LoveSex – Lajmi.net

Aktuale

Mos bini pre e njerëzve manipulues, këto janë 8 fjalitë tipike që ata ju thonë me shpresën se do ju mashtrojnë

Kur njerëzit mashtrojnë, ato mpakin vetveten, kërcënojnë vetëvlerësimin e tyre si edhe marrëdhënien me të tjerët, duke përcaktuar kështu paaftësinë për t’ia dalë dhe paaftësinë për të qenë të vërtetë.” Cheryl Hughes ...

3 June, 2018 Lexo më shumë

A mund të bësh më seks pas menopauzës, cilat janë ndryshimet që ndodhin në trupin e një gruaje?

Menopauza është një proces biologjik dhe i pashmangshëm i organizmit femëror. ...

3 June, 2018 Lexo më shumë

Mos e kërkoni sekretin e lumturisë në çift në dhomën e gjumit, është më e thjeshtë se kaq..

Cili është sekreti i një martese të fortë në ditët e para të prindërimit? Mund të jetë aq e thjeshtë sa të varni një tabelë ku nëna dhe babi të ndajnë punët e shtëpisë dhe përgjegjësitë mes tyre. ...

3 June, 2018 Lexo më shumë

8 gjërat e vogla që duhet të bëjë çdo çift për të rindezur pasionin e shuar prej kohësh

Le të pranojmë: pasi keni kaluar fazën e parë të dashurisë, kur fluturat në stomak shoqërohen me mesazhe të nxehta dhe takime intime sa më shpejt që të mundeni, një fazë fiziologjike e qetësisë merr përsipër. ...

3 June, 2018 Lexo më shumë

Keni kohë që nuk kryeni marrëdhënie, ja katër efektet negative në shëndet

Të bësh dashuri është bukur, është mirë për humorin, forcon dhe tonifikon muskujt, relakson lëkurën....

3 June, 2018 Lexo më shumë

9 hapa të thjeshtë për të pasur marrëdhënie seksuale me partnerin tuaj në një pushim familjar

Para se të kesh fëmijë, pushimet janë të gjitha për ju - duke kërkuar aventura në kohën tuaj, duke fjetur pa pushim dhe duke bërë seks çdo herë (dhe zakonisht kudo) që dëshironi ....

1 June, 2018 Lexo më shumë

10 mënyra se si dashuria ju bën më të bukur dhe më të shëndetshëm

Ne shpesh kërkojmë një pilulë magjike për të na ndihmuar të ndihemi më mirë dhe më të lumtur....

1 June, 2018 Lexo më shumë

Pija alkoolike që ju nxitë të bëni seks gjithë natën

Keni një dëshirë të madhe kohët e fundit të përmirësoni lojën në shtrat? Alkooli, veçanërisht vera e kuqe, listohet si një nga dhjetë afrodiziakët më të mirë, por nuk duhet tepruar kurrë me të. Pra, lind pyetja: kush është sasia e duhur? Na lini ta përshkruajmë paksa gjatë....

1 June, 2018 Lexo më shumë

Si ndryshon vagina juaj kur je e sëmurë

Kur je i sëmurë, ndoshta nuk mendoni për vaginë tuaj. Por një shumëllojshmëri e çuditshme e problemeve shëndetësore mund të shfaqen atje, nga stresi deri te dehidrimi në të ftohtin e zakonshëm, gripi ose ethet. Por, si ndikohet vagina juaj varet nga trupi juaj, nga ajo që keni zbritur dhe nga medikalet që merrni për ta trajtuar atë. ...

1 June, 2018 Lexo më shumë

‘Shkoj në shtëpinë e shokut për të bërë seks me…’

Rubrika “Deidre” e The Sun, është një rubrikë në të cilën njerëzit i shpërndajnë përvojat e problemet e tyre dhe kërkojnë këshilla nga stafi i Deidres. ...

31 May, 2018 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO