Gender – Page 3 – Lajmi.net

Aktuale

Hiqen të gjithë burrat, për të treguar se sa pak gra janë në krye … (Video)

Videoja nga 'Elle' #MoreWomen (më shumë gra) tregon se sa pak gra janë në krye .... të çfarëdo industrie. ...

9 October, 2015Lexo më shumë

3 arsye pse nuk duhet të flini me vathë të vendosur gjatë natës

Mos u shqetësoni, të flini me vathë nuk do të rezultojë në vdekje të parakohshme apo t’i dëmtoni veshët, por më poshtë mund të lexoni për 3 arsyet pse nuk duhet të flini me vathë....

7 October, 2015Lexo më shumë

Si ndryshuan fustanet e nusërisë përgjatë 100 viteve? (Video)

Fustanet e nusërisë kanë ndryshuar shumë përgjatë dekadave....

1 October, 2015Lexo më shumë

Shpikja revolucionare e shekullit 21; Brisku i rrojës me laser (Video)

Një brisk i ri i rrojes mund të jetë e ardhmja e rruajtjes, sipas krijuesve të tij. Fushata në Kickstarter që promovon këtë brisk rroje ka mbledhur më shumë se 1.6 milionë dollarë në vetëm javën e parë që nga lansimi....

1 October, 2015Lexo më shumë

A e keni vërejtur se femrat më të bukura janë single? Ja pse!

Ndoshta ju ka rastisur që të njoftoni një femër shumë të bukur dhe të ju thotë se është single. Kjo mund të ju duket çudi se si një femër kaq e bukur të jetë single, por ja që mund të jetë e vërtetë. Mësojeni më poshtë pse!...

26 September, 2015Lexo më shumë

Ja çfarë thotë lloji i buzëve për ju si person

Ju mund të dini shumë gjëra për një person vetëm duke e shikuar në fytyrë. Fytyrat kanë ‘shenja’ që mund të thonë shumë gjëra për atë se çfarë personi është dikush, çfarë u pëlqen dhe madje çfarë personaliteti mund të ketë....

24 September, 2015Lexo më shumë

Arsyet pse nuk duhet të vishni sytjena gjatë fjetjes

A e keni ditur përse nuk duhet të vishni sytjena kur shkoni në shtrat për të fjetur? Nëse jo, mësojeni më poshtë!...

23 September, 2015Lexo më shumë

Çfarë i bën femrat të lumtura?

Çfarë ju bën të lumtur, vajza? Të blini gjëra të reja? Të pranoni lule? Apo meshkujt të paguajnë darkën?...

22 September, 2015Lexo më shumë

4 lëvizjet më të thjeshta për një prapanicë më të mirë (Foto)

Për shumicën e femrave, është e rëndësishme që të kenë një prapanicë të formuar mirë. Dhe, forma e mirë e prapanicës arrihet përmes ushtrimeve, normalisht....

18 September, 2015Lexo më shumë

Për meshkujt këto femra janë tërheqëse: A jeni ju njëra ndër to?

Edhe pse çdo mashkull ka shije të ndryshme për femrat, ekzistojnë disa gjëra të cilat ata duan t’i shohin në trupin e femrës....

2 September, 2015Lexo më shumë

Pse nuk po rriten flokët tuaja

Nuk është vetëm eliminimi i stresit që ndikon si përparësi....

1 September, 2015Lexo më shumë

Dëshironi të dukeni seksi dhe inteligjente? Ja çfarë duhet të vishni

Sfida ditore se çfarë të vishni për t’u dukur bukur duket se është bërë më e lehtë – me lëshimin e disa rezultateve të një ankete që gjeti se rrobat me ngjyrë të zezë janë më të mirat në të gjitha rastet....

1 September, 2015Lexo më shumë

13 gjërat që femrat duhet të ndalojnë së bëri njëra-tjetrës

Është rëndë për neve zonjave që të përballemi me të gjitha gjërat e pista të përditshme, mirëpo nuk i`a lehtësojmë këtë gjë vetes dhe kohë pas kohe bëhemi armiku më i ashpër që kemi. Grindemi me njëra tjetrën, shpërndajmë thashetheme dhe jemi kritikët më të ashpër për femrat tjera....

28 August, 2015Lexo më shumë

4 gabimet që i bëni kur rruheni

Duket se, ju bëni disa gabime para se të rruheni. Mësoni se cilat janë ato gabime, dhe mos i bëni më, në mënyrë që të keni një fytyrë më të mirë pas rruajtjes....

28 August, 2015Lexo më shumë

Rënia e flokëve: Si dhe pse meshkujt bëhen tullacë

Pothuajse të gjithë meshkujt humbasin flokët në mënyrë progresive përderisa ata rriten. Për disa humbja është mezi e dukshme. Për të tjerët është e qartë, dhe kur rënia e flokëve është e madhe ose ndodh në një moshë të re, mund të jetë shumë shqetësuese....

28 August, 2015Lexo më shumë

Gratë po vuajnë nga mbipesha pasi nuk po i bëjnë punët e shtëpisë

Sipas një studimi, makinat për larjen e enëve, rrobave dhe pajisjet e tjera shtëpiake po i ‘kursejnë’ gratë që të punojnë punët e shtëpisë dhe po ndikojnë që ato të shtojnë peshë....

27 August, 2015Lexo më shumë

7 kufizimet e çuditshme dhe qesharake për femrat nëpër botë

Përderisa në botën perëndimore, të paktën ligjërisht, emancipimi i femrave është avancuar dukshëm, në disa vende të botës ende vazhdon shtypja e tyre. ...

25 August, 2015Lexo më shumë

5 pamjet të cilat janë ekstremisht joshëse

Joshja është art, dhe si i tillë nëse ju nuk ndjeheni mirë që ta luani ‘rolin’ por jeni e stresuar për grimin tuaj që shkrihet në fytyrë, gjërat mund të mos shkojneë mirë. Këto 5 këshilla do ju bëjnë të dukeni mrekullueshëm edhe kushte të pafavorshme....

6 August, 2015Lexo më shumë

Modelja që po sfidon kancerin (Foto)

Kur je 24 vjeçe, të punosh për agjencitë më prestigjioze të modelimit në botë është diçka që ju bën të ndjeheni të pamposhtur....

6 August, 2015Lexo më shumë

Gruaja 91 vjeçare që i zgjati shtatzënia 60 vjet

Doktorët në një qytet të vogël të Kilit, në barkun e një gruaje të moshuar kanë gjetur një fetus e cila asnjëherë nuk e ka vërejtur që ka qenë shtatzënë. Gjatë gjithë jetës ajo dhe bashkëshorti i saj kishin besuar se nuk mund të kenë fëmijë. ...

5 August, 2015Lexo më shumë

Vithe të forta braziliane për vetëm 6 minuta ushtrime (Video)

Në botë po dominon bukuria e prapanicës së rrumbullakët. Nëse dëshironi që edhe ju ta arrini këtë efekt, duhet të jepni pak mund. Për këtë ju sjellim disa ushtrime të lehta e të thjeshta që mund t’i bëni në shtëpi, të cilat i forcojnë muskujt tuaj....

30 July, 2015Lexo më shumë

8 gjërat që femrat nuk i dinë për menstruacionet (Foto)

Menstruacionet janë pjesa më e rëndësishme e femrave , ato “jetojnë” me femrat për dekada. Zakonisht femrat e reja 12-13 vjeçare i përjetojnë për herë të parë, edhe pse fazën e pubertetit e përjetojnë edhe më herët. ...

23 July, 2015Lexo më shumë

Vajza me stil unik të veshjes me mbulesë po mahnitë të gjithë në SHBA (Foto)

Falë internetit, të rinjtë po janë gjithnjë e më kreativ dhe po vishen më me stil qoftë për në shkollë apo për në vende të tjera ku ata shkojnë....

23 July, 2015Lexo më shumë

Fotografi të mahnitshme tregojnë çfarë bëjnë balerinat kur janë në shtëpi (Foto)

Zakonisht fotografohen me kostume dhe në skenë, por balerinat performancat e tyre që i bëjnë në skenë i bëjnë edhe gjatë kohës kur bëjnë gjëra të ndryshme në shtëpi....

23 July, 2015Lexo më shumë

Mbeti pa këmbë dhe pa gishta të dorës, por ky vogëlush nuk e ndal buzëqeshjen |FOTO|

Ky vogëlush nuk e ka ndërmend ta ndalojë buzëqeshjen, edhe pse i ka humbur këmbët, gishtat e këmës dhe ata të dorës si pasojë e sëmundjes 'meningjiti' qysh në moshë shumë të hershme. Nëna e tij 22 vjeçare Terri Lewsly, gjithçka që kishte mundur të bënte ishte të shikonte, pasiqë mjekët i kishin dhënë Taylor'it vetëm edhe disa orë për të jetuar, asaj madje i kishi kërkuar që edhe t'ia thoshte lamtumirën e fundit....

22 July, 2015Lexo më shumë

Si ta ruani miqësinë me shoqen e ngushtë?

Miqtë e vërtetë nuk do të thotë se janë të përhershëm. Por, përveç faktit që femrat janë tepër komunikatave me shoqet e tyre, disa momente në miqësitë e tyre mund të na lënë pa fjalë....

21 July, 2015Lexo më shumë

Sandalet që janë në trend këtë verë (Foto)

Sandalet 'gladiator' janë bërë trend këtë verë, të cilat po vishen që nga yjet më të mëdha botërore e deri tek ato tek ne....

9 July, 2015Lexo më shumë

Bikinit që janë në modë këtë verë

Ndonëse vera sapo ka ardhur, disa tashmë kanë filluar pushimet....

3 July, 2015Lexo më shumë

E bukura e gjidhënies (Foto)

Fotografja Ivette Ivens ka realizuar një set të fotografive me disa nëna nëpër botë, të cilat janë fotografuar duke i ushqyer foshnjet me gji - në mënyrë që kjo të reflektojë tek publiku i gjerë për rëndësinë e gjidhënies dhe bukurinë e saj....

26 June, 2015Lexo më shumë

Njerëzit që merren me thashetheme janë më pak të stresuar

Gënjeshtarët dhe mashtruesit mund të jenë më kreativë se njerëzit e ndershëm, sugjeron një studim....

11 June, 2015Lexo më shumë

Cili stil i flokëve tek femrat i tërheqë më shumë meshkujt?

Stili i flokëve bën që njerëzit të duken më bukur, dhe ndryshe nga kodi i veshjes, mënyra se si i keni flokët ndikon shumë në pamjen tuaj....

14 May, 2015Lexo më shumë

Tullacët i kthehen një metode të re për të krijuar iluzionin e një koke me flokë

Për shumicën e meshkujve, humbja e flokëve është pikëlluese, dhe përveç se i humbin flokët ata e humbin edhe vetëbesimin....

5 May, 2015Lexo më shumë

A mbani sytjena të duhura? Kjo është mënyra më e mirë për ta vërtetuar

Të gjitha femrat jemi të vetëdijshme se sa e vështirë është për të gjetur sytjena ideale. Megjithatë, ekzistojnë disa truke për t’ju ndihmuar dhe lehtësuar në këtë kërkim....

18 April, 2015Lexo më shumë

Fakte interesante për mjekrën të cilat nuk i keni ditur

Rritja e mjekrës është ndoshta gjëja më e mirë që një mashkull mund ta bëjë për fytyrën e tij, por përveç pamjes seksi që ajo i jep një mashkulli, ajo ka edhe përgjegjësi të madhe. Keni për të mësuar shumë për qimet e fytyrës më poshtë!...

7 April, 2015Lexo më shumë

Vendet ku jetojnë vajzat më të bukura të botës

Femrat padyshim janë një krijim i bukur i Zotit, dhe mbesin të bukura pa marrë parasysh se ku ndodhen ato....

20 March, 2015Lexo më shumë

Sekrete të bukurisë për çdo femër

Dëshironi të dukeni e bukur? Ja disa sekrete më poshtë, të cilat po që se i fusni në funksion do të ju shërbejnë që të dukeni shumë më bukur....

15 March, 2015Lexo më shumë

Menopauza zgjatë deri në 14 vite, thonë hulumtuesit

Hulumtuesit gjetën se tek disa gra menopauza kishte zgjatur deri në 7 vite, por tek disa të tjera mund të zgjasë deri në 14 vite....

18 February, 2015Lexo më shumë

Si ndikon Facebooku në pamjen e femrave?

Nëse jeni njëra nga 1.3 miliardë përdorueset e rregullt të Facebookut, e dini se çfarë ndjenje është të postoni një foto të re në Facebook....

4 February, 2015Lexo më shumë

Mënyra efektive se si të keni këmbë më të bukura

Mësoni disa mënyra efektive se si ta fshihni celulitin, t’i formësoni këmbët dhe t’i largoni venat merimangë....

20 January, 2015Lexo më shumë

Taket e larta ua shkatërrojnë edhe gjunjët

Shumica e femrave pajtohen se taket e larta janë vrasëse për këmbët, për shkak që i lëndojnë ato, bëjnë që këmbët të ndjejnë dhimbje dhe bëjnë që të keni një prapanicë më të keqe....

16 January, 2015Lexo më shumë

Si e luftojnë femrat e famshme celulitin?

Mësoni disa këshilla të thjeshta nga femrat e famshme se si të luftoni celulitin....

9 January, 2015Lexo më shumë

Meshkujt janë më dembel rreth punëve në shtëpi nëse kanë motra

Një hulumtim ka treguar që meshkujt të cilët kanë motra, janë më të prirur për tu bërë më dembel rreth punëve të përditshme të shtëpisë si rregullimi dhe pastrimi i dhomës, i rrobave etj, nëse kanë motra....

16 December, 2014Lexo më shumë

Trendet e dukjes përgjatë 100 viteve në vetëm një minutë

Pse të shpenzoni orë të tëra duke hulumtuar nëpër libra të historisë, kur mund të shihni se çfarë trende të dukjes ka pasur përgjatë një shekulli të tërë në më pak se një minutë video?...

4 December, 2014Lexo më shumë
 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>
 

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Stealth Sniper
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Urban Basketball