Gender – Page 4 – Lajmi.net

Aktuale

LGBTirana

Shtypja ndaj homoseksualëve është më e dukshme dhe më e dhunshme, kurse shtypja ndaj lesbikeve është më e padukshme. Prandaj unë dua ta bëj të dukshme këtë shtypje në një hapësirë publike. Në Tiranë nuk kam gjetur një lesbike që të jetë mbi 35 vjeçe....

14 September, 2013Lexo më shumë

Suedia inspiron neutralitetin gjinor

Kompania e njohur e lodrave Toys ‘R’ Us është dorëzuar para presionit të grupit lobues Let Toys Be Toys, duke u pajtuar që t’i reklamojë produktet e veta me qasje neutrale ndaj gjinisë, lëvizje e cila është ndikuar nga një iniciativë e ngjashme e vitit të kaluar në Suedi. “Suedia na ka inspiruar. Në Britani […]...

12 September, 2013Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Bike Rivals
  • Play Rock Wheels
  • Play 8 Ball Pool