LoveSex – Lajmi.net

Aktuale

Cila është periudha më e mirë për seks?

Cila është ora më e mirë për të bërë seks? Është një ditë jave apo muaji? Një studim i uebfaqes ‘Lovehoney.com’ u është përgjigjur këtyre pyetjeve. Shumë prej nesh e nisim një marrëdhënie seksuale pas ledhatimeve, puthjeve dhe prekjeve. Kjo është mënyra më e mirë për ta hequr stresin dhe për t’i harruar përkohësisht angazhimet […]...

1 February, 2014 Lexo më shumë

Mësoni më shumë për dashurinë

Ju mund të keni informata mbi dashurinë, por ndoshta jo të bollshme. Më poshtë ua prezantojmë 14 kuriozitete dhe statistika interesante rreth dashurisë, të cilat me siguri se nuk i keni ditur. 1. Burrat të cilët e puthin gruan e tyre në mëngjes, jetojnë 5 vjet më shumë se sa ata që nuk e bëjnë […]...

29 January, 2014 Lexo më shumë

Takat e larta i eksitojnë meshkujt

Këpucët me taka nuk janë gjithaq të përshtatshme për femrat. Ato shkaktojnë pasoja në këmbët e femrave, duke i kuqur thembrat, duke i lënduar gishtat e ndonjëherë duke bërë që t’ju rrjedh edhe gjak në këmbë. Por, kjo nuk i ndalon ato të veshin këpucë të larta. Bankieret, shefet ekzekutive, mësueset, aktoret, por edhe politikanet. […]...

28 January, 2014 Lexo më shumë

Humbni peshë duke bërë seks

Humbja e peshës është obsesion për të gjithë ne. Nëse dietat e ndryshme në qarkullim ju duken shumë të lodhshme dhe të mundimshme, apo thjeshtë nuk ju përshtaten stilit tuaj të jetës, është duke arritur nga Kanadaja një metodë që mund t’i bind edhe më skeptikët: ‘Secercise’. Bëhet fjalë për një gjysmë orë seks në […]...

28 January, 2014 Lexo më shumë

Çka shikon mashkulli te një femër në takim të parë?

Doni ta fitoni vëmendjen e një mashkulli? Ju ndoshta mendoni se këtë mund ta bëni duke e shfaqur gjoksin apo të pasmet tua! Por, kjo nuk është e vërtetë. Në bazë të një studimi, 70 për qind e meshkujve thonë se ata i shikojnë sytë e femrave para çdo detaji tjetër. Ky përfundim është nxjerrë […]...

27 January, 2014 Lexo më shumë

Beneficionet e puthjes

“Më puth, i dashur, për të më bërë të pavdekshme”, shkruante dikur Margaret Fuller. Dhe, në njëfarë mënyre, ajo kishte arsye, sepse takimi i dy trupave dhe dy shpirtërave, duke vënë kontakt përmes buzëve, mund të ketë efekte pozitive edhe në shëndetin tonë. Nuk bëhet fjalë për një akt të pastër mekanizmi, por për një […]...

22 January, 2014 Lexo më shumë

Seksi përmirëson inteligjencën

Duke bërë seks, ju bëheni më inteligjentë. Të paktën ky është rezultati i nxjerrë nga kërkuesit e Universitetit të Maryland. Seksi e nxit rritjen e qelizave të trurit dhe e përmirëson kujtesën afatgjate. Studimi amerikan me minjtë e moshës mesatare ka nxjerrë përfundimin se marrëdhënia seksuale e prodhon një gjeneratë të re të qelizave të […]...

21 January, 2014 Lexo më shumë

Periudha ideale për të bërë seks!

Ekziston një disiplinë e specifikuar e shkencës, ‘cronobiologia’, e cila studion sjelljen fiziologjike të organizmit tonë dhe variacionet e tij në harkun e 24 orëve. Shkenctarët janë marrë në detaje me të, duke studiuar se cili është orari më i mirë për të bërë seks. Mëngjesi, më i preferuari Sipas studimeve të fundit, orari më […]...

17 January, 2014 Lexo më shumë

Ligjet e çuditshme seksuale në SHBA

Jemi mësuar të dëgjojmë për lloje të ndryshme të seksit, për këtë nuk ka dyshim, por duhet ta dini se çdokund ka zakone të ndryshme, varësisht prej vendit. Ne uebfaqe ne kemi gjetur norma të veçanta  ku qytetarët e disa vendeve në SHBA duhet t’u përmbahen. T’ia lëshojmë një sy këtyre rregullave në lidhje me […]...

11 January, 2014 Lexo më shumë

Seksi ideal zgjat 7-13 minuta

Të gjithë ne kemi pyetur së paku një herë në jetë se sa duhet të zgjasë një raport seksual, për të qenë i kënaqshëm? Nëse e shikojmë një film porno, aty nuk mjafton një orë. Mirëpo, e dimë të gjithë se maratona në seks nuk pëlqehet dhe nuk është e nevojshme. Për ta nxjerrë një […]...

5 December, 2013 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO