LoveSex – Page 38 – Lajmi.net

Aktuale

Gjërat që duhet t’i dish për partnerin para se të martohesh me të

Para se të thuash “Po, pranoj të martohem me ty” duhet t’i kesh parasysh disa gjëra....

15 January, 2015Lexo më shumë

Si ndryshon xhelozia e mashkullit nga ajo e femrës?

Një femër mund të ketë reputacionin për t’u transformuar në një përbindëshe sy-gjelbër kur i dashuri apo burri i saj fle edhe me dikë tjetër, por studimi i ri tregon se një mashkull bëhet edhe më xheloz në të njëjtin skenar....

15 January, 2015Lexo më shumë

Si ta gjesh bashkëshorten ideale?

Kërkoni një bashkëshorte ideale? Lexoni këto mënyra të cilat ju tregojnë si ta gjeni, ku ta gjeni dhe cila mund të jetë idealja!...

6 January, 2015Lexo më shumë

Si arrihet harmonia në marrëdhënie?

Balanca dhe harmonia është një pjesë thelbësore e jetës tonë. Ne kemi nevojë për balancë në të gjitha sferat e jetës dhe nëse ajo shkatërrohet ne ndjehemi keq. Kjo mund të aplikohet edhe tek marrëdhëniet gjithashtu....

5 January, 2015Lexo më shumë

6 kohët kur duhet definitivisht të bëni seks

Shanset janë që ju nuk keni nevojë për arsyetime që të bëni seks, por duket se disa momente të caktuara mund të jenë ndoshta edhe më të mira se të tjerat për të bërë seks....

2 January, 2015Lexo më shumë

Ja çfarë i ndezë femrat

Shumë meshkuj nuk dinë si t’i flasin një femre. Për shkak të kësaj, gjithë jeta mund të të shkojë pa tërhequr vëmendjen e asnjë femre....

28 December, 2014Lexo më shumë

Disa ide romantike për çiftet si ta kalojnë Vitin e Ri

Nata e Vitit të Ri është një natë aq shumë e pritur dhe gjithashtu një natë festive. Për çiftet, ajo mund të jetë një kujtesë e mrekullueshme e një viti tjetër së bashku dhe shpresa e më shumë viteve ne të ardhmen, në krahë të njëri-tjetrit....

24 December, 2014Lexo më shumë

6 fakte befasuese që iu mundësojnë një martesë më të qëndrueshme

Të gjesh dhe ta mbash një dashuri gjatë gjithë jetës mund të jetë një gjë shumë e mrekullueshme. Pa marrë parasysh se sa të dashuruar mund të jeni, ta ruani një martesë nuk është e lehtë....

20 December, 2014Lexo më shumë

Vajza, ja gabimet për shkak të cilave nuk po mund ta gjeni dashurinë

Bëni kujdes se cilin lloj të mashkullit e dëshironi, që të mos refuzoni pa dashje lumturinë, respektin dhe dashurinë....

19 December, 2014Lexo më shumë

Si t’i ndaloni grindjet në marrëdhënie?

Grindjet janë të zakonshme në një marrëdhënie normale, megjithatë kur ato fillojnë të bëhen shumë të shpeshta, mund t’ju largojnë nga partneri juaj dhe të rezultojnë me përfundimin e marrëdhënies....

14 December, 2014Lexo më shumë

Përveç kënaqësisë, këto janë përfitimet që vijnë nga seksi

Seksi na ndihmon që të ndihemi mirë, por gjithashtu i bën mirë edhe shëndetit tonë. Një këshilltar seksi në New York thotë se dëshira seksuale përmirëson edhe vetëbesimin....

11 December, 2014Lexo më shumë

Seksi përmirëson inteligjencën dhe kujtesën tuaj?

Përmes marrëdhënieve të rregulla seksuale, ju mund ta përmirësoni inteligjencën dhe kujtesën tuaj afatgjate. Ky është zbulimi më i fundit i shkencëtarëve amerikanë....

5 December, 2014Lexo më shumë

Të flesh lakuriq me partnerin

Sipas disa kërkimeve, partnerët që flenë së bashku lakuriq, kanë një marrëdhënie më të lumtur, më të hapur dhe me më shumë intimitet në krahasim me çiftet që përdorin pizhame....

3 December, 2014Lexo më shumë

Shenjat që tregojnë se nuk jeni gati për një marrëdhënie

Lexoni shenjat që tregojnë se nuk jeni gati për të filluar një marrëdhënie dhe do të duhet të gjeni një mënyrë për tu kënaqur me beqarinë....

