LoveSex – Page 35 – Lajmi.net

Aktuale

Për çfarë duan të marrin komplimente femrat?

Shumë njerëz mendojnë se e rëndësishme është të bësh komplimente nuk ka rëndësi se për çfarë apo si. Por çuditërisht ja cilat janë 9 komplimentet që vajzat duan të dëgjojnë nga meshkujt:...

30 August, 2015Lexo më shumë

4 gënjeshtrat që nuk duhet t`i thuani në takimin e parë

Ndarja e ca gënjershtrave të vogla në takimin e parë nuk është ndryshe nga zbukurimi i rezymesë. Shembull, “nuk mund të pushoj së kontrolluari profilin e ish të dashurit në FB” shumë lehtë mund të konvertohet në “ jam e dhënë pas Fejsbukut”....

30 August, 2015Lexo më shumë

A e dini se ëndrrat erotike kanë një domethënie?​!

Me siguri ju ka ndodhur që t'ju shfaqet në ëndërr një “mysafir i paftuar”, ndonjë me të cilin nuk e ndani krevatin....

30 August, 2015Lexo më shumë

A është e mundur t’i dashurosh dy njerëz në të njëjtën kohë?

Shumë njerëz kanë treguar se kanë ndjenja për dy njerëz të ndryshëm në të njëjtën kohë. Por, a është në të vërtetë e mundur që të dashuroni dy njerëz në të njëjtën kohë?...

26 August, 2015Lexo më shumë

A e dinit se: Edukimi seksual në Holandë fillon që në parashkollore

Dozat e lehta të drogave psikoaktive që lejohen në Holandë nuk janë elementi i vetëm që tregojnë për liberalizimin e këtij vendi. Me ligj, fëmijët holandez parashihet të mësojnë edukimin seksual që në kohën kur ata janë në çerdhe. ...

18 August, 2015Lexo më shumë

Martesa mes moshës 28-32 vjeç shmang divorcin

Në qoftë se doni një martesë të mbarë e pa u përballur me divorcin, mosha ideale për tu martuar është mes moshës 28 dhe 32 vjeç. ...

11 August, 2015Lexo më shumë

Shenjat që tregojnë se lidhja juaj është duke përfunduar

Ndonjëherë është e vështirë të dalloni shenjat që tregojnë fundin e një lidhjeje. Ndoshta gjërat nuk janë mirë si më parë, ndoshta njëri prej jush nuk është i/e kënaqur me lidhjen dhe nuk dini si t`ia bëni....

10 August, 2015Lexo më shumë

3 gjëra që meshkujt i duan në takime

A dëshironi që të lini përshtypje të mirë që premton edhe takimin e dytë? Ja disa zbulime interesante të cilat mund t’i provoni në takime tuaja…...

8 August, 2015Lexo më shumë

Pse meshkujt i lënë femrat që dashurojnë?

Ja çfarë i penalizon femrat në një lidhje....

7 August, 2015Lexo më shumë

Pse femrat ndjejnë më shumë dhimbje pas ndarjes?

Lotët dhe zemërimi përbëjnë fotografinë klasike të një femre që kalon nëpër një ndarje....

6 August, 2015Lexo më shumë

Formula matematikore e dashurisë së vërtetë

Hannah Fry, professor i matematikës në Universitetin e Londrës që ka shkruar librin “Matematika e dashurisë”, ka identifikuar tri P-të për të pasur sukses kjo formulë magjike....

2 August, 2015Lexo më shumë

Ja 9 shenjat se partneri juaj është një gënjeshtar

Gënjeshtra është një akt bashkëpunues, d.m.th që gënjeshtra të ketë sukses kemi nevojë për gënjeshtarin dhe për personin që i beson gënjeshtarit. Për fat të keq, ne kemi tendencë që t`u besojmë personave që na kanë parë lakuriq, kjo d.t.th se 50 % e personave që kërkojnë në Google “ si të zbuloj nëse më gënjen ai” e dinë se janë të gënjyera mirëpo nuk dëshirojnë t'a besojnë....

1 August, 2015Lexo më shumë

Dhjetë gjërat e para që meshkujt vërejnë te femrat

Jo, nuk është prapanica, sipas anketimit të fundit....

31 July, 2015Lexo më shumë

Shkenca tregon se çfarë i ndodh trurit tuaj kur lëndoheni në dashuri

Kjo është me të vërtetë interesante. A e keni vërejtur ndonjëherë se pas një ndarjeje, të gjitha kujtimet e këqija me ishin tuaj fshihen, dhe e gjitha çfarë ju mund të mbani në mend janë kujtimet e mira dhe momentet më të bukura që keni kaluar së bashku? Një ‘thyerje e zemrës’ ju kthen në fillim të marrëdhënies, kur gjërat ishin të bukura dhe emocionuese....

30 July, 2015Lexo më shumë

Arsyeja befasuese që i bën njerëzit të tradhtojnë

Tradhtia është një perspektivë e tmerrshme kur jeni në marrëdhënie. Dhe përderisa shumica e njerëzve tradhtojnë, kjo mund të ju ndodh edhe juve....

29 July, 2015Lexo më shumë

6 pozita të çmendura seksuale, për të cilat nuk keni dëgjuar se ekzistojnë

Disa nga këto pozita, kërkojnë bukur shumë fleksibilitet; andaj mos e humbisni klasën e jogës këtë javë! Këto mund të jenë për ju, ose të mos jenë - por zbulimi i tyre, është pjesa më e këndshme!...

28 July, 2015Lexo më shumë

Celularët kanë ulur me 20% raportet seksuale në çifte

Nëse jeni në shtrat dhe dëshëroni të shihni celularin apo tabletin tuaj, mund të rrezikoni seriozisht jetën tuaj intime....

27 July, 2015Lexo më shumë

10 gjërat që eksitojnë çmendurisht partnerin në shtrat

Të dominojnë në shtrat – Nëse ai nis të flasë, mbylljani gojën. Do të nisë të nervozohet por kjo gjë e eksiton shumë....

25 July, 2015Lexo më shumë

Seksi i mëngjesit- ilaç për gjithçka

Mos e shtyni alarmin – seksi i mëngjesit të hershëm përmirëson imunitetin, ngrit disponimin, rrit pjellorinë, pastron tenin, forcon flokët dhe redukton rrezikun nga sëmundjet e zemrës....

24 July, 2015Lexo më shumë

Albfriends.com: Vendtakimi i parë shqiptar online!

Startoi platforma Albfriends.com, e cila mundëson lidhje me një vajzë apo djalë shqiptar kudo në botë dhe, pse jo ta gjeni edhe personin e ëndrrave tuaja....

24 July, 2015Lexo më shumë

Shenjat që tregojnë se ai është i duhuri në krevat

Tetë pika të rëndësishme që tregojnë se jeni duke kryer marrëdhënie seksuale me personin e duhur....

23 July, 2015Lexo më shumë

Zakonet seksuale të çifteve më të lumtura

Seksi është i domosdoshëm për një marrëdhënie të lumtur. Është diçka që e bën vetëm me partnerin dhe jo dikë tjetër, duke e forcuar kështu marrëdhënien dhe duke e bërë atë të veçantë....

21 July, 2015Lexo më shumë

Lufto rrudhat duke bërë seks

Një marrëdhënie seksuale e rregullt ndihmon ndjeshëm në reduktimin e rrudhave. Ky është rezultati një studimi të kryer nga “National Health Services” në Britani, i cili i ka provuar hipotezat e hedhura vazhdimisht se seksi i rregullt ndihmon shumë në reduktimin e rrudhave....

21 July, 2015Lexo më shumë

Gjashtë arsyet përse burrat refuzojnë seksin

Nëse ai po ju refuzon në dhomën e gjumit, ka gjasa që nuk është faji juaj. Këtu janë gjashtë arsyet më të shpeshta që e shtyjnë një partner të japë përgjigje negative ndaj ofertës suaj....

19 July, 2015Lexo më shumë

Ja si funksionon një marrëdhënie e lumtur, sipas shkencës

Shkenca siç duket ka një sekret për një marrëdhënie të lumtur....

18 July, 2015Lexo më shumë

Mosha më e mirë për t’u martuar, që të shmangni divorcin

Sipas një studimi, sa më të vjetër që martoheni, aq më të vogla janë shanset për t’u divorcuar....

18 July, 2015Lexo më shumë

Fakte shkencore që duhet t’i dini rreth flirtimit

Dy njerëz mund të bëhen më të aftë nga sa mund ta merrni me mend, nëse përdorin këto teknika “të garantuara” të flirtimit për t’u lidhur shpirtërisht me njëri-tjetrin....

16 July, 2015Lexo më shumë

3 arsye pse seksi është më i mirë gjatë të 40’ave

Harrojeni se seksi mund të jetë më i keq me kalimin e viteve. Sipas Universitetit të Kalifornisë, seksi bëhet edhe më i mirë gjatë të 40-ave. Lexojeni pse!...

15 July, 2015Lexo më shumë

19 sekretet e çifteve që vazhdojnë gjithmonë bashkë

Shko në orar. Mos u zini në udhëtime. Dhe thjesht duaje partnerin pa kushte....

15 July, 2015Lexo më shumë

Shenjat që tregojnë se jeni në marrëdhënie me personin e duhur

“Si ta di nëse jam në marrëdhënie me personin e duhur?” – kjo është njëra nga pyetjet më të zakonshme që njerëzit të cilët fillojnë një lidhje me dikë e bëjnë....

14 July, 2015Lexo më shumë

​Pyetjet që secila femër duhet t’ia bëjë mashkullit

Depërtimi në trurin e mashkullit mund të jetë një nga punët më të vështira që ekzistojnë. ...

13 July, 2015Lexo më shumë

Shenjat që partneri po iu tradhëton

Kur flitet për tradhtinë askush nuk mund të ketë siguri absolute por këto janë shenja të pagabueshme. ...

12 July, 2015Lexo më shumë

Pyetjet e sikletshme rreth seksit që ngurroni t’i bëni

Ka disa pyetje të cilat më me dëshirë do t’ia bënit Google se sa shoqes tuaj më të ngushtë. Por, në vend se të kërkoni përgjigje në webfaqet e tjera për pyetjet e sikletshme të cilat nguroni t’i bëni, ne kemi mbledhur disa prej pyetjeve më të sikletshme me përgjigjet e tyre nga disa ekspertë....

11 July, 2015Lexo më shumë

Çfarë i tërheq meshkujt më shumë në trupin e femrës?

Femrat ndoshta nuk janë të vetëdijshme për të gjitha pjesët e trupit të tyre, të cilave meshkujt u kushtojnë rëndësi....

9 July, 2015Lexo më shumë

13 shenja që tregojnë se ai dëshiron të kalojë jetën me ty

Lidhjet e dashurisë janë të mrekullueshme për vitet e para të kohëzgjatjes së tyre, por më pas çiftet kërkojnë një angazhim më të madh si martesa. Ja si ta kuptoni nëse jeni me të duhurin....

8 July, 2015Lexo më shumë

Femrat me këto tipare pëlqehen më shumë nga meshkujt

Duket se shkenca ka zbuluar se cilat lloje të femrave pëlqehen më së shumti nga meshkujt këto ditë. ...

8 July, 2015Lexo më shumë

10 arsye pse i dashuri juaj pëlqen gjoksin tuaj

Më poshtë mund të lexoni arsyet pse i dashuri juaj pëlqen gjoksin tuaj....

7 July, 2015Lexo më shumë

Si ta bëni më së miri seksin në dush?

Seksi në dush mund të jetë me të vërtetë i bukur, nëse i ndiqni këta hapa....

7 July, 2015Lexo më shumë

Kjo është arsyeja pse jo të gjitha femrat arrijnë orgazmën

Arritja e orgazmës për një femër, nuk është asnjëherë e lehtë. Një studim i zhvilluar nga studiuesit e Good Samaritan Hospital në Cincinnati, Ohio (SHBA) ka zbuluar se mund të kenë ndikim edhe përmasat e vaginës kur bëhet fjalë për orgazmën....

7 July, 2015Lexo më shumë

Nuk ke të dashur? Ja 5 taktika si mund të njohësh dikë

Të mos kesh dikë pranë shpesh herë është zgjedhje, por herë të tjera, është problem....

6 July, 2015Lexo më shumë

Efektet e jashtëzakonshme të seksit në mëngjes

Nuk jeni në humorin ne duhur për të bërë seks në mëngjes? Gabim!...

6 July, 2015Lexo më shumë

Festivali i pazakontë, 500 veta në fshatin Gloucestershire për përvoja seksuale (Foto)

Festivali “Swingfields” që u organizua në fshatin e vogël të Flaxey në Gloucestershire mblodhi më shumë se 500 persona....

6 July, 2015Lexo më shumë

Si ndikon martesa e lumtur në shëndetin tuaj?

Një studim i ri gjen një lidhje thelbësore në mes të kualitetit të marrëdhënies tuaj dhe shtypjes së gjakut....

6 July, 2015Lexo më shumë
 

Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play iStunt 2
  • Play Rock Wheels
  • Play Urban Basketball