LoveSex – Page 24 – Lajmi.net

Aktuale

Ky aplikacion ju tregon ku e keni të dashurën ose të dashurin

Kompania Uber e cila operon teknologjisë së transportit, ka përditësuar aplikacionin e saj “Family Profiles”, duke i shtuar mundësinë për të gjurmuar individualisht personat, në grupin e të dashurve tuaj ...

21 October, 2016Lexo më shumë

Dasma e cila ishte gati të shndërrohej në tragjedi

Një dasmë që për pak sa nuk u kthye në tragjedi, një çift që donte të fiksonte në aparat çastet më të veçanta të lumturisë së tyre, por për pak sa nuk ndodh një tragjedi. ...

20 October, 2016Lexo më shumë

Ndahet me të dashurin, përfundon në shtrat me vëllanë e tij

Është ndarë nga i dashuri pasi ishte shumë xheloz, por tani është hedhur në krahët e të vëllait. ...

19 October, 2016Lexo më shumë

Kuptimi i ëndrrave seksuale!

A ju ka ndodhur ndonjëherë që të zgjoheni krejtësisht të hutuar me ëndrra seksi për shkak të së cilës jeni trembur? Verifikoni a keni arsye për brengosje!...

19 October, 2016Lexo më shumë

Alarmi i mjekëve: Kujdes nga interneti, dëmton shëndetin seksual

Vincenzo Mirone, profesor i universitetit “Federico II” ka dhënë një alarm në Venezia gjatë kongresit kombëtar të Urologjisë që u zhvillua këto ditë. ...

19 October, 2016Lexo më shumë

Kjo është fejesa më përrallore që keni parë ndonjëherë

Çiftet dëshirojnë që fotografitë e fejesës ose martesës të realizohen në mënyrën më të mirë ...

18 October, 2016Lexo më shumë

Cilët janë zërat më seksi? Zbulojnë shkencëtarët…

Gratë si Marilyn Monroe zbulohet ta kenë zërin më atraktiv, me një kualitet të mprehtë, sipas hulumtimeve....

18 October, 2016Lexo më shumë

Lajmi i keq për burrat – rrezikojnë të vdesin nëse i thyhet zemra

Burrat janë më të prirur për të vdekur nëse i ‘thyhet zemra’, sipas një studimi ku kanë marrë pjesë më shumë se 7.500 gra dhe burra të martuar, të moshës mbi 50 vjeç. ...

17 October, 2016Lexo më shumë

Çifti tërhiqen zvarrë nga dhoma e hotelit, po bënin seks të zhurmshëm

Një rast i çuditëshëm ka ndodhur në një hotel të Kinës, një çift është nxerrur nga dhoma e tyre e hotelit për shkak të zhurmës gjatë marrëdhënieve intime mes tyre....

17 October, 2016Lexo më shumë

Zbulohet cilët janë zërat më seksi…

Gratë si Marilyn Monroe zbulohet ta kenë zërin më atraktiv, me një kualitet të mprehtë, sipas hulumtimeve....

17 October, 2016Lexo më shumë

Nëse mashkulli është shumë më i madh se femra, marrëdhënia funksionon më mirë

Sondazhi i organizuar nga portali Aristofante ka nxjerrë në pah se 62% e të intervistuarave kanë pohuar se do të kishin qenë më shumë të kënaqura nëse do të kishin marrëdhënie me një mashkull shumë më të madh se sa ato. ...

17 October, 2016Lexo më shumë

Ja shenjat e horoskopit që puthin më mirë

Besoni në shenjat e horoskopit? Përgjigjet janë të ndryshme. Disa thonë Po, e disa të tjerë thonë Jo, mirëpo jo rrallë herë parashikimet e astrologëve janë të vërteta. Secili puthjen e përjeton në mënyra të ndryshme, le t’i hedhim një sy se si puth secila shenjë e horoskopit....

16 October, 2016Lexo më shumë

Ku punojnë femrat që tradhtojnë më shumë?

Një studim me 5658 femra ka treguar se kush janë tradhtarët më të mëdha. Përdoruesit e një faqe për takime, ku preferohet edhe nga të martuarit kanë nxjerrë të dhëna për profesionin e klientëve të tyre....

16 October, 2016Lexo më shumë

Qyteti ku qiraja paguhet me seks dhe brekë (Foto)

Në të gjithë botën, rritja e çmimit të qirave po favorizon kërkesa në limitet e lejuara nga ligji....

13 October, 2016Lexo më shumë

Nuk do ta besoni numrin e meshkujve që shikojnë filma porno të homoseksualëve

Sa i përket gjinisë dhe filmave pornografikë, shumica mendojnë se gratë e të gjitha identiteteve seksuale mund të eksitohen nga njerëzit e gjinive të ndryshme, ndërsa meshkujt ‘duhet’ të shikojnë vetëm filma pornografikë që i përshtaten me orientimin e tyre seksual....

13 October, 2016Lexo më shumë

Defektet e mëdha që e pengojnë secilën shenjë të gjejë dashurinë

Të metat që nuk ju lejojnë të gjeni lumturinë në krah të dikujt....

13 October, 2016Lexo më shumë

Seksomnia ose seksi gjatë gjumit është gjë e vërtetë

Sipas ekspertëve ekziston një gjendje mjekësore ku njerëzit kënaqen në aktivitete seksuale gjatë gjumit......

13 October, 2016Lexo më shumë

Ditari seksual i stjuardesës së martuar

Një ditar seksi ka ndezur një betejë ligjore në Holandë. Ditari mbahej nga një stjuardesë e martuar, e cila përshkruante marrëdhëniet seksuale me kolegët....

12 October, 2016Lexo më shumë

Meshkuj, vëzhgimi i gjokseve për 10 minuta në ditë, më i mirë për shëndetin sesa palestra

Sipas shkencëtarëve, t’ia shikoni një gruaje gjokset për 10 minuta në ditë do t’ua zgjatë jetën....

12 October, 2016Lexo më shumë

Të vetmet gjëra të cilat meshkujt i vërejnë gjatë seksit

Meshkujt i duan sytë, sepse siç thuhet – sytë janë pasqyrë e shpirtit. Dhe kur zhvisheni, ai do t’ju shikojë se si ju e shikoni....

12 October, 2016Lexo më shumë

Ja si mund ta kuptoni shumë lehtë nëse partneri është duke ju tradhëtuar

Nëse nuk jeni një çift, nuk jeni të detyruar të jepni shpjegime! Por nëse jeni në atë fazë që po njiheni dhe diçka ju thotë se nuk mund t’i besoni, dëgjoni zërin tuaj të brendshëm… ...

11 October, 2016Lexo më shumë

Vajza, ky është lloji i orgazmës që dëshmon se keni kontroll në dëshirat seksuale

Një studim i ri i publikuar në Journal of Sexual Medicine ka zbuluar se gratë të cilat preferojnë orgazma klitorale në vend të orgazma vagjinale, mund të kenë kontroll më të madh mbi dëshirat e veta seksuale....

11 October, 2016Lexo më shumë

Ushqimet që iu zgjojnë epshin

Disa ushqime dhe aroma të tyre janë evidentuar shkencërisht se mund të shkaktojnë efekt më të fortë në trupin tonë sesa disa ushqime të zakonshme që konsumojmë çdo ditë. Më poshtë po ju rendis disa nga ushqimet e dashurisë që janë përdorur ndër shekuj....

11 October, 2016Lexo më shumë

Ja çfarë ndodh në të vërtetë mbrapa kamerave të filmave porno (Foto)

Ndërkohë që pasi publikohen për audiencën filmat pornografikë nuk janë njëlloj me filmat jo pornografikë, ashtu siç nuk konsideohen edhe aktorët pornografikë të njëjtë me aktorët e tjerë, mund të themi se për sa i përket industrisë kinematografike ngjajnë shumë....

11 October, 2016Lexo më shumë

A llogaritet seksi si ushtrim?

Për individët të bërit dashuri mund të jetë mundim fizik,ndërsa për disa të tjerë vrapim maratonik....

11 October, 2016Lexo më shumë

“U lidha me ish të dashurën e shokut tim, por…”

Një femër është bërë shkak që dy shokë të ngushtë të zihen me njëri-tjetrin. Njëri prej tyre i merr të dashurën shokut, ndërsa ky i fundit tërbohet nga inati. Më poshtë rrëfimi i djalit dhe përgjigja e psikologes së “The Sun”:...

11 October, 2016Lexo më shumë

Ja çfarë moshe preferojnë femrat të jetë partneri i tyre seksual

Rreth 12,000 femra nga mosha 18 deri në 45 i janë nënshtruar një ankete në lidhje me moshën e një partneri ideal....

10 October, 2016Lexo më shumë

Gruaja shtatzënë diagnostifikohet me tumor në tru, emocionuese ajo çfarë ka bërë burri i saj (Foto/Video)

Martesa e zbulon gjithmonë anën më të bukur dhe më të butë të një personi, por për Jrue Holiday, yllin e NBA, ka qenë mjaftë e vështirë....

10 October, 2016Lexo më shumë

Bëni këtë masazh gjoksit të së dashurës suaj, që ajo të çmendet! (Video)

Tashmë të gjithë e dini mirë që për seks të mirë është shumë e rëndësishme paraloja. ...

