LoveSex – Page 40 – Lajmi.net

Aktuale

Keni varësi ndaj seksit? Ja çfarë ndodhë me trurin tuaj!

Një studim analizoi trurin e personave që janë të varur nga seksi dhe gjeti se në trup shkaktohen efekte të ngjashme nga varësia ndaj seksit sikur te personat e varur nga droga....

30 July, 2014Lexo më shumë

Viti i parë i martesës – viti më i vështirë!

Hulumtimi më i ri i Qendrës për Cilësinë e Jetës në Australi tregon se çiftet në vitin e parë të martesës janë më të palumtur....

29 July, 2014Lexo më shumë

Teknika të cilën një mashkull duhet ta praktikojë në seks

Shumica e meshkujve përjetojnë orgazëm pas disa minutash penetrimi dhe konsiderojnë që kjo është e mjaftueshme. Mirëpo, çështja është se çfarë mendojnë partneret e tyre?...

29 July, 2014Lexo më shumë

Fundjava, koha më e mirë për të bërë seks

Nëse doni të keni gjithmonë një raport të mirë në çift, momenti më i mirë për “shpërthimin” e afshit dashuror është padyshim fundjava. Ndaj, ju parashtrojmë disa këshilla të thjeshta, të cilat ju ndihmojnë të keni një marrëdhënie, si në fillimet tuaja....

26 July, 2014Lexo më shumë

Dëshirat seksuale të femrës kur zgjohet nga gjumi

Ekzistojnë gjëra të caktuara të cilat secila femër do t’i dëshironte nga partneri i saj! Kujdes, zgjidhni vetëm njërën nga këto 6 gjëra, sepse përndryshe mëngjesi do të mund të zgjatet…...

25 July, 2014Lexo më shumë

Përfitimet shëndetësore nga seksi

Studimet tregojnë se ndjenjat e dashurisë pasionante dhe intensive kanë efekt të njëjtë në receptorët e trurit tuaj njëlloj si paracetamoli, thonë studimet në Universitetin Shtetëror të Nju Jorkut....

24 July, 2014Lexo më shumë

Dëshira seksuale ndryshon me kalimin e kohës

Natyra e dëshirës suaj seksuale për partnerin do të ndryshojë me kalimin e kohës dhe për këtë nuk duhet të fajësoni veten, por as partnerin apo partneren tuaj. Nëse marrëdhënia juaj ka arritur në shkallën e rutinës dhe të rehatisë, ju duhet të reflektoni mbi situatën aktuale....

23 July, 2014Lexo më shumë

Celularin apo seksin, kë preferojnë femrat?

Sot femrat gjithnjë e më shumë haptazi pranojnë që e duan seksin dhe kënaqen me të, ndërkaq disa gjërave të tjera u japin më shumë përparësi. Hulumtimi më i ri, të cilin e ka bërë kompania AVG technologies, zbulon që femrat më shumë preferojnë magjitë e teknologjisë moderne sesa epshin e zjarrtë në krevat....

23 July, 2014Lexo më shumë

7 gënjeshtra që meshkujt i thonë rregullisht

“Ky fustan të rri shumë bukur… Ti je gruaja më e mirë me të cilën kam qenë ndonjëherë…”, janë vetëm disa nga gënjeshtrat të cilat meshkujt i përsërisin rregullisht me bashkëshortet e tyre....

22 July, 2014Lexo më shumë

Çfarë pëlqejnë meshkujt pas seksit?

Nëse keni menduar se gjëja e vetme që u pëlqen meshkujve pas seksit është gjumi, keni gabuar rëndë. Ka disa veprime që i kanë më të dashura sesa gjumi....

21 July, 2014Lexo më shumë

Pse meshkujt i preferojnë bjondet?

Sipas mendimit të antropologut kanadez, Peter Forst, përgjigja e pyetjes se pse meshkujt preferojnë më tepër bjondet qëndron në të kaluarën e largët. Në fakt, para dhjetë deri 25 mijë viteve, flokët e verdha i kanë dhënë përparësi femrave që kanë konkuruar për burimin e kufizuar – meshkujt....

21 July, 2014Lexo më shumë

Puthja më e rendesishme se raporti seksual

Studiuesit flasin qartë në bazë të statistikave, ku deklarojnë se puthja është më e rëndësishme në jetën e një çifti, sesa edhe vet raportet seksuale....

20 July, 2014Lexo më shumë

Disa hapa deri te “super seksi”

Edhe pse pasioni është nxitësi i parë për të bërë seks, ekzistojnë edhe gjëra të tjera të rëndësishme, të cilat marrëdhënien seksuale e shndërrojnë në tregim të vërtetë që ka fillim dhe fund. Nëse dëshironi që jetën tuaj seksuale ta dërgoni deri në maje, provoni pesë hapat e nevojshëm për super-seks....

19 July, 2014Lexo më shumë

Ngjyra e kuqe magnet për meshkujt

Efekti i kuq. Kështu njihet fenomeni që i tërheqë meshkujt. Në fakt meshkujt tek një femër i tërheqë një fustan i kuq, një buzëkuq i ndezur, apo edhe një palë këpuce të kuqe....

18 July, 2014Lexo më shumë

10 këshilla seksi për një natë martesore magjike

Ka një mit të përgjithshëm kombëtar për netët e dasmës, gjoja, çdo nuse dhe dhëndër bëjnë seks më intim dhe të mrekullueshëm të jetës së tyre në netët e tyre të dasmës. Por nuk duhet të jetë e vërtetë pasi ai është një moment intim, dhe një mundësi. Këtu janë dhjetë këshilla që mund t'ju ndihmojnë të bëni këtë një nga mbrëmjet më të mira të jetës tuaj. ...

17 July, 2014Lexo më shumë

Çka i tërheq meshkujt tek trupi i një femre?

Mendohet se për meshkujt janë të rëndësishme vetëm pjesë të caktuara të trupit të femrës, të jemi më konkretë - prapanica dhe gjoksi. Sa është e vërtetë kjo?...

16 July, 2014Lexo më shumë

Seksi në mëngjes? Më i miri se gjatë gjithë ditës

Të bësh seks në mëngjes duket se nuk është vetëm një impuls mashkullor, siç beson shumica e njerëzve. Por duket se ajo është mënyra më e mirë për të thënë “mirëmëngjesi” dhe që dita t’ju shkojë mbarë....

15 July, 2014Lexo më shumë

5 mënyra si ta mbani atë për vete

Duke shfrytëzuar kombinimin e përsosur të vetëbesimit, shkathtësitë në dashuri dhe në humor, ato për asnjë çast nuk lejojnë që partneri i tyre të mendojë për ndonjë tjetër. Dhe e dinë mirë se si të veprojnë në secilën fazë të lidhjes....

13 July, 2014Lexo më shumë

Sigurinë në jetë na e ofrojnë bashkëshortët

Sot, më shumë se kurrë, bashkëshortët dhe shokët janë bërë më të rëndësishëm se asnjëherë tjetër. Vetëm pak muaj më parë, pyetjes “se për çfarë na shërbejnë burrat”, disa femra i përgjigjeshin duke kthyer sytë nga qielli, që ndryshe përkthehet: “Një Zot e di”....

13 July, 2014Lexo më shumë

Femrat e turpshme nuk i tërheqin meshkujt

Femrat e turpshme nuk janë më në modë. Edhe pse ende jetojnë në një botë në të cilën mashkulli duhet të udhëheq, gjithnjë e më shumë janë më të mangëta në rrezatimin e energjisë dhe seksipilitetit....

12 July, 2014Lexo më shumë

Sa shpejtë mund të dashurohemi?

Për të rënë në dashuri, mjafton vetëm 1/5-a e sekondës, dhe kur kjo ndodh, keni të njëjtat ndjenja të euforisë që ju pushtojnë edhe nëse merrni kokainë....

12 July, 2014Lexo më shumë

Aroma e trupit nxitëse seksuale

A e dini se aroma e trupit të partnerëve luan një rol të rëndësishëm për jetën seksuale?...

12 July, 2014Lexo më shumë

A duhet të prisni për seks në një marrëdhënie të re?

Seksi i parakohshëm krijon një marrëdhënie imagjinare që shpesh nuk është mjaft e fortë që të rritet në një marrëdhënie serioze....

9 July, 2014Lexo më shumë

A ekziston dashuria në shikim të parë?

Kujtesa jonë vazhdimisht e përpunon të kaluarën tonë, e cila më vonë i plotëson përvojat e reja, por edhe njohjet e reja. Me fjalë të tjera dashuria në shikim të parë është fryt i imagjinatës njerëzore....

9 July, 2014Lexo më shumë

Përfitimet dhe dobitë e seksit

Shkencëtarët në mbarë botën kanë arritur në përfundim se seksi i rregullt është shumë i shëndetshëm dhe i kanë cekur shtatë arsyet si më poshtë, për ta dëshmuar këtë....

8 July, 2014Lexo më shumë

Pse shuhet dashuria?

Dashuria lind, zhvillohet, dhe fatkeqësisht shumë shpesh edhe zhduket. Si vjen deri tek kjo. Ja përgjigjet e shumëpritura....

8 July, 2014Lexo më shumë

Gjërat që s’duhet t’i mungojnë jetës tuaj seksuale

Për të pasur një marrëdhënie të mirë është e rëndësishme që të kombinohen dy faktorë: Dashuria dhe seksi. Dashuria është një ndjenjë që lind natyrshëm ndaj edhe mundësitë për të dhënë këshilla janë të pakta. Ndërsa për sa i përket jetës në krevat ka disa mënyra, të cilat mund të vijnë natyrshëm, por edhe mund të mësohen....

7 July, 2014Lexo më shumë

Situatat që nxisin tradhtinë në lidhje

Pse njerëzit nuk ndahen nga njëri-tjetri sapo shohin një person interesant, pa filluar të tradhtojnë? A është e natyrshme që të ketë tundim, apo është tundimi një shenjë, që marrëdhënia po humbet zjarrin e saj? Çfarë arsye do të kishit ju për të shtuar në këtë listë, nëse nuk pajtoheni me këto 9 arsyet që përmenden?...

