LoveSex – Lajmi.net

Aktuale

Femrat i preferojnë filmat porno gjatë seksit

Mendoni se filmat porno janë më të përshtatshëm për një ‘solo aksion’? Jo tamam. 59 për qind e femrave që shikojnë filma porno, e kanë bërë të njëjtën gjë derisa ishin duke bërë seks me partnerin e tyre, sipas studimeve më të fundit nga IFOP, institut i sondazhit dhe Cam4, një uebfaqe e uebkamerave për […]...

18 February, 2014 Lexo më shumë

Stinët më të mira për seks

Në cilën stinë të vitit çiftet kanë më shumë dëshirë për të bërë seks? Vera fiton me një dominim të përqindjes së preferencave, 60%. Ky është përfundimi i nxjerrë nga studimet e fundit të bëra në SHBA. Stina e nxehtë ndiqet nga dimri, ndërsa pas tyre renditen pranvera dhe vjeshta. Ndoshta, bëhet fjalë vetëm për […]...

16 February, 2014 Lexo më shumë

Sa partnerë kishim para dashurisë së vërtetë?

Siç thoshte dikur i mençuri Pat Benatar: ‘dashuria është një fushëbetejë’. Tash, falë një studimi anglez, jemi në gjendje ta përcaktojmë se sa e madhe është kjo fushë e betejës dhe për sa kohë duhet të luftojmë para se ta gjejmë dashurinë e vërtetë. Në çka konsiston ky studim? Studiuesit i kanë analizuar përgjigjet e […]...

15 February, 2014 Lexo më shumë

Shën Valentini i kafshëve

Dita e sotme është më e përshtatshmja për të dhuruar dhe për të marrë dashuri. Në fakt, të dashuruarit e festojnë 14 Shkurtin, Ditën e Shën Valentinit, që njihet si dita e të dashuruarve. Por, nuk janë vetëm njerëzit ata që dashurohen. Në fotografitë e mëposhtme do t’i shihni disa lloje kafshësh, të cilët ia […]...

14 February, 2014 Lexo më shumë

Festa e Shën Valentinit

Shën Valentini ka një të kaluar prej 2000 vjetësh që nëpër shekuj është festuar në tradita të ndryshme. Një nga traditat e praktikuara shekuj më parë, ishte për të gjetur një të dashur në ditën e të dashuruarve, për çka organizoheshin shorte. Në atë periudhë, ishin njerëz të veçantë ata që merreshin me këtë lloj […]...

14 February, 2014 Lexo më shumë

Kuizi i seksit të sigurt

Dita e Shën Valentinit po afron, ndërsa secili prej nesh e ka romancën në kokë. Megjithatë, është e rëndësishme ta vendosim sigurinë në rend të parë. Uebfaqja mtv.com e ka provuar një kuiz të seksit të sigurt me vajzat e spektaklit televiziv, ‘Teen Mom 2’, i cili mund t’ju shërbejë edhe juve si mësim. Seksi […]...

13 February, 2014 Lexo më shumë

A na bën keq masturbimi?

Fatkeqësisht, masturbimi na bën keq. Ky të paktën është ilustrimi i specialistëve të problematikave seksuale tek meshkujt. Ai i bën keq psikologjisë së mashkullit, por jo edhe trupit. Praktika e vetëkënaqësisë konfirmon në një mënyrë të heshtur ndjenjën e mosefikasitetit për ta realizuar një raport me një partner të vërtetë. Për dallim prej periudhës kur […]...

11 February, 2014 Lexo më shumë

Telefoni para seksit

Telefonat mund të përdoren për përdorimin e mesazheve seksi, por ka shumë njerëz që u kushtojnë më shumë rëndësi smartphone, sesa partnerëve të tyre. Një studim i bërë nxjerr në pah një rezultat shokues, pasi të rriturit amerikanë mendojnë se telefonat mobilë janë më të rëndësishëm sesa seksi. Qasja në internet, veturat, laptopat dhe televizioni, […]...

7 February, 2014 Lexo më shumë

E shtuna, dita më e mirë për seks

Ndoshta jeni lodhur gjatë javës dhe keni nevojë për pushim dhe relaks në fundjavë. Stresi, lodhja dhe angazhimet ju kanë dërrmuar dhe ju nuk dëshironi të mendoni më për punë apo biznes. Kështu, që, në fundjavë keni nevojë t’i përkushtoheni më shumë partnerit. Në bazë të studimeve të bëra, dita më e mirë për të […]...

6 February, 2014 Lexo më shumë

Gjërat që s’duhet t’i bëni pas seksit!

Burrat ndoshta nuk mendojnë, ose besojnë se gjëja më e rëndësishme është vetëm ‘performanca fizike’. Megjithatë, shumë shpesh, për një seks gjentil, ajo që qon peshë është para dhe pas. Për çka po flasim? Në vazhdim do t’i shihni gjërat që s’duhet t’i bëni absolutisht pasi të keni bërë dashuri. Të pini duhan Duhani: Është […]...

2 February, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO