LoveSex – Page 23 – Lajmi.net

Aktuale

Si ta joshni një mashkull? Ja si e bëjnë yjet e filmave

Si mund ta joshësh një mashkull është një nga pyetjet që shumë femra bëjnë shpesh. Në të vërtetë është e vështirë për t'u kuptuar se çfarë pëlqen dhe çfarë e emocionon një mashkull....

14 January, 2016Lexo më shumë

Pse është e vështirë për njerëzit inteligjentë të gjejnë njeriun e zemrës

Njerëzit inteligjentë e kanë pak më të vështirë se të tjerët të gjejnë personin e duhur për ta, për shkak të disa arsyeve. Zbuloni cilat janë ato. ...

13 January, 2016Lexo më shumë

Mënyra si të shuani xhelozinë e partnerit

Xhelozia është dashuri thotë një shprehje e urtë, por kur teprohet me xhelozinë atëherë situata bëhet serioze. Më poshtë gjeni çfarë të bëni nëse partnerin tuaj e kanë kapur krizat e xhelozisë....

13 January, 2016Lexo më shumë

5 gënjeshtrat më të zakonshme të meshkujve

Të gjithë gënjejnë. Femrat gënjejnë për peshën, meshkujt për gjatësinë, të gjithë gënjejmë për diçka. Këto gënjeshtra të vogla nuk e lëndojnë askënd, por cilat janë ato të mëdhatë? ...

13 January, 2016Lexo më shumë

Arsyet e vërteta pse partneri ka vendosur të përfundojë lidhjen me ju

Është koha që më në fund të ndërpreni lidhjen tuaj dhe të lini gjithçka pas… Kur vjen deri tek situata kur partneri ju kumton se: ”Kështu më nuk shkon, dua që lidhja jonë të përfundojë”, në shikim të parë ju mund të mendoni: “Çfarë bëra gabim?”. ...

13 January, 2016Lexo më shumë

Matematika tregon moshën perfekte për t’u martuar

Një studim i ri sugjeron se njerëzit duhet të martohen brenda moshës 28 deri 32 vjeçare nëse nuk duan të divorcohen, të paktën në 5 vitet e para....

13 January, 2016Lexo më shumë

Ja sa është përqindja e njerëzve që bëjnë seks në palestër (FOTO)

25% e britanikëve e kanë pranuar se kanë bërë seks në palestër....

12 January, 2016Lexo më shumë

Rrëfehet 24 vjeçari: Shkoj në shtëpi të shokut vetëm për të bërë seks me nënën e tij

Rubrika Deidre është në kuadër të The Sun, rubrikë në të cilën njerëzit i shpërndajnë përvojat e problemet e tyre dhe kërkojnë këshilla nga stafi i Deidres....

11 January, 2016Lexo më shumë

Ja vajzat e cilit qytet shqiptar e duan seksin më shumë

Ky është studimi i fundit i cili tregon prejardhjen e femrave që bëjnë më shpesh seks....

10 January, 2016Lexo më shumë

Është çarë prezervativi gjatë seksit? Ja çfarë duhet të bëni

Edhe pse nuk është paraqitje e shpeshtë, megjithatë ndodhë që prezervativi të griset gjatë kontaktit seksual. Në këtë rast mos bëni panik, por jini të përgatitur....

10 January, 2016Lexo më shumë

Gjestet që flasin më shumë se fjala “të dua”

Fjala e ëmbël “të dua”, si për femrat ashtu edhe për meshkujt ka një kuptim shumë të thellë, por ndonjëherë është shumë vështirë për ta thënë....

9 January, 2016Lexo më shumë

Pa këtë pozicion nuk ka seks!

Është pozë ideale për seks në shpejtësi. Shumica e njerëzve kurrë nuk e kanë provuar, ndërkaq ata që janë më të lirë, thonë që kjo pozë kalon përndezjen në dimension të veçantë....

8 January, 2016Lexo më shumë

Gjashtë shenja që një djalë të pëlqen, por ka frikë të ta thotë

Jo të gjithë djemtë janë të guximshëm. Jo të gjithë djemtë janë të aftë për të folur me një vajzë, për të dalë nga zona e tyre e sigurisë dhe për të bërë hapin që po vdesin për ta bërë. Disa janë të ndrojtur, shumë. Kjo nuk i bën të këqij. Thjesht i bën djem që kanë nevojë për punë....

8 January, 2016Lexo më shumë

A e dini se çfarë kanë në mendje femrat gjatë seksit? Ja 8 mendime

Shpeshherë në kokën e partneres tuaj kalojnë mendime të tjera që nuk kanë lidhje me seksin. Sado emocionues të jetë akti seksual, është e pamundur ta fikni trurin dhe të mos mendoni për asgjë....

8 January, 2016Lexo më shumë

Si ta kuptosh se ai ende të do?

Ish-i juaj mund të ju thotë shumë gjëra pas ndarjes, por s’mund t’i besoni gjithçkaje që ai thotë. Nuk mund t’i besoni as gjërave që ai bën. Të mbi-analizosh sjelljen e ishi-it tuaj do të ju çmendë. Dhe duke e bërë këtë gjë nuk po indihmoni veten që t’a harroni atë....

7 January, 2016Lexo më shumë

Pse njerëzit puthen?

Pyetja që më shpesh kërkohet në Google është se pse njerëzit puthen, ndërsa pjesë të ndryshme të trupit si fytyra dhe duart janë tipare kryesore të shumë funksioneve sociale, ndërsa puthja në buzë nuk është tipar shoqëror por e njohur teknikisht si pjesë e lidhjes romantike....

6 January, 2016Lexo më shumë

6 ushqimet që përmirësojnë jetën seksuale

Dëshironi që të hani ushqim të shëndetshëm, të cilat jo vetëm që na bëjnë më të shëndetshëm por përmirësojë jetën tonë seksuale? ...

6 January, 2016Lexo më shumë

Çfarë bën ky çift për të përmirësuar jetën seksuale do t’ju shokojë

Tony Williams dhe Debbie Dowsett janë të dashuruar që prej se janë takuar 17 vjet më parë. ...

6 January, 2016Lexo më shumë

3 shenja që tregojnë se orgazma juaj ka nevojë për ndihmë profesionale

Të gjithë e dimë që ne nuk jemi 'makina orgazme' për çdo here që bëjmë seks. Ndonjëherë, ose për shkak se nuk ndihemi në potencialin tonë maksimal, ose sepse para-loja nuk po e arrin qëllimin e duhur, sidoqoftë, ndonjëherë ndihesh.. larg. ...

5 January, 2016Lexo më shumë

Të gjesh ekuilibrin: 3 sjelljet që ruajnë lidhjet e dashurisë

Cilat janë metodat më efektive që sigurojnë që një lidhje monogame të zgjasë? Ekzistojnë 3 sjellje që janë identifikuar si çelësi i një lidhjeje romantike....

5 January, 2016Lexo më shumë

Meshkuj, bëni joga për seks më të gjatë

Shume meshkuj vuajnë nga ejakulimi para kohe. Një metodë indiane iu tregon si t’a zhdukni këtë problem....

4 January, 2016Lexo më shumë

Sa zgjat seksi me një femër me përvojë?

Nëse seksi me një femër të virgjër zgjat 7 orë e 1 minutë, nga të cilat 4 orë duhet ta bindësh, 1 minutë të kryesh marrëdhënie e 3 orë t’i kërkosh falje, a e dini sa zgjat marrëdhënia me një femër me përvojë? ...

4 January, 2016Lexo më shumë

Studimi: 8 gjëra të rëndësishme rreth penisit, të para nga femrat

Shkencëtaret në Universitetin e “Cyrihut” së fundi kanë publikur një studim në “Gazeta e Mjekësisë Seksuale”, i cili kishte për qëllim t’i përgjigjej pyetjes: ...

3 January, 2016Lexo më shumë

6 afrodiziakë që stimulojnë dëshirat seksuale

Më poshtë keni 6 afrodiziakë që stimulojnë dëshirat seksuale....

31 December, 2015Lexo më shumë

Një orgazëm në ditë ua zvogëlon mundësitë për kancer në…

Siç duket nuk është nevoja që gjatë vitit 2016 t'i përkushtoheni palestrës por orgazmave të përditshme....

31 December, 2015Lexo më shumë

Arsyet pse duhet të bëjmë seks rregullisht

A jeni të stresuar? Nuk mund të flini? Ka disa probleme të cilat mund të zgjidhen thjesht duke bërë seks rregullisht. Zbuloni cilat janë ato....

31 December, 2015Lexo më shumë

Ja në çfarë pozicioni duhet të bëni seks, për të ngelur shtatzënë (Foto)

Më në fund është gjetur dhe zgjidhje se si mund të ngelësh shtatzanë pa problem. Sipas ekspertes Merlin Glenville, gjithçka varet se në çfarë pozicioni ju e kryeni marrdhënien seksuale....

30 December, 2015Lexo më shumë

Ja pse të kesh penisin e vogël është një gjë e mirë (FOTO)

Siç duket, femrat nuk e duan një penis të madh....

30 December, 2015Lexo më shumë

Si ta kuptoni që lidhja juaj ka përfunduar?

Disa marrëdhënie mund të nisin shumë shpejt, por në fakt, nuk përfundojë siç nisin. Pas gabimeve fatale të partnerëve në një lidhje, gjërat mund të duken ndryshe, por nuk është fundi i botës, gjithsesi....

29 December, 2015Lexo më shumë

Këshilla seksi nga meshkujt për femrat

Ndonjëherë femrat nuk dinë si të sillen në shtrat. Meshkujt japin disa këshilla për to....

29 December, 2015Lexo më shumë

Tregimi i një vajze: Vazhdimisht bëj seks me të, por për atë unë jam…

Një vajzë ka folur për rubrikën Deidre të The Sun dhe e ka treguar historinë e saj rrëqethëse....

29 December, 2015Lexo më shumë

Pjesët e ‘nxehta’ në trupin e femrave dhe meshkujve (FOTO)

Ky ilustrim do ju ndihmoj që ta ‘çmendni’ partnerin tuaj në shtrat....

29 December, 2015Lexo më shumë

Pesë shenja që tregojnë se e dashura juaj nuk ka qenë ‘fort e rehatshme’

Mbase ju duket qesharake, mirëpo shumica e meshkujve kanë rënë në këtë kurth dhe janë dashuruar në femër të përdalë. Ja si do ta zbuloni!...

28 December, 2015Lexo më shumë

Kjo ju tregon sa do t’ju zgjasë marrëdhënia

Shumë njerëz janë kureshtarë të dinë sekretin e një marrëdhënie të gjatë, por një formulë e re shkencore mund t’ju tregojë bazuar në llojin e marrëdhënies që e keni, se sa gjatë do t’ju zgjasë marrëdhënia....

28 December, 2015Lexo më shumë

Masturbimi: Shumë përfitime shëndetësore

Nëse nuk e keni ditur masturbimi sjellë shumë përfitime shëndetësore....

28 December, 2015Lexo më shumë

Magjia e shikimit, çfarë ndodh kur e shikoni dikë thellë në sy?

Çiftet shpesh gjejnë mënyra të ndryshme për të krijuar intimitet mes vete. Një studim i kryer këtë vit thotë se intimiteti më i thellë arrihet duke shikuar thellë në sytë e partnerit....

27 December, 2015Lexo më shumë

Koha më e mirë për të bërë seks është kjo!

Koha më e mirë për të bërë seks është në ora 15:00 – kur shumica prej nesh jemi në punë....

26 December, 2015Lexo më shumë

Ja se si ndikon marijuana në jetën tuaj seksuale (FOTO)

Siç duket, përdoruesit e marijuanës janë më aktiv sa i përket jetës seksuale, dhe janë më të mirë në seks, sipas SKYN Condoms Millennial....

22 December, 2015Lexo më shumë

11 gjërat që çiftet e lumtura nuk i bëjnë kurrë

Të mbash në një lidhje të mirë dhe të shëndetshmë do të thotë punë nga të dy partnerët. Zbuloni se cilat janë gjërat që duhen shmangur në një lidhje afatgjate....

21 December, 2015Lexo më shumë

Ky është bashkëshorti ideal

Bashkëshortët janë njerëz shumë të mirë, por gratë dëshirojnë çdo herë një të mrekullueshëm dhe që kujdeset për to, pa marr parasysh se sa kohë ka kaluar që kur janë të martuar. ...

19 December, 2015Lexo më shumë

Gjashtë cilësitë e njerëzve tërheqës

E çfarë kanë njerëzit e suksesshëm më shumë se ne? Janë optimistë, të ndjeshëm, dhe e kanë të thjeshtë të krijojnë marrëdhënie me të tjerët. E ndonëse në një masë të madhe, optimizmi është diçka e lindur, ende mund të mësojmë ta shohim gotën gjysëm-plot!...

17 December, 2015Lexo më shumë

Ja çfarë e shkakton në të vërtetë kancerin

Zakonet moderne të jetesës janë duke e shkaktuar 90% kancerin, thuhet sipas një hulumtimi të ri....

17 December, 2015Lexo më shumë

Si ta bëni të mrekullueshëm seksin mbrapsht

Është ndër më të pëlqyerat nga shumica e meshkujve, por edhe mënyra me e mirë për të prekur pikën G....

16 December, 2015Lexo më shumë
 

Fotolajm

Pandat gjigante mbushin 1 vjeç në Makao
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Bow Master
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Urban Basketball