29 November, 2014Lexo më shumë

Shenjat që tregojnë se marrëdhënia juaj është serioze

Mësoni se cilat janë shenjat që tregojnë se partneri dëshiron ta kalojë jetën me ju, dhe jo vetëm të argëtohet....

27 November, 2014Lexo më shumë

Shkenca zbulon pse çiftet tradhëtojnë

A ju ka zënë partneri duke tradhëtuar? Apo, a e keni zënë ju atë? Sipas një studimi të ri, për tradhëtinë në lidhje ju duhet t’i akuzoni prindërit tuaj....

25 November, 2014Lexo më shumë

Çfarë mendojnë vajzat gjatë kohës që janë duke bërë seks në dush?

Seksi duket një zgjedhje e lehtë dhe mundësi që mund të bëhet në çdo moment dhe hapësirë, mirëpo jo edhe vajzat mendojnë kështu....

24 November, 2014Lexo më shumë

Vendet ideale për të bërë seks

Mësoni cilat janë vendet ideale për të bërë seks, të cilat edhe e zgjojnë më tepër kënaqësinë seksuale....

18 November, 2014Lexo më shumë

Si ta ktheni romancën në lidhje?

Ju ka humbur romanca në lidhje? Lidhja juaj nuk e ka kënaqësinë që e kishte në fillimet e saj? Mësoni si ta riktheni romancën e humbur në lidhje....

15 November, 2014Lexo më shumë

Dhjetë fantazitë seksuale të femrave

Fantazitë seksuale deri më tani kanë qenë atribut i meshkujve. Njihuni me dhjetë fantazitë më të çmendura të femrave në shtrat....

14 November, 2014Lexo më shumë

Si do të jetë seksi pas 35 viteve?

Seksi do të mund të jetë vetëm për argëtim në mes të njerëzve duke përdorur pilulën IVF pas 35 viteve, bëhet e ditur sipas profesorit Carl Djerassi, shkencëtari që e zbuloi këtë pilulë kontraceptive....

10 November, 2014Lexo më shumë

Si të çmendni një femër në shtrat

Kur bëhet fjalë për të çmendur një femër në shtrat, të gjithë meshkujt janë të bindur se janë më të mirët, duke qenë të sigurt për aftësitë e tyre seksuale....

9 November, 2014Lexo më shumë

Bazat e kënaqësisë në seks

Jeni të humbur mes këshillave për seks të mirë, të shkëlqyer dhe të përkryer? Nga të gjitha këto rregulla dhe këshilla mjafton t’u përmbaheni bazave të seksit të mirë....

8 November, 2014Lexo më shumë

Të mirat e seksit që ndoshta nuk i keni ditur

Studiuesit nga Universiteti Shtetëror i Nju Jorkut dhe Universiteti i Liverpulit kanë gjetur se në përbërjen e spermës ndodhen kimikate të tilla që sjellin lumturinë e femrës dhe ulin depresionin. ...

6 November, 2014Lexo më shumë

Gjërat që një grua e martuar është lodhur duke i dëgjuar

Ja disa prej gjërave që një e martuar është lodhur duke i dëgjuar gjatë gjithë kohës....

3 November, 2014Lexo më shumë

A mund të vdesësh nga dashuria?

Shkencëtarët thonë se mund të vdesësh nga dashuria....

1 November, 2014Lexo më shumë

Si ta bëjnë femrat takimin e parë në mënyrë të duhur

Nëse keni biseduar vetëm në telefon, jeni parë vetëm në foto të profilit apo i keni dërguar njëri-tjetrit vetëm mesazhe, ai në të vërtetë nuk e di saktësisht se si dukeni deri sa të bëni takimin e parë. Mësojeni cila është gjëja më e rëndësishme gjatë daljes në takimin e parë....

30 October, 2014Lexo më shumë

Këshilla nga të moshuarit për dashurinë dhe jetën

Në kohën tonë, ata të cilët janë pothuajse 100 vjeç kanë përjetuar gjithçka: shumë luftëra, shumë qeveri, zhgënjime dhe momente të lumtura. Dëgjoni këshillat e të moshuarve që u japin juve për jetën dhe dashurinë....

