LoveSex – Page 3 – Lajmi.net

Aktuale

Sygjelbrit kanë libido më të fuqishme

Ekzistojnë konstatimet që në bazë të ngjyrës së syve mund të vlerësohen meshkujt: sytë ngjyrë gështenje i kanë meshkujt besnikë dhe të sigurt, sykaltërve u mungon vetëbesimi, sygjelbrit janë plot imagjinatë....

11 September, 2017Lexo më shumë

Shokon studimi: Meshkujt s’duan të bëjnë seks sepse u pëlqen më shumë…

Një studim i fundit britanik ka shokuar mbarë opinionin publik. ...

11 September, 2017Lexo më shumë

Meshkujt lënë anash seksin për…

Sipas një studimi të fundit, rreth 2 mijë britanikë nuk duan të jenë të lumtur me njëri tjetrin....

10 September, 2017Lexo më shumë

“E dashura më shokoi, patëm marrëdhënie por më kërkoi diçka të çuditshme”

Një djalë i ri i ka rrëfyer psikologes së “The Sun” historinë e tij të dashurisë që e kishte lënduar shumë pas një kërkese të çuditshme që i kishte bërë partnerja...

10 September, 2017Lexo më shumë

Pse meshkujt kanë frikë nga martesa?

Në një lidhje, në shumicën e rasteve meshkujt kanë frikë të krijojnë lidhje serioze, sidomos nga martesa....

10 September, 2017Lexo më shumë

Dashuria ka 5 faza; arsyet pse shumica dështojnë në të tretën

“Siç duket nuk ishte për mua”, është fraza që shpeshherë e dëgjomë si shpjegim se përse është ndarë një çift. ...

9 September, 2017Lexo më shumë

Gjërat që femrat bëjnë, pas të cilave meshkujt çmenden

Të gjithë e dinë se një nga gjërat më të mira që mund të bëni për ta çmendur atë totalisht është t’i tregoni asetet tuaja, por kur bëhët fjalë për veprimet (ndonjëherë të pavetëdijshme) që ju bëni pas së cilave ai nuk reziston dot?...

9 September, 2017Lexo më shumë

Jeta në çift: 5 gjërat që s’duhet t’ua thoni shoqeve të ngushta lidhur me të

Një shprehje e urtë popullore thotë ‘’Burrë e grua, mish e thua’’, por kur në lidhje hyn një e tretë, qetësohuni po flasim për një tjetër lloj të trete në një marrëdhënie, ujërat e ekuilibrit sikur trazohen paksa....

8 September, 2017Lexo më shumë

Gjestet që flasin më shumë se fjala ‘Të Dua’

Si ta kuptosh që ai/ajo të do vërtetë?...

8 September, 2017Lexo më shumë

Regjistronin seks në vende publike, arrestohet çifti i porno-amatorve (Foto)

Regjistronin porno amatoriale në vende publike dhe për këtë janë arrestuar. Leslie Sessions, 30 vjeçe dhe burri i saj Derek Calloway, 37-vjeç janë bërë protagonistë të disa videove me “pullë të kuqe” dhe më pas i kanë shpërndarë imazhet në rrjet....

8 September, 2017Lexo më shumë

Gjëra për të cilat meshkujt “luten” që femrat mos i bëjnë në shtrat

Le të diskutojmë pak çfarë janë këto gjëra që meshkujt nuk i durojnë dot kur femrat I bëjnë në shtrat, për hir të kënaqësisë së të dyja palëve....

8 September, 2017Lexo më shumë

Gënjeshtrat e famshme që gratë e martuara u thonë burrave

Kush tha që gënjeshtrat janë të dëmshme? Ndonjëherë që një lidhje të funksionojë më së miri, herë pas here duhen thënë disa gënjeshtra të bardha....

7 September, 2017Lexo më shumë

Pse meshkujt pëlqejnë më shumë bjondet në shtrat?

Sipas disa studimeve të fundit thuhet se bjondet përveçse janë tërheqëse shumica prej tyre mendojnë shumë për aktin seksual....

6 September, 2017Lexo më shumë

Arsyeja shkencore përse meshkujt mendojnë për seksin më shumë sesa femrat

Ajo që mendohej e besohej prek kohësh tanimë është vërtetuar shkencërisht ! ...

5 September, 2017Lexo më shumë

“Më përdhunuan në grup në ditën time të martesës” (FOTO)

Kur Terry Gobanga nuk u paraqit në ditën e saj të dasmës, askush nuk e mendonte se ajo ishte rrëmbyer, përdhunuar dhe hedhur si e vdekur në rrugë. Ishte një nga dy tragjeditë që goditën pastoren e re nga Nairobi. Por ajo është një e mbijetuar...

5 September, 2017Lexo më shumë

Mësuesja ju dërgonte imazhe erotike nxënësve, por më pas e pëson keq (Foto)

Një mësuese e një gjimnazi në Virxhinia është arrestuar nga policia pasi u dërgonte foto tërësisht lakuriq studentëve të saj....

5 September, 2017Lexo më shumë

‘Është bërë keq për të gjetur burrë’, studimi i fundit është tmerrues (Foto)

Studimi i fundit i kryer nga Universiteti i Bristolit shpjegon se pse është rritur ndjeshëm numri i femrave të pa martura....

5 September, 2017Lexo më shumë

Kjo është faza kur pritet një tradhti në çift

E falshme ose jo, tradhtia krijon një hendek të thellë mes çdo çifti, ajo është një nga arsyet më madhore përse ndodh shumica e divorceve në ditët e sotme....

4 September, 2017Lexo më shumë

Femra, ja çfarë i eksiton meshkujt në shtrat

Dy gjëra të thjeshta janë në gjendje që të dashurin tuaj ta ngrenë në qiell. Aplikoni këto aktivitete në dhomën tuaj të gjumit dhe do të jeni të kënaqura....

4 September, 2017Lexo më shumë

Do të befasoheni kur t’a mësoni se sa kohë mund të rrijë një mashkull pa kryer marrëdhënie

Pyetja që të i mundon femrat është: “Sa kohë mund të rrijë një mashkull pa kryer marrëdhënie?”....

1 September, 2017Lexo më shumë

Të apasionuar pas seksit?! Ja çfarë ndodh nëse kryeni shumë mardhënie

Ndoshta jeni në një marrëdhënie krejt të re ose sapo keni bërë një udhëtim me partnerin ose po takoheni pas shumë kohësh. Pavarësisht arsyes, nëse ju bëni shumë seks mund të ketë një efekt anësor: një infeksion i traktit urinar....

1 September, 2017Lexo më shumë

Për dy vjet doli në takim me 77 djem por se gjeti të duhurin

Anna Heaton nga Londra ka pohuar se në dy vjetët e fundit ka dalë në takime me 77 persona me shpresë se do ta gjente të duhurin. ...

31 August, 2017Lexo më shumë

Si të fitoni vetëbesimin duke hequr qafe këto zakone

Ka zakone të këqinj, të cilët luftohen nga psikologët në mbarë botën, si për shembull të flasësh keq për veten, apo të vrasësh mendjen e të rendisësh gjithë fatkeqësitë, para se të flesh. Janë zakone që na bëjnë të ndihemi të pasigurtë dhe të palumtur. ...

31 August, 2017Lexo më shumë

I kërkoi gruas ta shihte teksa bënte marrëdhënie me shokun e tij

Ndonjëherë duhet të jesh shumë i kujdesshëm me dëshirat seksuale pasi mund ta pësosh keq. Kështu i ka ndodhur edhe një të riu britanik i cili prej kohësh i kërkonte gruas të bënte seks me shokun e tij sepse donte që t’i shihte....

31 August, 2017Lexo më shumë

Vende ku duhet të bëni seks të paktën një herë në jetë

Të ndryshosh vend të ndihmon të dalësh nga rregullat: ja dhjetë vende të pazakonta ku duhet të bëni seks dhe të rizbuloni dëshirat...

31 August, 2017Lexo më shumë

Çdo e katërta femër e tradhton bashkëshortin

Statistikat thonë që çdo e katërta femër e ka tradhtuar bashkëshortin e vet. Pakënaqësia me lidhjen është shkaku më i shpeshtë, ndërkaq tundimet vijnë edhe në situata të tjera. ...

30 August, 2017Lexo më shumë

Lidhjet në distancë janë më të mira se që keni menduar

Nuk ka dyshime që lidhjet në distancë të gjatë edhe ta shpifin. Një telefonatë apo bisedë në Skype asnjëherë nuk është aq e mirë sa realiteti, dhe trupi mund të ndjejë dhimbje fizike nga mungesa e një personi! ...

29 August, 2017Lexo më shumë

Si mund ta dini nëse vërtet ju do i dashuri?

Keni kohë që jeni përfshirë në takime të shumta dashurie në jetë? Keni kërkuar nëpër internet, keni përjetuar takime të para të çuditshme, lidhje të mbushura me premtime të kota dhe dëshpëruese. Ndërsa tani më në fund e keni gjetur dikë që mendoni se ndoshta mund të jetë i duhuri. ...

29 August, 2017Lexo më shumë

Vajza rrëfen tmerrin që i ndodhi kur “i dashuri e “detyroi” të kryente marrëdhënie me dikë” tjetër

Të gjithë e kemi nga një të fshehtë, e cila na mundon. Një vajzë nga Britania i ka rrëfyer psikologes së “The Sun” se ka një lidhje që nuk e bën të ndihet aspak mirë. Ajo tregon se i dashuri i saj është shumë xheloz, posesiv dhe nuk e lejon atë të takojë as miqtë e saj apo të ruaj kontakte me ta....