7 July, 2014Lexo më shumë

Seksi gjatë shtatzënisë, i dëmshëm apo jo për beben?

Mes frikave te ndryshme dhe dëshirave për seks gjatë shtatzënisë qendron edhe ajo që mund t`i bësh keq femijës....

7 July, 2014Lexo më shumë

6 këshilla të shëndetshme për një seks të mirë

Shëndeti i mirë dhe seksi i mirë përputhen me njëri-tjetrin. Prandaj, nëse dëshironi seks të zjarrtë, patjetër duhet të kujdeseni për shëndetin tuaj....

5 July, 2014Lexo më shumë

Si munden rrjetet sociale të ju ndihmojnë të gjeni personin e duhur?

Një studim i ri sugjeron se njerëzit të cilët njoftohen në rrjete sociale janë më të lumtur në lidhjet e tyre se sa njerëzit që janë njoftuar jashtë rrjeteve sociale....

4 July, 2014Lexo më shumë

Si ndryshon seksi gjatë viteve?

Intimiteti mund të shuhet kur vitet kalojnë. Por vetëm që ju dhe partneri juaj nuk jeni në të 20-tat nuk do të thotë që nuk mund të jeni të nxehtë në shtrat. Këtu i keni disa instruksione se si natyrshëm seksi mund të zhvillohet me kohë dhe në mënyrë që ta bëni më të mirën....

3 July, 2014Lexo më shumë

Twitter përgjegjës për shumë ndarje të çifteve

Përdoruesit aktiv të rrjetit social Twitter, të cilët janë në një marrëdhënie mund të përballen me shumë konflikte në mes vete për shkak të Twitter-it....

3 July, 2014Lexo më shumë

Gjashtë shenja që tregojnë se lidhja juaj po mbaron

Lidhjet romantike mund të jenë të vështira. Fatkeqësisht, nuk ekziston lumturia përgjithmonë në jetën reale. Por nëse jeni në një lidhje të keqe, kur e dini se është koha t’i jepni fund? Ka disa shenja që tregojnë se kur. Nëse filloni t’i shihni ato, është koha që të bëni lëvizjen tuaj....

2 July, 2014Lexo më shumë

Çfarë do të thonë fantazitë tuaja seksuale?

Imagjinata juaj mund të përmirësojë jetën tuaj seksuale. Një fakt seksual është se, të imagjinosh gjatë mastrubimit ose seksit, i rrisni kënaqësitë tuaja....

1 July, 2014Lexo më shumë

Mënyrat që femrat seksi ndikojnë në trurin e mashkullit

Koha fluturon shumë shpejtë kur jeni me to. Pas bisedës me një femër, burrat vlerësuan se biseda ishte 3.5 minuta më e shkurtër nëse ajo ishte tërheqëse, sipas një studimi të ri kanadez. Meshkujt gjithashtu hapën më shumë tema të diskutimit nëse ata ishin duke biseduar me një femër seksi....

30 June, 2014Lexo më shumë

Seksi të ndihmon të flesh më mirë

Seksi jo vetëm që të bën të dukesh më i ri, por ai rregullon edhe shumë probleme me të cilat përballeni. Ai përveç se ju forcon juve dhe sistemin tuaj shëndetsor, ju bën që të flini më mirë....

28 June, 2014Lexo më shumë

Seksi gjatë ciklit të menstruacioneve

Ju nuk keni nevojë të pauzoni në seks gjatë menstruacioneve. Në fakt, bërja e seksit në atë periudhë mund të jetë gjallëruese....

27 June, 2014Lexo më shumë

Si ndryshon seksi në një marrëdhënie

Në librin e saj të ri, autorja Iris Krasnow tregon se si gratë në të vërtetë ndjehen për intimitetin – prej të njëzetave të tyre deri në vitet më të vonshme....

27 June, 2014Lexo më shumë

Gjërat që ju nevojiten për një lidhje në distancë

Ndoshta mund të mendoni se nuk ka ndonjë lidhje që është e suksesshme nëse ekziston distanca mes dy personave. E dimë se nuk është ndoshta e lehtë të jesh larg personit që dashuron, por lidhja mund të funksionojë....

26 June, 2014Lexo më shumë

Si e shkatërron celulari jetën tuaj seksuale?

Sipas një studimi të fundit, më shumë se 60% e të intervistuarve në këtë studim thanë se kishin kaluar më shumë kohë duke përdorur celularin se sa duke qenë intim me partnerin e tyre....

24 June, 2014Lexo më shumë

Bëni seks më shpesh nëse dëshironi të dukeni më të rinj

Hulumtuesit kanë zbuluar se të bësh seks rregullisht mund të ju bëjë të dukeni më të rinj....

20 June, 2014Lexo më shumë

Meshkujt vuajnë nga kokëdhimbja gjatë seksit më shumë se gratë

A vuani shpesh nga kokëdhimbja gjatë seksit? Mos u brengosni, nuk jeni të vetmit....

14 June, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Supercar Showdown
  • Play Bow Master Japan
  • Play Stealth Sniper