LoveSex – Page 31 – Lajmi.net

Aktuale

Ja mënyrat për “të çmendur” një femër në shtrat

Gruaja privilegjon aspektin global në marrëdhënie. Për të është e rëndësishme dashuria, shpirti, pjesëmarrja e ndjenjës në një raport nga ana e partnerit....

16 September, 2015Lexo më shumë

Femrat duan seks aq sa edhe meshkujt

Femrat siç duket nuk po kanë mjaftueshëm seks – me disa prej tyre të cilat dëshirojnë të kenë më shumë se gjashtë herë në javë....

16 September, 2015Lexo më shumë

Seksi i dhimbshëm, çfarë të bëni kur ndodhë?

Kushtet mjekësore, disa ilaçe dhe anatomia juaj mund të bëjë që seksi të ju dhemb. Lajmi i mirë është që të gjitha këto simptoma mund të trajtohen....

15 September, 2015Lexo më shumë

Gjërat që nuk duhet t’i bësh kur je i hidhëruar me partnerin

Të kesh një argument të nxehtë me partnerin jo vetëm që do të ju vë në një humor të keq, por gjithashtu mund të pengojë aftësinë tuaj për të kryer detyrat e përditshme....

15 September, 2015Lexo më shumë

A është xhelozia sëmundje?

Nuk ka njeri që mos ta ndiejë atë, edhe ata që e duan veten e besojnë më tepër në të. Por ka të tjerë që e vuajnë më shumë shtrëngimin në stomak duke u bërë agresiv në punë, dashuri apo në komunikim me të tjerët....

12 September, 2015Lexo më shumë

Meshkujt që buzëqeshin ju duken më tërheqës femrave

Meshkujt të cilët janë në kërkim të një dashurie të qëndrueshme duhet të largojnë qëndrimin serioz që kanë, dhe në vend të kësaj të buzëqeshin më shumë....

12 September, 2015Lexo më shumë

Tre arsye pse nuk duhet të bashkoheni sërish

Kam njohur disa çifte që janë ndarë dhe kanë gjetur mënyrë se si të bashkohen sërish- vetëm për t`u ndarë edhe një herë tjetër! Pse? Sepse kanë injoruar sinjalet që kanë paralajmëruar përfundimin e lidhjes së tyre. Andaj në vend se të injorini shenjat që tregojnë “Ndarje”, lexoni këto tre arsye pse nuk duhet kurrë të bashkoheni sërish dhe të provoni një diçka të re....

11 September, 2015Lexo më shumë

Nëse dëshironi martesë të suksesshme, fshijeni partnerin nga Facebooku

Një ekspert i marrëdhënieve ka ofruar disa këshilla për çiftet të cilat dëshirojnë të krijojnë një marrëdhënie më të mirë – dhe të cilët e përdorin shumë teknologjinë....

9 September, 2015Lexo më shumë

Seksi i detyruar: Gomari tenton të dhunoi të zotin (Video)

Në këtë video shihet një gomar i afektuar seksualisht ndaj një njeriu gjysmë të zhveshur. Gomari tenton që të dhunoi të zotin, përderisa ai përpiqet që t’i shpëtoi tentativave të gomarit. ...

8 September, 2015Lexo më shumë

4 këshilla të mençura për dashuri në distancë

Dashuria në distancë është e dhimbshme dhe e mundimshme. Shumë pak çifte arrijnë t`i mbijetojnë distancës....

7 September, 2015Lexo më shumë

Ja çfarë ndodh pas puthjes së parë

Sa e sa herë na ka rastisur të shohim në filmat e Hollivudit se sa magjike është puthja e parë. Në të vërtetë është e tillë. Por ajo nuk garanton gjithmonë një fund të lumtur....

6 September, 2015Lexo më shumë

Për çfarë duan të marrin komplimente femrat?

Shumë njerëz mendojnë se e rëndësishme është të bësh komplimente nuk ka rëndësi se për çfarë apo si. Por çuditërisht ja cilat janë 9 komplimentet që vajzat duan të dëgjojnë nga meshkujt:...

30 August, 2015Lexo më shumë

4 gënjeshtrat që nuk duhet t`i thuani në takimin e parë

Ndarja e ca gënjershtrave të vogla në takimin e parë nuk është ndryshe nga zbukurimi i rezymesë. Shembull, “nuk mund të pushoj së kontrolluari profilin e ish të dashurit në FB” shumë lehtë mund të konvertohet në “ jam e dhënë pas Fejsbukut”....

30 August, 2015Lexo më shumë

A e dini se ëndrrat erotike kanë një domethënie?​!

Me siguri ju ka ndodhur që t'ju shfaqet në ëndërr një “mysafir i paftuar”, ndonjë me të cilin nuk e ndani krevatin....

30 August, 2015Lexo më shumë

A është e mundur t’i dashurosh dy njerëz në të njëjtën kohë?

Shumë njerëz kanë treguar se kanë ndjenja për dy njerëz të ndryshëm në të njëjtën kohë. Por, a është në të vërtetë e mundur që të dashuroni dy njerëz në të njëjtën kohë?...

26 August, 2015Lexo më shumë

A e dinit se: Edukimi seksual në Holandë fillon që në parashkollore

Dozat e lehta të drogave psikoaktive që lejohen në Holandë nuk janë elementi i vetëm që tregojnë për liberalizimin e këtij vendi. Me ligj, fëmijët holandez parashihet të mësojnë edukimin seksual që në kohën kur ata janë në çerdhe. ...

18 August, 2015Lexo më shumë

Martesa mes moshës 28-32 vjeç shmang divorcin

Në qoftë se doni një martesë të mbarë e pa u përballur me divorcin, mosha ideale për tu martuar është mes moshës 28 dhe 32 vjeç. ...

11 August, 2015Lexo më shumë

Shenjat që tregojnë se lidhja juaj është duke përfunduar

Ndonjëherë është e vështirë të dalloni shenjat që tregojnë fundin e një lidhjeje. Ndoshta gjërat nuk janë mirë si më parë, ndoshta njëri prej jush nuk është i/e kënaqur me lidhjen dhe nuk dini si t`ia bëni....

10 August, 2015Lexo më shumë

3 gjëra që meshkujt i duan në takime

A dëshironi që të lini përshtypje të mirë që premton edhe takimin e dytë? Ja disa zbulime interesante të cilat mund t’i provoni në takime tuaja…...

8 August, 2015Lexo më shumë

Pse meshkujt i lënë femrat që dashurojnë?

Ja çfarë i penalizon femrat në një lidhje....

7 August, 2015Lexo më shumë

Pse femrat ndjejnë më shumë dhimbje pas ndarjes?

Lotët dhe zemërimi përbëjnë fotografinë klasike të një femre që kalon nëpër një ndarje....

6 August, 2015Lexo më shumë

Formula matematikore e dashurisë së vërtetë

Hannah Fry, professor i matematikës në Universitetin e Londrës që ka shkruar librin “Matematika e dashurisë”, ka identifikuar tri P-të për të pasur sukses kjo formulë magjike....

2 August, 2015Lexo më shumë

Ja 9 shenjat se partneri juaj është një gënjeshtar

Gënjeshtra është një akt bashkëpunues, d.m.th që gënjeshtra të ketë sukses kemi nevojë për gënjeshtarin dhe për personin që i beson gënjeshtarit. Për fat të keq, ne kemi tendencë që t`u besojmë personave që na kanë parë lakuriq, kjo d.t.th se 50 % e personave që kërkojnë në Google “ si të zbuloj nëse më gënjen ai” e dinë se janë të gënjyera mirëpo nuk dëshirojnë t'a besojnë....

1 August, 2015Lexo më shumë

Dhjetë gjërat e para që meshkujt vërejnë te femrat

Jo, nuk është prapanica, sipas anketimit të fundit....

31 July, 2015Lexo më shumë

Shkenca tregon se çfarë i ndodh trurit tuaj kur lëndoheni në dashuri

Kjo është me të vërtetë interesante. A e keni vërejtur ndonjëherë se pas një ndarjeje, të gjitha kujtimet e këqija me ishin tuaj fshihen, dhe e gjitha çfarë ju mund të mbani në mend janë kujtimet e mira dhe momentet më të bukura që keni kaluar së bashku? Një ‘thyerje e zemrës’ ju kthen në fillim të marrëdhënies, kur gjërat ishin të bukura dhe emocionuese....

30 July, 2015Lexo më shumë

Arsyeja befasuese që i bën njerëzit të tradhtojnë

Tradhtia është një perspektivë e tmerrshme kur jeni në marrëdhënie. Dhe përderisa shumica e njerëzve tradhtojnë, kjo mund të ju ndodh edhe juve....

29 July, 2015Lexo më shumë

6 pozita të çmendura seksuale, për të cilat nuk keni dëgjuar se ekzistojnë

Disa nga këto pozita, kërkojnë bukur shumë fleksibilitet; andaj mos e humbisni klasën e jogës këtë javë! Këto mund të jenë për ju, ose të mos jenë - por zbulimi i tyre, është pjesa më e këndshme!...

