LoveSex – Page 40 – Lajmi.net

Aktuale

Seksi përmirëson inteligjencën

Duke bërë seks, ju bëheni më inteligjentë. Të paktën ky është rezultati i nxjerrë nga kërkuesit e Universitetit të Maryland. Seksi e nxit rritjen e qelizave të trurit dhe e përmirëson kujtesën afatgjate. Studimi amerikan me minjtë e moshës mesatare ka nxjerrë përfundimin se marrëdhënia seksuale e prodhon një gjeneratë të re të qelizave të […]...

21 January, 2014Lexo më shumë

Periudha ideale për të bërë seks!

Ekziston një disiplinë e specifikuar e shkencës, ‘cronobiologia’, e cila studion sjelljen fiziologjike të organizmit tonë dhe variacionet e tij në harkun e 24 orëve. Shkenctarët janë marrë në detaje me të, duke studiuar se cili është orari më i mirë për të bërë seks. Mëngjesi, më i preferuari Sipas studimeve të fundit, orari më […]...

17 January, 2014Lexo më shumë

Ligjet e çuditshme seksuale në SHBA

Jemi mësuar të dëgjojmë për lloje të ndryshme të seksit, për këtë nuk ka dyshim, por duhet ta dini se çdokund ka zakone të ndryshme, varësisht prej vendit. Ne uebfaqe ne kemi gjetur norma të veçanta  ku qytetarët e disa vendeve në SHBA duhet t’u përmbahen. T’ia lëshojmë një sy këtyre rregullave në lidhje me […]...

11 January, 2014Lexo më shumë

Seksi ideal zgjat 7-13 minuta

Të gjithë ne kemi pyetur së paku një herë në jetë se sa duhet të zgjasë një raport seksual, për të qenë i kënaqshëm? Nëse e shikojmë një film porno, aty nuk mjafton një orë. Mirëpo, e dimë të gjithë se maratona në seks nuk pëlqehet dhe nuk është e nevojshme. Për ta nxjerrë një […]...

5 December, 2013Lexo më shumë

Gjoksi i rritur i femrave

Pas një studimi lidhur me bisedat që kanë bërë me disa meshkujt, besoni ose jo, meshkujt nuk duan t’ia dinë nëse gjoksin e keni operacion apo jo. Për çka interesohen meshkujt? Vetëbesimi i femrës, jashtë dhe brenda shtratit. Nëse ndiheni seksi, do ta ndizni partnerin. Kjo vlen edhe për femrat që kanë bërë operacion gjoksin. […]...

22 October, 2013Lexo më shumë

Seksi, më i mirë në hotel

Hotelet kane qenë një pjese e jetës sime dinamike. Kam takuar burrin tim në korridor të hotelit, sepse ai është një punëtor qe udhëton shumë në LA. Takimet tonat të para dhe të shumta kanë qenë nëpër hotele, në vende të ndryshme në Venecia, Milan, e shumë vende të tjera. Për herë të parë që […]...

3 October, 2013Lexo më shumë

Irina Shayk i bën xhinset të duken seksi

Edhe xhinset e dyfishta mund të duken seksi në trupin e Irina Shayk, teksa pozon me një palë xhinse të inspiruara nga veshjet e brendshme....

27 September, 2013Lexo më shumë

A konsiderohet seksi si ushtrim?

Hulumtimet thonë se 30 minutat e seksit mund të djegin 85 deri në 100 kalori. Por, hej, mos mendoni ta zëvendësoni palestrën në emër të seksit. Mirëpo, pse të mos ushtrojmë për një seks më të mire?...

18 September, 2013Lexo më shumë

Brenda kënaqësisë së femrës

A keni menduar ndonjëherë çka ndodh në mendjen dhe trupin tuaj gjatë orgazmës? Çka e bën trupin tuaj të ketë kënaqësi kaq të mëdha? Dhe, si ndryshon orgazma mes burrit dhe gruas? Të kuptoni se çka ndodh me trupin tuaj (dhe trupin e partnerit tuaj) gjatë kulmit të kënaqësisë seksuale mund t’ju ndihmojë që të […]...

3 September, 2013Lexo më shumë
 

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Urban Basketball