27 October, 2014Lexo më shumë

Këshilla tërheqëse për jetën tuaj seksuale

Nëse jeni të lodhur nga jeta juaj e vjetër dhe seksi klasik, nëse kërkoni të shtoni nuanca jetës tuaj seksuale, ka ardhur koha t’i konsideroni këto këshilla....

25 October, 2014Lexo më shumë

A mund të ndikojë në shanset e mbetjes shatzënë seksi i tepërt?

Njëra prej shqetësimeve më të mëdha të njerëzve të dhënë pas seksit të vazhdueshëm me partnerin e tyre është se 'a mund të rrezikohet shansa për të mbetur shtatzënë nëse bëjmë seks çdo ditë?'. Zbulojeni përgjigjen e mjekëve....

24 October, 2014Lexo më shumë

Fakte befasuese për masturbimin

Ja disa rezultate dhe fakte interesante që i kemi gjetur për masturbimin....

23 October, 2014Lexo më shumë

A janë çiftet aq të lumtura sa shfaqen në Facebook?

E pra, çiftet e lumtura që vazhdimisht postojnë në Facebook nuk janë dhe aq të lumtur sa duket. Kot nuk thonë, pamja të gënjen!...

21 October, 2014Lexo më shumë

Të bësh seks që në fillim, e dëmshme për marrëdhënien

Çiftet të cilat nuk bëjnë seks që në fillim të takimeve të tyre, janë më të prirur për të qenë më të lumtur në marrëdhënien e tyre, thotë një studim....

20 October, 2014Lexo më shumë

Çfarë e prishë jetën tuaj seksuale?

Nga faturat për bebe, ju keni shumë gjëra për t'u shqetësuar në lidhje me bazën e përditshmërisë-por jeta juaj seksuale nuk duhet të jetë një prej tyre. ...

18 October, 2014Lexo më shumë

Provoni diçka të re jashtë krevatit

Provoni diçka të re, por 'jashtë krevatit', thonë ekspertët britanik. Nëse bëni diçka të re, si për shembull një udhëtim bashkë, nivelet e dopaminës dhe testosteronit rriten....

17 October, 2014Lexo më shumë

Çelësi i lumturisë tek çiftet mbi 65 vjeç

Shëndet më të mirë fizik dhe nivele më të larta të frekuencës seksuale në mesin e njerëzve mbi moshën 65 janë të lidhura me nivelet më të larta të kënaqësisë martesore, sipas një studimi të fundit....

16 October, 2014Lexo më shumë

Partnerët e kaluar seksual mund të ndikojnë në dukjen e fëmijës tuaj

A munden partnerët e mëparshëm seksual të ndikojnë në dukjen e fëmijës tuaj? Po, thonë hulumtuesit....

16 October, 2014Lexo më shumë

Armiku i seksit është…

Rreth gjysma e të rinjve 18-34 vjeçarë lënë pas seksin për t’ia kushtuar kohën diçkaje më të rëndësishme. Ja cila është ajo....

15 October, 2014Lexo më shumë

Kiberseksi, “kokaina e re” online

Studimi gjerman për seks tregoi se shikimi i madh i pornografisë online do të mund t'i bënte njerëzit 'mbi-seksual' - një çrregullim personaliteti i cili shpenzon shumë kohë në fantazi seksuale....

14 October, 2014Lexo më shumë

Seksi në mëngjes kafeja më e mirë për t’u zgjuar

Nuk ka asgjë më të mirë, se seksi për të filluar një ditë të mbarë. Tashmë, kjo teori mbështetet edhe shkencërisht. ...

12 October, 2014Lexo më shumë

Sa zgjatë pasioni i dashurisë?

Shkencëtaret italianë kanë llogaritur se për sa kohë mund të jetojnë fluturat në barkun tonë kur ne biem në dashuri....

10 October, 2014Lexo më shumë

Recetë revolucionare për rinimin e vagjinës

Lisa Palmer maskën për rinim e ka gjetur në mjekësinë e Lindjes, ndërkaq dashnori i saj më i ri thotë që vagjina e saj duket sikur e një 25 vjeçe....

8 October, 2014Lexo më shumë

Sa duhet të zgjasë akti seksual?

Shumë njerëz ankohen ose se nuk zgjasin mjaftueshëm në shtrat, ose se zgjasin më shumë seç duhet. Por cila është kohëzgjatja normale e një akti seksual? Në çfarë kohe duhet të shënojmë? ...

6 October, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Supercar Showdown
  • Play Berry Rush
  • Play Bow Master Japan