28 July, 2015Lexo më shumë

Celularët kanë ulur me 20% raportet seksuale në çifte

Nëse jeni në shtrat dhe dëshëroni të shihni celularin apo tabletin tuaj, mund të rrezikoni seriozisht jetën tuaj intime....

27 July, 2015Lexo më shumë

10 gjërat që eksitojnë çmendurisht partnerin në shtrat

Të dominojnë në shtrat – Nëse ai nis të flasë, mbylljani gojën. Do të nisë të nervozohet por kjo gjë e eksiton shumë....

25 July, 2015Lexo më shumë

Seksi i mëngjesit- ilaç për gjithçka

Mos e shtyni alarmin – seksi i mëngjesit të hershëm përmirëson imunitetin, ngrit disponimin, rrit pjellorinë, pastron tenin, forcon flokët dhe redukton rrezikun nga sëmundjet e zemrës....

24 July, 2015Lexo më shumë

Albfriends.com: Vendtakimi i parë shqiptar online!

Startoi platforma Albfriends.com, e cila mundëson lidhje me një vajzë apo djalë shqiptar kudo në botë dhe, pse jo ta gjeni edhe personin e ëndrrave tuaja....

24 July, 2015Lexo më shumë

Shenjat që tregojnë se ai është i duhuri në krevat

Tetë pika të rëndësishme që tregojnë se jeni duke kryer marrëdhënie seksuale me personin e duhur....

23 July, 2015Lexo më shumë

Zakonet seksuale të çifteve më të lumtura

Seksi është i domosdoshëm për një marrëdhënie të lumtur. Është diçka që e bën vetëm me partnerin dhe jo dikë tjetër, duke e forcuar kështu marrëdhënien dhe duke e bërë atë të veçantë....

21 July, 2015Lexo më shumë

Lufto rrudhat duke bërë seks

Një marrëdhënie seksuale e rregullt ndihmon ndjeshëm në reduktimin e rrudhave. Ky është rezultati një studimi të kryer nga “National Health Services” në Britani, i cili i ka provuar hipotezat e hedhura vazhdimisht se seksi i rregullt ndihmon shumë në reduktimin e rrudhave....

21 July, 2015Lexo më shumë

Gjashtë arsyet përse burrat refuzojnë seksin

Nëse ai po ju refuzon në dhomën e gjumit, ka gjasa që nuk është faji juaj. Këtu janë gjashtë arsyet më të shpeshta që e shtyjnë një partner të japë përgjigje negative ndaj ofertës suaj....

19 July, 2015Lexo më shumë

Ja si funksionon një marrëdhënie e lumtur, sipas shkencës

Shkenca siç duket ka një sekret për një marrëdhënie të lumtur....

18 July, 2015Lexo më shumë

Mosha më e mirë për t’u martuar, që të shmangni divorcin

Sipas një studimi, sa më të vjetër që martoheni, aq më të vogla janë shanset për t’u divorcuar....

18 July, 2015Lexo më shumë

Fakte shkencore që duhet t’i dini rreth flirtimit

Dy njerëz mund të bëhen më të aftë nga sa mund ta merrni me mend, nëse përdorin këto teknika “të garantuara” të flirtimit për t’u lidhur shpirtërisht me njëri-tjetrin....

16 July, 2015Lexo më shumë

3 arsye pse seksi është më i mirë gjatë të 40’ave

Harrojeni se seksi mund të jetë më i keq me kalimin e viteve. Sipas Universitetit të Kalifornisë, seksi bëhet edhe më i mirë gjatë të 40-ave. Lexojeni pse!...

15 July, 2015Lexo më shumë

19 sekretet e çifteve që vazhdojnë gjithmonë bashkë

Shko në orar. Mos u zini në udhëtime. Dhe thjesht duaje partnerin pa kushte....

15 July, 2015Lexo më shumë

Shenjat që tregojnë se jeni në marrëdhënie me personin e duhur

“Si ta di nëse jam në marrëdhënie me personin e duhur?” – kjo është njëra nga pyetjet më të zakonshme që njerëzit të cilët fillojnë një lidhje me dikë e bëjnë....

14 July, 2015Lexo më shumë

​Pyetjet që secila femër duhet t’ia bëjë mashkullit

Depërtimi në trurin e mashkullit mund të jetë një nga punët më të vështira që ekzistojnë. ...

13 July, 2015Lexo më shumë

Shenjat që partneri po iu tradhëton

Kur flitet për tradhtinë askush nuk mund të ketë siguri absolute por këto janë shenja të pagabueshme. ...

12 July, 2015Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bow Master Japan
  • Play Pro Kicker Frenzy