni çdo natë për të para se të bini në shtrat? Atëherë ju me të vërtetë jeni fiksuar pas saj/tij, dhe kjo shumë shpejtë do të ju dërgojë në martesë....

21 August, 2014Lexo më shumë

Seksi forcon kujtesën dhe rritë zgjuarsinë

Marrëdhëniet seksuale janë mënyra më e mirë për të rritur inteligjencën tonë, të paktën nëse studimi i Universitetit të Merilendit në SHBA do të konfirmohet plotësisht....

20 August, 2014Lexo më shumë

Gjërat që nuk duhet kurrë t’ia thoni mashkullit tuaj

Ekspertja e takimeve, Kezia Noble, ka vendosur një listë të gjërave që nuk duhet t'ia thoni mashkullit që ju pëlqen përderisa jeni duke biseduar me të sidomos për herë të parë ose përderisa vetëm sa keni filluar lidhjen....

19 August, 2014Lexo më shumë

Disa çmenduri të femrave

Mund të themi që s’ka asnjë mashkull i cili nuk ka fantazuar për seks pa kufij dhe pa rregulla. E njëjta gjë vlen edhe për gratë....

19 August, 2014Lexo më shumë

Seks me pozita të ndryshme apo seks në shpejtësi?

Jeta e shëndetshme seksuale është pjesë e rëndësishme e martesës apo e lidhjes. Ato që i bëni në dhomën e gjumit saktësisht mund të zbulojnë shumë për marrëdhënien tuaj....

18 August, 2014Lexo më shumë

Disa pozita seksuale që ndihmojnë për dobësim

Seksi sigurisht që ndihmon në humbjen e peshës, “gjimnastika në krevat” djeg po aq kalori sa një seancë aerobie....

17 August, 2014Lexo më shumë

4 pozicionet në seks të cilat do ta çojnë në çmenduri

Nuk ekziston mashkull i cili nuk dëshiron që kohë pas kohe partnerja e tij ta marrë iniciativën në krevat. A dëshironi që partnerin ta sillni deri në kulm ofrojani 4 pozicionet në seks të cilat do ta çojnë në çmenduri....

16 August, 2014Lexo më shumë

Besnikëria, çelësi i një martese të lumtur

Afro 2 dekada më parë, pjesa më e madhe e çifteve amerikane i konsideronin fëmijët si faktorin më të rëndësishëm të një martesë të lumtur. Por sipas një ankete të zhvilluar kohët e fundit nga Qendra Studimore Pew, fëmijët renditen tani në vendin e tetë në një listë me 9 kushtet që ata i konsiderojnë si çelësi i suksesit të martesës....

15 August, 2014Lexo më shumë

Dëshirat seksuale

Kur mashkulli dhe femra haptas shfaqin dëshirat e tyre në shtrat, do të arrijnë mirëkuptimin më të mirë reciprok, thonë hulumtimet....

15 August, 2014Lexo më shumë

10 këshilla për një natë të nxehtë

"Si të bëjmë dashuri gjithkund përveç krevatit” është një nga librat më të shitur javën e fundit në Francë. Libërthi i këndshëm, i paraqitur me sukses në sallonin e ri të librit të Parisit, bën pjesë në një seri udhëzuesish thumbues, që ilustrojnë si dhe ku “të guxosh” për të praktikuar kënaqësitë më të mëdha dhe të përfitosh kënaqësitë e seksit të vërtetë. Ja cilat janë ato këshilla dhe udhëzime!...

14 August, 2014Lexo më shumë

8 vende ideale për të bërë seks

Ndonëse dhoma e gjumit do të mbetet gjithmonë vendi numër një për seks, as hapësirat e tjera nuk janë për t’u nënçmuar, andaj edhe kuzhina gjendet në vendin e dytë dhe për shumicën është vend i preferuar i kënaqësisë erotike....

13 August, 2014Lexo më shumë

6 mënyra të shëndetshme për seks të mirë

Shëndeti i mirë dhe seksi i mirë përputhen me njëri-tjetrin. Prandaj, nëse dëshironi seks të zjarrtë, patjetër duhet të kujdeseni për shëndetin tuaj....

12 August, 2014Lexo më shumë

Çfarë dëshirojnë në seks beqarët dhe çfarë të martuarit?

Nëse jeni i martuar, në krevat vlejnë rregulla të tjera nga ato që vlejnë për beqarët, të cilët shpesh takojnë femra të reja....

11 August, 2014Lexo më shumë

Aftësitë seksuale të grave që çmendin meshkujt

Ka femra që janë të shkëlqyeshme në shtrat, por ka edhe mbretëresha të seksit – gra që në mëngë kanë një mori trikash vrasëse të vardisjes, por aftësitë e tyre të renditura në mënyrë të përsosur i sjellin meshkujt deri në çmenduri....

10 August, 2014Lexo më shumë

Receptorët që drejtojnë pjesët më të ndjeshme në trup

Një mashkull tipik merr atë që dëshiron në shtrat, falë sensit të lindur të drejtimit dhe pak inkurajimit prej partneres. Dëshironi të dini se ku ndodhen receptorët që drejtojnë pjesët më të ndjeshme në trup? Lexoni më poshtë!...

9 August, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Rock Wheels
  • Play Stealth Sniper
  • Play 8 Ball Pool