LoveSex – Lajmi.net

Aktuale

E shtuna, dita më e mirë për seks

Ndoshta jeni lodhur gjatë javës dhe keni nevojë për pushim dhe relaks në fundjavë. Stresi, lodhja dhe angazhimet ju kanë dërrmuar dhe ju nuk dëshironi të mendoni më për punë apo biznes. Kështu, që, në fundjavë keni nevojë t’i përkushtoheni më shumë partnerit. Në bazë të studimeve të bëra, dita më e mirë për të […]...

6 February, 2014 Lexo më shumë

Gjërat që s’duhet t’i bëni pas seksit!

Burrat ndoshta nuk mendojnë, ose besojnë se gjëja më e rëndësishme është vetëm ‘performanca fizike’. Megjithatë, shumë shpesh, për një seks gjentil, ajo që qon peshë është para dhe pas. Për çka po flasim? Në vazhdim do t’i shihni gjërat që s’duhet t’i bëni absolutisht pasi të keni bërë dashuri. Të pini duhan Duhani: Është […]...

2 February, 2014 Lexo më shumë

Cila është periudha më e mirë për seks?

Cila është ora më e mirë për të bërë seks? Është një ditë jave apo muaji? Një studim i uebfaqes ‘Lovehoney.com’ u është përgjigjur këtyre pyetjeve. Shumë prej nesh e nisim një marrëdhënie seksuale pas ledhatimeve, puthjeve dhe prekjeve. Kjo është mënyra më e mirë për ta hequr stresin dhe për t’i harruar përkohësisht angazhimet […]...

1 February, 2014 Lexo më shumë

Mësoni më shumë për dashurinë

Ju mund të keni informata mbi dashurinë, por ndoshta jo të bollshme. Më poshtë ua prezantojmë 14 kuriozitete dhe statistika interesante rreth dashurisë, të cilat me siguri se nuk i keni ditur. 1. Burrat të cilët e puthin gruan e tyre në mëngjes, jetojnë 5 vjet më shumë se sa ata që nuk e bëjnë […]...

29 January, 2014 Lexo më shumë

Takat e larta i eksitojnë meshkujt

Këpucët me taka nuk janë gjithaq të përshtatshme për femrat. Ato shkaktojnë pasoja në këmbët e femrave, duke i kuqur thembrat, duke i lënduar gishtat e ndonjëherë duke bërë që t’ju rrjedh edhe gjak në këmbë. Por, kjo nuk i ndalon ato të veshin këpucë të larta. Bankieret, shefet ekzekutive, mësueset, aktoret, por edhe politikanet. […]...

28 January, 2014 Lexo më shumë

Humbni peshë duke bërë seks

Humbja e peshës është obsesion për të gjithë ne. Nëse dietat e ndryshme në qarkullim ju duken shumë të lodhshme dhe të mundimshme, apo thjeshtë nuk ju përshtaten stilit tuaj të jetës, është duke arritur nga Kanadaja një metodë që mund t’i bind edhe më skeptikët: ‘Secercise’. Bëhet fjalë për një gjysmë orë seks në […]...

28 January, 2014 Lexo më shumë

Çka shikon mashkulli te një femër në takim të parë?

Doni ta fitoni vëmendjen e një mashkulli? Ju ndoshta mendoni se këtë mund ta bëni duke e shfaqur gjoksin apo të pasmet tua! Por, kjo nuk është e vërtetë. Në bazë të një studimi, 70 për qind e meshkujve thonë se ata i shikojnë sytë e femrave para çdo detaji tjetër. Ky përfundim është nxjerrë […]...

27 January, 2014 Lexo më shumë

Beneficionet e puthjes

“Më puth, i dashur, për të më bërë të pavdekshme”, shkruante dikur Margaret Fuller. Dhe, në njëfarë mënyre, ajo kishte arsye, sepse takimi i dy trupave dhe dy shpirtërave, duke vënë kontakt përmes buzëve, mund të ketë efekte pozitive edhe në shëndetin tonë. Nuk bëhet fjalë për një akt të pastër mekanizmi, por për një […]...

22 January, 2014 Lexo më shumë

Seksi përmirëson inteligjencën

Duke bërë seks, ju bëheni më inteligjentë. Të paktën ky është rezultati i nxjerrë nga kërkuesit e Universitetit të Maryland. Seksi e nxit rritjen e qelizave të trurit dhe e përmirëson kujtesën afatgjate. Studimi amerikan me minjtë e moshës mesatare ka nxjerrë përfundimin se marrëdhënia seksuale e prodhon një gjeneratë të re të qelizave të […]...

21 January, 2014 Lexo më shumë

Periudha ideale për të bërë seks!

Ekziston një disiplinë e specifikuar e shkencës, ‘cronobiologia’, e cila studion sjelljen fiziologjike të organizmit tonë dhe variacionet e tij në harkun e 24 orëve. Shkenctarët janë marrë në detaje me të, duke studiuar se cili është orari më i mirë për të bërë seks. Mëngjesi, më i preferuari Sipas studimeve të fundit, orari më […]...

17 January, 2014 Lexo më shumë
 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO