LoveSex – Page 36 – Lajmi.net

Aktuale

Si ndryshon seksi gjatë viteve?

Intimiteti mund të shuhet kur vitet kalojnë. Por vetëm që ju dhe partneri juaj nuk jeni në të 20-tat nuk do të thotë që nuk mund të jeni të nxehtë në shtrat. Këtu i keni disa instruksione se si natyrshëm seksi mund të zhvillohet me kohë dhe në mënyrë që ta bëni më të mirën....

3 July, 2014Lexo më shumë

Twitter përgjegjës për shumë ndarje të çifteve

Përdoruesit aktiv të rrjetit social Twitter, të cilët janë në një marrëdhënie mund të përballen me shumë konflikte në mes vete për shkak të Twitter-it....

3 July, 2014Lexo më shumë

Gjashtë shenja që tregojnë se lidhja juaj po mbaron

Lidhjet romantike mund të jenë të vështira. Fatkeqësisht, nuk ekziston lumturia përgjithmonë në jetën reale. Por nëse jeni në një lidhje të keqe, kur e dini se është koha t’i jepni fund? Ka disa shenja që tregojnë se kur. Nëse filloni t’i shihni ato, është koha që të bëni lëvizjen tuaj....

2 July, 2014Lexo më shumë

Çfarë do të thonë fantazitë tuaja seksuale?

Imagjinata juaj mund të përmirësojë jetën tuaj seksuale. Një fakt seksual është se, të imagjinosh gjatë mastrubimit ose seksit, i rrisni kënaqësitë tuaja....

1 July, 2014Lexo më shumë

Mënyrat që femrat seksi ndikojnë në trurin e mashkullit

Koha fluturon shumë shpejtë kur jeni me to. Pas bisedës me një femër, burrat vlerësuan se biseda ishte 3.5 minuta më e shkurtër nëse ajo ishte tërheqëse, sipas një studimi të ri kanadez. Meshkujt gjithashtu hapën më shumë tema të diskutimit nëse ata ishin duke biseduar me një femër seksi....

30 June, 2014Lexo më shumë

Seksi të ndihmon të flesh më mirë

Seksi jo vetëm që të bën të dukesh më i ri, por ai rregullon edhe shumë probleme me të cilat përballeni. Ai përveç se ju forcon juve dhe sistemin tuaj shëndetsor, ju bën që të flini më mirë....

28 June, 2014Lexo më shumë

Seksi gjatë ciklit të menstruacioneve

Ju nuk keni nevojë të pauzoni në seks gjatë menstruacioneve. Në fakt, bërja e seksit në atë periudhë mund të jetë gjallëruese....

27 June, 2014Lexo më shumë

Si ndryshon seksi në një marrëdhënie

Në librin e saj të ri, autorja Iris Krasnow tregon se si gratë në të vërtetë ndjehen për intimitetin – prej të njëzetave të tyre deri në vitet më të vonshme....

27 June, 2014Lexo më shumë

Gjërat që ju nevojiten për një lidhje në distancë

Ndoshta mund të mendoni se nuk ka ndonjë lidhje që është e suksesshme nëse ekziston distanca mes dy personave. E dimë se nuk është ndoshta e lehtë të jesh larg personit që dashuron, por lidhja mund të funksionojë....

26 June, 2014Lexo më shumë

Si e shkatërron celulari jetën tuaj seksuale?

Sipas një studimi të fundit, më shumë se 60% e të intervistuarve në këtë studim thanë se kishin kaluar më shumë kohë duke përdorur celularin se sa duke qenë intim me partnerin e tyre....

24 June, 2014Lexo më shumë

Bëni seks më shpesh nëse dëshironi të dukeni më të rinj

Hulumtuesit kanë zbuluar se të bësh seks rregullisht mund të ju bëjë të dukeni më të rinj....

20 June, 2014Lexo më shumë

Meshkujt vuajnë nga kokëdhimbja gjatë seksit më shumë se gratë

A vuani shpesh nga kokëdhimbja gjatë seksit? Mos u brengosni, nuk jeni të vetmit....

14 June, 2014Lexo më shumë

Arsyet pse ai u nda nga ju

Një moment jeni të lumtur së bashku, në tjetrin moment fillon fjalimi \"nuk është deri tek ti, është tek unë\". Pse? Po i rendisim disa arsye më poshtë. ...

12 June, 2014Lexo më shumë

Alkooli shkatërron seksin

Alkooli. Shumë njerëz e konsumojnë, madje në sasi të tepruar, sasi kjo e cila mund të shkaktojë dëme të cilat shfqen në disa raste e më konkretisht gjatë seskit....

2 May, 2014Lexo më shumë

Filmat nga të cilët do të mësoni për jetën romantike dhe seksuale

Secili film përcjell mesazhin e vet, andaj ne kemi bërë një listë të disa filmave të cilët do ju ndihmonin në bazë të ngjarjeve të tyre të kuptoni si të jeni më romatikë, më të bujshëm në jetën tuaj seksuale e pse jo edhe si t\'i përballoni sfidat në çift....

19 April, 2014Lexo më shumë

Gënjeshtrat të cilat çdo femër ia thotë një mashkulli

Është vërtetuar edhe zyrtarisht se nuk janë vetëm meshkujt ata që gënjejnë një femër, pasi shpesh ndodhë edhe e kundërta....

18 April, 2014Lexo më shumë

Gjërat të cilat nuk duhet t\’i fshihni nga partneri juaj

Nëse ju jeni të përgatitur për një lidhje serioze, atëherë ekzistojnë disa gjëra që asesi nuk duhet t\'i mbani të fshehura nga partneri juaj....

18 April, 2014Lexo më shumë

Ushqimet për një seks më të nxehtë

Seksi është një ndjenjë shumë e mirë, mirëpo ai bëhet perfekt kur kualiteti i tij është me të vërtetë i lartë....

17 April, 2014Lexo më shumë

Gjërat të cilat një femër kurrë nuk duhet t’i bëjë për një mashkull

Femrat natyrisht që janë persona me të qetë në krahasim me meshkujt, ndërsa në të shumtën e rasteve ato iu nënshtrohen në tërësi të dashurve të tyre....

17 April, 2014Lexo më shumë

Gjërat që meshkujt dëshirojnë të dëgjojnë nga femrat gjatë seksit

Për një mashkull, nuk mund të jetë asgjë më e mirë sesa një femër seksi e cila është e shkëlqyer në shtrat....

9 April, 2014Lexo më shumë

Disa arsye pse nuk ndieni asgjë për seksin

Shumë persona, sidomos femrat, vuajnë nga mungesa e dëshirës për të bërë seks, apo nuk kanë ndjenja për një gjë të tillë. ...

7 April, 2014Lexo më shumë

Gjërat për të cilat njerëzit do e mënjanonin seksin

Seksi padyshim që për shumë persona është ndjenja më e mirë, mirëpo ekzistojnë edhe disa gjëra tjera për të cilat shumë persona do e mënjanonin seksin....

7 April, 2014Lexo më shumë

3 mënyra për të ndaluar shkatërrimin e seksit nga stresi

Stresi është një problem që po përhapet cdo ditë e më shumë dhe pas shumë efekteve negative, ai mund të jetë i keq edhe për jetën tuaj seksuale....

3 April, 2014Lexo më shumë

Varësia ndaj filmave pornografik rrezik për jetën seksuale

Zbulimet më të fundit të bëra nga bota shkencore, konstatojnë se shikimi i pornos në TV apo në internet ka shumë efekte në jetën seksuale reale....

2 April, 2014Lexo më shumë

‘Aftersex’ trend në rrjetet sociale

Si duket ‘selfie’ ka kaluar çdo kufi të mundshëm, pasi tani personat kanë filluar të publikojnë fotografi pas seksit....

1 April, 2014Lexo më shumë

15 pyetje që duhet t’i bëni në takimin e parë

Nëse takimi i juaj i parë ju bën shumë nervoz, atëherë duhet ta dini shumë mirë se nuk jeni të vetmit që ndiheni kështu....

1 April, 2014Lexo më shumë

Martesa ul rrezikun në zemër

Njerëzit të cilët janë të martuar kanë mundësi më të vogël për të pasur sëmundje kardiovaskulare, në krahasim me ata që nuk janë të martuar ose të divorcuar....

31 March, 2014Lexo më shumë

Ankthi i penisit

‘Ankthi i Penisit’ është një sëmundje psikologjike – kështu thonë se paku studimet më të reja të bërë rreth kësaj çështjeje....

30 March, 2014Lexo më shumë

Gjërat seksi pas seksit

Pasi keni kryer një marrëdhënie seksuale ju mund të bëni disa gjëra tjera seksi pas saj, të cilat janë me të vërtetë të rëndësishme....

25 March, 2014Lexo më shumë

Ushqimet për një seks më të mirë

Nëse dëshironi që të keni risi në jetën tuaj seksuale, atëherë janë disa ushqime që mund të ju ndihmojnë rreth kësaj gjëje....

22 March, 2014Lexo më shumë

Shenjat që tregojnë se nuk duhet të martoheni me të

Nëse jeni duke e konsideruar martesën, atëherë duhet të lexoni këtë artikull dhe duhet të jeni të sigurtë që mashkulli juaj nuk e posedon ndonjërën nga ato që thuhen më poshtë. ...

21 March, 2014Lexo më shumë

5 mënyra për një masazh seksi

“Masazhet sensuale inkurajojnë të dashuruarit të jenë të hapur me pjesët e tyre të trupit, të cilat kanë turp t’i ekspozojnë lirshëm gjatë marrëdhënieve seksuale. Këtu keni 5 hapa sesi të bëni një masazh sensual dhe te paharruar”, ishin fjalët e Gordon Inkeles, autor i librit ‘The New Sensual Massage’. Krijoni hapësira Një shtrat i […]...

15 March, 2014Lexo më shumë

Si të veproni kur tradhtoheni?

Për momentin ju jeni të martuar. Vjen një moment kur bashkëshortja juaj ju tradhëton, atëherë çfarë duhet të bëni ju? Të bëni gjënë e njëjtë gjë bëri dhe ajo, apo duhet të veproni në ndonjë mënyrë tjetër? ...

15 March, 2014Lexo më shumë

5 arsye që të bëni pushim nga seksi

Arsyet pse duhet të pushoni nga seksi: 1- Sipas besimeve popullore, seksi me një të panjohur nuk ndikon në shërimin tuaj nga një traumë e mëparshme. Ju duhet t’i jepni kohë zemrës tuaj që të pushojë, para se të lejoni dikë tjetër të futet në krevatin tuaj. 2- Seksi pa dyshim që është i shijshëm, […]...

14 March, 2014Lexo më shumë

Disa shenja që tregojnë se jeni duke pasur një aferë emocionale

Nese ia keni thënë vetës këto gjëra, ju jeni pak emocional me bashkëpunëtorin tuaj. Ndoshta nuk mund ta identifikoni ende, por do ta kuptoni tash. Ka shumë miqësi të shëndetshme në mes gjinive të kundërta, kështu që si mund ta dini kur e keni kaluar vijën e kuqe të miqësisë? Këtu kemi disa shenja që […]...

12 March, 2014Lexo më shumë

Seksi oral i mirë për shëndetin e grave

Shkenctarë nga Universiteti i New York’ut, të cilët nëpërmjet një ankete dhe jo me anë të eksperimentit praktik, krahasuan jetën seksuale të 290 vajzave dhe shëndetin e tyre mendor. Siç vijon hulumtimi, tregon se lëngu i spermës përmban kimikate që rrisin humorin, dashurinë, shkaktojnë gjumë më të mirë dhe gjithashtu përmbajnë të paktën tre kimikate […]...

10 March, 2014Lexo më shumë

Tre gjëra që s’duhet t’i thuash pas seksit

Oksitocin – i njohur gjithashtu edhe si hormon, lirohet në tru gjatë dëshirës së madhe për të bërë seks me partnerin, thotë autori i studimit Amanda Denes. Megjithatë, testosteronet besohet se janë shkaktare të shfaqjes së efektit të oksitocinës, sipas studimit. Kështu që përderisa truri i saj është ende pa gjumë, sistemi juaj është duke […]...

7 March, 2014Lexo më shumë

Disa shenja që tregojnë se martesa juaj po shkon drejt fundit

Ne kemi mbledhur disa nga shenjat që paralajmrojnë se ju jeni në këtë fazë. 1. Ju nuk jeni duke biseduar shumë për gjëra “personale”. 2. Ju jeni duke u ankuar për të njejtat gjëra pa pushim. 3. Ju nuk mund të kuptoheni apo të bini dakord për shumë çështje të rëndësishme që ju rrethojnë. 4. […]...

7 March, 2014Lexo më shumë

Aplikacioni për seks më të mirë

Me sa duket, disa njerëz e bëjnë. Një aplikacion i quajtur Spreadsheets ju lejon që të ndiqni aktivitetin tuaj të vazhdueshëm në dhomën tuaj të gjumit, dhe rreth 12,000 njerëz e kanë shkarkuar atë në internet. Ashtu si shumica e aplikacioneve të tjera të vetë-monitorimit, Spreadsheets mban një rekord tuajin të përformancës. Së pari ju […]...

7 March, 2014Lexo më shumë

Si ta dini që jeni përfekt për njëri-tjetrin?

Njerëzit të cilët thonë fjalë më të fuqishme, më të bukura, më të ndjeshme – kanë më shumë mundësi që të jenë së bashku përgjithmonë. Hulumtimet në Universitetin e Teksas’it ranë në përfundim se fjalët janë ato që e bëjnë lidhjen më të qëndrueshme – fjalët e bukura jo ato banale. Kështu që ata kishin […]...

6 March, 2014Lexo më shumë

Sekreti për një martesë të lumtur dhe të gjatë

Rezulton se çelësi për një martesë të gjatë dhe të lumtur është seksi, sipas një studimi të kohëve të fundit në Journal of Gerontology. Hulumtuesit intervistuan 732 çifte të martuara ndërmet moshave 57 dhe 85 dhe gjetën se ata që thanë se kanë pak ose aspak seks në martesë, rezultuan se kanë nivele më të […]...

6 March, 2014Lexo më shumë

4 shenja që ju tregojnë se ai po bie në dashuri me ty

Ndjenjat, sidomos ato të dashurisë, janë si ndjenjat që i përjetojmë në ashensorë. Ndjejmë një lloj emocioni të veçantë në brendësi të kokës tonë, por shumicën e kohës ne nuk i’a vëmë veshin. Shumica e femrave i simpatizojnë meshkujt që i shprehin ndjenjat, por nuk ka shumë të këtillë që e bëjnë këtë. Por femra, […]...

5 March, 2014Lexo më shumë

Disa fakte interesante për seksin

1. Njeriu mesatar i shëndetshëm prodhon rreth 300 milionë spermatozoide në vetëm një sasi të vogël sperme apo thënë ndryshe në sasi të një luge çaji. Por, është vetëm një spermatozoid të cilin e pranon gruaja për ta fekonduar vezën. 2. Sipas një sondazhi të faqes elektronike Retrevo, 36% e njerëzve nën moshën 35 vjeçare […]...

4 March, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Berry Rush
  • Play Stealth Sniper
  • Play 8 Ball Pool