10 October, 2016Lexo më shumë

Dashuria ka pesë faza, shumica e çifteve ngecin tek e treta dhe ndahen

“Ajo/ajo nuk ishte për mua”, duket se është fraza që përdoret më shpesh nga dikush që është ndarë nga i dashuri/e dashura. Ndoshta edhe ne ia kemi thënë vetes këtë të paktën një herë në jetë, edhe pse shumë njerëz përreth mund të mendonin se ishim çifti i përkryer. Shpesh ndihemi të çoroditur se si një dashuri e vërtetë shndërrohet në asgjë. ...

9 October, 2016Lexo më shumë

Kujdes! Mund të vdisni gjatë seksit – ja disa raste kur të famshmit kanë vdekur gjatë këtij akti

Sipas disa studimeve të ekspertëve të fushës dhe provave të tyre, rreth 0.6 për qind e vdekjeve të papritura ndodhin gjatë marrëdhënieve seksuale, ose pas ndonjë komplikimi të shkaktuar nga ky akt....

9 October, 2016Lexo më shumë

Zbulohet lokali i kamufluar ku seksi bëhej duke shkëmbyer partnerët

“Club Privèe Libidos”. Kështu quhet klubi në të cilit ushtrohej prostitucion, seks sadomazokist, dhe duke shkëmbyer partnerët....

9 October, 2016Lexo më shumë

Dashuria në luftë

Ndryshe nga çiftet e tjera, ato mes guerilëve brenda Forcave të Armatosura Revolucionare, apo FARC, janë të dëshiruar për të qëndruar së bashku në mënyrë që të kapërcejnë vështirësitë e rreziqet. Për herë të parë një grup gueril të FARC në provincën perëndimore të Caucas në Kolumbi ka lejuar kamerën e një televizioni të hyjnë brenda kampit të tij për t’i ofruar publikut një tjetër anë të jetës së tyre, atë romantiken. ...

7 October, 2016Lexo më shumë

Mashtroi të dashurën kinse është duke e tradhtuar, ja si i përgjigjet ajo

Burri nga Shtetet e Bashkuara i njohur si Papa Crazy, e ka mashtruar të dashurën e tij të paemëruar, kinse është duke pasur aferë me një femër të quajtur Monika. ...

6 October, 2016Lexo më shumë

Prekëse: “Mezi pres t’ia mbaj dorën të fejuarës time”

John Peck, 31 vjeç ka kryer një transplant të dyfishtë të duarve, pasi 6 vite më parë i kishte humbur të katër gjymtyrët në luftë në Afganistan....

6 October, 2016Lexo më shumë

Si të veproni në paralojë për ta çmendur të dashurën!

Kur është fjala për seksin, gjatë momenteve të ‘nxehta’ shumë lehtë është të harrohet se duhet të bëni shumë më shumë sesa vetëm penetrim të thjesht....

6 October, 2016Lexo më shumë

Këto shenja tregojnë se atij nuk po i pëlqeni më

Nëse jeni duke i vërejtur këto shenja, atëherë atij përfundimisht nuk po i pëlqeni më. ...

6 October, 2016Lexo më shumë

Ligjet më të çuditshme mbi seksin në Amerikë

Nga puthjet që duhet të zgjasin pesë te minuta te dënimi me burg nëse flirton. Normat dhe ligjet më të çuditshme ende në fuqi në Shtetet e Bashkuara. ...

5 October, 2016Lexo më shumë

5 gënjeshtrat që ua thotë i dashuri

Të gjithë gënjejnë. Femrat gënjejnë për peshën, meshkujt për gjatësinë, të gjithë gënjejmë për diçka. ...

5 October, 2016Lexo më shumë

Me bast që nuk i dinit: 20 fakte të çuditshme për seksin

Të gjithë themi se kemi lexuar shumë gjëra për seksin. Por me shumë gjasë që nuk i dini faktet e mëposhtme....

4 October, 2016Lexo më shumë

Me këto ‘femra’ mund të bëni ç’të doni, por… (FOTO)

Krijimi i kukullave të seksit ka njohur një zhvillim aq të madh sa është e vështirë të kuptosh nga fotot që nuk janë qenie njerëzore. ...

3 October, 2016Lexo më shumë

Në këtë pjesë të trupit mashkullit i pëlqejnë prekjet e femrës

Meshkujt dallojnë nga femrat, nuk kanë shumë zona erogjene. Mirëpo, në trupin e tyre ekzistojnë pika magjike të afshit, ndërkaq asnjëra sosh nuk gjenden nën bel! A dini ku janë?...

3 October, 2016Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Bow Master Japan
  • Play Berry Rush
  • Play Pro Kicker Frenzy