28 August, 2017Lexo më shumë

Këto ushqime janë afrodiziaku më i mirë

Pushimet janë edhe një kohë e artë për të bërë sa më shumë seks....

25 August, 2017Lexo më shumë

Dëshironi që ai të mos shikojë femër tjetër? Bëni këto 4 gjëra në shtrat çdo natë

Të kesh një jetë seksuale të mirë, është një ndër gjërat që të gjitha femrat duan të kenë dhe sigurisht që të gjitha duan që partneri mos t’i tradhtojë. Për të arritur këtë ekspertët kanë dhënë katër këshilla....

24 August, 2017Lexo më shumë

Vijojnë përgatitjet e “Miss Bumbum” (Foto)

Konkurrentet e këtij viti për Miss Bumbum kanë treguar si formohen të pasmet perfekte, duke hedhur madje akuza ndaj Kim Kardashian se fundshpina e saj është “false”....

24 August, 2017Lexo më shumë

Nё det apo nё mal? Zbuloni se ku duhet tё bёni seks

Pushimet ndezin erosin dhe i bёjnё mirё jetёs nё çift: cili ёshtё destinacioni i ёndrrave tё tua ‘hot’...

24 August, 2017Lexo më shumë

Një lajm i keq për çiftet që e duan seksin

Problemet seksuale i prekin më shumë çerekun e vajzave të reja dhe të moshës mesatare, si dhe rreth gjysmën e grave më të vjetra....

23 August, 2017Lexo më shumë

Shikojeni se çfarë është dashuria për ju në bazë të shenjës së horoskopit që keni

Çfarë është dashuria?Për disa njerëz, dashuria është eksitim dhe aventurë dhe pasion pa fund. Për të tjerët, dashuria është thjesht gjetja e dikujt që do të përqafojë në një shtrat ....

22 August, 2017Lexo më shumë

Do të habiteni se sa kohë mund të rrinë femrat pa bërë seks

E dini sa kohë mund të rezistojnë femrat pa bërë seks?!...

22 August, 2017Lexo më shumë

Shikoni se si ka ndryshuar tradhetia e femrave ndër vite

Shoqëria na thotë se tradhtia është gjë e keqe, dhe kjo kritikë duket se hidhet më së shumti te gratë. Për një kohë tejet të gjatë, femrave u është thënë se nuk duhet t’i shprehin dëshirat seksuale apo të flasin hapur rreth seksit, dhe se duhet të jenë partnere lokale ndaj meshkujve të tyre....

22 August, 2017Lexo më shumë

Çfarë nuk duhet thënë kur bëni seks për të mos e “djallosur”

Komunikimi është çelësi i çdo gjëje, padyshim dhe i seksit. Është mënyra se si japim, marrim, miratim, pëlqim, ngacmim që na sigurojnë një marrëdhënie të sigurtë dhe fantastike apo të kundërtën. Të japësh një feedback dhe të besh pyetje është shumë e rëndësishme, sepse vetëm në këtë mënyrë sigurojmë që jeta bashkë me partnerin të jetë sa më e rehatshme, e gëzueshme, e kënaqshme etj, etj....

22 August, 2017Lexo më shumë

Ja çfarë i ndodh trupit tuaj kur puthni dikë për herë të parë

Edhe pse puthja e parë mund të jetë bërë tashmë hi e pluhur në mendjen tuaj , të puthësh dikë të ri në çfarëdo moshe mund të jetë problematike....

21 August, 2017Lexo më shumë

Kjo është shenja e horoskopit që dhuron pasionin më të madh në krevat

Askush nuk di më shumë se ata në lidhje me kënaqësitë e seksit dhe kanë qëndrueshmëri në krevat më shumë se të gjithë të tjerët....

21 August, 2017Lexo më shumë

Femrat duhet ta shfrytëzojnë këtë moment gjatë seksit për të mbetur shtatzënë

Lidhja e shtatzënisë me kënaqësinë seksuale është shumë kontradiktore, sepse deri tani është konsideruar që orgazma femërore nuk është “biologjikisht e arsyeshme”....

18 August, 2017Lexo më shumë

Është normale që të mendosh gjithmonë për seksin?

Meshkujt mendojnë rreth seksin më shumë se femrat dhe kjo ndodh për shkak të disa neuroneve të caktuara në trurin e tyre. Por kush është limiti? Kjo gjë iu ndodh edhe krimbave, peshqve apo të gjitha kafshëve që riprodhohen në rrugë seksuale....

18 August, 2017Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Supercar Showdown
  • Play Bike Rivals
  • Play World Soccer Champion